0
Guest Vice

Borbet T koliko ruba?

Recommended Posts

Guest Vice

Znaci trebam hitno jedan info.... felga Borbet T 9X16 ET15 koliko cm ima ruba? i jel to najveci rub koji se moze dobit na Borbet T felgi?

hvala

 

:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

je najveći je rub al ti na tricu neide bez izvlaćenja rubnjaka jebačkog i to pogotovo naprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vice
je najveći je rub al ti na tricu neide bez izvlaćenja rubnjaka jebačkog i to pogotovo naprijed

 

 

lako za to, znamo i ja i ti kakav su raritet sve 4 9X16 ET15 i 5X100... A rubnjake ce limar sredit...to mu je posal...

 

Ajde nek netko izmjeri koliko cm ruba ima ta felga u takvim dimenzijama... Pliz...

 

Hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites
lako za to, znamo i ja i ti kakav su raritet sve 4 9X16 ET15 i 5X100... A rubnjake ce limar sredit...to mu je posal...

 

Ajde nek netko izmjeri koliko cm ruba ima ta felga u takvim dimenzijama... Pliz...

 

Hvala svima

Nikakav naspram ET30... A ak je mk3 naprijed ce bit poprilicnog izvlacenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vice
Nikakav naspram ET30... A ak je mk3 naprijed ce bit poprilicnog izvlacenja!

 

 

jel ti to oces rec da je ET30 najveci rub ili da je malo veci u odnosu na ET30 a onda bi imao manje izvlacenje?

 

Jer trenutno je napravljeno da mi 7.5X17 ET37 felga nestruze a gore je 225-45-17 guma i distanca od 20mm...jel cu jos morat sirit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je lazo htel reć da je et 30 veći raritet, a na et15 ipak mislim da je veći rub

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vice
mislim da je lazo htel reć da je et 30 veći raritet, a na et15 ipak mislim da je veći rub

 

 

da i ja mislim da je na ET15 veci rub (a to je meni najbitnije), al cekat cemo Lazu da se izjasni...

 

 

Dobro da jos nisam lakirao auto :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

et30 ima veci rub od et15, i to je ono sto je lazo htio rec

Share this post


Link to post
Share on other sites

fog :mellow:

 

et 15 ima veći rub od et 30!!!

 

ja sam uzeo prošli tjedan navedenu felgu et 30 i iza treba distanca a naprijed je gazni sloj gume unutar blatobrana ali je rub felge malecko vani, a s et 15 100% strši jako van.

Edited by zizzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vice

cekajte, dogovorite se.... Di je nakraju rub veci?

Evo na mojim 9X16 ET15 je rub ravnih 8cm... zizzi molim te da izmjeris rub na tim svojima ET30 i daj kakvu sliku da vidim kako je rub ispoliran...

 

Jel moze netko predpostavit hoce li mi strugat ako samo zamjenim sadasnji setup (7.5X17 225-45-17 guma i 20 mm distanca i naprijed i iza...)

 

Hvala :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
cekajte, dogovorite se.... Di je nakraju rub veci?

Evo na mojim 9X16 ET15 je rub ravnih 8cm... zizzi molim te da izmjeris rub na tim svojima ET30 i daj kakvu sliku da vidim kako je rub ispoliran...

 

Jel moze netko predpostavit hoce li mi strugat ako samo zamjenim sadasnji setup (7.5X17 225-45-17 guma i 20 mm distanca i naprijed i iza...)

 

Hvala :respekt

Imaš 225/45R17 na golfu 3??? Dimenzija za golf 3 je 205/40R17 ako hoces imat 17"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vice
Imaš 225/45R17 na golfu 3??? Dimenzija za golf 3 je 205/40R17 ako hoces imat 17"

 

 

Pik prijatelju, imam spremna 205-40-17 koje ce na auto cim auto dode od limara... a trenutna dimenzija je 225-45-17 samo iz razloga da limar to sto vise rasiri, kako bi kasnije mogao uvalit 9X16...zato i pitam hocu li jednostavno moc zamjenit navedenu 17 sa ovom 9X16-ticom...

 

Inace koja je najbolja dimenzija guma za 9X16 felgu? Zizzi jesi izmjerio kaj rub, lud sam cijeli dan to cekam....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam na Borbetu rub ne ovisi o ET-u. Znači da ET30 i ET15 imaju isti rub

 

Jel znate da trojka sa 5x100 (gti ili VR6) ima širi trap nazad za 12mm sa svake strane , za naprijed ne znam točno ali je širi izmedju 12mm i 25mm u odnosu na 4x100...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inace koja je najbolja dimenzija guma za 9X16 felgu?

215/35r16 to znaju i ptice na grani

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vice

petre ovo nisam znao, al kazu da nepostoji trojka kojoj je zadnji most u centru... ja pojma nemam al tako sam cuo od nekoliko limara... :mellow:

 

cekamo Zizzia da kaze koliko iznosi taj rub...

Share this post


Link to post
Share on other sites
215/35r16 to znaju i ptice na grani

Ja se ne bih slozio nikako, mozda je najnaabuđenija :D , daleko od najbolje, 215/40 je ipak zadnje sto je vozljivo na 9J..

 

No kad bi imao auto samo za vikend a ne za svaki dan i svud i ja bi isao na 35...

Edited by 444IN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko ja znam na Borbetu rub ne ovisi o ET-u. Znači da ET30 i ET15 imaju isti rub

 

Jel znate da trojka sa 5x100 (gti ili VR6) ima širi trap nazad za 12mm sa svake strane , za naprijed ne znam točno ali je širi izmedju 12mm i 25mm u odnosu na 4x100...

Tocno tako!! Ne kuzim kak nitko od vas iznad se nije sjetio odma to napisat.. Sirinu ruba ti odreduje tih 9J i isti je kod ET 30,15,10,25....a ET ti odreduje kolko ce ti felga izac ili uci pod blatobran.

 

Po meni nema smisla sirit blatobrane za rubnjace odokativnom mjerom.Nemoguce za pogodit,moze ti bit premalo il previse.Iako sa tih tvojih ET15 to naprijed mora strsat bar 2cm..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vice
Tocno tako!! Ne kuzim kak nitko od vas iznad se nije sjetio odma to napisat.. Sirinu ruba ti odreduje tih 9J i isti je kod ET 30,15,10,25....a ET ti odreduje kolko ce ti felga izac ili uci pod blatobran.

 

Po meni nema smisla sirit blatobrane za rubnjace odokativnom mjerom.Nemoguce za pogodit,moze ti bit premalo il previse.Iako sa tih tvojih ET15 to naprijed mora strsat bar 2cm..

 

Pa napravit cu blatobrane po felgi... kako drugacije... jucer sam trap centrirao... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel moze netko predpostavit hoce li mi strugat ako samo zamjenim sadasnji setup (7.5X17 225-45-17 guma i 20 mm distanca i naprijed i iza...)

 

Hvala :respekt

Pa po ovome, a i opcenito topicu, sam pretpostavio da nebi uzimao felge ako ce ti strugat itd...

Edited by LAZO

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC00820.jpg

 

 

mislim da bi to trebao biti rub...mjeren sa metrom

 

 

...na ovoj felgi koju sam zajebo kaj nije polirana...

Edited by zizzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel znate da trojka sa 5x100 (gti ili VR6) ima širi trap nazad za 12mm sa svake strane , za naprijed ne znam točno ali je širi izmedju 12mm i 25mm u odnosu na 4x100...

 

 

Sorry na OT ali jeli gti i vr6 imaju trap iste širine ili je kod vr6 širi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry na OT ali jeli gti i vr6 imaju trap iste širine ili je kod vr6 širi

ISTO

Share this post


Link to post
Share on other sites
0