1 1
pikzibner

Poliranje vjetrobranskog stakla

Recommended Posts

U subotu sam išao u Brčko sa PLUS-om. I prije povratka u nedjelju moj pametni kum i ja oprali šajbe sa nekom debilnom spušvom i iscrtali si prednje šajbe. Prije sam prao doma sa zelenim dijelom šajbe i sve bilo OK, no ovaj put se desila pizdarija.

Gdje kupiti i kakvu polir pastu za to ispolirati ako je uopće moguće.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja pitanje,pol šajbe mi je dosta hrapavo pa mi brisač na tom dijelu šajbe trokira i to me jako hebe,anyone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje pitat u staklo centrima (savska npr.), mozda imaju neke kemije koje ni nisu komercijalno dostupne kao auto kozmetika

Share this post


Link to post
Share on other sites

a meni je pametni kolega flexom radio oko zadnje sajbe dok nisam bio u radioni i spalio tockice po staklu

 

ista bi me stvar zanimala:

 

evo taman sam potrazi na googlu i vidi rezultate, postoji: ukucajte glass polish i ima ih koliko hocete

 

najvjerojatnije u boljoj autopraonici ima i toga kao dodatan tretman

 

http://www.interprodaja.hr/turtle-wax-prof...di-valeting.htm

 

turtlewax glass polish

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

za manja ostecenja imas u cipoteci neku pastu koja se koristi za ekrane, super stvar poslje nje i cak vrlo duboke udubine ostaju poravnate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko da ces moc tocke od varenja ispolirati, ja sam zbog toga mjenjao prednju šajbu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kgFLz5b8ENpPRchd.v.jpg

 

ew2UXnOmFifKegb2.v.jpg

 

Evo vam za poliranje vjetrobranskih (pa i svih ostalih staklenih djelova) za auto. Skida sve ali vam treba i mašina za poliranje i to neka dobra a ne made in china tunning. Poliranje može potrajati čak i do tri sata - jer treba malo pričekati kad se zagrija staklo da se ono opet ohladi - ali radi.

 

tockice od varenja, odnosno od flexa se ne mogu skidati i ostane ti samo promjena stakla

Share this post


Link to post
Share on other sites
U subotu sam išao u Brčko sa PLUS-om. I prije povratka u nedjelju moj pametni kum i ja oprali šajbe sa nekom debilnom spušvom i iscrtali si prednje šajbe. Prije sam prao doma sa zelenim dijelom šajbe i sve bilo OK, no ovaj put se desila pizdarija.

Gdje kupiti i kakvu polir pastu za to ispolirati ako je uopće moguće.

 

Hvala

 

kupi si onaj klinac nano... njemci što su proizveli... za vjetrobransko staklo... kad s tim ispoliraš dobiješ sloj na staklu i kada pada kiša skuplja se ko živa... i štiti od raznih govana što pada sa drveća i od kukaca... provjereno.. ja sam na kiši vozio s tim.. svi imaju uključene brisače a ja ne.. sigurno su se pitali koji je ovo kreten.. :lol2 a ja sve vidim... dođe 150kn.. dobiješ 2bočice male... kad naneseš to ti traje godinu dana mislim.. a staklo ti se sjaji kao iz tvornice...

 

 

evo ti stranica.. pogledaj onaj film imaš i karakteristike... jebeno.. ti njemci su ludi.. :bravo

 

http://www.plenti.hr/hr/automobili/plentis...-car-glass.html

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites
kupi si onaj klinac nano... njemci što su proizveli... za vjetrobransko staklo... kad s tim ispoliraš dobiješ sloj na staklu i kada pada kiša skuplja se ko živa... i štiti od raznih govana što pada sa drveća i od kukaca... provjereno.. ja sam na kiši vozio s tim.. svi imaju uključene brisače a ja ne.. sigurno su se pitali koji je ovo kreten.. :lol2 a ja sve vidim... dođe 150kn.. dobiješ 2bočice... ako te zanima provjerit ću kako se zove.. kad naneseš to ti traje godinu dana mislim.. a staklo ti se sjaji kao iz tvornice...

Da ali prvo moram skinuti crtice koje sam napravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tesko da ces moc tocke od varenja ispolirati, ja sam zbog toga mjenjao prednju šajbu :)

 

a nisu to tockice od vara, to od flexe, one su skroz sitnije

 

prednju cu tak i tak izmijenit a imam i drugu zadnju, samo me sekira sto je ovo ono zeleno staklo a rezervna su mi obicna, zato mi se digne kosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se ovo od turtlewaxa ne moze kupiti u ovakvim pakiranjima jer je izgovor mozda da je to za praonice, mislim da bi ja mogao nabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel smijem koristiti brisače bez da se taj sloj brisačima skine sa šajbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi pozz,našao sam gdje se kupuje ono sredstvo za poliranje prednje šajbe tj protiv skupljanja kiše na šajbi,bočica ima 2dcl i ko+ta između 20-40kn i ima za barem 10-ak upotreba,još provjerim

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima ko da je rjesio problem,pa da napise soluciju?

ja sam danas isao do par staklo centara i svi su odbili odradit posao.

radi se o zadnjoj sajbi,i navodno da se prednje daju polirat,zadnje ne jer je prednja mineralna,zadnja kaljena.

imam ris od brisaca u duzini od 10cm u obliku polumjeseca,pod noktom ne zapinje,i ne kuzi se dok se ne opere sajba,vlasnik prije je koristio one metlice kaj se rezu na duzinu i napravio sa ovime stetu.sad sam promjenio komplet brisac od seata altee,ali bi i ovaj ris nekako maknuo.

 

ima tko kakav prijedlog,

vidio sam da ima jos jedna tema za poliranje,ali clan fiki mi je predaleko da furam na poliranje.

eventualno mi ostaje da kupim komplet zadnja vrata,jer niko nece prodat samo zadnej staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam ako je neko problem rijesio ovdje,bez narudbe izvana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebiga sad.. mislim da nitko to nije radio...

Edited by LamaMk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

rjesio sam problem,tako sto sam nabavio straznje staklo,pa ce bit swap kad zatopli,

a kaj se tice poliranja,obisao sam 5-6 auto staklo centara,i nitko ne zeli polirat,pa eto onda ocito se straznje staklo ne da ispravit kad se zagrebe brisacem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,sva stakla na autu su kaljena a prednje je i laminirano.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači kaljeno se nemože polirat, tj. dali se mogu dublja oštećenja popunit s onom "smolom" ili što to već to je, i ispolirat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok.

 

Da li je netko polirao sofersajbu?

Od brisaca je valjda onako ostalo mutno. Jako sitne recke za koje ni nokat ne zapinje. Jako smeta kad vozim po mraku, u kombi sa kisom sam smrt na cesti.

 

Da li ima gdje u zagrebu netko tko to radi, koliko novaca. Ako se moze uopce polirat.

 

Bojim se stavljat zamjensku. A bojim se da je original 5 tisuca. A i kad cu prodavati golfa bit ce sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se polirat,pogotovo ako su tako sitna ostecenja,sve se da uklonit,malo bolji detailing studio ti to moze odradit,ili netko ko se bavi poliranjem sa malo boljim proizvodima,ima bas za to polir pasta,i iza toga neku zastitu stavit na staklo(npr. Gyeon). Potrazi malo po netu naic ces na sve. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1