0
Guest Hans

1.6 TD-i turbina

Recommended Posts

Guest Hans

Vidim da ima par članova ovakav motor pa me zanima koliko i na kojim okretajima turbina radi kod vas ?

Na mom se jako sporo "uključuje" tek poslije 3 tisuće okretaja dok puni tlak daje nakon 3700-3800

Pri max ubrzanju u prvoj brzini uopće ne fućne tek druga poslije 3800 poleti i onda kroz brzine stalno fućka te auto solidno ubrzava za 80 ks dizela ali problem je što se nekak sporo ukljućuje . Molio bih iskustva od ljudi koji su vozili ili voze takve motore...

 

ako je ovaj moj ok onda je to jedan jako promašen dizel ( nadam se da ipak nije ok )

 

pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zviždukanje turbine se čuje tačno na 1800 obrtaja, bilo na leru bilo u voznji, a turbina počne djelovat na oko 2700-2800 u bilo kojoj brzini... a sad moj vuče do 4000 bez problema, a rijetko ga kad mučim do 4500... iako e tvornički deklarirana maksimalna snaga na 4500 obrtaja...

 

na lošoj podlozi, ako je imalo vlažna ili masna zna proklizat na 3000 u 2. i 3. brzini jer tada turbina baš najače potegne... to je to što se tiče mojih iskustava, ako te još nešto zanima pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Hans

Ovaj moj je na 2800-3000 još uvijek skoro mrtav , tek poslije 3500 se turbina onak ozbiljno čuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj fijuce i to dobrano samo se zenske okrecu zamnom ali bas i ne ide ipak ima 430000 bez generalne.. :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u svoga necujem turbinu, samo cujem da oko 2700okretaja pocme se nekontrolirano trest pletenica, jedino da je to neki dokaz da turbina radi, ostalo zvizdanje i fijukanje necujem! inace okretaji ludje skacu od kad sam promjenio zadnji lonac!

 

meni na suhome i u drugoj proklize ali malo!

Edited by mateo.split

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Hans

Ima li kakav majstor ovdje na forumu da on to isproba - posloži

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima li kakav majstor ovdje na forumu da on to isproba - posloži

 

neznam jeli majstor ali entuzijast ti zna puno puno o td-ic, onda vjerovatno jest!

 

vec se pisalo o ovim motorima pa moze pomoci

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....=turbo&st=0

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....&hl=turbina

Edited by mateo.split

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao taj motor u svom autu do pred neki dan, sad usrećuje drugog čovjeka :)... Inače na tom motoru nije ništa isto kao na običnom TD-u počevši od bosch-pumpe,turbine... jer je za to vrijeme taj motor imao odlične performanse i snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam imao taj motor u svom autu do pred neki dan, sad usrećuje drugog čovjeka :)... Inače na tom motoru nije ništa isto kao na običnom TD-u počevši od bosch-pumpe,turbine... jer je za to vrijeme taj motor imao odlične performanse i snagu.

baš me čudi što si izbacio svoju mašinu, još ako je bila u dobrom stanju... šta si u planu ubacivat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest corrado..
Ima li kakav majstor ovdje na forumu da on to isproba - posloži

Kak nebi bilo majstora za to , vidi tu turbinu bi bilo dobro skinut i rastepsti i ležajeve izmjenit prvo jer imaju lufta garant i dalje vidit možda ti gdi pušta pa nemaš baš onaj šus pravi ili ti je glava u banani oče ispucat , sve to treba vidit prvo .... Imam ja doma turbinu ustvari cijeli motor i kad je to sve radilo turbina se čula lijepo kako zviždi hebeni zvuk, ali nažalost glava ispucala i klipovi također al zato napravio je puno km. pa nije ni čudo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga imam i malo prije 2000 okretaja auto poteže,dakle na niskim okretajima nije trom,a turbinu čujem 2200 pa na više,neznam dal je tebi problem to kaj turbinu ne čuješ ili to kaj autom ispod 3500-3800okretaja ne poteže?

 

možda ti urica za okretaje laže :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mojoj dvojki odma su uključila(tak je bilo složeno) i auto je išel ko blesavi od početka pa do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Hans

motor je složen prije 2tkm , dok je bilo sve raskopano pogledali turbinu i majstor kaže odlična bez lufta bla bla i kaj ja znam (ne kužim se baš u to) poslije generalke otišo kod boshiste i promjenil dizne i riješio pumpu pa auto ne dimi više crno ko lud a ide isto ko i prije ali nakon 3700 okretaja (tak je bilo i prije slaganja motora) što mi se čini pre kasno jer tek na 3000 se osijete prvi znaci turbine što je u normalnoj vožnji prekasno (vrlo slaba elastičnost)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest corrado..
motor je složen prije 2tkm , dok je bilo sve raskopano pogledali turbinu i majstor kaže odlična bez lufta bla bla i kaj ja znam (ne kužim se baš u to) poslije generalke otišo kod boshiste i promjenil dizne i riješio pumpu pa auto ne dimi više crno ko lud a ide isto ko i prije ali nakon 3700 okretaja (tak je bilo i prije slaganja motora) što mi se čini pre kasno jer tek na 3000 se osijete prvi znaci turbine što je u normalnoj vožnji prekasno (vrlo slaba elastičnost)

Daj mi reci da ti možda nije stavio dize od običnog 1,6d.... jer ove su skuplje inače i jače ..... hm malo mi je čudno da ti nema osovinica turbine lufta jedino ako ih je netko prije mjenjao ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam reparirani (kod pinjušića prije 5000 km) turbo garett t2 na td-ic.

Na 1900 okretaja čuješ turbo, a potegne na nekih 2200-2300 okretaja i vuče sve do 5000 okretaja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam reparirani (kod pinjušića prije 5000 km) turbo garett t2 na td-ic.

Na 1900 okretaja čuješ turbo, a potegne na nekih 2200-2300 okretaja i vuče sve do 5000 okretaja

 

i kako ti je u voznji s obzirom na prije? znaci moze se nastelati kada da turbina pocme vrtiti na odredjene okretaje...tvoj omjer mi se cini najbolji od svih dosada!

Share this post


Link to post
Share on other sites
i kako ti je u voznji s obzirom na prije? znaci moze se nastelati kada da turbina pocme vrtiti na odredjene okretaje...tvoj omjer mi se cini najbolji od svih dosada!

 

Prije mi je auto trošio 1 litar ulja na 1000 km i počeo vuči na oko 2500 okretaja (čak je i solidno išao, jedino kad sam ga jače gazio duže vremena sve je slabije išao kak se više zagrijavao)

Sad mi je vjerojatno naštelao po originalu i tako sam zadovoljan i neču ništa više dirati! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

litru ulja na 1000km?????? pa kaj si napravil autu?

 

Hans,a turbinu ne moraš čuti da bi znao da ona vuče,ja svoju uredno od 2000okretaja na dalje čujem,ali nije bitno,a potegne u bilo kojoj brzini samo da je iznad 1600okretaja,ja se u petoj vozim npr 60,dam gas i do 80 se onak malo muči,ali onda potegne kak spada i bez problema se s njim vozim 170km/h,a veli stari da ga je uspio 180km/h natjerati

Share this post


Link to post
Share on other sites
litru ulja na 1000km?????? pa kaj si napravil autu?

 

Hans,a turbinu ne moraš čuti da bi znao da ona vuče,ja svoju uredno od 2000okretaja na dalje čujem,ali nije bitno,a potegne u bilo kojoj brzini samo da je iznad 1600okretaja,ja se u petoj vozim npr 60,dam gas i do 80 se onak malo muči,ali onda potegne kak spada i bez problema se s njim vozim 170km/h,a veli stari da ga je uspio 180km/h natjerati

 

Tak sam ga kupil na autosajmu, kak sam mogel znati da ždere tolko ulja?

Meni je bila najbitnija dobra limarija i prvi lak, a motor sam sredil pa više nemam problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvoram novi topic..moze li netko zna da mi kaze na kojoj okretaja radi moja turbina.posto ja nista ne cujem od turbina.privuce kola posle 2000 okretaja ali ne znam dal je to turbina ili sta je..

 

p.s. motor 1.9 td AAZ 93 godiste

Edited by Golf 1.9

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa naravno da je turbina..

 

netko mi rekao da na TD motori se pali na 3000 okretaja turbina,pa nisam bio siguran,zatoa sam pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0