0
jady

info i iskustva...osram nightbreaker...

Recommended Posts

ajde da cujem vasa iskustva sa tim zaruljama....sve napisite...i naravno kakav far,dal obicni ili sa lecom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio osram nightbreaker na svoj G5,doduše na duga svjetla (H7),i jako sam zadovoljan s njima,primjetno poboljšanje u odnosu na obične H7 i opet ih kupujem ako mi koja izgori

Share this post


Link to post
Share on other sites

H4,normalni prozirni far,ljepo cisto svjetlo daju ali nisu dugo izdurale,samo par mjeseci.

Po meni previse para za tako sta pogotovo sto takodje Osram ali ''Silver star'' sijalica dodje nekih 30-35 kn a svijetli isto kao nightbreaker,trenutno imam obje vrste namontirane i jedina razlika se konta kod ugasenih svjetala jer NB imaju plavkasti balon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam sve vise i vise da ne traju duze od par mjeseca...nis...idem opet na xenon..tnx na info

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam h4 na prozirne farove i velika je razlika od obicnih.izdrze do godinu dana,pa kad rikne jedna nakon par dana rikne i druga isto ,tak je i burazu bilo,tak da sam ih uzeo opet i proslo je skoro godina i jos svijetle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocito su sve te nightbreaker i bluevision za starije aute bez puno elektronike....a u novima je ocito velika mogucnost da brzo odlaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vision plus trajao 2 god a night breaker par mjeseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightbreaker na mom autu 2godine svijetle i prezadovoljan sam s njima :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije puno mjeseci sam cuo da su izasle bosch zarulje punjene "nekim plinom" da daju xeon svijetlo i da su specificne po srebrenoj kapici...neko nes zna o tom??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mogu stavit dva kubika vagine ako zele ali kakav god plin bio cinjenica ostaje da je xenon-xenon i on radi na izboj plina slicno kao neonka a sve ostalo je zarulja sa zarnom niti i moze samo imitirat xenon,po mom iskustvu i sto sam povezao od vecine drugih sto ljepse svjetle to krace traju.

A sto se tice srebrnih kapica na sijalici to nije nista Bosch specificno,ima ih na mali milion brandova od no-name-shit-pevecovih do Boschovih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moj stari nightbraker na autu. Far s lecom. Doduse, stavio je zarulje pred nesto vise od mjesec dana pa ne bi htio o dugotrajnosti. Halogene su pre zute i bacaju svjetlost ko i 2 svijece a Philips blue vision svijetli bas jako i lijepo bijelo. Nightbraker je nesto slabiji od BV-a ali isto je ok po meni, u svakom slucaju bolje od seriskih zarulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osram u svom asortimanu nudi i H7 Super Bright (off road) 65W

 

http://www.my-gti.com/1780/upgrading-volks...ad-65watt-bulbs

 

kažu da tih dodatnih 10w nije preveliko opterećenje za instalacije i da nema problema sa pregrijavanjem i topljenjem

 

(googlajući sam našao i nekog frajera koji ne vidi razliku između njih i Nightbreaker-a i misli da nema smisla riskirati sa pregrijavanjem i topljenjem instalacija.... ali kako stara narodna kaže: Mišljenje je kao i šupak, svatko ga ima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

65 w nije puno vise od normalne jacine pa nebi trebalo biti problema.U Golfu sam imao H1 Philips ''Rally'' od 100W (takodje off-road) i nikakvih problema s instalacijama ni icim drugim osim sto sam sve u susret zasljepljivao jer je svjetlilo ko betlehem.Na kraju su prebacene na poziciju dugih,jeben ablend kad neki derpe nece gasit duga u susret,par bliceva i sljep je ko sismis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osram Nightbreaker i na mojoj duji na prozirne smoked farove.

Velika promjena u odnosu na obicne H4 i rade odlicno.

 

I ja mislim Jady da si u pravu da su za starija auta bez elektronike, neki prijatelji su

mi se zalili da im odlaze na novijim vozilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ko nightbreaker laser? Neku sliku mozda takodjer da vidim kako to izgleda

Imao sam,nista posebno,opet su zute po danu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja, bijelkasto svijetle po noci i stvarno su upgrade naspram nekakvih ucestalijih zarulja... al po danu su zute isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi koji trazite bijelkastu svjetlost trebali ste uzeti osram cool blue intense ili hyper. Mada hyper svijetli bas bijelo i nema e homologaciju te ona pripada u off road tuning dodatak.

I unlimited i laser su vise zute boje ali bacaju dulji snop.

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
0