1 1
alacious

Sasvim običan MK5

Recommended Posts

Eh ovako, da vam predstavim svoje auto...

Kupljen je prije nekih pola godine u očajnom stanju, s namjerom da ga se mehanički dovede u perfektno stanje i donekle se uspjelo u poslu.

Naoružah se živcima i djelomično parama,a sada sam bez ovog drugog,a i sa prvim sam tanak skroz :hehe:gleda

Auto je bilo udareno,djelomično sačuvanih krakova,ali sklopljeno bez nosača branika.
To je sve napravljeno,novi krakovi,novi nosači,novo sve što nije kako treba.

Zamjenjena tabla i airbagovi,ručica mjenjača,reparirana turbina,nov EGR ventil,novi zamajac i set kvačila,nova letva volana,čak me je jedan majstor zezn'o za set kvačila,podvalio mi skroz polovno,a ja nisam mogao pratiti radove na autu,ali me je drugi upozorio na to,pa sam tražio novi i dobio :gleda

 

Urađena klima skroz od nule jer je od udara doslovno presječeno sve što ima veze sa klimom. :zid

 

Uglavnom,auto je sada mehanički potpuno ispravno,nakon par mjeseci konstanih vozanja po raznoraznim majstorima i tek sada sam upotpunosti zadovoljan sa istim :care

 

Auto došlo na 18-kama,koje sam zamjenio za prve 16-ke koje su naišle,jer ceste po kojima vozim su i više nego u katastrofalnom stanju.

 

Trenutno na zimskom setupu,čelične felge 15",al' uskoro ide na alu.

Više detalja o autu :

Sportline 2004 g.

2.0 TDI,140 ks , 6 brzina +R :vozi

Dvozonska digitalna klima

MFD2 + 8 zvučnika

Veliki board computer

Profilisana sjedišta

Podizači stakala

Električni retrovizori sa grijanjima

Naslonjač za ruku

ESP,ABS itd...

 

JuhRZ3c.jpg

 

k8VUjDY.jpg

 

0r8myAT.jpg

 

md1f73I.jpg

 

QaYNrpD.jpg

 

JhuM20D.jpg

 

9hiJOnG.jpg

/ Stavljeni sivi OEM farovi

 

Tema za komentare : http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/89392-sasvim-obican-mk5/

 

Pozdrav do idućih promjena,a s obzirom šta sam sve prošao s ovim čudom,mislim da ih neće bit uskoro :lol2 :lamo

Edited by alacious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto se radilo na autu,doduše sitan posao,ali vrijedi.

 

Prvo je ubačeno led osvjetljenje unutra :

iVX7gAi.jpg

 

Zatim je na autu pregledana klima i urađena ponovna dezinfekcija,iako je klima nanovo rađena prije par mjeseci.

 

DXcWiLM.jpg

 

qleA0tC.jpg

 

(Auto je bilo jako prljavo i samo je prebrisano krpom nazad,zato izgleda ovako "izgrebano" )

 

Stavljene su i alu felge,ne vidi se na ovim slikama najbolje,slikat ću kad uhvatim vremena.

 

Morao sam raditi balansiranje guma i felgi,naime auto se jako treslo već pri 100 km/h.

 

Ffc7h6s.jpg

 

I na kraju su očišćeni diskovi i čeljust kočnice,ali imam sliku samo prije odrađenog posla.

 

qLZdRD7.jpg

 

Pozdrav do idućeg posta :)

 

Tema za komentare : http://www.vwclubcro...vim-obican-mk5/

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1