3 3
bjk

Akumulator koji?

Recommended Posts

Mi smo u G4 kupili Vartu nekakvu u DE 130 platili. Tocno kao sto kolega kaze, radio nije gasio ekran valjda par dana, tjedana. I od tad se gasi valjda radi niskog napona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dino,
to nešto ne valja, ne bih rekao da ima veze sa akumulatorom.

Passat,
gledam baš ovu crvenu Toplu od 75Ah (750A) samo nije baš jeftina 733 kn ako ju usporedim sa Vartom 77Ah (780A) koju sam platio 822 kn onda bih radije Vartu opet uzeo, naravno ovo su cijene bez vraćanja starog. Istina da ovi zatvoreni ne trpe duboka pražnjenja i to da napraviš na gore spomenutoj Varti ne bi prošlo bez smanjivanja kapaciteta a moguće da je i uništiš ali isto mogu napisati da sam uz kupljeni auto dobio OEM Vartu od 61Ah (540A) sa čepovima koja je i meni draža od zatvorenih, jedna ćelija nije radila, malo nabubrena i napon je bio nešto više od 12V, radio i palio cijelo vrijeme dok ju nisam ispraznio potpuno. Ponovno ju napunio i sada opet ima 12V, tako da ni Varta nije baš za baciti, međutim to nije neki mjerodavni test koji nešto dokazuje već više dojmovi kako ti se pokazala kod korištenja i u kojim uvjetima je radila a nešto relevantnije ovdje niti ne možemo dokazati jer jedino test između dva akumulatora bi nešto pokazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalna snaga punog akumulatora je 12,6 V...

 

Treba pratit malo pad napona prilikom verglanja, nebi nikako smjeo past ispod nekih 10,5 V, meni jedan pada na nekih 9 V, jos pali, ali nije to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio pred mjesec dana topla u sesvetama u sprintu 74ah s 30 mj garancije 520kn,za ke bi bilo jo jeftije...taman im bila frika poiljka stigla

O kakvim vi to ciframa pricate? Ja platio karticom a na kes daju jos 15%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam od 12.5-12.8V u tom rasponu smatra se da je aku pun, a dok pokaze 12.3V kapacitet mu je na cca. 50% to bi trebao biti neki pregled napunjenosti ili ispraznjenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dino,

to nešto ne valja, ne bih rekao da ima veze sa akumulatorom.

 

Passat,

gledam baš ovu crvenu Toplu od 75Ah (750A) samo nije baš jeftina 733 kn ako ju usporedim sa Vartom 77Ah (780A) koju sam platio 822 kn onda bih radije Vartu opet uzeo, naravno ovo su cijene bez vraćanja starog. Istina da ovi zatvoreni ne trpe duboka pražnjenja i to da napraviš na gore spomenutoj Varti ne bi prošlo bez smanjivanja kapaciteta a moguće da je i uništiš ali isto mogu napisati da sam uz kupljeni auto dobio OEM Vartu od 61Ah (540A) sa čepovima koja je i meni draža od zatvorenih, jedna ćelija nije radila, malo nabubrena i napon je bio nešto više od 12V, radio i palio cijelo vrijeme dok ju nisam ispraznio potpuno. Ponovno ju napunio i sada opet ima 12V, tako da ni Varta nije baš za baciti, međutim to nije neki mjerodavni test koji nešto dokazuje već više dojmovi kako ti se pokazala kod korištenja i u kojim uvjetima je radila a nešto relevantnije ovdje niti ne možemo dokazati jer jedino test između dva akumulatora bi nešto pokazao.

To je samo prilikom verglanja, dakle pola sekunde. Ne zamaram se tim uopce, sve radi super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na to si mislio, ma to je normalan pad napona kod paljenja, nista neobicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exide,Varta,Topla. ;-)

 

Varta-E39-AGM-Car-Battery-096.jpgea7224.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio kod kolege Puksa u Top Start Zaprešić za 660 kn FIAMM Titanium Pro L3B 75P 75Ah 730A sto je super. Inace u G4 smo imali 5 godina onaj akumulator iz interspara ATOMIC 72Ah i 650A tako nesto.


Vidi koji ti ima najvecu izlaznu snagu jer ona opada s vremenom pa ti je bolje da je akumulator u startu sto jaci posto ce to kasnije biti manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, uzmi Vartu Silver Dynamic 77Ah 780A. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod kolege <TDI> procitas u temi malo kako se odrzava akumulator i trajat ce ti ohoho.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj hvalit al vidjet cemo koliko ce durat, tri godine su joj tek haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa trebam pomoc

Isao sam danas ispitati stanje akumulatora radi se o golf 6 2011 godina 1.6 tdi i original aku je unutra exide 68A i kapacitet mu je 50%..auto ima start stop

Sad me zanima jel da uzmem agm ili obicin aku i kako to bude radilo nakon zamjene?

 

Sad sam malo usporedivao cijene i ostajem na agm ali me zanima jel to mogu sam promjeniti i jel moram onaj kod unosit?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam start stop i znam da trebam taj aku ali me zanima onaj unos novoga koda da li trebam to odraditi ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam start stop i znam da trebam taj aku ali me zanima onaj unos novoga koda da li trebam to odraditi ili ne?

To i mene zanima kad dodje vrijeme za to da se znam pripremiti...Ljubo negdje sam naao da su pisali već o tome i da su rekli da kod nekih ljudi radi bez unosa koda kod nekih ne..a ako se unese kod da radi bez problema samo neznam gdje se unosi taj kod i kako to bi bilo moje pitanje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno kod novih zamjenskih akumulatora ne dolazi kod pa onda nije potrebno nista unositi. Ako se kupi onaj sto dolazi sa kodom to je onda potrebno unesti.

Ako se kupi isti isto ne treba nista unositi.

Evo neka me netko ispravi ako grijesim

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3