0
weky

Ajmo malo drugacije od ostalih T1 62 god

Recommended Posts

evo jos koja

DSC07807.jpg

DSC07808.jpg

 

zracno hlađeni motor od 40ps prava drift pila :rotfl

 

za pocetak idem na skupljanje i potragu za sto zdravijim skoljkom imam u planu jos najmanje dva komada(trenutno sam u potrazi za vlasnicima) a jedan ima izuzetno zdravu skoljku za tu godinu i ima stakla isti kao na prvoj slici znaci putnicki 11 prozora i taj cu najvjerovatnije slagati.

Zelja mi je bila naci Sambu ali to je trenutno nemoguca misija posto ih u nasim krajevima nije bilo.

Dva ce najvjerovatnije na prodaju posto vec imam zanimljive ponude a posluzice za financiranje projekta zvanog T1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos poneka slikica "truleksa" zvanog T1 bulli

 

DSC07804.jpg

DSC07803.jpg

DSC07810.jpg

DSC07806.jpg

 

Vise nema slika jer od juce sam u krevetu sa temperaturom a sto se tice planova uglavnom sam napisao gore sad sam u prvoj fazi skupljanja djelova i nabavci jos bar dva primjerka (to je skoro gotova stvar) a trebam i keca zavrsiti bar da malo rascistim teren oko kuce :rotfl inace ce biti problema sa ukucanima :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nekoliko danasnjih sa terena samo steta sto nisam slikao tranport i dolazak kuci

 

DSC07837.jpg

jedan mali pomagac

DSC07835.jpg

i drugi pomagac

DSC07834.jpg

 

sad sam u pregovorima za jos dva pa ako se to realizira onda idemo u projekt restauracije....

 

komentari

Edited by weky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucih kao prvo da provjerim u kakvom je stanju motor i nakon vizuelnog pregleda odlucim da ga pokusam upaliti,tu sam naisao na dva problema(6V akumulator i benzinska pumpa) ali mi je tu kum nasao rjesenje u vidu bacup gelastog akumulatora koji daje 3 puta vise ampera nego normalni a napajanje gorivom sam rjesio na orginalan nacin sa bocom coca cole.Nakon montaze novih kablova za alanser nisam bas bio optimistican u pogledu paljenja,ipak je motor radio zadnji put prije 30god ali desilo se cudo sto mozete vidjeti na videu(snimano mobitelom).

th_DSC07971.jpg

 

 

komentari

Edited by weky

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje....

 

Igrom slucaja i srtetnih okolnosti dođoh do jos jednog busa i to bas kakvog sam trazio "11 windows" godina 62 sva na njemu osim motora i ima papire.

Juce smo bili na mjestu i utvrdili da ga nece biti bas lako izvest na put bez trimera,motorne pile,popratnog alata i bar 3-4 pomagača te traktora koji jedini moze uci tamo.....

 

DSC08021.jpg

DSC08021.jpg

DSC08023.jpg

DSC08024.jpg

 

Na slikama se slabo vidi ali detaljnije sa akcije spasavanja iducih dana....

 

Pozdrav

 

komentari

Edited by weky

Share this post


Link to post
Share on other sites

:bravo iza podne proljepsanje vremena frend,ja i jedan mali pomagac koji je bio zaduzen za slike odlucismo krenuti u akciju pa koliko uspijemo

Stanje na dolasku

PIC01997.jpg

PIC01998.jpg

bitka pocinje

PIC01999.jpg

PIC02001.jpg

nakon nekog vremena i borbe sa šikarom i dračom pomalo se otvara pogled

PIC02003.jpg

PIC02001.jpg

PIC02002.jpg

odmah da kazem da ga danas nismo uspijeli izvuci cisto iz razloga manjka radne snage i nemogucnosti da ga izguramo naime tri gume su ok i drze zrak ali zadnja desna je skroz otisla pa moramo donjeti ispravnu i dovesti traktor jer nam kamion sa dizalicom nemoze do mjesta zbog guste sume a nema namjeru posjeci pola sume.....

 

Pozdrav update slijedi

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj 3 konacno kod kuce :fakjea:bravo :bravo :bravo :bravo

Predvece me zove kum ocemo ic po busa kamion se vratio od majstora i odmah se ekipa skupila i oko 8ipo veceras krenusmo u akciju.Mislim da ce slike sve reci i odmah da se izvinem na losijoj kvaliteti ipak je noc.

PIC02004.jpg

PIC02005.jpg

PIC02006.jpg

PIC02007.jpg

PIC02008.jpg

PIC02012.jpg

PIC02014.jpg

PIC02016.jpg

PIC02017.jpg

PIC02019.jpg

PIC02020.jpg

PIC02021.jpg

PIC02022.jpg

PIC02023.jpg

PIC02027.jpg

PIC02029.jpg

PIC02030.jpg

PIC02031.jpg

PIC02032.jpg

PIC02033.jpg

PIC02034.jpg

PIC02035.jpg

PIC02036.jpg

Edited by weky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nebi pomislili da sam stao nisam ali keca gledam privesti kraju pa onda krenuti dalje sa projektom T1 a oni do tada mirno odmaraju skoro rastavljeni a ja se mislim gdje da jos parkiram 2 komada

DSC08231.jpg

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva nadjoh temu pa da malo obrisem prasinu sa nje.Proslo je dosta vremena u kojem se svasta dogadjalo.Nakon sto sam dostigao brojku 6 komada T1 raznoraznih i odradio papire(covjek nasao prometnu te odradili prenos) za 11-prozornog koji mi je uvjek bio najdrazi,kompletirani djelovi(vecina) odlucio sam se na prodaju ostatka(ipak se mora odnekud nabaviti novac za projekat).Dvije duple kabine i jedan panel otisli u djelove,drugi panel prodan Bojanu

panelnaodlasku.jpg

a 11-prozorni bus poklonio frendu koji ga je odlucio provozati trajektom

antebus.jpg

moj isto 11-prozorni 62god krenuo na rastavljanje i uskoro torturu pjeskom(ha ha ha nemam slike svoga trenutno ali je skroz isti kao ovaj)

moj.jpg

a nabavilo se i ponesto novih djelova te motor i IRS getriba sa potrebnim djelovima za konverziju pogona,skinut rezervoar koji je dao svoje

Fotografija0141-1.jpg

Fotografija0143-1.jpg

i novi djelovi koji su mi stigli ovih dana

Fotografija0078.jpg

Fotografija0077.jpg

trokutovi.jpg

Fotografija0076.jpg

nastavak .....

komentari

Edited by weky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika je ludost raditi više projekata odjednom to sam se uverio na svojoj koži ali nemogu si pomoći :rotfl

Motor i getriba sastavljeni,karburator servisiran kao i razvodnik i pumpa goriva,nove svjećice i kablovi te sve istestirano kako radi pa sljedi rastavljanje limova pjeskarenje i bojenje....

Fotografija0209.jpg

Fotografija0211.jpg

Pri skidanju auspuha slomio sam dva šarafa pa mi negine skidanje glava i prilika za cijeli motor predihtati a glave full odraditi i kanale proširiti.

Inače je motor AS blok i za sada 1600 ali ide kasnije na 1776 sa dvogrlim weberom....

Fotografija0210.jpg

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites
0