2 2
said

Golf 3 1.9TDI->1.8Turbo Colour Concept-zeleni

Recommended Posts

nisam dugo nista pisao ovdje pa evo malo starih novosti

auto i dalje uredno vozi...ima nekih djecijih bolesti al nista strasno za sad....kilometri samo idu i svaki kilometar je uzitak...pogotovo jer benzin pojeftinjuje ;)

 

Ovog ljeta samo vozanje, druzenje i uzivanje u dobrom drustvu... pa evo koja slika

10603201_102032647800blsls.jpg

10614146_10203169401660seu.jpg

 

pa sam ga malo probao i na 402m ... ne znam tocno vrijeme jer nije bilo mjerne opreme al auto ide dosta dobro ja sam zadovoljan jedino sto gume kida :)

10590582_84153791252391sv4.jpg

10645190_8415378691907qsdw.jpg

 

I kec od frenda jako uredan

10599270_102031240790pfs84.jpg

1924360_10203124079710ssin.jpg

 

Pa proba nekih felgi...meni super...al trenutno jos nista od toga

12512_10203102679022947syh.jpg

 

I nekih novih dijelova je bilo...zamjenjeno je i kvacilo jer je nesto lupalo u mjenjacu...al ispostavilo se da lupa bas u mjenjacu a ne kvacilo, ne znam da probam staviti novo ulje iako sam ga mjenjao kad se motor ubacivao ili je bas dobio svoje pa ce trebat drugi...jos cu vidjeti...al dobro sad je bar novi set gore---i zadnji seleni novi jos cekaju ugradnju

10898189_102039614572xls2e.jpg

10461465_102032827700x7s80.jpg

10411960_1020396145702qsk7.jpg

 

Te novi zmigavci i katadiopteri crni zamjenski al ne oni blink blink...posto maglenke vise ne stanu u branik

10891605_102039560925zissg.jpg

10882328_102039560927x0stt.jpg

I felge oprane za zimu...kao nove u sad...prezadovoljan sam pranjem...toliko za sada...idemo dalje pomalo

1960068_1020369524983ipsun.jpg

 

komentari ako ih ima

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/19346-golf-3-19tdi-18turbo-colour-concept-zeleni/page-18

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok evo da se javim malo...nema nekih novosti...samo malo problema s getribom...inace toci i vozi :)

 

Bilo je nekih problema s mjenjacem poceo je nesto zujati i klepetati u leru i odlucim se uzet drugi mjenjac od G60 i novi set kvacila...sastavim sve kad ono mjenjac gori nego sto sam imao na autu...jedino su omjeri vrhunski ali mjenjac je vec bio otvaran i tko zna zasto ista je radjeno na njemu...ali nisam imao izbora nego voziti tako neko vrijeme...dok se niej raspala nova lamela...sachs...sad dal ju je unistio los mjenjac ili druk jer nije imao jedno pero kojim se kvaci na vilicu u mjenjacu ne znam...no eto ispusio 1700 kuna za novi set jer naravno garancija ne vrijedi...no dobro idemo dalje...onda je stari mjenjac od abf-a odnesen na reparaciju jer je od g60 prelos bio nije ga se ispaltilo raditi...i na kraju majstor rastavio mjenjac i kaze sve ok samo jedan lezaj upitan...i njega je promjenio i sad je puno bolje jos uvjek se cuje nesto u njemu ali ne toliko jako no meni smeta...takko da cu traziti neki noviji mjenjac da se toga rijesim vise...

g60 u procesu pranja prije montaze

10474057_102042934323n6slb.jpg

druk lezaj novi sachs bez jednog pera u kutiji...prekrasno

dsc_0076custom4csop.jpg

i lamela...ovo plasticno se rasulo i nije odvajala dobro...sve skupa preslo cca 2-3000 km max. ....

dsc_0079customspsvt.jpg

sad sam sve drugo stavio...set kvacila i zamasnjak i sad jos samo 100% ispravan mjenjac i samo gas :)

 

Pa sam nabavio i BMC filter koji sam dugo zelio...ali konj nisam procitao da idu po nekim velicinama i naravno ovaj je premali i nema dosta protoka zraka a bas se lijepo smjestio...na prodaju je ako netko zeli nek se javi...za motore do 1600ccm je taj...promjera 130mm

dsc_0172custompzsjj.jpg

dsc_0171custom2ashm.jpg

 

frisko registriran neki dan i za sad se dalje vozimo...u planu je sad malo se jos pozabaviti cijevima po haubom i sloziti veliki poklopac motora... i taj mjenjac rijesiti...pomalo kako mogu pa sta bude evoo jos jedna za kraj

11159999_1020469376286is01.jpg

 

komentari ako ima koji :)

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/19346-golf-3-19tdi-18turbo-colour-concept-zeleni/page-19

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nisam nista ovdje jako dugo pisao pa da malo dignem prasinu

Auto je skroz u pogonu i gust ga je vozit jos uvjek...jedino me malo ta limarija zdere opet, hrdja na zadnjim vratima i zadnja hauba...al dobro rjesit ce se

Slika nekih nemam al dosta toga se jos odradilo na autu

Uredjena komplet glava jer nije bilo gumica na ispusnim ventilima...potpuno izgorene bile, pa stavljeni komplet strongflex crveni seleni naprijed i nazad

Pa nabavio veliki poklopac motora od 225ks ali ne pase mi naravano, pa nove svjecice nedavno stavljene, pa mjenjac od a3 1.8T sa saltungom od golfa 4 tako da se to sad puno preciznije salta i novo kvacilo sa malo jacom korpom, ima jos nekih djelovva ali ugradnja kad se vrijeme prolijepsa :)

I nabavio felge 17" koje treba lakirat i gume neke uzet pa cemo vidjet kako ce to ispast sve na kraju, jer jos treba sad i prec sa 4 na 5x100

 

Za sad samo slika felgi pa ubuduce popratim malo sa slikama

dsc_1341biuqh.jpg

 

Komentari ako ih ima

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/19346-golf-3-19tdi-18turbo-colour-concept-zeleni/page-19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok, evo kako sam i obecao koja slika jos...pa kako se bude radilo dalje nastojat cu to popratiti sa jos slika :)

za početak jedna s frendovim ducati diavelom :)

dsc_0007_1o6sv7.jpg

 

pa mi jednom bilo dosadno pa sam izbusio branik i vozio se tako i mjerio temp zraka u usisu...i ima efekta 3-4 stupnja manja temp

dsc_0025_38jsfp.jpg

 

pa prije par mjeseci kupljeni novi diskovi i plocice i lezajevi za zadnji kraj i danas kupio lezajeve i za prednji kraj jer ce se to sve busiti sa 4x100 na 5x100

dsc_14152zsmy.jpg

 

te nabavljene glavcine od frenda trojke koje ce se takodjer razbusiti na 5x100

dsc_1417zys8d.jpg

 

pa i veliki poklopac motora koji mi ne pase za sad :)

dsc_14183qsrm.jpg

 

i crni poklopac sibera ceka ugradnju

dsc_14324jslq.jpg

 

te felge od alfe razbusene sa 5x98 na 5x100

dsc_1437lcsc5.jpg

 

iduci tjedan auto ide kod limara opet po treci put zbog zadnjih lijevih vrata i desnih i na gepeku se otvorila pukotina na mjestu gdje je znak zatvaran...al ovaj put sam promjenio limara pa se nadam da ce biti vise srece s tim...eto do sljedeceg updatea

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/19346-golf-3-19tdi-18turbo-colour-concept-zeleni/page-19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se malo javim, obecao sam slike al nazalost to sto se radilo pretvorilo se u agoniju tak da sam slabo slikao jer sam bio prelud

Da vam ispricam ukratko...znaci dogovoreno s limarom cca 350e cca za zadnja vrata obadvoja i vrata od gepeka...i pregled pragova....i onda dva tjedna cekanja i aj napokon na redu...i kaze bit ce gotovo za dva tjedna(taman mi istice tehnicki) reko ajd da se to rjesi....i pred kraj drugog tjedna zove majstor da idem kupit boju jer on ne moze napraviti takvu boju.

Ok al moram zvat bivseg limara, a njih dvojica nisu dobri(neko nekog zajebo) i ajd kaze mi taj gdje da kupim boju i da mi kod i odem kupim 300kn litra, i jos mi napravi perlu.

Odnesem ovom sto radi auto...zove drugi dan boja ne valja...mrak na oci...obojao sve i sad ne valja...sve ponovo slajfaj...i moli bivseg majstora da oboja al naravno moram muljat i ne smijem reci tko mi radi jer onda on nece htjeti obojati.Ajd namolim ga nakon 4 dana, al on nece lakirat ako se ne lakiraju i prednja vrata, pa ajd i to pripremi...i dodjem po auto kod majstora da ga odvezem kuci i u medjuvremenu pripremim za tehnicki...auto ni da se javi nema kapi struje u akumulatoru, decki ostavili radio upaljen, pali na kablove naravno i dodjem kuci i idem ga podic na gewindama i skuzim da su mi pukle obe prednje opruge, jedna na 3 jedna na 4 mjesta hahah...nista nadji neke opruge da se mogu vozit i napokon odvezem auto kod starog limara.

I ja i Trojka obljepimo auto i ovaj ga napokon oboja nakon jos 3 dana i lijepo uzme 1000 kn i sad opet vrati sadasnjem limaru da sve sastave i ajd jos par dana dodjem po auto, zadnja vrata se ne zakljucavaju, decki su polomili one konektore pa curi zrak i jos mi obojali po sjedalu suvozacevom...i cijena nije vise 350 nego 550e, ajd pregrmim nekako i to, ono samo mi daj auto da ga regam i da se vozim...

Dosao i dan za tehnicki, odem kaze ne valja krajnik jedan i rucna ne drzi, zadnji desni tocak...kao biraj sta ces popravit, reko sve, kupim krajnik, stegnem sajlu, sutra nazad, e sad se frajer sjetio da imam crne zmigavce napred a prije na atestu prije 4 godine sam imao bjele i vrati me nazad opet...lud, da imam pistolj pucao bi hahhaa...nista kupi bjele zmige i ajd prodjem tehnicki..

Znaci razocaran totalno skuzim da mi felsa remenica od radilice i reko ajd kad vec sve jebe idem i to rjesiti...nadjem majstora koji ima alat da poravna celo radilice, odvezem njemu, treba kupit novu remenicu od zupcastog koje naravno nema za kupiti nigdje...doslovno nigdje...nista kupim cjeli jedan takav motor zbog te jebene remenice koji mi se naravno prevrne u gepeku i iscuri ulje i sjebe mi tepih u gepeku...ajd ok idem dalje jos uvjek...sastavi mi majstor auto(remenica od mikro remena nova swag 700kn) ono baca i dalje kao i prije...dolazi se do zaklljucka da je smotana radilica i u tih par dana mi jos ode jedna bobina(sreca u nesreci sto sam kupio taj motor jos jedan kompletan) zamjenim i to...i vise ni para ni volje tako da sam trenutno odustao od zamjene radilice i sad se vozim tako pa ako ce nesto puknut neka pukne sve pa cemo onda slozit nesto i jbg

E da i jos mi neki dan pukne i prednja sjaba hahahakao slag na kraju

Sorry na duzem tekstu al eto da vam docaram sta se sve izdesavalo u ta dva mjeseca

imam par slika pa evo tek toliko da nije samo tekst

zadnja desna vrata

dsc_1513kopijaibk56.jpg

 

pa na gepeku gdje je bio napuko kit

dsc_1515kopijauwjvd.jpg

 

pa dio praga...sad je to rjeseno i ponovo zastita bacena i vosak unutra...nisu bili tako losi pragovi

dsc_1516kopijas1k9i.jpg

 

pa kanta od boje na kojoj se vide 3 razlicite nijanse boje...jebeni majstori kao da rukama mjesaju boju

dsc_1556ylkv1.jpg

 

pa gepek u krivoj boji

dsc_1565kopijacdjs9.jpg

 

i vrata takodjer

dsc_1566kopijajikqs.jpg

 

i napokon nesto lijepo u tome svemu, u medjuvremenu je Krky odradio felge pa cu i njih staviti na auto uskoro pa cemo vidjeti onda sta i kako dalje, trenutno rjesavam diskove i glavcine da se razbusi na 5x100 i prstenove moram dat napravit i gume naravno nove 195/40/17 i onda jos atest

dsc_1748psjqh.jpg

 

 

Komentari ako ih ima

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/19346-golf-3-19tdi-18turbo-colour-concept-zeleni/page-20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dvije slike oprostajne...

fb_img_1595214628085whklc.jpg

fb_img_1549982266932stjv1.jpg

Golfinjo je otisao u druge ruke nakon 13 godina sarafanja ?

Moze Lock ovdje

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2