kostolomac_cro

Član
  • Content Count

    968
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

kostolomac_cro last won the day on September 14 2021

kostolomac_cro had the most liked content!

Community Reputation

13 Good

About kostolomac_cro

  • Rank
    GTI
  • Birthday 02/02/1987

Profilne informacije

  • Ime
    Valentino
  • Vozilo
    Golf V 2.0 TDI

Recent Profile Visitors

3770 profile views
  1. kostolomac_cro

    Car wrapping

    Tko ti bude ''jeftino'' radio foliju znaj da je to bačena lova. Kvalitetno odrađena folija se skupo plaća. Vidio sam na par auto foliju čija cijena je bilo oko 7-8k kn, kao da su se djeca igarala skalpelom i folijom. Ciljaj na top majstore ili ostavi lovu u đepu. Pa rađe prelakiraš haubu/branik ( opet kod top majstora😃) dok ti bude previše oštečenja.
  2. kostolomac_cro

    Golf 7 2.0 tdi

    Politka VW-a je takva da se EGR ne popravlja( i brdo ostalih stvari ), nije to do ljudi u ovlaštenom, da bi dobio licencu, ponašaš se onako kako ti VAG odredi. To vrijedi za sve ovlaštene svugdje u svijetu bez obzira na marku vozila. Loko majstor radi što hoće, nema nikakvih ograničenja. Nemaju ni oni dijelova ( bez obzira dal se radilo o jeftinoj brtvi ili nečem sličnom ) za to jer opet VAG im to ne dozvoljava. Nisam ja zagovornik ovlaštenog, samo treba gledat obje strane... Imamo tu na forumu ljude koji rade u ovlaštenom pa znaju u detalje kako to funkcionira, možda se neko od njih javi pa kaže precizno kako i što funkcionira kod njih.
  3. kostolomac_cro

    Golf 7 2.0 tdi

    Ima puno slučajeva,a dosta ih osobno znam gdje su razno razni ''majstori'' zaj stvar pa je na kraju trebao auto u ovlašteni, jer puno tih majstora nema znanja ni adekvatni alat. Jedno je kad treba odradit osnovni servis i neku sitnicu zamjenit, ali kad je nešto kompleksnije, rijetko koji majstor ( ima ih hvala bogu ali sve manje ) izvan ovlaštenog to može riješit. Govorim za HR, možda je kod vas u susjedstvu bolja situacija....
  4. kostolomac_cro

    Greska za EGR

    Dižem temu iz mrtvih, lokacija Međimurska/Varaždinska županija za EGR off na jednom VW-u, ako ima tko kakav info ko odrađuje navedeno na tom području. 🙂
  5. kostolomac_cro

    Golf 4 PD TDI skidanje kartera

    Ne da izgleda grubo odrađen, nego kao da je već napravio pola milje na drugoj četvorci. Što neće sve prodat😕
  6. kostolomac_cro

    Ulje Passat 1,6 2016.

    To vjerovatno samo na balkanu, jer vani( prevenstveno mislim na ''zapad'' )uredno rade na 30k km.( većina ) Da ne bude zabune i ja sam na prijašnjem auto na svih 340k km radio svakih 10-15k km, sada imam na drugom 240k km i svi servisi na 30k km i da kucnem u drvo nikakvih problema. Nije da se nema para , nego neću bezveze plaćat servise ma koliko god oni ''jeftini' bili. Na ovom drugom auto sam se uvjerio nakon 240k km da stvarno nema smisla po svojem servisirat, nego jednostavno pratit tvornička uputstva i to je to. U principu nek radi svako kako hoće, tj. na kraju ionako odlučuje onaj koji plaća
  7. kostolomac_cro

    golf 6 gtd egr problem

    ''Smiješno'' je što već unazad 10+ godina se zna sve vezano uz EGR i DPF, njihovu cijenu ili opcija gašenja vađenja. Ali ljudi se svaki put iznova čude kad dođe do kvara istog. Izbjegavati diesel i nema tih problema. Pogotovo sada kad je vrlo upitno uzimat diesel, kad su benzinci jeftiniji za odžavanje + i potrošnja goriva im je gotovo u ''egalu'' sa dieselom. Nema uopće računice uzimat diesel ako ne radiš bar 20k km godišnje. Barem 90% ljudi radi klasičnu grešku u startu jer uzimaju diesel..... I još kad se njih barem 80% vozi kuća-poso-kuća na relaciji od 10km, ti su već u startu trebali biti spremni da će ''ubiti'' dpf u kratkom roku. Valjda bude došlo vrijeme kad ćemo se jednom ''opametiti'. Nažalost to su činjenice, bez uvrede ekipa. Vozio sam diesel 15 god. ali i radio redovito preko 30k godišnje.
  8. kostolomac_cro

    Tiguan 2.0 TDI

    Zar ne smrzava na -11°C? Jel auti imaju grijace? ne smrzava se ni na -20( osobno testiroa prije par g dosta godina ) , za teretna vozila znam da nemaju grijače za ad blue, za autmobile iskreno neznam.
  9. kostolomac_cro

    Tiguan 2.0 TDI

    Neće se smrznut , jer sam ga dugo vremena držao vani , a znalo je biti i ispod -20. Napisao sam teretni program ga koristi od 2007g. i nije se nikad smrznuo, a vozi se od tople Španjolske pa do Rusije sa istim adbluom.
  10. kostolomac_cro

    Tiguan 2.0 TDI

    Mislio sam prevenstveno na adblue, jer ljudi svašta ''kombiniraju'', on se ionako ubrzigava da kažem po domaćem, skoro pa već na izlazu ispušnih plinova iz auspuha tako nema veze sa gorivom, jer je to sistem sam za sebe vezan. isto vrijedi i za gorivo, ne utječu jedan na drugog. Dosta je to sve friško što se tiče adblua u osobnim automobilima, pa ni naši servisi ( govorim za HR ) nemaju baš previše iskustva sa kvarovima. Ima tu meštara na forumu koji rade u VW servisu pa bi mogli detaljnije napisat ako imaju već kakve konkretna iskustva na kvarovima tj. na koliko km su što mjenjali.
  11. kostolomac_cro

    Tiguan 2.0 TDI

    Iz mojeg iskustva, prvo što može o hoće crknut je dizna( koja ubrizgava ad-blue ) , drugo je senzor i treće plovak u tanku od adblua i četvrto najskuplje pumpa. I sve četvero je skupo za zamjenu. Neki proizvađi ad blua rade pre agresivnu tekućinu ( omjer nije kako bi trebao biti ) pa zna crknut elektronika. Rijetko kad nešto crkne prije 200k , a nekima ni na više km ne crkava. Dosta ovisi i o kvaliteti adblua koji se toči, tako da tu nemojte štedjet, isto tako nemojte točit iz prljavih tj. nečistih kanti i slično. AD blue se koristi od 2007.g samo što je kod automobila dosta kasnije došao na red....naravno zbog ekologije U globalu ne treba se ga bojat, osim pripremit na eventualne dodatne troškove koje Vam nitko neće spomenit kod kupnje dal novog ili rabljenog vozila sa tim sustavom jer kvarovi su kako sam već napomenuo skupi.
  12. kostolomac_cro

    Greska za EGR

    I mene je onda EGR došao cca 100€, ali to se promjenilo jer sada EGR kod novijih modela dolazi sa hladnjakom ispušnih plinova i onda mu je cijena višestruku veća ( cca 500€ + ) Tako da nije za uspoređivat ako ćemo gledati cijenu.
  13. kostolomac_cro

    Greska za EGR

    Što ti je trebala pomoć? Sve opcije su već 1000 puta napisane vezano uz EGR i DPF. Čiščenje EGR-a teško da je nekome pomoglo na duži rok, jer problem opet dolazi. ( Znači kupit novi/rabljeni ili off, sve ostalo je brljanje i gubljenje vremena i novaca . ) Što se tiče DPF-a , ima tvrtki koje rade čiščenje istih ( cca 1000kn trošak-kako gdje ) i to opet nije trajno riješenje, opcija je uzeti zamjenski/novi ili skidanje istog. To je već toliko prožvakana tema da i moja ''baba'' od 90g zna o njoj , a de ne prati forum😉
  14. kostolomac_cro

    Greska za EGR

    Imam jedan auto koji vozim cca 3 godine ( isključen DPF ) normalno prolazim tehnički ( idem namjerno kod tehničkog na najstrožu stanicu da vidim jel ću proći - i tako već odkad imam vozačku sa svim vozilima jer hoću da su mi auti TOP- naravno osim DPF-a🤣 ) Tako da ti tvrdnja kako vozilo sa uklonjenim DPF ne prolazi eko test NIJE TOČNA( barem ne u HR ) . Uspoređujući rezultate eko testa s drugim vozilima u dvorištu koje imaju DPF,, nema gotovo većih odstupanja tj. razlike su minimalne ili nikakave, a opet su u regulama teh. stanice. Takvih automobila u HR je ogroman broj , barem ih ja znam brdo, i to čak ne moraju biti prastara vozila, nnego tipa 4-5 god max. pa već isključeno sve i svašta. Samo mi nije jasno, ''guraju'' po novom u OBD uređaj za detekciju grešaka pa da im tu grešku ne prikaže, to je malo čudno...( nisam previše upoznat s tim što točno traže ) A još bolje kad mi dođe obitelj iz D, oni imaju sve živo pogašeno - uklonjeno i prolaze gore bez ikakvih problema teh. pregled. ( Bez onih fora, 100kn u pepeljari i slično ) Pišem ovo javno, jer me ne dira previše ako padnem zbog uklonjenog DPF-a , pošto sam spreman u tom slučaju ugradit novi OEM.😉
  15. Ma gluposti, evo kod mene je VAG sa E6 motorom 350k na satu, a motor nije diran, gorivo isključivo točeno na Petrolu i rijetko kad na INI. Vjerujem da jesu zapadno kvalitetnija goriva, ali da ova naša ''uništavaju''' motor mi smješno za čuti..... A ja volim baš auto ''cijedit'' što se tiče km da mi ni jedno koje prodam, nema ispod 300k, a do sad ni na jednom nisam mjenjao dizne ili kamoli nešto skuplje dijelove.... Redovno održavanja i idu ti auti 500k km bez većih problema.