polo

Član
  • Content Count

    234
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

polo last won the day on January 11 2022

polo had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

About polo

  • Rank
    SDI
  • Birthday 01/11/1984

Profilne informacije

  • Ime
    Volkswagen
  • Vozilo
    Polo

Recent Profile Visitors

3667 profile views
  1. polo

    Golf 4 cudan zvuk

    Pa jbt takvi dijelovi, na proslom zamjenjenkm kvacilu je preko 170 000 se lagano cuo na mjestu dok nije prozujao skroz. A na ovom novom sachs prozujalo nakon 30 000 i to jos i u voznji se cuje onako napreskokce nekad. A ne samo na mjestu kao prosli Kako to rijesiti onda koje uzeti. Samo druk promijeniti ili sve opet? Kako znam kolko jos mogu voziti ovako? Ima neki majstor zagreb zapresic od povjerenja?
  2. polo

    Golf 4 cudan zvuk

    Da nadodam. Sad se ipak cuje i na mjestu A kad stisnem kuplung onda se predtane cuti Jel moguce da je opet druk lager vrisnuo nakon samo 30 000 km?
  3. polo

    Golf 4 cudan zvuk

    Nesto slicno mi se cuje na SDI polu 260 000km, Ali ne na mjestu nego u voznji tako na trenutke nekad u određenim situacijama. Najnormalnije vozi bez ikakvog cukanja i na leru se ništa ne cuje. Novi set kvacila bez zamasnjaka je stavljen prije nekih 30 000 km. I sad je pocelo se cuti. Jel to isto moze bit zamasnjak? Ili nesto drugo? Mozda opet kvacilo, sachs set je bio namontiran koji je u pocetku malo vibrirao kod jaceg starta ali nakon 500 km se to unormalilo i sad evo 30 000 je bilo bez problema i sad se nesto pocelo cuti Kako da sad znam jel moram samo zamasnjak ili samo kvacilo ili moram oboje? Koliko se još može voziti ovako ako se tek počelo cuti a da ne izazove neku veću štetu i šta se može dogoditi?
  4. polo

    Koje ulje 1.2 tsi?

    Evo prosla godina i pol, doslo vrijeme za zamjenu a ja se vise ne sjecam koje ulje ide unutra, 5w30 ili 5w40, a nisu mi znali pouzdano reci ni u ovlastenom jer kao sustav im je stekao u tom trenutku Vidim da u nove masine stavljaju cak 0w30 Long life je 5w30 A obicno je 5w 40 Onda valjda 5w30 ako sam i prosli put stavio long life? I koliko je pouzdano kupovati castrol ulje sa raznih jeftinih online sopova da nije neko drugorazredna roba iz trecih zemalja? I ne znam jel ima neke veze s uljem koje sam stavio zadnji put ili s nekim senzorom zraka ja mislim sto su mjenjali, ali pocelo je zadnjih par godina smrditi iz auspuha kad se tek upali, ili mozda samo prije nisam primjecivao to I s ovim long life uljem 5w30 mi se prvi put dogodilo da moram dotakati tj da mi se upali lampica za ulje. Znaci bar 0.7 sam morao dotociti, a nije velika kilometraža rađena A ni auto nema puno km, 50 000 Je li mozda bolje se vratiti na 5w40? Manje ce goroti ulje mozda ali ne znam kolko je dobra ta gradacija za turbinu i ostalo
  5. Na gumenom tepihu suvozačkom primijetio danas lokvu vode Skinuo filter kabine i mokar je pri dnu i kad gurnem prste unutra je lokva vode u tim kanalima od ventilacije Zasto to kako to? Jel ima veze s klimom ili kišom. Vjerojatno s klimom Ostavio ga sad na mjestu da radi s klimom 5min i ne vidim nista ispod auta da kaplje, gdje mogu provjeriti da nije neki odvod zaštopan od kondenzata? Kako to riješiti? Našao ovaj video sa novijim polom i volanom na krivoj strani, ne znam je li to mjerodavno, sta treba tu cjevčicu malo procistit s nečim? Na 1,53 se vidi. Morao je rezat u motornom prostoru onaj filc na "vatrozidu" da dođe do cjevcice Ali kod mene na starom polu je drukčije ne mogu ni pristupiti tome od usisne grane https://youtube.com/watch?v=BvaTj3-xE_c&feature=share
  6. a ne bi se htio kockat, ko zna kolko će koštat slanje carine i ostale gluposti,, i šta ak nije ni ta ravna
  7. zapravo treba dovuć felgu na cipar pa ako neko zna opciju za tamo direkt, tamo kažu da se čeka nekoliko mjeseci, tu u poršea 5-7 dana, i slanje GLSom oko 100e
  8. malo najebala, crna mačka prešla preko puta i eto sranja
  9. 6f9601025d srebrna(bez crnih detalja) https://www.ebay.com/itm/204123433674?epid=21036986777&hash=item2f86b46aca:g:3mwAAOSwgnVi7PuV&amdata=enc%3AAQAHAAAAoILs2%2FmJiR%2BoZ51JX1oEzm79E5%2B62bWXo50nscGYRvDS07Wv4LCr6xvSLjLTLeDiESF9QHe8vOwuyQ9pyWx5lRezoNRJZ9koIPBbMJcBGFvtKRvu5rLWW5b35N9WEW7QWQiCk%2FPdUuQvKklrpQhMndX40%2Fps9JNnJ9J5SNqf7i1OLITCbbAr0u%2BhIr5BzSHCCAqYLzF93JlLtUDcpbApi6k%3D|tkp%3ABk9SR9CUooaWYQ
  10. pozdrav, trebao bi uzet 17 felgu za aronu, u poršeu mi rekli 4400 kn, jel ima neko možda popust na to ili zna gdje se može nabaviti jeftinije?
  11. Šta se sad preporučuje od jeftinijih tokici sl akumulatora za starog sdija. Inače su mi držali po 4 godine i ok za te pare ali ne živcira što riknu naglo bez upozorenja
  12. Meni vrti u prazno, gdje ima toga za nabaviti i koliko je zajebano to sam promijeniti? Evo naručio na aliexpres nadam se da je to. US $4.38 | 604837167/168 FIT FOR VW GOLF 4 IV MK4 A6 SKODA FABIA POLO 9N DOOR LOCK REPAIR KIT FOR LEFT RIGHT SIDE NEW 7PCS https://a.aliexpress.com/_uXq2Ig I da su ove upute ok
  13. Na starom autu imam to kinesko daljinsko, i iz nekog razloga je crklo nakon dugih skoro 10 godina, Naručio drugi motoric za vozaceva vrata(5 žica) zamjenio i opet je radilo mjesec dana i crklo. U cemu bi mogao biti problem? Imam posebnu centralu kao za centralno koja kljuca sve cak i kad rucno spustim pipac za zakljucavanje, i to je spojeno na drugi modul za daljinsko. Koji bi mogao biti razlog da crkne novi motoric nakon nekog vremena?
  14. polo

    Koje ulje 1.2 tsi?

    Eto bit ce onda LL i 18 mj, u prosjeku smo dobri Nije toliko ni stvar uštede nego je tlaka se natjerat pod auto svako malo ili dogovorit s majstorom koji nikad ne moze kad meni paše. Pogotovo kad zbrojim 2 auta. Dupli posao Hvala svima
  15. polo

    Koje ulje 1.2 tsi?

    A kad ne znam ni koja je specifikacija bolja, Cak i u uputama pise jedno i drugo a nije dovoljno jasno u kojem slučaju koje https://imgur.com/a/ejukK5S A neda mi se mjenjat svakih 12 mj kad auto radi 10 000 u 2 godine.cemu onda sluzi taj long life Mislim. Naravno hocu usparat zasto ne ako nema razlike, samo ne znam koliko su pouzdani ti razni shopovi ulja, i kako mogu imati toliko jeftiniju cijenu od ovih većih dućana Btw kraj 2016. godine ako pomaže 66kw Možda je ovo ok https://www.autokreso.hr/autodijelovi/top-20-kategorija/motorna-ulja-i-maziva/motorna-ulja/5w40-castrol-edge-a3-b4-1l-10674115/ Ili ovo https://www.autokreso.hr/autodijelovi/top-20-kategorija/motorna-ulja-i-maziva/motorna-ulja/5w30-castrol-edge-titanium-ll-fst-4l-10105557/