0
Damir

Cijena podešavanja kuta predpaljenja i provjera/poštelavanje dizni

Recommended Posts

Bio sam u jednom bosch servisu s upitom za podešavanje kuta predpaljenja s komparatorom i provjeru te ako je potrebno poštelavanje dizni (govorim u vezi AAZ motora) na što su mi oni izbacili cifru od 990kn bez zamjene dizni, samo čisto podešavanje :angry: Sad mi nikako nije jasno, reparaciju bosch pumpe za G1 1.6D sam platio 1100kn, a za podešavanje kuta predpaljenja i provjeru dizni traže 990kn.

 

Bio bih zahvalan ako bi mi mogao netko reći kako se kreću cijene ovog posla što sam naveo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bio sam u jednom bosch servisu s upitom za podešavanje kuta predpaljenja s komparatorom i provjeru te ako je potrebno poštelavanje dizni (govorim u vezi AAZ motora) na što su mi oni izbacili cifru od 990kn bez zamjene dizni, samo čisto podešavanje :angry: Sad mi nikako nije jasno, reparaciju bosch pumpe za G1 1.6D sam platio 1100kn, a za podešavanje kuta predpaljenja i provjeru dizni traže 990kn.

 

Bio bih zahvalan ako bi mi mogao netko reći kako se kreću cijene ovog posla što sam naveo

ak je riječ samo o provjeri tipa vag-com, sve preko 100kn je previše....

Share this post


Link to post
Share on other sites
ak je riječ samo o provjeri tipa vag-com, sve preko 100kn je previše....

Radi se o 1.9TD motoru bez ikakve elektronike na bosch pumpi, da je TDI druga stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvo stelanje dizni?sta se na njoj steluje????

 

to je svakako previse za ufazivanje pumpe,oko 150-250 kn bi bilo,zavisi di sta kakao,to je svakako praevise za posata posla...ispitivanje dizni isto tako posata do 45 min,

Share this post


Link to post
Share on other sites
kakvo stelanje dizni?sta se na njoj steluje????

 

to je svakako previse za ufazivanje pumpe,oko 150-250 kn bi bilo,zavisi di sta kakao,to je svakako praevise za posata posla...ispitivanje dizni isto tako posata do 45 min,

tlak otvaranja...mislim da moraju za tvoje auto bit na 130 bara...unutar kucista dizne povise uloska je opruga i dvije šajbice...debljinom tih sabljica se steluje tlakk na kojem ona otvara

 

to je sve sklupa posa od max 400 kn ako se ne minjaju ulosci...eventalno 500 ako treba koje kuciste prominit

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
tlak otvaranja...mislim da moraju za tvoje auto bit na 130 bara...unutar kucista dizne povise uloska je opruga i dvije šajbice...debljinom tih sabljica se steluje tlakk na kojem ona otvara

 

tako je...al za 1.6d/td

 

da se to i puno jeftinije napraviti neg u servisu...:)

 

edit

Edited by tonac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bećari AAZ je u pitanju, nema štelanja diza i stavljanja pločica.

Ak diza ne otvara kak treba mjenja se komplet sa kučištem.

 

Treba otvarat na 155 bara i zatvarat na 125

 

Raspitaj se malo uokolo sigurno ti netko doma ima pumpu za provjeravat dize.

Posudi napravu i sam ispitaj.

Eto kod mene u selu dvoje ljudi ima tu napravu.

A komparator ti je ni pola sata posla, po meni max. 150 kuna vrijedan posao.

 

I apsolutno se slažem sa Ramljakom, kojih 990kn za najviše sat posla.

lokalni bošista za 1200 kn promjeni sve živo šta se da mjenjat u pumpi(naravno osim razvodne glave) i usput stavi

u fazu, tak da ovi il se nisu skužili šta treba radit ili stvarno kenjaju sa cijenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam otišao k njima, nisam tolko lud. Predpaljenje je podešeno za 150kn, a za dizne će kasnije doći na red, ionako auto doma stoji kad imam drugi. Nije meni tolko za novce nego što oni varaju na očigled

Share this post


Link to post
Share on other sites
tlak otvaranja...mislim da moraju za tvoje auto bit na 130 bara...unutar kucista dizne povise uloska je opruga i dvije šajbice...debljinom tih sabljica se steluje tlakk na kojem ona otvara

 

to je sve sklupa posa od max 400 kn ako se ne minjaju ulosci...eventalno 500 ako treba koje kuciste prominit

 

 

 

je, kod stari sa 1.6 dizela iz dvice/keca,ali kod ovih nema stelanja,i malo su kompliciranije od starih..i jedino kad pane pritisak se mjenja ulozak koji dodje oko 180-250 kn kom.

ev vec je kolega rekao...nhf

EDIT

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites
je, kod stari sa 1.6 dizela iz dvice/keca,ali kod ovih nema stelanja,i malo su kompliciranije od starih..i jedino kad pane pritisak se mjenja ulozak koji dodje oko 180-250 kn kom.

ev vec je kolega rekao...nhf

EDIT

o cemu ti pricas?dizne na njegovome motoru se stalaju na nacin na koji sam vec rekao...radim to SVAKI DAN pa nepricam NAPAMET

nisu kompliciranije nista,postoji izvedba sa duplom oprugom ali i to je macji kasalj ULOZAK ne minja pritisaK!

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako je...al za 1.6d/td

 

da se to i puno jeftinije napraviti neg u servisu...:)

 

edit

isti je princip na 1.9td. ne tdi ,td

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj motor ima diznu ki i duja... dakle uvrce s eu glavu a ne kao na tdi-u da ju drzi štanglica i to je to..

 

Podloška ispod dizne neutjece na tlak ni na njeno stelanje...

 

Dakle ovakve dizne

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://...=1t:429,r:2,s:0

 

i TDI dizne su ovakve..

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://...x=133&ty=96

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

a o cemu ja pricam dragoga li ....

ali ne sve samo strucnjaci.

dnevno barem 16 komada ustelam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
podloške mijenjaju pritisak!

koje podloske?ako mislis na podlosku koja ide u glavu motora ona ne mjenja pritisakk,vec podloske unutar dizne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast za 16 komada.. :bravo :bravo ...koliki je pritisak kad propisa dizna???kako ulozak ne mjenja,u biti vraca pritisak na potrebni? jas sam radio desetak trica,i svaka je imala duple opruge,i nema nikakvi sajbi,zamjeni uloske,i sve radi.

 

 

 

 

 

napamet

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites
0