16 16
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Šta biste uzeli u dimenziji 225/45 R17 za ljeto?

 

Razmišljam između Goodyear Asymmetric 6 i Michelin Pilot Sport 5, s tim što me zanimaju isključivo performanse na suvom. Kišni uslovi su nebitni.

 

GY na skoro svim testiranjima prednjači, a opet Michelin je Michelin i to Pilot Sport izdanju.

 

I da li da idem na 91Y ili 94Y XL za Golfa 4 TDI? Ponegdje pročitah da XL guma ima bolje držanje u krivinama i da je dosta kvalitetnija od obične.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li Hilfy sad na autu? Kako su se pokazale? hahahhh :D

Ja ne bih ni Michelin niti Goodyear nego Continental iskljucivo ako vec dajes vise para za te gume. Evo na testovima za tu dimenziju Continental dominira test. Mada ni Kumho nisu lose a nisu ni preskupe...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve 4 Hifly trenutno. Dobio sam ih na poklon, bile skoro nove. Po kiši dobre za poginuti ili ubiti nekoga, a po suvom tu i tamo. Ovo pričam za period dok su bile nove. Sad kad su potrošenije, odlične su da se spale na nekog BMW sa zadnjom vučom.
U globalu, za neku penzionersku vožnju odlične, za malo oštriju vožnju nikako.

Što se tiče Contija, ne znam, na Sharanu mi nisu baš ostavile neki prelijep utisak, bile su CPC5 u dimenziji 215/55 R16 97W XL. Brzo su se potrošile, a grip je bio tu i tamo, osrednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni Tigar nije puno bolji dok LingLong je jos mnogo gori... A vidjam ih i na novijim autima :(

CPC5 je stari model Continentala dok CPC7 je poptuno druga prica, pogledaj malo testove ocjenjen je vecom ocjenom i od Michelina a i od GoodYeara. A i te dvije sto hoces da kupis poskupe su mada ni ne znam sta ce ti one na autu od 20 i kusur godina. Dzabe bacas pare kad mozes za normlanu cijenu kupiti Hankook ili Kumho u toj dimenziji koje mogu zadovoljiti te tvoje potrebe sigurno...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kažem nešto sam sit od tih jeftinijih guma.
Svakako uzimam gume jednom u 5 godina, pa bih onda gledao da uzmem najbolje i da sam miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, ali 150 € po komadu je stvarno previse za auto staro 23 godine. Veoma cesto se i nova guma osteti pogotovo kod nas u BiH po ovim losijim putevima. Mada ne znam sta fali Kumho ili Hankook gumama koje imaju odlicne performanse za normalnu cijenu. Ni Sava nije losa ali Tigar, Hifly, Kelly, LingLong i ostale ne bih nikada kupovao nema sanse. I ja bih trebao ubrzo kupovati par cjelogodisnjih guma, htio sam Continental ali su stvano preskupe tako da su mi alternativa Kumho ili Hankook...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koje gume na kraju uzeti, a savjetnice? Izlozi elaborat, vidim da si tehnolog postao default_smile.png

 

Sava dobra al tigar los, klikeraj jos malo default_smile.png

 

Ocekujem bar dva odgovara,odvojena naravno default_smile.png

 

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

 

 

Šta biste uzeli u dimenziji 225/45 R17 za ljeto?

 

Razmišljam između Goodyear Asymmetric 6 i Michelin Pilot Sport 5, s tim što me zanimaju isključivo performanse na suvom. Kišni uslovi su nebitni.

 

GY na skoro svim testiranjima prednjači, a opet Michelin je Michelin i to Pilot Sport izdanju.

 

I da li da idem na 91Y ili 94Y XL za Golfa 4 TDI? Ponegdje pročitah da XL guma ima bolje držanje u krivinama i da je dosta kvalitetnija od obične.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzmes fuldu i uzivas, ili. Sava UHP

 

 

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je GY 97€ po komadu, PS5 118€.
Razmisliću još svakako

Sava UHP je trenutno na Sharanu u 235/45 R17, guma je prosjek, mada za cijenu po kojoj se prodaje je sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conti je top svaki al se trosi najvise,pricam za sc,pc je vec touring guma.
Ps4(s pogotovo) je uvik vrh guma i drzanjeni trajnost,5ica nemam pojma nisam jos uvik ima prilike ali par njih znam i kazu da je u rangu 4orke ali cak s jos boljom trajnoscu.
Ko oce bas vrh vrh uzima conti sc ili ps4/5s..
asy6 je po pricama isto vrh guma,ali uvik malo kaska za sc/ps(citam po drugim forumima od ljudi koji su imali asy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja podjelim misljenje

Sava UHP ljetna nedaj boze kise

Hankook pomalo razocaravajuc,vec nakon 4,5tkm vanjski rub gume prekomjerno potrosen

Iznenadio me Nexen u tom cjenovnom rangu i ljeto i zima sigurno bolji od gore navedenih

 

P.s od vise klase guma za preporucit Bridgestone blizzak LM005 prezadovoljan,al se brzo istrose 1sezona 2 tesko

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 16