2 2
niner

Akumulator

Recommended Posts

Kapacitet baterije nema nikakav efekt na instalacije.

Isto tako ni startna snaga nema efekt na instalacije.

Osim naravno ako nije premala.

Ogranicenje za veci aku je jedino fizicki prostor ispod haube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora ti negdje bit zig utisnut na kuciste il kleme... pa se vidi iz koje je god. Ugl u ovl serv imas economy nesto povoljniji od standardnog acu-a a po ostalim trgovinama ces naci 100/200kn jeftinije...

 

 

Piše samo VW 2509 , valjda 25 tjedna 2009

Vidim da je vijak netaknut. Nema ogrebotine, niti hrđe. Skroz novo

 

 

Iskopao sam šifru 1K0915411B za battery cover

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je još tvornički akumulator. jer kasnije kad mijenjaš u ovlaštenom stavljaju ovaj economy koji je kataloški sa jzv 915 105 i nezanam sad napamet koje slovo za tu snagu jer su kataloški samo u slovu razlika u amperaži. a uz to ovi economy imaju normalne cijene od600-700-800kn. dok su ovi kao normalni nevjerojatno skupi oko 1500kn +

a i ovi jzw su ili exide ili varta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam, Exide i VW Economy nude 3 godine garanciju.

 

Pogledajte Ross Tech videozapis o zamjeni baterije

 

Napomena, malo gdje kaže: "Uporaba trgovac baterije"

 

Postavljanje baterija bez ažuriranja podataka u upravljanju energijom može dovesti do preranog kvara na novu bateriju, kvarova sustava itd..

Opterećenje parazitima prati u upravljanju energijom (snaga vozila uzima iz njega bateriju kada nije u uporabi), ako se otkrije prekomjerni gubitak napona sustava će biti zatvorena za smještaj ovo. Ako ostavite svoj automobil za 2 tjedna u zračnoj luci vaš automobil reagira na svom baterije stanje naboja dok ispijate koktel uz bazen - to će nastojati zadržati dobru startnu sposobnost kad se vratite s vašim jollies. To je razlog zašto ste sada imaju manju bateriju od svog starog kamenog doba vozila prije 15 godina - vaš novi automobil, ako opremljen regulacijom baterija je malo pametniji od stare tehnologije iz godina otišao

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dottore,
koliko znam, Exide nudi tri godine, Varta dvije a za Economy nisam siguran.

Zanimljiv video uradak. Da li to znači da bi se svi akumulatori nakon ugradnje trebali kodirati i time dobili pravilno upravljanje energijom putem računala u vozilu, bez obzira da li je kupljena u ovlaštenom sa VIN naljepnicom ili u nekoj trgovini.

Pitam se da li ovlašteni rade takvo kodiranje kada se akumulator kod njih kupuje, jer do sada za to prvi puta čujem, odnosno vidim a kada sam pitao kolegu koji radi u ovlaštenom, nije mi ništa spomenuo da bi se nakon ugradnje akumulatora trebalo obaviti nekakvo kodiranje. Pregledat ću video uradak par puta da mi materija sjedne.

 

Edit:

Pregledao sam malo po internetu i koliko sam skužio to je za novije aute koji podržavaju kodiranje poput Audi A4 B7, MK6 itd., ali ako netko ima više podataka neka napiše nešto glede kodiranja.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, koliko ljudi ima uopce dostupno Battery coding u VCDS-u za svoje modele? Koji VW modeli imaju to?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvi pogled zanimljiva stvar, ali samo ako ima stvarnu funkciju oko štednje energije akumulatora. U suprotnome, po meni više izgleda kao marketinški trik radi bolje prodaje akumulatora u ovlaštenim servisima koji imaju taj QR BEM kod sa deset znamanaka za unos putem VCDS-a. Ako tvoj nema tu funkciju unosa, onda se ne trebam brinuti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, podržavaju od MK6 nadalje. Čak i vozila sa Start / Stop funkcijom

 

Glede garancije,

 

fireshotscreencapture4frnb.jpg

 

 

Na takozvanom mojem tvorničkom akumulatoru Banneru ima QR BEM naljepnicu. (vidi moj post #45)

 

@<TDI>

Imaš li tu naljepnicu na Varti?

Baš pitam da li tgovine imaju QR naljepnicu ili samo ovlašteni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam ju tražio na Varti dok nisam skužio da nemam tu opciju unosa. Nisam ju našao, jedino ako se ne nalazi odozada a baš nemam niti jednu fotku od te strane. Pošto je unutra a ne da mi se vaditi ili podizati akumulator da pogledam da li ju ima, jedino ima bar code na gornjoj strani, serijski broj i još neke brojeve. Da li bi oni bili dovoljni da napraviš unos i da sve šljaka je nešto sasvim drugo. Ovo su podaci na Varti Silver Dynamic 77Ah koje sam našao.

C0C5170811928
536073

BarCode
4 016987 119785

VA009815
YCHH

dsc_0137stpiv.jpg

dsc_0146i9sij.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

to imaju samo noviji automobili. i iz prve ruke mogu reći da se u ovlaštenom ne radi nikakvo kodiranje nakon promjene akumulatora. i isto tako koliko je meni poznato daju samo 2 godine garancije na akumulutaroe isto kao i za druge oem djelove (što u ostalom i piše na računu). al za detalje mogu provjeriti u ponedjeljak ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto nemam sreće. :) Vrisnuo tvornički akumulator Banner. Baš u Hercegovini, a ovlaštenog nema ni 54 kilometre okrugu.

Zamjenio sam za Vartom sa istom startnom snagom i veličinom. Ispalo je povoljno sa zamjenom starim akumulatorom. Skoro 500Kn.

 

Nije bilo drugih jačih od toga. Sada pali ko grom.

Stari akumulator nakon vađenja se malo deformirao tj. nabubrio se. Ionako nije se to mogo vidjeti preko crnog battery covera.

Nije bilo potrebno kodirati jer sasvim odgovara.

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno je stari akumulator dobio kratki spoj u nekim ćelijama pa je zato bio nabubren. Dobro si prošao cjenovno sa Vartom, iako bi bilo bolje neki jači, ali što ćeš kada nije bilo izbora.

Sada nas je troje sa ovogodišnjim akumulatorima, nas dvoje sa Vartom i Petar sa Berenom pa se oklada može proširiti. Kome prvi rikne plaća rundu. :) Sretno sa novim. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri punjenje pri opterecenju i bez opterecenja... cisto da novi nefasuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ispitivač sa sobom, ali preko VCDS provjereno :

 

Akumulator 13,86V

Alternator 14,14V i počinje puniti akumulator na istu voltažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba sam ju tražio na Varti dok nisam skužio da nemam tu opciju unosa. Nisam ju naao, jedino ako se ne nalazi odozada a ba nemam niti jednu fotku od te strane. Poto je unutra a ne da mi se vaditi ili podizati akumulator da pogledam da li ju ima, jedino ima bar code na gornjoj strani, serijski broj i jo neke brojeve. Da li bi oni bili dovoljni da napravi unos i da sve ljaka je neto sasvim drugo. Ovo su podaci na Varti Silver Dynamic 77Ah koje sam naao.

 

C0C5170811928

536073

 

BarCode

4 016987 119785

 

VA009815

YCHH

 

dsc_0137stpiv.jpg

 

dsc_0146i9sij.jpg

Kodiranje nije nista drugo nego unos podataka o jakosti akumulatora znaci koliko je ah i taj kod se unosi (va xxxx) i to je to.

Zbog start-stop sustava je ponajvise tak da bude efikasan nadzor aku-a tj napona za siguran rad procesora itd...

Imam par slika s odis-a pa okacim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi kada nađeš vremena i mene zanima.
Neki dan sam bio po trgovinama i usput pogledao nekoliko akumulatora da li imaju taj QR BEM kod. Varta, Bosch i svi ostali niti jedan nije imao, što znači da ga možeš dobiti samo ako kupiš akumulator u ovlaštenom i onda dobiješ tih famoznih deset znamenaka. za unos putem VCDS-a. Neka unese osnovne podatke, sada kada ima novu Vartu, bolje nego ostaviti na starim, kada već ima opciju unosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Autofreak

Okači slobodno i nitko te ne brani :)

 

@TDI

Čim se vratim iz godišnjeg, dodatno ću po trgovinama provjeriti dostupnost BEM kodova.

Hvala što si prosjedio info,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu, :)
sjetih se tebe kada sam tražio silikonsku mast po trgovinama, pa rekoh da okrenem nekoliko akumulatora i vidim da li ga imaju. Niti jedan od njih nije imao taj QR BEM kod. Unesi onako kako je AUTOFREAK predložio, samo jačinu i amperažu putem VCDS-a, ionako je to najbitnije a za ovo ostalo ćeš vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2ef6e1e.jpg

29bojrb.jpg

1z6gpab.jpg

263hc8y.jpg

apidqu.jpg

 

Ugl odis trazi taj kod jer u protivnom nema kodiranja.... Moze se unijet kod s starog aku-a npr..

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da malo dignem temu. Ovih dana vidim oslabio aku exide premium 77ah. Sad mi se nude isto exide samo 72ah 720a carbon boost ili varta silver 77ah sa 780a udarne snage

Da li ostati na exide ili preci na vartu

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima grand oil u ponudi Teslu 74ah za 370kn. Po imenu se odmah vidi da bude struje pun kufer

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2