1 1
wildD

sređivanje limarije na golfu 3

Recommended Posts

dakle stiglo je vrijeme kad konačno moram promijeniti zadnje rubnjake na svom golfu i čak bi odmah i pragove zamijenio te ukoliko ima kakva sitnica na podu bi i to zavario i nanovo premazao,sad me zanima koliko realno može koštati taj dio posla BEZ LAKIRANJA i koliko vremenski t može potrajati? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti sve ovisi od majstora i kako ce on napraviti posao.nemoj gledati koji je najjeftiniji pa njemu odmah nositi

 

nego gledaj kako covjek radi osim ako neces opet slijedece godine raditi to isto.(znaci stavi par vara i ko te hebe)

 

meni je za 2 krpe(pojačanja) tamo gdje se stavlja dizalica prednja uzeo 300 kn

 

to mi je izgledalo puno ali dok pogledas mucio se 2 dana,stavio covjek var do vara i potrosio te zice tak da...

Edited by Sale-vž

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne gledam,ali kad ti netko bubne 2500kn i veli 2 tj da će posao trajati,aj mi reci dal ti to ima smisla,pogotovo sad kad svako gleda da zaradi kakvu kunu? meni je to skoro za duplo too much ,jer kad gledap da tu ide i lakiranje nakon toga skoro još cca minimalno 800kn,to je već bijesna cifra, znam da je jedan meštar mom frendu mjenjal pragove,zadnje rubnjake i prednje blatobrane,to sve polakirao i sve je trajalo 7-8 dana i koštalo je 2000kn,još dan danas je ko i prvog dana,ali čovjek više ne radi to :(

 

EDIT: s tim da sam ja kupio zadnje rubnjake i hjoš ću uzeti pragove,a farbu za polakirati isto imam

Edited by wildD

Share this post


Link to post
Share on other sites

seronjo :D ,a kaj te nisam pitao? :D ...možeš pitati pa mi javiti? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
seronjo :D ,a kaj te nisam pitao? :D ...možeš pitati pa mi javiti? :)

 

 

ne :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

gle sad ovako posto sam ti ja bubnuo 2500 kn i upitan je smisao, ja imam i fotodokumentacije oko takvih stvari i imam iskustvo sa trojkama, znam sta me ceka i znam zasto je 2 tjedna rada sa pripremom i svime i zastitom, pa eto ovako pred cjelim forumom

 

radit cu ti badava, ali ti ces bdijeti nadamnom sve dok to nebu gotovo! pa da onda jednom za sva vremena rjesimo te misterije zasto danas takvo sta kosta, istotako ces svake godine na odredjen datum postavljati slike jel se kit uvukao, popucao i dal je hrdja izbila, i nije problem ni smjestaj, ponudim ti svoju sobu ja sam ionako stalno u garazi

 

kad dobijem ovakav auto, a takvi su svi, sta bi onda samo trebao nabaciti par fleka i ostaviti rasulo u najbitnijem dijelu auta, tj unutarnjem pragu, pa to ce strunut i auto ce se prepigat

 

kad ga otvoris ovakav je, inace nebi ni bio za mjenjanje

 

DSC00139.jpg

 

a prag je ovakav

 

DSC00138.jpg

 

a da se sve to napravi treba mnogo truda i vremena i ULAGANJA

 

IMG_1479.jpg

 

IMG_1478.jpg

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

dvojka nemoj se ljutiti, nisam te nigdje spomenuo,ali po meni je to bezobrazno puno pošto ako zavariš novi komad moj laički mozak mi veli da nema kitanja jer je to dalje posao od lakirera, isto tako,lijevi rubnjak je lošiji,desni je gotovo i dobar,pragovi su relativno dobri,tako da auto nije trul...

 

po meni

 

odrežeš rubnjak x2

zavariš rubnjak x2

odrežeš prag x2

zavariš prag x2

 

kad je auto na dizalici mislim da više od 2 radna dana se nema kaj po podu petljati, sve i da variš na 5mjesta,navučeš temeljnu pa onda body,jer samo bi ja budala to ručno radio ;)

 

i to da traje 14 dana? neznam,iskreno meni je to puno...ne tražim badava,ne tražim ni najjeftinije,ali kad mi veli jedan limar 150kn po rubnjaku i 2 dana posla ,drugi veli 200-300kn/kom, onda ovo tvoje ipak ispada vremenski puno duže i skoro duplo skuplje :)

 

kad dam auto nekome u dogovoren termin,očekujem da se od iste sekunde moj auto radi dok se ne završi,a ne da se računa kao da radni dan ima 4h

 

jer mi je iskreno puna kapa razo raznih meštara koji se dižu nebesa pa nisu sposobni ništa napraviti u roku niti kak se spada...tako da ti ne moram ni pričati ništa, vjerujem da znaš od početka koliko se patim sa tim autom i sa koliko meštara imao posla, sad mi je trenutno dosta toga, želim nešto da bude realna cijena i da se sukladno s tim napravi korektan posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvojka stvarno ti skidam kapu za ovo napravljeno !

 

@ wild

 

Bez uvrede, nije tako jednostavno kako ti kažeš. Odrezati rubnjak 2x. Treba tu filzofije, treba tu izrezati na mjeru. Treba drugi blatobran izrezati na mjeru. Na svim tim pizdarijama gubiš vrijeme. Pa tek onda treba to postavit i zavarit, nedaj bože da si negdje fulao 2-3 mm i ako propališ taj lim dok variš.

 

I ja sam tako mislio dok nisam počeo radit. Iskreno da ti kažem , u sadašnje vrijeme i meni je to sve puno novaca.

Ali kada sam vidio koji je to posao i koja je to muka odmah sam promijenio mišljenje. Ali nažalost, rijetki su ti majstori koji će ti napravio dobar posao kao dvojka.

Većinom samo fušare, malo skinu hrđu, zakitaju rupe i ofarbaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne velim, od dvojke rad izgleda na slikama stvarno ok, ali zrinedin, čovjek koji se bavi limarijom, pa on mora znati svoj posao i očekujem da kad on jednom zacrta gdje će piliti da zna zašto je otpilio tamo i da kad prisloni novi da to tamo sjeda 99,99% isto tak,kakvo paljenje lima? to bi razumio da od nekog fušera koji nije siguran u svoj rad da tak radi, po malo ko kad dijete crta... neznam,možda ja to sve krivo gledam, ali ono,kad dođem u birtiju očekujem da u birtiji radi konobar a ne mesar, jel tak?

Edited by wildD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg, gle može takve stvari i limaru dogodit. Znam da nebi to trebalo se dogodit. Al eto, nešto izmakne i gotovo.

Ma ovo za propalit, to se događa ako variš tanki lim pa ako krivo procjeniš možeš rupu napravit. :rotfl

Nije samo tako lako izrezati i navarit nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj dvojki 2500kn i ako prohrđda bar ga mozes zajebavat na forumu cijeli zivot :rotfl

 

sala dvojka,

 

realno u tim limarskim-lakirerskim polsovima oduvijek je bilo kolko para tolko muzike

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam da se može svakome desiti, sad smo malo upali u temu o dvojki ,a to nije bio cilj jer smatram da dvojka koliko se vidi na slikama radi korektan posao, a ja sam htio malo razmjenu iskustava i mišljenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvoja stvar je kome ces dati raditi jel tako, zasto onda pitas za savjet na forumu jel puno 2500 a ne spominjes da ti nude i po vise nego duplo jeftinijemu, kazes imao si 100 muka sa autom do sada i mjenjao majstore, a cuj, mozda sve to govori o onome kolko para tolko muzike, za tih 150 kn sigurno nebus dobio puni var i sve to, a ja sam u onoj cjeni naveo sve do lakiranja i zastitu podvozja, vosak u supljine, i varenje oko cepova poda, jer nema trojke koja tu nije propala

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko para tolko muzike, samo nemoj da bude puno para a slabi svirci i gotovo nista muzike..

 

 

:fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites
tvoja stvar je kome ces dati raditi jel tako, zasto onda pitas za savjet na forumu jel puno 2500 a ne spominjes da ti nude i po vise nego duplo jeftinijemu, kazes imao si 100 muka sa autom do sada i mjenjao majstore, a cuj, mozda sve to govori o onome kolko para tolko muzike, za tih 150 kn sigurno nebus dobio puni var i sve to, a ja sam u onoj cjeni naveo sve do lakiranja i zastitu podvozja, vosak u supljine, i varenje oko cepova poda, jer nema trojke koja tu nije propala

 

 

wilD,ako čovjek stvarno dobro radi kao gore one slike,ja osobno ne vidim razloga zasto mu nebi ostavio auto pa i da ga radi mjesec dana ali

 

barem znas da je napravljen kako spada.

 

 

puno je u danasnje vrijeme 2500 kn ali jebiga to napravis pa si gotov s limarijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve se meni čini da vi ne znate da je 2500 i MALO za limariju, wild vidi sada svoj auto, takav će opet biti ako ga ne napravi tko kvalitetno, pragovi, rubnjaci, pod i na sve to dobra zaštita poda bitumenom i punjenje svega voskom, 2500 je i malo za takav posao, a i svaki limar koji drži do svoga posla dat će i garanciju za svoj rad na neko vrijeme (bar je meni bio glavni uvjet kad sam radio auto, a ne da za godinu dana moram opet), a taj što sve radi upolo pitaj koliko godina garantira za svoj rad pa možda i promjeni cijenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

wild ak očeš prejdi si do "Auto Runjak" u Zlataru.ja sam tam išel na praksu i radil sam tam.po meni gazda je jedan od najboljih u okolici,nebude ti trunke sfušal i sve ti bude temeljito napravil.vrhunski je majstor i nikad ni najmanje ne sfuša.morem ti i broj na pm poslati ak hočeš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo sto je dvojka napisao za cijenu je vise nego dzaba ja imam svoju radionu i za ovako kao sto je dvojka stavio sliku ja po rubu ili po pragu uzmem oko 1000 do 1200 kuna sve zavisi koliko kosta rub ili prag

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovo sto je dvojka napisao za cijenu je vise nego dzaba ja imam svoju radionu i za ovako kao sto je dvojka stavio sliku ja po rubu ili po pragu uzmem oko 1000 do 1200 kuna sve zavisi koliko kosta rub ili prag

 

 

evo mu za ogled cjene ulaganja;

 

rubnjaci i pragovi: oko 500kn

zastita, gumasta; 7kg, oko 400kn

zastita za lakiranje 1kg oko 45 kn

vosak 2kg 100kn

reaktivna temenlja (utrosak na autu) 50kn

plin co2- cca 20kn

zica za varenje-cca30kn

struja cca 20kn

brusne ploce-10kn

rezne ploce-40kn

edit: diht masa za spojeve 100kn

 

 

i brdo radnih sati, da je radni sat 5kn premasio bi sve moguce cifre jer kako kazem, nije to sve tako, ti krenes rubnjake raditi a ono se prevuce i na unutarnje rubnjake jer nemas za sta variti a na svima je tako, pa onda staza praga je nikakva moras rubni dio poda sa cepovima za vosak slagat, pa unutarnji prag skrpat jer je to glavno ojacanje na autu za godinu dve ti vrata nebus mogo otvorit kako se to sklopi i jebat ga, tu sam nabrojao barem pola cjene trosak materijala i djelova, ko je sad tu lud

 

ja imam trojku 96.god i da trebam ic slagat lim prekito bi i presprico pa nek se neko drugi s tim kasnije za pol god zamara, nece niko platit danas ni auto a kamoli popravak, svima je to posao u 2-3 tocke, kupis dio, odrezes,, navaris, pobrusis i vec lakiras

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad je dvojka druga pjesma,spominješ lakiranje,varenje svih čepova i neznam kaj si sve napisao sad jer u PM-u koji si mi poslao piše drukčije i puno manje posla, ali dobro ne želim o tome jer se tamo na kraju nije spominjalo farbanje ni priprema za farbanje,a bome niti varenje svih čepova ;)

 

btw zašto pišeš da su rubnjaci i pragovi 500kn kad sam ti napisao da sam ih kupio? opet tebi je 600kn ako je i toliko materijala ,a sve ostalo naknada za rad i uostalom nisam sreo limara koji računa sate nego računa cijenu posla koju on napravi.

 

a isto tako kad veliš da ćeš 2 tj raditi to i staviti u đep 1500-2000kn ,pa ti onda u mjesec dana ne možeš sebi plaću zaraditi, to mi isto nije jasno kak ideš raditi sa gubitkom?

 

 

ali ajde kad si stao na zadnje noge u ovom topicu iz neznam kojeg razloga onda ću i ovdje napisati...pitao sam te za koliko novaca bi mi polakirao prednji i zadnji branik i koliko farbe da donesem,jel se sjećaš koliko si rekao? bilo je ispalo oko 1l farbe , ako je to realno kako možeš uopće očekivati da stekneš povjerenje stranke da dođe baš tebi ? ja sam prednje blatobrane i zadnji branik pofarbao sa manje od 3dcl farbe ,pa mi reci da li sam ja idiot ili ti nisi siguran da ćeš napraviti svoj posao kak se spada?

 

 

eto umjesto da oni koju su sličan ili isti posao dali nekome raditi da napišu cijene i iskustva ,dvojka se prvi našao prozvan ,a svi brzo za njim kak je to sve super, radio sam kod kuma nešto sa limarijom i lakiranjem tak da nisam baš ko neki šupak koji nema pojma o ničemu i znam neke stvari...nisam jednom gledao kako limar radi i koliko to brzo ide.

ako se radi o RADNIM SATIMA ,zar nije dovoljno 8h da se jedan rubnjak promijeni? da na svaki element izgubiš punih 8 radnih sati opet je to gotovo za 5-6 radnih dana,nikako 2tj...

 

 

dvojka meni je žao kaj si se ti našao tu uvijređen jer tebe nitko nije spomenuo, želio sam čuti od drugih ljudi mišljenja i iskustva, isto tako sam i ja napisao točno one odgovore koje si ti meni poslao na moje upite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za lakiranje 2 branika i lakiranje svih plastika na autu znaci ribnjaka, pragova i lajsni sam ti rekao 800 kuna i ti si rekao da ces donijeti bazu, i sve to sam ti rekao u termolakirnici srediti, znaci ne samo lakiranje nego i pripremu branika za lakiranje i svih drugih plastika, bice da ti mene malo zajebavas ha, jel puno 800kn za sve to??

 

a sto se tice ove promjene sta si me pitao to sam ti vec naveo u PM-u da sve do lakiranja, jer si rekao da ce ti to neko tvoj za pivu izlakirat, a i taman posla bez kitanja i sama limarija jednako kosta jer ima zajebancije, naveo sam ti i da treba obavezni i na cepovima poda napraviti nove limove jer kod voskanja ce se sve raspast

 

 

i nema veze, mene taj posao nit ne zanima vise, samo sam se javio posto si pisao da je to nerealno koliko sam te trazio, a cudno mi je bilo kako se uopce zamaras s time i spominjes to samo si trebao naci jeftinije i dat to radit

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se ovdje mješaju kruške i jabuke, od buhe se radi slona ,a neki priučeni limar jurek se dela ovlaštenim meštrom... ne da mi se ponavljam natezati uopće s tobom jer niti sam neznam zašto si se ti javio uopće tu osim da izmišljaš neke stvari koje nisu bile i koje me ne zanimaju

 

ponavljam nisam rekao da mi je skupo to farbanje plastika i branika ,ali litru jebene boje na dva branika potrošiti može samo mesar koji želi biti lakirer ,a ne neki "prvoklasni" meštar ,to sam te pitao zašto 1l farbe za obojati samo dio oba branika koji se farbaju u boju auta

 

 

vidiš na taj dio nisi dao odgovor, opet spominješ 800kn što je mene začudilo i bilo mi je full jeftino, mislio sam otići do tebe da mi to sve središ,ali kad si napisao litru boje ,nisam više mario ni za cijenu ni za ništa osim da sam dobio dojam kako ne radiš svoj posao kako bi trebao

 

 

 

ajde nek netko ovu sramotu od topica zaključa, limara sam našao tu na forumu i zahvaljujem mu se kaj mi se javio jer sam i njegove radove uživo vidio makar ih tu nema na forumu :)

 

pusa svima, tko se ljuti ....., nije me uopće briga jer tak i tak na ovom forumu je jako malo poštene ekipe

Edited by wildD

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj osvrt je bio na treci post ove teme i sve do zadnjega posta, ne sjecam se da sam rekao litru baze, ako jesam nesto je tu krivo pojasnjeno, inace 5dcl je ok za 2 branika

 

postenje nema veze sa ovim, postenje je ako se ok napravi i tako naplati, toliko o postenju, kad sve oduzmes i zbrojis moja zarada je ispod 1200 kuna, a tko u tom poslu ne vidi desetak dana blago njemu, ja sam jos sporiji jer volim imati kontrolu nad svakim potezom i radnjom tako da to na kraju bude sve sigurno i provjereno i prakticki da reklamacija ne postoji i sta je jos najbolje, na sve to na kraju postoji i neka garancija, jos bi mozda cak i guze dao samo da dobijem te VELIKE pare

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da podijelim svoje iskustvo od prije 2 mjeseca. Doduše nije Golf već bmw e36 ali nema veze.

 

2 praga + 1 rubnjak, tabla lima, farba, kobit, rezne šajbe, šmirgl..... cca 2500kn - materijal.

 

Radio sve sam, 1. put u životu. Po mojoj prethodnoj procjeni je trebalo biti ovako:

 

Prvi dan sve izrežem, 2. pripremim i 3. dan povarim. Onda sve zaštititim i ofarbam. Ukupno 7 dana.

 

U stvarnosti je bilo ovako:

 

1. dan izvađen tepih i skinuta sva 4 vrata (8h posla)

 

2. dan odrezan jedan prag. Trul je unutarnji dio , kao i pola m2 poda ispod nogu vozača. Režem i to.

 

3. dan krojenje poda, rekonstrukcija nosača dizalice...........varenje

 

6. dan, da šesti dan brušenje varova, cinanje, kitanje...........

 

9. dan lijeva strana ofarbana

 

10. dan na dalje - sve ponovio na desnoj strani + dodatno rubnjak + rupe u gepeku + bla, bla

 

25. dan auto u voznom stanju.

 

Sveukupno 25 dana po 8-10h dnevno. Sve rađeno s pažnjom za detalje i zaštitu da se ne ponavlja za 2 godine.

 

Sad ti uzmi majstora koji to radi 20 godina i ima znanje. Njemu će pomoći 1-2 pomoćnika. Može on to i napraviti za 10 dana ali jebo ga pas ako će onda raditi za 500kn.

 

Treba platiti ljude, poreze, doprinose. Ako ti radi na crno onda će kao ja raditi sam, u nekoj šupi. Trajat će 2 tjedna. Ako radi brzo, ne stigne kvalitetno.

 

Nema i ovce i novce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1