1 1
limvi

Druk ležaj (lager)

Recommended Posts

Pitanje jedno...

 

Imam osjećaj da mi se na Polu čuje druk ležaj pa sad da li mjenjat samo to ili komplet

lamelu s košarom (znači cijeli set)?

 

ajmo stručni odgovori....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitanje jedno...

 

Imam osjećaj da mi se na Polu čuje druk ležaj pa sad da li mjenjat samo to ili komplet

lamelu s košarom (znači cijeli set)?

 

ajmo stručni odgovori....

 

definitivno cijeli set... osim ako stvarno lamela nije puno potrošena... nije ti baš da dva puta moraš skidat getribu u mjesec dana što nisi promijenio i lamelu (npr.)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije ti baš da dva puta moraš skidat getribu u mjesec dana što nisi promijenio i lamelu (npr.)...

 

tak sam se i ja mislio...tko bi je dvaput jebavao

 

prvo sam mislio da je možda otišao lager u kotaču ali kad se stisne kuplung onda se zujanje skoro i ne čuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak sam se i ja mislio...tko bi je dvaput jebavao

 

prvo sam mislio da je možda otišao lager u kotaču ali kad se stisne kuplung onda se zujanje skoro i ne čuje.

 

 

cijeli set zamjeni i to je to da budes bez brige ali nije problem skinut getribu ja sam 3 puta vec vadijo vani od 3 mjeseca tak da se brzo nauci najteze je prvi put ali nakon 3 puta znas napamet :bravo:rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To suštanje u vecini slucajeva nije druk-ležaj , to ti se čuje spojnička osovina koja je dobila malo lufata, nije nis strasno tako da netrebas brinut, a druk ležaj mislim da možeš promijeniti bez da skidaš mijenjč , skine se samo deklo.. a sto se tice lamele ako ti je dobra NEDIRAJ ( vjerojatno je org ) niti jedna zamjena nije dosljena .. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
To suštanje u vecini slucajeva nije druk-ležaj , to ti se čuje spojnička osovina koja je dobila malo lufata, nije nis strasno tako da netrebas brinut, a druk ležaj mislim da možeš promijeniti bez da skidaš mijenjč , skine se samo deklo.. a sto se tice lamele ako ti je dobra NEDIRAJ ( vjerojatno je org ) niti jedna zamjena nije dosljena .. :palacg

 

Je, lamela je original i što se tiče samog ponašanja u vožnji nema nikakvih naznaka da je crkla ili da je blizu tome.

 

Meni to sranje klepeće u vožnji a kada stisnem kuplung skoro se i ne čuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potisni ležaj se čuje kad je kumplug pritisnut jer logično da on svojim djelovanjem na korpu ima iste okretaje kao i kormpa i tad zuji.... kad je kumplug pusten druk ležaj nema kontakt s korpom i onda naravno nema zasto zujat.... tako da ja mislim da je to tebi il do seta kvačila il do same getribe... Neznam koj motror imas pod haubom al poznato je da su se javljali problemi na getribama ito bas problemi sa ležajevima na snopovima....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potisni ležaj se čuje kad je kumplug pritisnut jer logično da on svojim djelovanjem na korpu ima iste okretaje kao i kormpa i tad zuji.... kad je kumplug pusten druk ležaj nema kontakt s korpom i onda naravno nema zasto zujat.... tako da ja mislim da je to tebi il do seta kvačila il do same getribe... Neznam koj motror imas pod haubom al poznato je da su se javljali problemi na getribama ito bas problemi sa ležajevima na snopovima....

 

Motor je 1.6 16V 125 KS

 

Boga pitaj šta je, morat će na raskopavanje. Izgleda da to nije potisni jer kao što sam kažeš on bi se trebao čuti kad se kuplung pritisne a meni je obratno.

Pas mater...koji mu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend mi je sad neš malo gledao i misli da je do lamele tj. misli da je korpa otišla u kurac.

Da su se ona perca razletila pa da to zuji i veli da ne vjeruje da je bilo šta sa getribom jer bi se drugačije čulo, auto normalno šalta i ide u brzine.

 

 

Sad dalje bumo vidli kod majstora o čemu se zapravo radi :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

- evo da malo osvježim topic

 

Odmah da kažem da taj čudni zvuk (struganja) koji je auto proizvodio nije druk ležaj niti lamela.

Otišao lager u getribi, smrvio se :palica :palica mamicu mu je...

 

trenutno je na popravku

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ča sam ti ja reka :( Te getribice su po tome poznate....

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ča sam ti ja reka :( Te getribice su po tome poznate....

 

 

Stari moj jebeno ti je to, izgubiš živaca i živaca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

d ne otaram novu temu

 

 

golf v tdi

 

 

u leru, kvacilo pusteno, nesto melje ne jako ali se cuje kad se sagne kod lijevog tocka

 

kad stisnem kvacilo zvuk ostane

 

tek kad ubacim u brzinu zvuk nestane

 

sta to moze biti? ulje u mjenjacu ko novo(majstor gledao)kvacilo je prije 15 000km kopmpelt novo stavljeno

 

 

 

po zvuku,zamasnjak nije,jer i u voznji se ponasa lijepo i sve lijepo krece

 

ja sam mislio da je druk lezaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je i mene mučilo na golfu 3, računaj ili koji lager ili koji sinhron,možda i oboje...kod mene je bilo oboje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
d ne otaram novu temu

 

 

golf v tdi

 

 

u leru, kvacilo pusteno, nesto melje ne jako ali se cuje kad se sagne kod lijevog tocka

 

kad stisnem kvacilo zvuk ostane

 

tek kad ubacim u brzinu zvuk nestane

 

sta to moze biti? ulje u mjenjacu ko novo(majstor gledao)kvacilo je prije 15 000km kopmpelt novo stavljeno

 

 

 

po zvuku,zamasnjak nije,jer i u voznji se ponasa lijepo i sve lijepo krece

 

ja sam mislio da je druk lezaj

 

Kad stisnes pedalu onda odvojis motor od mjenjaca i onda bi trebalo prestat ako je nesto u getribi...

 

Dal prestane s povecavanjem okretaja npr na 1500 o/min? Koliko km je zamasnjak presao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim otvarat novu temu, pa bi ovdje pitao

G4 1.9tdi 74kw 2001

Trebam uzet potisni lezaj sachsov, neznam jel mi treba hidraulicni ili obican?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaju autodijelovi... ;) Ugl obicni je kod 5ganga a uz njega uzmi i vodilicu a i "papuču" na kojoj stoji,....

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaju autodijelovi... ;) Ugl obicni je kod 5ganga a uz njega uzmi i vodilicu a i "papuču" na kojoj stoji,....

Znaci mjenjam kuplung set sa zamasnjakom. Nisam u setu dobio potisni. Jel bas moram uzet jos ta dva dijela? Jer meho reko samo jos potisni. Mozda se to dobije zajedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji to set nema pptosni osim ako je potisni hidro kap u 6gang troosovinke.

Kazem...ako je 5 brz onda ovo gore sta sam o rekao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji to set nema pptosni osim ako je potisni hidro kap u 6gang troosovinke.

Kazem...ako je 5 brz onda ovo gore sta sam o rekao ;)

Sachs set , 5 brzina.

 

I to bas uzeo iz TAS autodijelova. Nisam odmah skuzio da ga nema tek kad sam se vratio doma, nazvo sam ih i kazu da u tom setu ne dobije se potisni. Preko kataloga su nasli da je mehanicki i to sam onda narucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm meni bas u sachs-u uvjek bude.... Andjelko ti je prava adresa (LagerOs)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sjecam Andjelko uvijek preporuci i ponudi potisni ali nikad ne dodje u setu.

 

EDIT: malo sam prokopao po ponudama od Andjelka i nisam u pravu, set sadrzi i potisni

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sjecam Andjelko uvijek preporuci i ponudi potisni ali nikad ne dodje u setu.

 

EDIT: malo sam prokopao po ponudama od Andjelka i nisam u pravu, set sadrzi i potisni

Ali ne sadrzi onaj klizac po kojem klizi potisni, barem za G4 PD..ali ga preporuci za promjeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne sadrzi onaj klizac po kojem klizi potisni, barem za G4 PD..ali ga preporuci za promjeniti.

 

Evo ovako meni Andjelko ponudi

 

Set kvačila + zamašnjak s dvije mase (lamela, potisna ploča, potisni hidro ležaj, zamašnjak i set vijaka zamaš.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1