0
Petar_im

Gumice mjenjača mkII

Recommended Posts

Dakle sutra mijenjam komplet gumice na polugama mjenjača i sve one plastike dolje ispod poluge same ručice mjenjača, pa me zanima ako mi mo??e netko izvuć shemu sa ETKE od golfa II ili tako nečega da vidim otprilike o čemu se radi...Hvala unaprijed :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima?? nekih problema sa ??altanjem, ili?

Je, ima on problema sa saltanjem, ali sa samim sobom ima 6 puta vecih :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fog molim te lijepo uozbilji se malo . . . :D Malo mi ručica mjenjača ima lufta i ponekad mi preskoči kad idem u prvu upadne u rikverc a ja to ne mogu podnijeti pa imam običaj po??to to 100% nikad nije mijenjano u zadnjih 18g da ja to napravim, ipak nisam ko Fog: kod njega dok ide ide... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je neozbiljan-ti il ja, daj se prvo izjasni jel imas problem s gumicama il mjenjacem, sta je sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ko je neozbiljan-ti il ja, daj se prvo izjasni jel imas problem s gumicama il mjenjacem, sta je sad?

Dobio rje??enje od ??aca :zivio ...čovjek mi poslao sliku onog ??to sam tra??io... FOG :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promijenio sam sve gumice i onu plastiku na dnu ručice mijenjača... :bravo Bilo je dobre zajebancije oko svega...ali sad mi je mjenjač kao da je iz tvornice iza??ao... Preporučujem svima da se malo pozabave s ovima ako imaju ikakvih problema s ??altungom :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

 

jel mi može neko reci kako se skida ta plastika/opruga ispod rucice mjenjaca?

 

ja sam kompletno skinuo rucicu mjenjaca ispod tunela auta ali ne znam ju rastaviti

 

da bi zamijenio onu kuglicu ispod same rucice

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuglicu drže dva vijka,možda ti je nakupilo masnoće u kućištu šaltunga pa ne vidiš...ja sam na mome cilo kućište u benzinu oprao

i tek onda skužio te vijke...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdje ste uzimali set za reparaturu i koliko je eurica?

 

Ja sam uzimao preko frenda iz njemačke, kompletan set gumica i štiftova je nekih stotinjak kuna, ali u tom setu nema kugli, samo set za polugice. Ja sam sebi na kecu promijenio to i razlika je dan i noć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio u tokicu set gumica za reparaturu 50 kn i jos ona velika gumica sto je "u kabini" 50 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam kupio u tokicu set gumica za reparaturu 50 kn i jos ona velika gumica sto je "u kabini" 50 kn

 

Ja sam obišao tokića, auto krešo i još nekoliko trgovina kod nas i nitko nije imao ništa..u auto kreši su mi čak rekli da to uopće ne postoji, šta ja izmišljam gluposti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sma kupio tu kuglu novu i jos neke gumice ......jedno 300 kuna sam dao za to sve u porsche jankomiru

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam obišao tokića, auto krešo i još nekoliko trgovina kod nas i nitko nije imao ništa..u auto kreši su mi čak rekli da to uopće ne postoji, šta ja izmišljam gluposti..

 

a jbg, ja sam dva puta dolazio i po pola sata su kopali da nadu sta ja hocu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je isto doslo oko 300 kn u ovlastenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam kod nas u ovlaštenom, samo ona kugla kroz koju klizi glavna poluga je bila oko 400kn, bez gumica i drugih kugli..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitao sam kod nas u ovlaštenom, samo ona kugla kroz koju klizi glavna poluga je bila oko 400kn, bez gumica i drugih kugli..

 

umjesto te kugle mozes ubacit nesto.....vidio sam na jednom videu lik je stavio kao neku kocku tvrde spuzve ili plastika i rupa gdje se ubode ona sipka na kojoj je bila kugla.....jer ipak je 400 kn previse za tu kuglu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke djelove šaltunga bi moralo biti u Tokića i sličnim dućanima...ja sam neke stvari uzimao u ovlaštenom ali one stvari koje su bile poprilično skupe sam

u Tokića uzimao...a opet,sve ovisi o trgovcu za pultom,neki ti mogu naći sve a neki ko da su sa marsa pali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neke djelove šaltunga bi moralo biti u Tokića i sličnim dućanima...ja sam neke stvari uzimao u ovlaštenom ali one stvari koje su bile poprilično skupe sam

u Tokića uzimao...a opet,sve ovisi o trgovcu za pultom,neki ti mogu naći sve a neki ko da su sa marsa pali...

 

bas to i ja sam pitao kod nas u par ducana i likovi me napravili budalom...nisam se htio raspravljati samo sam se okrenuo i noga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok je u mene bio g60 i mala getriba kupim cijeli set nakakav zamjenski jer nije bilo nikakav drugi odmah na stanju i ja mislim da nije trajao duze od mjesec dana jer se svaki taj novi komadic sto stavio istopio i onda mi je bilo gore nego prije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno pitao Renea iz Reneko-autodijelovi tu na forumu za reparaturni set za mjenjač na mk2 i rekao je da ima u ponudi. Ne znam kaj set sadrži, ali ak vam treba raspitajte se kod njega.

Ako ćete se raspitivati slobodno spomenite da sam ga ja reklamirao, možda dobijem dodatni popust :rolleyes:

Edited by 175/70 R13

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto da se javim ja sam to promijenio i sad imam mali problem.

 

ovo mi je viška, stvarno ne znam kud bi stavio:

fotografija1358001.jpg

 

i sad takve 2 bijele plastike (4 ih ima u setu) idu na onu zakretnu "L" polugu , međutim meni se isto ta poluga

 

klima i s tim novim plastikama

 

 

i jos jedan problem : ručica mjenjača mi stoji malo udesno u leru.

 

kad ju poštelam u sredinu onda tesko ide u prvu i rikverc. --> jel zna neko kako se ispravno podešava?

Edited by Sale-vž

Share this post


Link to post
Share on other sites
eto da se javim ja sam to promijenio i sad imam mali problem.

 

ovo mi je viška, stvarno ne znam kud bi stavio:

fotografija1358001.jpg

 

i sad takve 2 bijele plastike (4 ih ima u setu) idu na onu zakretnu "L" polugu , međutim meni se isto ta poluga

 

klima i s tim novim plastikama

 

 

i jos jedan problem : ručica mjenjača mi stoji malo udesno u leru.

 

kad ju poštelam u sredinu onda tesko ide u prvu i rikverc. --> jel zna neko kako se ispravno podešava?

 

te dvije bijele su visak....ta poluga se i kod mene klimala, a ove dvije zakovice ti sluze kad mjenjas onu veliku narandzastu ispod haube da odvojis ona dva lima sto su stisnuta s pop nitnama pa ih nazad ucvrstis sa tim zakovicama.......a podesavanje ti je najbolje ubaci u prvu na mjenjacu i na rucici i onda stegni pa ustimavaj...ima zajebancije

Edited by prky18

Share this post


Link to post
Share on other sites
0