14 14
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Koji je smisao gume do Y/300/km/h za dizela, po meni bez veze, ali u toj veličini mogu birati samo između te dvije gume pa mi je buka važniji faktor od brzine, čak i taj indeks brzine W/270 km/h je više nego dovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima ko iskustva sa savom hp2 zimskim gumama? 

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je moj kolega 17-ke koje su došle kada je kupio auto. Brzo ih je skinuo i stavio Continental koje i dan danas vozi. I mene je njihova cijena dosta privukla a kvalitet i nije bogzna šta. Kada budem uzimao zimske tražiću nešto kvalitetnije Continental, Pirelli, Good-Year itd... Koje je auto u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat b8 je u pitanju. Prije sam uvijek uzimao hankook zimske ali u zadnjih par godina snijega skoro i da nema pa se omisljam hp2 savu ili w320 hankook. Razlika je oko 30e po gumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, grehota je na takvom autu štediti na gumama. Uzmi Hankook ili nešto još kvalitetnije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije u odnosu na cijenu. Za toliko para bolja guma se ne može kupiti sigurno.  Samo su Tigar i Kelly jeftinije od njih a ovo ostalo je dooosta skuplje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima netko da fura ove gume GY Vector 4Seasons Gen-2.?

Za preporučiti?

Trebam kupiti ženi za auto gume sada gore savulje s3 ali dale su svoje tako sam kupio auto s njima a godišnje auto radi 5000km

165/70/14 ljuta dimenzija

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

polic,

stara je imala na g puntu naveden gy, radi slicnu kilometrazu kao tvoja zena, i prve dvije godine super al trecu godinu se pocela sredina "raspadat" (onaj dio di su sare kao od zimske gume) i bile su za bacit.

e sad da li je to zato sto su vecinom bile na visoj temperaturi (dalmacija) ili je nesto drugo u pitanju ne znam (dot je bio od godine kupovanja,nisu bile stare)....

Edited by simest
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kupio i napravio 1000km s Goodyear Vector 4 Seasons G2 i preporod baš sam ugodno iznenađen kako drže ne pali više Abs za svako naglije kočenje a niti auto u drugoj brzini proklizava pri do davanju gasa
Ako se pokažu ok taman na Golfu potrošim zimske i kupujem i na njega te više ne mijenjam ništa jer ne vozim puno

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuku za zmiske gume do 40eura po komadu sta da uzmem? gledao sam svasta Lassa,Hankook. itddd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad da nagađamo koju dimenziju trebaš?
Malo truda pa koji redak još napiši
Koliko se voziš uopće imaš set felgi samo za zimske gume i tak

Imam evo 3 zimu Continental ts860 ne vozim se puno zimi i ja sam zadovoljan e sad kad si spomenuo Lassu mislim da kemijaš što jeftinije proći kao i svi mi a sad dobit ćeš svakakvih odgovora pripremi se...
Osobno ne divljam i ne kužim pretjerano razliku između Save S3 i ovih Conti
Da se razumijemo ne kažem da su iste ali koliko se vozim zimi nekih 6 000km ja ne kužim razliku osim na mokroj cesti sava nije baš med i mlijeko ali ak se voziš normalno ne treba te brinuti...

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio dimenzije guma staviti,balonke su 195/65/15,nabavio sam set celicnih felgi za zimulje sad jos gume.

Predjem nekih 4000-5000km zimi ,ako je zima bez snijega onda predjem i 7000-8000km

Vjeruj da ne znam sta bih uzeo

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, mur3633 said:

Za te pare Tigar, Hifly, Viking i sl.

Ne bih to isao bih nesto u rangu Hankooka 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne bih to isao bih nesto u rangu Hankooka 

Diži budžet onda, ako misliš nove

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

80km komadu su Hankook nove gume dot 2020

Mislio sam do ici od 350-400 km za sve cetiti gume

Tigar je 70km po komadu

Conti 114km,Michelin 113km alpin 6,Good Year najskuplji 121km komad

 

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je baš povoljno.
Kod nas u CG Hankook nema ispod 55€ u toj dimenziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesu povoljne gume gledajuci u okolnim drzavama gdje su cijene guma bas napuhane.

Gledao sam koje su najbolje zimske gume za 2020 u velicini 205/55/16 i ugodno sam iznenadjen hankook na trecem mjestu continental nije nista bolji 

Edited by GTI-VR6-R32
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Furlana u Slo su brand name onda jeftinije nego kod tebe a vjerojatno jos skines i njihov ddv
Goodyear je 54.40 eur s porezom

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14