4 4
Ivan

Chip na 1.9 TDI PD 74kw(100KS)

Recommended Posts

Pozdrav svima!

 

Znam da ima dosta tema o chipu i svemu ali imam par pitanja oko svega pa bih molio odgovore oni koji su chipali TDI i oni koji imaju provjerene informacije.

 

Dakle , radi se o motoru pumpa brizgaljka 1.9 TDI sa 74kw(100ks) , moment je 240Nm , 2004g , motor je prešao 75.000km.

Redovno održavanje u ovlaštenom servisu , korištenje propisanog ulja 505.01 , pravilna izmjena i sve ostalo...

Auto je čuvan maximalno , većina vožnji (70%) je po otvorenoj cesti , brzina 100-120km/h , na autoputu redovito nakon brže vožnje (160-170km/h) ostavim motor u leru par minuta prije gašenja...

 

Do sada sam bio skeptičan prema chipanju međutim čitajući po forumu odlučio sam se i ja chipati kad sam vidio kod Citiusa remap po akcijskoj cijeni od 999kn i stvarno mi je to šteta propustiti jer čitajući , svi su zadovoljni koji su kod njega chipali.

 

Kontaktirao sam Citius i čovjek je stvarno maximalno korektan.

Ono što mene muči je povećanje snage.

Citius nudi povećanje na 145KS i momenta na 340Nm.

 

Meni ovo izgleda preveliko dizanje snage jer se radi o povećanju od 45%! Razumjem sve da je moj motor jako prigušen zbog raznih normi i da može podnijeti veće dizanje snage.

 

Ja sam predložio Citiusu da remapira na cca 125-130ks i moment da digne na 270-290Nm na što se on složio i tvrdi da će napraviti kako got meni odgovara.

Na remap idem 30.04. pa do tada imam 10-tak dana vremena za odluku što i kako napraviti.

Auto zaista neće forsirati i treba mi kao i do sada za svakodnevnu vožnju bez tjeranja u crveno. Laganini vožnja na 2000-2500 o/min su mi svakodnevnica ali ponekad poželim više momenta u 4 i 5 brzini pa iz tog razloga ide chipanje.

 

Savjeti i prijedlozi i komentari na moj način razmišljanja dobrodošli. Koliko je razumno chipati s obzirom na prijeđenu kolimetražu? Koliko realno spojka može podnijeti momenta? Turbina?

 

Zahvaljujem unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu jedino spojka moze najebati,

 

turbo strada samo ako ce bit na autoputu pun gas,

 

ako ces ga po gradu prva druga nece mu nista biti

 

u najgorem slucaju lamela ali nemora, ako lagano kreces a onda opali pun gas

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u Golfu isti taj motor. Ima 180000km, a chipan je oko 15000km. Obožavam mu hebat majku u drugoj i trecoj i lamela zasad drži bez problema. Chipan je kod sm-a na power mapu. On tvrdi da auto ima oko 140ks i oko 340Nm iako je to meni čista glupost. Mogu pratit passata tdi pd 130ks. Na ovom motoru je nepotrebno ić u crveno kad auto nejde nikak poslje 3500 o/min. Samo ti njega chipaj kak se spada i kad ti dođe da se teraš drži ga imeđu 2500 i 3500 o/min i ko bog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citius je na takvom motoru dečku sa SeatCC-a na Ibizi čipo na 130 ks, ustvari tolko je izmjereno na valjcima jer se nakon toga dečko koi je mjerio nije usudio ić. Počelo je smrdit iz motora a krivulja je imala oscilacije. Toliko o Citiusu. Nemam osobno ništa protiv njega ali ima dosta ovakvih slučajeva. On rijetko kad radi mapu, sam je reko da je 95% generičke a ostatak podešava.

 

Ja imam isti motor u svom wagenu i planiram ga dić oko 20 ks, što zbog kilometraže, što zbog automatske getribe. Ekipa ga zna dizat i na 150 ali 130 je optimalno, taman da se ljepiš 130ki na dupe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Citius je na takvom motoru dečku sa SeatCC-a na Ibizi čipo na 130 ks, ustvari tolko je izmjereno na valjcima jer se nakon toga dečko koi je mjerio nije usudio ić. Počelo je smrdit iz motora a krivulja je imala oscilacije. Toliko o Citiusu. Nemam osobno ništa protiv njega ali ima dosta ovakvih slučajeva. On rijetko kad radi mapu, sam je reko da je 95% generičke a ostatak podešava.

 

Oh Boze, koliko gluposti na jednom mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo poveca cifra za software (+45 ks & +100 nm od serijale),nemislim na pare,toliko pumpanje bi mozda neke komponente drzalo na samoj granici u ispravnom motoru,ako bi sta krenulo krivo nakon nekog vremena imas potencijalnu granatu pod haubom.Sam motor je persu ali nazalost ima tu prokletu malu vnt 15 Garreticu koju mozemo naci na 90-110 ks VE Bosch pumpa sistem motorima i 100-115 ks PD motorima i to mu je mozda najvece prigusenje.

Prijatelj mi ima taj motor u Golfu i ima custom mapu na 130 ks i oko 300 nm,radio je proslo ljeto negdje u Njemi i tamo ga je zveknuo.Po njegovoj prici moglo je ici jos zeru gore ali mu je predlozeno kao neki ''safe limit'' da ga se ne spana vise bez eventualno promjene na vnt 17 za sto naravno nije imao love.Auto mu ide dobro vec 20 tkm i ne baca ni oblacka dima na spuh.

Po meni sve ostalo i vise bez nekog mehanickog zahvata je trazenje vraga vise neg je potrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Citius je na takvom motoru dečku sa SeatCC-a na Ibizi čipo na 130 ks, ustvari tolko je izmjereno na valjcima jer se nakon toga dečko koi je mjerio nije usudio ić. Počelo je smrdit iz motora a krivulja je imala oscilacije. Toliko o Citiusu. Nemam osobno ništa protiv njega ali ima dosta ovakvih slučajeva. On rijetko kad radi mapu, sam je reko da je 95% generičke a ostatak podešava.

 

Ja imam isti motor u svom wagenu i planiram ga dić oko 20 ks, što zbog kilometraže, što zbog automatske getribe. Ekipa ga zna dizat i na 150 ali 130 je optimalno, taman da se ljepiš 130ki na dupe :D

Znaš li možda kome je chipano na SeatCC? Raspitao sam se malo na SeatCC i svi su zadovoljni s Citiusom.

 

Malo poveca cifra za software (+45 ks & +100 nm od serijale),nemislim na pare,toliko pumpanje bi mozda neke komponente drzalo na samoj granici u ispravnom motoru,ako bi sta krenulo krivo nakon nekog vremena imas potencijalnu granatu pod haubom.Sam motor je persu ali nazalost ima tu prokletu malu vnt 15 Garreticu koju mozemo naci na 90-110 ks VE Bosch pumpa sistem motorima i 100-115 ks PD motorima i to mu je mozda najvece prigusenje.

Prijatelj mi ima taj motor u Golfu i ima custom mapu na 130 ks i oko 300 nm,radio je proslo ljeto negdje u Njemi i tamo ga je zveknuo.Po njegovoj prici moglo je ici jos zeru gore ali mu je predlozeno kao neki ''safe limit'' da ga se ne spana vise bez eventualno promjene na vnt 17 za sto naravno nije imao love.Auto mu ide dobro vec 20 tkm i ne baca ni oblacka dima na spuh.

Po meni sve ostalo i vise bez nekog mehanickog zahvata je trazenje vraga vise neg je potrebno...

 

Tako se i meni čini da je malo poveća cifra tih 145ks , vjerujem da je navod snage točan ali mi u pitanje dolazi trajnost bez obzira što maximalno pazim na auto...ali nekako imam osjećaj da ga tako dignutog na 145ks i 340Nm nikad ne bi stisnuo do kraja jer bi se bojao da će mi nešto puknuti ili da će spojka popustiti...

Za sad mi ne dimi niti mrvicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelju sam na isti motor stavio citiusovu mapu sada na akciji...auto ide ODLICNO...iz motora za divno cudo NE SMRDI :D loooooooollll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih čipao na 130ks, ali ako on garantira normalno ponašanje auta na 145ks razmislio bi i o tome..uglavnom, bez 130 nemoj ni ić.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
prijatelju sam na isti motor stavio citiusovu mapu sada na akciji...auto ide ODLICNO...iz motora za divno cudo NE SMRDI :D loooooooollll

Vjerujem da ne smrdi...i ja i očekujem da auto ide odlično. O tome nema rasprave jer upravo zato sam i odlučio chipati kod Citiusa . Zanima me na koliko konja i momenta ga ja pametno chipati?

Mrki kaže da je 130ks ok , meni je isto 130ks neka psihička granica za every day auto...što ostali misle?

 

Ja bih čipao na 130ks, ali ako on garantira normalno ponašanje auta na 145ks razmislio bi i o tome..uglavnom, bez 130 nemoj ni ić.. :palacg

 

Garantira on normalno ponašanje , to stoji bez daljnjega i u to ne sumnjam. Ali mene ne zanima 145ks ako će mi nakon 20000km riknuti turbina ili spojka zbog 340Nm...

Svoj način vožnje sam opisao , pa ako mislite da bi bez tjeranja u crveno i natjecanja na streetracu motor bez problema podnio 145ks i 340Nm , slobodno recite i obrazložite.

 

Ima li netko da je chipao svoj TDI sa 105 ili 100ks na više od 130ks i 300Nm pa da može reći dojmove nakon malo više kilometara? Zanimao bi me i način vožnje da mogu procjeniti u kakvim je uvjetima ostvareno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidim fino pazis na auto znaci cip ne bi trebao biti problem, i serijsko auto ces srediti ako je noga stalno na ful gasu

Ono sto svi spominju da je pod vecim opterecenjem kod cipovanja su lamela i turbina

ako mislis poslije cipovanja voziti kao i do sad + povremena zesca voznja cipovanje nece biti problem, lagano kretanje (ne mislim penzionerski ali ne kretati svaki put kao da te vrag ganja) i lamela ce trajati i to bi bilo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio kod Tibora na chipanju on osobno ima ibizu sa tim istim motorom i digao ga je za 30ks i kaže da je to idelano a rekao mi je da može i do 50ks dignuti ali onda dimi i da je to motor s jaaako puno potencijala i da nema mehanićki slabih toćaka kao novi TDI-ji sa turbinama i ostalo

 

eto nadam se da sam pomogao :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kad sam bio kod Tibora na chipanju on osobno ima ibizu sa tim istim motorom i digao ga je za 30ks i kaže da je to idelano a rekao mi je da može i do 50ks dignuti ali onda dimi i da je to motor s jaaako puno potencijala i da nema mehanićki slabih toćaka kao novi TDI-ji sa turbinama i ostalo

 

eto nadam se da sam pomogao :palacg

 

Mislim da će tako i biti na kraju...ali pričekat ću još ostale. Imam vremena.

Ti si i "krivac" što idem chipati! :zivio Ti i tvoja ubrzanja u 4. brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio Golfa IV s tim motorom čipiranog, tip kaže da ima 125-130 ks. Auto ide ko mutav, oduševio me. A tek u Polu će ići još bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da će tako i biti na kraju...ali pričekat ću još ostale. Imam vremena.

Ti si i "krivac" što idem chipati! :zivio Ti i tvoja ubrzanja u 4. brzini.

 

 

Hehe to sam odmah i pomislio :bravo

 

burazu uskoro stiže polo 9n3 sa istim tim motorom i odmah pravac kod Tibora a i ja bi ti njega preporućio :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide taj tdi serijski super...ima na youtube video chip prije - poslije chipa

 

i to tiborov mi se cini

 

ide ko lud

 

gle ovo tdi 90 konja bosch oumpa i tdi 100 konja pumpa diozna

 

razlika ko da je 30 konja a ne 10

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos jedna napomena s moje strane sto mislim i osobno napravit PRIJE chipanja:Boost i EGT cajger najblize moguce vidnom polju da mogu pratit situaciju pod haubom i miljama poslje remapa...sonda od EGT-a u ispusnoj grani prije turba,ne poslje.Boost ventil skopcan izmedju cijevi intercoolera i vakuum crijeva aktuatora cisto radi sigurnosti ako u buducnosti nesto zasteka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam G5 1.9 TDI PD (105 KS 250 Nm serija) prvo chipan na 140 KS i 310 Nm taj chip sam imal 3 godine nikakvih problema

redovan servis na 14-15000 km, nisam radio izmjene ulja na 7-8000 km

 

u 2 mjesecu sam bio kod Citiusa i stavio Stage 2 160 KS i 315 Nm razlika je i u tome što auto vuče do crvenog do 4500

nije mrtav nakon 3500 kao kod prvog chipa

 

za sada auto je prešo nekih 3000 km od chipa i nemam problema nadam se da će tako i ostati :palci

 

ja bi stavil 130-135 KS i 300 Nm na tvom mjestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam ti napisao da imam takav motor i čipiran je do granice gdje je srđan rekao da je za every day car dobro. Auto je prije čipa išao bolje od četvorke tdi-a 110 ks. Poslje čipa ide kao passat 130ks. Stil vožnje varira. Nekad je prosjećna potrošnja 7.5 a nekad ispod 6.5. A znam mu u gradu hebat majku da potrošnja bude preko 10 litara. Zadnjih mjesec dana me nesto mući oko motora i čini se da je jedna diza na samrti. Ali nevjerujem da je to do čipa. Zato samo ti njega daj i nebrini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam G5 1.9 TDI PD (105 KS 250 Nm serija) prvo chipan na 140 KS i 310 Nm taj chip sam imal 3 godine nikakvih problema

redovan servis na 14-15000 km, nisam radio izmjene ulja na 7-8000 km

 

u 2 mjesecu sam bio kod Citiusa i stavio Stage 2 160 KS i 315 Nm razlika je i u tome što auto vuče do crvenog do 4500

nije mrtav nakon 3500 kao kod prvog chipa

 

za sada auto je prešo nekih 3000 km od chipa i nemam problema nadam se da će tako i ostati :palci

 

ja bi stavil 130-135 KS i 300 Nm na tvom mjestu

 

Hvala na info.

Ja ću ipak ostati samo na Stage 1 , jer preko 3500 o/min stvarno nikada nemam potrebe ići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz, evo ja kod citiusa na svog G5 1.9 TDI (90ks) stavio čip prije nekih tjedan i pol, prije toga sam se dvoumio kao i ti dal bi stavio ili ne bi ali sad kad je gore definitivno nemam za čime žaliti. Prvi dojam mi je odma bio kao da sam sa magarca došao na konja, tj na serijali mi je vukao kao da sam imao 200kg utega u bunkeru dok sada imam osjećaj kao da plovi po cesti. NE stišćem ga baš jako često ali mogu reći da normalne vožnje koje radim svakodnevno na fax i doma (cca 100km) potrošnja mi je manja za 0,5 l za sada sigurno a vidjet ćemo koliko će dalje biti. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozz, evo ja kod citiusa na svog G5 1.9 TDI (90ks) stavio čip prije nekih tjedan i pol, prije toga sam se dvoumio kao i ti dal bi stavio ili ne bi ali sad kad je gore definitivno nemam za čime žaliti. Prvi dojam mi je odma bio kao da sam sa magarca došao na konja, tj na serijali mi je vukao kao da sam imao 200kg utega u bunkeru dok sada imam osjećaj kao da plovi po cesti. NE stišćem ga baš jako često ali mogu reći da normalne vožnje koje radim svakodnevno na fax i doma (cca 100km) potrošnja mi je manja za 0,5 l za sada sigurno a vidjet ćemo koliko će dalje biti. :zivio

 

Jesi bio na valjcima? Za koliko si dignuo snagu i moment?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4