2 2
Guest Golf IV TDI - Darko

Tempomat ( GRA) za Golf IV

Recommended Posts

A znaci radovi uveliko traju,pa tu ima posla kolega preko glave, 7-8 sati najmanje,sastavi,rastavi,podmazi,bojanje,ceka te duga noc ;-) hehehe sada je gotovo vec si pola auta raskopao a i sam si znao da ce tu biti posla i znoja a valjda ce se na kraju isplatiti kada montiras novi volan.

A jeli radis sa susjedom ili sam, sretno sa poslom nadamo se da ce se to sve fino na kraju poklopiti i raditi.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat je stigao još prošli tjedan Slavene, bratić ga je donio a uzeo sam preko Kufatec.de. Nisam htio kineski jer sam ga povoljno dobio, pa rekoh neka bude originalni.

 

Radovi počeli, znoj do gaća, rastavio pola auta, a dijelovi po cijeloj garaži. Hebo tempomat, da sam znao da će biti ovako ne bih ga ni ugrađivao, no sada sam zagrizao pa moram to dovršiti do kraja. Više će mi vrijeme odnijeti bojanje plastike ispod volana, podmazivanje ruku brisača kada su već dolje a bome nije bilo jednostavno ali hvala Bogu i onom 75mm izvlakaču kojeg sam nedavno uzeo, čišćenje prostora i ruba šajbe tako da ima posla da se ubiješ radeći.

Ide novi volan nakon montaže tempomata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se gleda samo ugradnja tempomata onda onaj tko to radi ima rutinu i ide u nekoliko sati a ovo što planiram otegnut će se i do sedam dana, brže ne mogu.

 

Naravno Luka, a neću onaj od autobusa ostavit. :)

 

Imam jednu zamolbu, treba mi masa za brtvljenje, crna, gumena a trebam ju za ponovno brtvljenje "Wasserkästen" ili ti onog poklopca gdje se nalaze konektori za spajanje pinova od tempomata pa ako netko ima prijedlog što i gdje uzeti da ne gubim vrijeme za traženje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u tokicu... u tubi zgodno jer može koristiti puno puta, cca 18kn drži ko luda. Malo veće od kaladont tube

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na ovo mislim, tu se nalazi poklopac koji je sav zabrtvljen sa tom crnom masom koju moram nakon što pinove ubacim u konektor ponovno zabrtviti pa mi treba prijedlog što uzeti.

dsc_0122ufs34.jpg


Znaš li kako se zove ta masa pa da sutra nazovem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti pogledati u garaži ako ga imam jos sutra pa ti javim. Ali koliko me sjecanje služi nekako je islo... rtv silicon. Meni su ga predložili u prodavaonici jer sam tražio i rekao kako je veliko pakiranje zeznuto za istisnuti s pistoljem jer nije obicni silikon i puno ga se baca a meni uvijek treba malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije problem eto da znam što si koristio, tako je ne izgleda kao silikon već neka gušča gumena masa ali kad ga počnem skidati znat ću nešto više jer radovi za danas su završeni, nastavak sutra slijedi. Evo fotka od skinutih dijelova, što se sve skida za jednu malu ručicu.

dsc_0145l5y1h.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne onda zovem tebe da mi pomognes vratit. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

Eto to... I mogu reći da sam zadovoljan jako.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, hvala ti puno, ustedio si mi trazenje po internetu. Sutra nazovem Tokica a posto moram do ovlastenog skocit po iso stopice i dva konektora da mogu uzet struju sa osiguracke kutije S5 onda usput uzmem i tu brtvenu masu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam u Tokiću ovu masu za brtvljenje motora od Bernera, tražio sam još po trgovinama ali ništa drugo nisam našao. Zanima me da li je netko sa njom radio i kako se pokazala.

3bb87e8a3cffdcd635e45sqlqv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena? Koliko love?

Ja u smit commercu motor diht uzeo. 50kn tuba kao za silikon ( mislim da je 400ml )

Drzi super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam crnu, crvena bi ovdje bila preupadljiva a nije ni u originalu takva koristena. Ova tuba je od 200ml a kostala je 68 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih one koji su ugrađvali tempomat pa ako može potvrda kod vraćanja ručice. Da li i na koji način se vraća, pitam jer ima lufta na L/D iako ima zarez pa se mora odokativno izravnat a ako se samo obujmica stegne može cijeli komplet stajat ukoso.

Ja sam prstima stisnuo kučište na osovinu volana i izravnao ga koliko sam mogao da naliježe što ravnije i tada zategao obujmicu, za drugi način ne znam niti ima nešto opisano u uputama.

91853_38d0ux5.jpg

05-schalterlyush.jpg

f478d88s-960sturv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš nitko nije skidao i ponovno stavljao ručice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar video, pokazuje sve u jednom komadu ali vidim da ni on nije namjestao rucice, vise stavio i samo stegao obujmicu, iako moze malo past dolje samo koliko je zarez na volanu pa bi trebalo malo poravnat.

 

Upute koje imam opisuju postupak da se mora minimalno ostavit 2.5-3mm izmedju volana i kutnog senzora a obujmica se steze nakon sto se volan stavi, provjeri razmak i rucice namjeste u vodoravan polozaj. Sada da li je to bilo kod starijih modela pa kod ovih koji imaju ESP nije tako ne znam.

 

Zato sam pitao kakav je postupak a ovo sam vidio da svi tako rade bez da posebno namjestaju i stezu obujmicu poslije volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam to primjetio da nije namjestio rucice u vodoravni polozaj,jer na video rucice su dosle malo ukrivo nagnute su u desnu stranu prema podu.

Ne znam kolega nisam to nikad skidao pa ti ne bih znao reci vise o tome sta i kako? Mozda se neko javi ko vise zna o tome ,a da li imas fotku dok nisi skinuo stare rucice da vidis u kakvom su polozaju bile prije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaservagom, ko pravi gradjevinar. :)

Namjestio odokativno i onda provjerio odstojanje od ruba volana i sve kako stoji te zategao, ne znam sto vise mogu a da se malo sa libelom dobit, ako nista barem da se utesim haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako Luka, tek volan stavljam. :)

Bit ce sutra gotovo nadam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaservagom, ko pravi gradjevinar. :)

Namjestio odokativno i onda provjerio odstojanje od ruba volana i sve kako stoji te zategao, ne znam sto vise mogu a da se malo sa libelom dobit, ako nista barem da se utesim haha.

Hehehe onda je to namjesteno kako treba ako si vaservagom.

Ma neka si i to rijesio i onda volan ce sjesti kao slag na torti,dobro je to ispalo sigurno ja ne sumnjam u tebe. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2