14 14
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Trenutno na Bridgestone Turanza i samo mogu reci da su odlicne,skoro jednake i na suhom i kisi

 

 

potpisujem.vozim i ja na njima i stvarno je odlicna guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dunlop 2000 Sport - tvrdo , ne troši se ništa (nakon 35.000km guma izgleda kao nova) , po suhom loša ali za neku normalnu vožnju zadovoljava. Kočenje je dobro , držanje u zavoju loše... Po morkome je jako loša.

Ocjena - 4/10

 

Fulda Carat Exelero - jako tiha guma , mekana (imam ju tek 5-6.000km pa ne znam kako se troši ali predpostavljam po sadašnjem stanju da neće ići duže od 30-35.000km) , za aquaplaning je najbolja guma koju sam probao , za zovoje po mokrome isto vrlo dobra , po suhom je vrlo dobra , ima super trakciju zbog mekane smjese...vjerojatno ću opet kupiti ovu gumu.

Ocjena - 9/10

 

Pirelli P Zerro Rosso - ne opravdava visoku cijenu , mekane smjesa ali nije za zavoje jer voli kliznuti preko nosa kad to ne očekuješ , nedostaje joj trakcije kod ubrzavanja...ostalo je ok.

Ocjena - 8/10

 

Good Year Exelence - odlična guma koja opravdava malo višu cijenu , izuzetno uravnotežena guma u svim područjima.

Ocjena - 8/10

 

Ocjena je moja subjektivna , ocjnio sam gledajući vožnju suho , mokro i cijena gume. Pirelli P Zerro je bolja guma od Fulde ali ne toliko bolja koliko je skuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam stavio pireli p zero nero i ugodno sam iznenadjen.Guma se vrhunski ponasa po mokrom i suhom,najbolje sto sam vozio do sad,a vozio sam svasta.

Falken nema modela koi nisam imao i ako zelite razbiti sebe ili auto ovo je svakako guma za vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dunlop winter sport.. dok sam ih imao na duji i vozim po snjegu moraju ti se terenci micat s puta.. drži ko blesavo po najvećoj mećavi.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

goodyear venturu sam imao 205/55 R16 i guma je perfektna,nijedne zamjerke.. Sad imam dunlop SPMAXX 225/45 R17 i ona je takodjer perfektna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosli su bile neki NOKIAN ali mogu samo reci KATASTROFA od guma...uzas na mokro..sad trenutno imam neki falken i nisu lose,bar ne od prosle,a za druge nemam mn iskustva,ali znam da sledece biti michelin i nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toyo proxes T1R ili tako nekako,imam na golfu.Bože sačuvaj,mislim,nema iznenađenja,kližu non stop od kako su napravile 5-6 tkm a s popustom su koštale 530 kn komad na auto (balans,ventil,montaža) znači nije baš jeftino za 195/50/15.Prije toga good year-eagle ventura u istoj dimenziji,performanse po mokrom strašne!Voziš po 140 km/h po vagašima i lokvama i nema vodenog klina,jedine gume koje sam se usudio terat po kiši,jedino što su ošle u pi**u lepe matere kad ih kidaš na suhom,poodpadale su mi cjele ripne iz gume (made in slovenija).

 

Jel ima itko kakvih iskustava sa "Sportiva" gumama,ima ih dosta po OS,piše made by Pirelli i dosta su jeftine (225/45/17 na autu= 690 kn?)

Gazda vulkanizerske radnje gdje inače mešetarim s gumama ih voza na Passatu več 3-u sezonu i hvali ih na sva usta ali kontam si da i ja želim nešto prodavat makar bilo govno ja bi reko da miriši,dakle?Jel uopće iko čuo za taj schrot? :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dulop SP 9000 -meni su bile super, pogotovo poslje nekog uniroyala ili tak nekog smeca, pogotovo po kisi (195/45/16)

GY GT3 -jako dobra, za manje gradske autice, po meni jako udobna (185/60/14)

GY Excellenca-jedna od najajcih guma koje sam su mi bile na vozilu, i trenutno su i ubuduce ce biti...(195/50/15)

 

vozio Yokohamu C drive, također jako dobra, al se "trosi".... Firestone Firehawk, uniroyal rain sport 550....to su smeca od guma!!!! SMECE

(isto kao i barum, Denver, Marko, Luka, Borna i sva ta jeftina sranja, kolko para tolko i muzike)

 

zima=Sava S3 rullzzzz

Edited by Robiii

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

baš sam detaljno pročitao ovaj topic i mišljenja, i iskreno ja kad dođem za koji mjesec u situaciju za novi set guma, nemam pojma šta da kupim, gledao i sve one ADAC testove pa u jednom testu najbolja guma bude posljednja, u drugom testu najbolja, a u trećem zlatna sredina pa ti vidi...

 

nekak u svemu tome nebih igrao na IME I MARKU gume, neg onak na neku gumu koja ima veću primjesu gume nego plastike u sebi, svaka guma kad ostari je za bacit, kotrljat se na njoj može, ali ak je više PLASTIKA onda postaju i bučne i užas, ovako sa većom smjesom gume ipak i kao stara guma ona odradi ono za što je napravljena, naravno u manjem postotku...

 

moj primjer iz iskustva je: imao pirelli p6000 i nakon dvije sezone sam ih bacio, tvrde ko kamen, i jako jako jako su mi bučale, gore nek kad ti ležaj ode, takav zvuk...

 

trenutno imam FULDE, carat progresso, guma me prije svega oduševila svojom mekočom, i evo nakon 3 godine po svakakvom terenu još uvijek zadovoljava moju vrstu vožnje, i ima neko ležanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upravo sam stavio pireli p zero nero i ugodno sam iznenadjen.Guma se vrhunski ponasa po mokrom i suhom,najbolje sto sam vozio do sad,a vozio sam svasta.

Falken nema modela koi nisam imao i ako zelite razbiti sebe ili auto ovo je svakako guma za vas.

 

E ja isto mislim kupit P ZERO NERO!! e a u kojoj dimenzji ih imas i kolko is ih plati...ak nije tajna!

 

Sad na VR - u imam Barum bravuris...gume su koma....strahota....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo pisem prva utiske nakon 100km sa novim Uniroyal rain sport2.Nakon GoodYear-a Exellence,auto se ponasa sasvim drugacije.1.Volan mnogo laksi pri parkiranju,2.Ne uporedivo bolje drzi pravac,3.Ne otima volan na talasastom asvaltu(ulegnuca na raskrsnicama...)4.Mnogo su tise,u odnosu na prve ,necujes ih da se kotrljaju,5.Na kisi? e,tu apsolutno opravdavaju svoje ime.Izvrsne.Kao po suvom.

Iskreno,nisam auto provozao nekim prevelikim brzinama niti natjerivao kroz krivine,ali i to cu uskoro provjeriti.Ovo su utisci iz normalne gradske voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo al ja jesam i guma se jako dobro drži do krajnjih naprezanja u zavoju.... ALI... to se troši ko ludo, jedan dan kod mene testiranje na poligonu otišlo puuno mesa. Ali ukupni dojam :respekt

 

Ja sebi kupujem Fuldu Carat Excelero ako uspijem povoljno naći, imam ju sad na autu u dimenziji 195/45/15 i zadovoljan sam,

još jedno što vam je dobro pogledati ako kupujete gume za alu felge je jel guma ima protektor za felgu! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upravo sam stavio pireli p zero nero i ugodno sam iznenadjen.Guma se vrhunski ponasa po mokrom i suhom,najbolje sto sam vozio do sad,a vozio sam svasta.

Falken nema modela koi nisam imao i ako zelite razbiti sebe ili auto ovo je svakako guma za vas.

 

Ja ću brzo morat gume uzimat i 90% sam se odlučio za Pirelli p zero nero. Di god sam čitao dosta se dobro o njoj piše ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
original dosla skoda na turanzi. po meni jako dobra guma i mokro i suho

 

sad imam gore contipremiumcontact 2- guma je strava, nije jeftina ali zato bolje se vozi po mokrom nego po suhom, pogotovo na ljetnim vrucinama.

 

kad ste vec kod nankanga- ima neko da ih koristi na autoputu dosta, ono na vecim brzinama 160-170

posto radim cesto 300km autoputa u šubu pa me zanima u slucaju da se odlucim za njih posto u italiji kostaju pola od mojih

 

Evo Nang kang vozim vec 25tkm i jos su dobre, dokle vidjet cemo i jos na 160-170 se dobro ponasaju

U Sloveniji 205/40-17 46EUR (Furlan)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice nekog mog iskustva, koristio sam Toyo Proxes T1R (205/40 17). Do nekih 15 000-20 000 km jako zadovoljavajuća guma, malo manje pouzdana na masnoj cesti. Dobro se pokazala na mokroj cesti, pogotovo gdje je velika količina vode. Prihvatljiva cijena. Nakon tih kilometara ju je najbolje bacit ili spalit na nekoj festi. Ja ih idiot tero preko 50 000 km (guma KATASTROFA). Ali to nije sve, još sam ih uspio utopit za neku paru i čovjek se vozi. Gledo gume neki dan. Rubova naravno nemaju, ripna li-la, a tvrde kao kamen, držanje na cesti teška nula, kao da se vozite po ledu.

 

Za Dunlop SP 9000 sam čuo sve naj.

 

Htio ja kupit GY Eagle F1, rekao mi čovjek koji ih je vozio da ni slučajno to ne kupujem, da navodno guma nije ono šta se očekuje od nje i da je pretjerana cijena, jedino šta na mokrom bolje drži nego na suhom.

 

Što se tiče zimskih guma Sava Eskimo S3 zakon. Ovu zimu sam vozio Avon neki, isto se pokazale ok.

 

Vidio sam gore neke komentare za Nokian. Znam da ju neki moji frendovi imaju i kažu da je super (svaki cigan svog konja hvali). Dobro drži po krivinama, a relativno malo se troši. Jedino što je po cijeni malo iza F1 i zero nero.

 

Jasna stvar je ta da je svaka nova guma dobra, a ostalo mislim da je stvar potrebe, nekog ranijeg iskustva, ukusa i naravno financijskih mogućnosti.

Edited by VEDRAN_vw_bj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ću brzo morat gume uzimat i 90% sam se odlučio za Pirelli p zero nero. Di god sam čitao dosta se dobro o njoj piše ;)

 

Ja sam stavio na Fabiju u dimenziji 195/45-16 i JAKO sam zadovoljan kako se ponaša guma na kiši i na suhome.

Sada je naredu Golf i na njega isto stavljam Pirelli P Zero Nero :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upravo sam stavio pireli p zero nero i ugodno sam iznenadjen.Guma se vrhunski ponasa po mokrom i suhom,najbolje sto sam vozio do sad,a vozio sam svasta.

Falken nema modela koi nisam imao i ako zelite razbiti sebe ili auto ovo je svakako guma za vas.

potpisujem, najbolja guma koju sam imal prilike vozit, i slljedeća koju bum kupil.

 

Načital sam se tu hvala i hvalospjeva o GY F1 gs-d3, kupil sam ih i ostal teško razočaran. guma je koma; držanje nove gume po suhom je kao i stare Mischelin hp premacy koje sam imal 50 000 km na autu (DOT 36/06), proklizavanja kod ubrzavanja su isto veća nek sa starim mischelinkama, Potrošnja je za 05 lit porasla, i troše se da je to nenormalno i još kaj je nagore nejednako se troše. Na mokrom su ok.

E da s ceste pokupe i podignu svaki hebeni kamenčić, pjeskare cijello vrijeme.

 

 

edit; mischelinke su bile ipak hp premacy a ne pilot premcy.

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam dugo na Bridgestone Turanza i mogu reci da je dobra guma u svim vremenskim uslovima.

Sada sam (po preporuci) kupio Pirelli PZero Nero i stoje na felgama i stajace bar jos mjesec dana

dok "projekt mk2" ne bude gotov, pa ce ici na mk2 i onda cu moci tek ocijeniti .

Inace, tvrde mi svi da je extra guma, zato sam i kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites
inace, sp9000 i conti sportcontact... za mene je sve drugo smece, pogotovo goody f1 eagle...

 

 

 

potpisujem,imam conti na dvici,i prezadovoljan,GY F1 sranje,nekad je bio dobar,kad se trk pojavio,jos sa kratkim kanalim,

na kecu GY Exelence,ok,solidna ne podnisi niske temp,a jos manje visoke,najbolja oko 15 tak stupnjeva...

ne slazem se sa nekima koji furaju barum,i neke tak van sveg gume,nisu ni moje nes,al zbog sebe nikad vise nebi tak nes imo na autu,radje parkirat...nekad ti i metar na kocenju djeli od incidenta,a sumnjam da ima tko na forumu,i inace, da chilla konstantno...mislim da se nikako ne isplati,pogotovo na vakvim putevim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze tko rjesit bilo kakve 195 45 16,nove,za neke manje pare nego po trgovinama guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

uskoro ću kupovati dvije nove gume pa me zanima kaj je najbolje uzeti za omjer uloženo/dobiveno?

 

dimenzija bi bila 215/40/16 ili možda 45 profil i 205 širina,jer 40 mi nikak nije za ove naše ceste :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
uskoro ću kupovati dvije nove gume pa me zanima kaj je najbolje uzeti za omjer uloženo/dobiveno?

 

dimenzija bi bila 215/40/16 ili možda 45 profil i 205 širina,jer 40 mi nikak nije za ove naše ceste :angry:

ja sam ti prije mjesec dva uzeo nove pirelli zero nero u bas tim dimenzijama 215/40/16 i izaslo me s montazom i balansiranjem oko3200kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi u sloveniju po njih, doći će ti bar 50% jeftinije iste gume ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odi u sloveniju po njih, doći će ti bar 50% jeftinije iste gume ;)

 

Kod Furlana pirelli zero nero 215/40/16 ------ 80€ bez DDV za gotovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam pirelli p zero nero 195/45/16 kod Furlana u slo oko 80 eura po kom. i mislim da su stvarno dobre gume, asimetricni dizajn, moderne gume proizvodene nano tehnologijom, nisu bucne u voznji. dvoumio sam se izmedju njih i bridgestone potenze koje su takodjer vrhunske gume, cijena slicna, i na pirelli sam se odlucio zbog ljepsih sara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14