1 1
Guest neaktivni

VW Passat 1.9 TDI, 96KW/131KS, Tiptronic, 2002+

Recommended Posts

Guest neaktivni

Naime planiram uvesti iz Njemacke navedeni auto iz naslova. Moze li mi netko reci nesta vise o tome passatu, motoru, mjenjacu (dali je sklon kvarenju), potrosnja (gradska/otvorena, ako moze iz prakse), i ostalo. Naravno na sta trebam posebno paziti pri kupovini. Svaki savjet dobro dosao.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest neaktivni

pa zar mi nitko nista nemoze rec o tomu Passat-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je odličan, sna??an. Auto mo??e tro??it 5Lt, ako ga ??alta?? ispod 2500 rpm. Inače mo??e potegnut 10 i vi??e. Meni je neki prosjek oko 68.9LT/100 km, samo ??to ja taj motor imam u Golfu2. Auto je inače OK, i udoban ali ima male boljke kod ovjesa. Čestp odlaze kugle na ramenima kod kotača. U prosjeku izdr??e 60000 km, mo??da malo vi??e. Sveukupno prednja ramena ko??taju oko 4000kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest neaktivni

To sam cuo za ramena i kugle. Kakav mu je tiptronic mjenjac? Dali se kvari cesto? Kolko je izdrzljiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti potvrditi sve sto i Pikzibner jer vozim takvog passata dosta cesto! Sa mjenjacem nemam nekog iskustva, ali uz redovitu promjenu ulja u getribi mislim da nebi trebalo biti nekih problema, sad sve ovisi kako je auto prije pazen i mazen... a i sam znas da servis za takve getribe bez 1000€ nemas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest neaktivni

Znam da bez 1000 EUR za kvar na getribi nemas nista, ali samo ako ti i naprave kako treba. Ono sto me vise muci, dali se kvari mjenjac kao kod audija, multitronic. Svi kazu da kompletnu getribu treba mjenjat na 50000km ako ne i prije, a od 30000km vec pocinju kvarovi. To me najvise zabrinjava dali je takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest neaktivni

kakva je stvar sa ramenima, cuo sam da jako brzo odlaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ponekad znam voziti pasata 130 ks u firmi gdje radim.Neki dan sam ga bas vozio.

2001 godina,karavan,6 brzina,Highline, ima 221 000 km, kupljen sa 130 i nesto.

 

Vozi ga 5-6 vozaca. Promijenjeno:

-komplet servo urprvaljac- 700 ili 800 eura trosak.

-zadnji amortizeri otisli.

-jedan taj sklop pumpe duse

 

Mislim da je to sve.Na prednejm ovijesu zasad nije nista mjenjano, mada lupka nesto.

 

al inace auto je odlican.Brz, stedljiv, trosi 7 litara dosta zivahne voznje s klimom,ima odlicna sjedala(highline), mjenjac se onako bas fino salta i moj je prijedlog da uzmes takav a ne automatski.

 

Mada, dobro razmisli. Pasat je dosta zahtijevan za odrzavanje, idu skupa ulja, za mjenjanje remenja skidas komplet prednji kraj...mozda bolje da uzmes boru nekakvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest neaktivni

Joj ma neznam ni sam vise svsta slusam o tim autima, tako da vise nemozes biti pametan sta kupit. Automatik mi se svidio, ali sve je to divno, krasno i bajno dok to sve radi, ali kad nesta ode onda je sve palo u vodu. Jeli istina da je jeftinije odrzavati Audi A6 nego VW Passat-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Joj ma neznam ni sam vise svsta slusam o tim autima, tako da vise nemozes biti pametan sta kupit. Automatik mi se svidio, ali sve je to divno, krasno i bajno dok to sve radi, ali kad nesta ode onda je sve palo u vodu. Jeli istina da je jeftinije odrzavati Audi A6 nego VW Passat-a?

 

Kume, ako ti se svida Passat kupi ga, di bi stigli kad bi svi slusali druge sta nam govore da radimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest alenp
Joj ma neznam ni sam vise svsta slusam o tim autima, tako da vise nemozes biti pametan sta kupit. Automatik mi se svidio, ali sve je to divno, krasno i bajno dok to sve radi, ali kad nesta ode onda je sve palo u vodu. Jeli istina da je jeftinije odrzavati Audi A6 nego VW Passat-a?

 

 

Sigurno ti je jeftinije odrzavat Passata nego Audi A6.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1