2 2
Guest Golf IV TDI - Darko

Tempomat ( GRA) za Golf IV

Recommended Posts

Guest Golf IV TDI - Darko

Postovanje,

 

zna li netko ovdje koliko kosta originalni set za ugradnju tempomata u Golf IV u VW servisu. ( rucica tempomata i kabel )? I koliko naplacuju ugradnju?

I da li je u tom setu nova rucica ili ona starija?

 

Hvala unaprijed

Edited by Golf IV TDI - Darko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Golf IV TDI - Darko

Ok, koliko love? I jeli to novo ili koristeno? Bili mogla neka slicica? Bojan, od kud si ti? ( radi ugradnje )

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ebayu su nekad bile cijene od oko 70€ za ručicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

instalacije ima po netu za 20-30eur.kod ovlastenog u doitschlandu je komplet za 150eur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Golf IV TDI - Darko

Evo jucer sam narucio preko prijatelja koji radi u VW u Njemackoj kompletan set. Sa popustom 55 eura.

Za sve koji si zele nadograditi tempomat u Golf IV:

 

1J0 998 527 A, je broj kompletnog seta za nadogradnju ( original, novija rucica + potrebni kabeli )

Cijena u VW servisu u HR je 756 kn + ugradnja cca. 350 - 400 kn.

 

Naravno treba se prvo raspitati da li auto podrzava tu opciju ( za benzince je malo kompliciranija ugradnja )

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ces trebat samo nekog nac ko ce ti to znati programirati :)

a za benzinca ista stvar ak ima E-gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakaj davat tolike pare???

Nije neka velika kemija spojit to sve, sam kaj ima dosta za raskapat.

Imam ti link sa slikama od lika koji je to stavljo.

Jedino kaj mora?? otić do nekog s VAGom da ti programira ručicu

 

E, kolko te ko??tao komplet sa dostavom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Golf IV TDI - Darko

Ugradnja me kostala 400 kn u ovlastenom servisu. Prvo sam mislio ugraditi sam ali kasnije kad sam vidio koliko ima jebade oko toga nebi se zajebavao radi 400 kn. Ima tu 4 sata posla ako si vjest. A meni se nije dalo zajebavati sa airbagom i prstenovima oko njega i svim ti rastavljanjem i skidanjem. A nakraju bi ti jos i uzeli 100-njak kunica za programiranje i cemu onda sav trud i zajebancija za sitnu lovu, i onda pitanje hoce li raditi ili jeli dobro spojeno.

 

Meni je to prijatelj kupio koji radi u VW u njemackoj i poslao ovamo preko drugog prijatelja, tako da sam tempomat komplet platio 55 eura s popustom. A ovdje kod nas je 750 kn u ovlastenom. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za one koji ga imaju, ova oznaka slovom P sa tri crte što označuje i koja je funkcija jer vidio sam da neke ručice imaju a neke ne?

3f3f708s-960bnu1v.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking svjetlo, kada skines kontakt i upalis zmigavac, svjetli pozicija samo na toj strani na koju si rucicu stavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali to svi imaju nebitno da li je na rucici taj znak ili nije, zar ne?

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to, baš ti hvala. :)

Pa, da, to i mene zanima jer moja nema tu oznaku a dok ju ne ugradim ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i mislim jer ova moja ručica je proizvedena krajem 2016., možda su smo uklonili oznaku ali eto barem sad znam za što je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam nekoliko uputa gdje se spominje kodiranje prije ugradnje tempomata, zanima me zasto i ima li razlike prije ili poslije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne treba kodirati nista prije ugradnje.

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na javljanju, sad i da hocu ne mogu jer sam vec odvojio klemu. :) Poceli su radovi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti dosao tempomat?

Frendu nije i trazio da posalju ponovo i nista opet...tako da za sad otpada taj dio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne javljas nam nista kako napreduju radovi :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat je stigao još prošli tjedan Slavene, bratić ga je donio a uzeo sam preko Kufatec.de. Nisam htio kineski jer sam ga povoljno dobio, pa rekoh neka bude originalni.

 

Radovi počeli, znoj do gaća, rastavio pola auta, a dijelovi po cijeloj garaži. Hebo tempomat, da sam znao da će biti ovako ne bih ga ni ugrađivao, no sada sam zagrizao pa moram to dovršiti do kraja. Više će mi vrijeme odnijeti bojanje plastike ispod volana, podmazivanje ruku brisača kada su već dolje a bome nije bilo jednostavno ali hvala Bogu i onom 75mm izvlakaču kojeg sam nedavno uzeo, čišćenje prostora i ruba šajbe tako da ima posla da se ubiješ radeći.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2