2 2
niner

Akumulator

Recommended Posts

Limp19,

koliko ti je star aku Exide 77Ah?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako ja ga uzeo polovnog i koristio ga ravno 3 god, tako da sam zadovoljan generalno sa njim, ne znam koliko je prije bio koristen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već dugo godina sam zadovoljan sa Banner Powerbull i obet cu kupiti istog kad crkne.

Nije loša opcija JZW akumulator u ovlaštenom servisu,po novom su 3 godine garancije što ima jako malo proizvođača.U praksi se pokazalo da JZW akku traju 4-5 godina max. ali cijena im je jako povoljna s obzirom šta se sve prodaje na tržištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Lidlu sad imate onaj famozni pametni punjac za akumulatore Ultimate Speed ULG 3.8 B1 za 139KN pa navalite jer se isplati.

 

5l8zHLW.jpg

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako ja ga uzeo polovnog i koristio ga ravno 3 god, tako da sam zadovoljan generalno sa njim, ne znam koliko je prije bio koristen

Da, tri godine plus bi moglo biti i pet godina a to je negdje gdje je vrijeme za novi. Vjerujem da se nećeš zezati sa oživljavanjem, odnosno ispitivanjem napona i nadopunjavanjem ali ako imaš volje provjeri napon multimetorm (12.5-12.8V) i nadopuni ga pa pogledaj da li ti drži ili pada ispod 12.5V.

 

Neki savjet što uzeti je uvijek priča za sebe. Ako briješ na marke onda Varta 77Ah i Exide77 su dobra opcija, s tim da Exide ima do 3 a Varta 2 godine jamstvo. Ja sam uzeo Vartu Silver Dynamic 77Ah 780A pa ću je isprobati i vidjeti koliko uz maksimalno dobro održavanje može povući. Tu mislim na povremena nadopunjavanja i kontrolu razine napona koji treba biti u preporučenim granicama. Dobra opcija je i taj španjolski JZV u ovlaštenom koji je po cijeni tu negdje i garancijom od 3 godine s tim da je on sa čepovima pa je godišnja kontrola razine mineralizirane vode poželjna. Nakon tri godine mogu ti neke ćelije ostati suhe kao na Tokićevom koji sam imao u dvici. Dobro je što uz njega dobiješ i BEM kod pa ako imaš model koji podržava opciju unosa možeš unijeti putem VCDS-a sve parametre. Nekoliko postova iznad smo raspravljali o tome.

 

Dobra alternativa ovomu bi bio i CIAK starter, vjerujem da malo ljudi zna da Varta proizvodi akumulatore za njihov proizvodni program a to mi je rekao lik kada sam ga zamolio nekoliko podataka o Varti koju sam kupio. Da, ponuda izdašna a što izabrati uvijek i vječito pitanje.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napon mi je u sleep modu (zaključan 15min) 12,42V. Sta znam jutros mi je na zub upalio... a taj Ciak jeste Vartin ali je dosta slabiji i nekvalitetniji i samim tim i cijena niza. Sacekacu jos malo ali mislim da cu Vartu uzeti cisto radi 5ah vise i jace udarne snage. Cijena u pet deka oba

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam BOSCH S4 iz svog golfa za prodati. Aku je star od uskrsa ove godine. Kako auto ide za dijelove tako i on ide.

 

74 ampera.

 

Ciijena 500kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Lidlu sad imate onaj famozni pametni punjac za akumulatore Ultimate Speed ULG 3.8 B1 za 139KN pa navalite jer se isplati.

 

5l8zHLW.jpg

Bolje ga je imati a ne trebati, nego trebati a nemati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nedjelju nisam mogao auto upaliti a akumulator star par mjeseci, srecom na nizbrdici sam pa sam ga na guranje upalio, vozio taj dan (nista vise ili manje nego obicno) i od onda pali dobro ali siguran sam da mi je akumulator se ispraznio. Taj dan bi mi bas dobro dosao punjac. Dan poslije sam naletio ovaj u Lidlu i kupio. Jos uvijek ne znam kako mi je akumulator tako oslabio no uskoro idem kod mehanicara pa cemo provjeriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo na nizbrdicu. U trecoj brzini, imam filing i auto ni ne cukne, pa se ne bojim kakvih preskaknja itd. A bome ni ne znam nekoga tko je tako zeznuo auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

A neznam.... starije aute jos ok al novije bas i nije preporucljivo palit na guranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guranje - kod svih novijih tipove motora sa zupcastim remenom i natezacem ce prouzrociti preskakanje remena i izbacivanje motora iz faze. Ukoliko su ventili blizu gornje povrsine klipa u 99,99 % slucajeva ce doci do savijanja ventila i pucanja remena. Nakon toga obavezno slijedi izmjena cijele garniture ventila i popravak i pregled cijele glave motora...

na svoje oci sam vidio kod mehanicara kad je decko dovezao auto kojem nije htio palit pa je gurao auto i dogodilo mu se gore navedeno, kod opela u upustvu cak pise da i katalizator se ostecuje guranjem jel dolazi veca kolicina goriva ili tako nesto. To je prije palilo na stojadinima ladama itd.... novije aute neces nigdje viditi da se guraju zaboravi tu pricu!

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nema i golf 2 zupcasti i natezac? To je isto noviji tip motora?

 

Ja sam vise puta palio na guranje i nikad problema. Kad kazes da ce prouzrociti preskakanje, to kao uvijek ili ponekad, ili rijetko?

 

Koliko sam cuo sile kod normalnog paljenja i na guranje su podjednake pa mi nije jasno to preskakanje ali ok, vjerujem da je moguce ako kazes da si to dozivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pucaju zupcasti koji su bili za zamijenu prije 5 godina i prisli bar 50 000 km vise nego sto bi tribali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nema i golf 2 zupcasti i natezac? To je isto noviji tip motora?

 

Ja sam vise puta palio na guranje i nikad problema. Kad kazes da ce prouzrociti preskakanje, to kao uvijek ili ponekad, ili rijetko?

 

Koliko sam cuo sile kod normalnog paljenja i na guranje su podjednake pa mi nije jasno to preskakanje ali ok, vjerujem da je moguce ako kazes da si to dozivio

ostavljaj ga na nizbrdici i rokaj na guranje.... sve pet

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si sad rekao kao da ga tako palim iz gusta :)

Samo kazem da se moze na guranje upaliti i bez da zahebes nekaj a ne da to trebas raditi svaki dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

Cini mi se kako je moj varta blue dynamic 74ah na izdisaju pa cu vjerovatno morati traziti zamjenu. Radi se o passatu 1.9 74kw pa me zanima vasa preporuka. Mislio sam uzeti od 80ah i 760A neki starline sa 3g garancije za 510kn... Vasa misljenja, pucajte? I da, auto ima webasto pa mislim da i to igra ulogu...

Edited by tadeii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

Cini mi se kako je moj varta blue dynamic 74ah na izdisaju pa cu vjerovatno morati traziti zamjenu. Radi se o passatu 1.9 74kw pa me zanima vasa preporuka. Mislio sam uzeti od 80ah i 760A neki starline sa 3g garancije za 510kn... Vasa misljenja, pucajte? I da, auto ima webasto pa mislim da i to igra ulogu...

 

Što tebi toliko? Moj MK6 ima 81kw i pali ko mlin sa 60Ah. Niti ga štedim punjenjem mobitelom i vožnjom kratkom relacijom.

Kupi isti i bok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ali siguran sam da mi je akumulator se ispraznio. Taj dan bi mi bas dobro dosao punjac. Dan poslije sam naletio ovaj u Lidlu i kupio. Jos uvijek ne znam kako mi je akumulator tako oslabio no uskoro idem kod mehanicara pa cemo provjeriti.

Kako ti se čini taj punjač iz Lidla i da li si ga punio na vozilu?

Razmišljam da ga uzmem ako ostane koji primjerak jer cijena je stvarno povoljna a za rezervu ne bi bio loš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, auto mi je bio na parkingu, 50tak metara od kuce pa sam ga punio u toplini doma. Ne mogu reci nista o njemu osim da mi je uredno napunio akumulator. Kako mi auto nije u voznom stanju tako ni ne mogu testirati ista. A ko za vrag sam i ispraznio univerzalni mjerac (ide 9V baterij u njega) pa nisam mogao ni izmjeriti napone niti ista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam da je dosta ljudi na drugim forumima zadovoljno sa njim i da su punili akumulator na vozilima pa rekoh da te pitam. Mora u uputama pisati da je moguće jer u suprotnom ide na vlastitu odgovornost. Ako ostane koji primjerak uzet ću ga pa neka se nađe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2