2 2
Snake

Golf IV cep rezervoara

Recommended Posts

Dali netko zna kako se skida i vraca na mjesto čep od golfa IV? nebi ga želio puknuti :D

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa na lijevo otvoris,a na desno se zatvori i vrtis dok ne cujes onaj "klik".onda zatvoris vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa na lijevo otvoris,a na desno se zatvori i vrtis dok ne cujes onaj "klik".onda zatvoris vrata...

krivo sam se onda izrazio, mislio sam na poklopac tj vrata kako se skinu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
skinu skroz jel???

 

 

kako skroz ih skinut da nis ne pukne jel ih mislim vratiti nazad kad nes napravim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako:

 

Capture5.jpg

 

 

i jedna safety

 

images.jpg

 

 

Sretno!

 

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovako:

 

Capture5.jpg

 

 

i jedna safety

 

images.jpg

 

 

Sretno!

 

Pozz.

 

hvala ti puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne otvaram novi topic, pa cu se nadovezati ovdje.

Dal je moguće skinuti cilindar brave iz čepa rezervara? Jel itko radio to?

Cura kaže da nešto zeza, a ja nisam stigao pogledat još.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čep spremnika goriva (gumena vezica)

Da li je netko imao problem sa ovom gumenom vezicom što drži čep spremnika i koja se sa godinama skori i pukne. Vidim da na gumi piše kataloški ali ne znam da li je dobavljiva i ako je, kako se montira na čep. Novi čep u ovlaštenom košta 364,54 kn pa ako se ova gumena vezica ne može promijeniti uzet ću onda sa ebaya sa natpisom "Diesel" kao što je na donjim slikama jer moj je bez.

 

- Gumena vezica (1J0201556)

- Čep spremnika (1J0201553C i 1J0201553S)

 

 

01_1j0201553sb2oeg.jpg

 

02_1j0201553scnpbu.jpg

 

03_1j0201553sgmp0z.jpg

 

04_1j0201553shwru5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao problema sa gumenom vezicom sto drzi cep spremnika,moja je bila ko nova i poslije toliko godina,Kod mene je bio takav cep spremnika bas je pisalo na njemu "Diesel",a bila je i naljepnica sa vana iznad poklopca spremnika.

 

IMG_9796.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ova je još dobra posvuda ali je pukla na jednom mjestu, možda je bila u nezgodnom položaju ali uvijek sam pazio da tu vezicu spremim nakon tankanja da nema oštar kut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja pukla mojom krivnjom, natanka gorivo i zatvorio poklopac a nisam zavida cep...tu je napukla i kroz kratko vrijeme pukla, nikako pogledat jeli veziva odvojiva od cepa ili je zavarena za cep

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, ako se ta gumena vezica ne posloži nakon tankanja sa vremenom je dovoljno da malo pukne i ode cijela. Postoji plastični prsten okolo čepa i na njega je spojena gumena vezica, odnosno zavarena je i ne vidim kako taj prsten promijeniti, vidio sam da su neki kemijali sa žicom a to mi se ne radi.

 

Možda uzmem ovog sa ovih slika koje sam gore stavio, djeluje mi očuvan i ima natpis"Diesel" pa da i njega riješim. Ovaj je sa A3 8P pa se nadam da paše jer je razlika samo u zadnjem slovu C a ovaj je S.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nije ni bitna toliko ta vezica, ionako nikad čep ne visi o njoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, spojena je na poklopac. Sada sam tu vezicu skinuo a onaj ostatak gume koji je bio na prstenu okolo čepa sa skalpelom poravnao da se ne vidi al znaš mene, ne volim da je išta polomljeno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, onoliko koliko se mogu rastegnit haha.

Ajd, nije ovo neki trošak pa može još proći ali za druge stvari više nema ni lipe, kvotu sam za ovu godinu potrošio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je ta vezica prekinuta. Baš sam htio ići u ovlašteni da pitam za cijenu.

Ali ako može da se nabavi komplet poklopac sa natpisom Diesel i vezicom, to je onda još bolja solucija.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskup je da uzimam novi u ovlaštenom, nema šanse, uzmem polovni i vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram pitat da ne ispadne "pita skuplja od tepsije" i da na kraju ovaj od Audi A3 8P čep ne valja. Dolje su slike od mog i vidi se da je različit u ovom dijelu koji ide u spremnik ali na ebayu kada tražim pod brojem (1J0201553C) isto nailazim u ovom obliku kakav je od Audia a u ovlaštenom je pod novim brojem (1J0201550BP 9B9).

 

(1J0201553C)

dsc_0071couit.jpg

 

dsc_0074i9u66.jpg

 

dsc_0076lyuzr.jpg

Audi A3 8P (1J0201553S)

03_1j0201553sgmp0z.jpg

02_1j0201553scnpbu.jpg

 

01_1j0201553sb2oeg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao problema sa gumenom vezicom sto drzi cep spremnika,moja je bila ko nova i poslije toliko godina,Kod mene je bio takav cep spremnika bas je pisalo na njemu "Diesel",a bila je i naljepnica sa vana iznad poklopca spremnika.

 

IMG_9796.jpg

Rent a car, firma sa brdo istih auta ili je to netko sasvim bezveze nalijepio izvana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen od prvog vlasnika,nije bio rent a car,ali ipak ima svoju namjenu naljepnica ,da se zna koje ce gorivo sipati kada odes na pumpu ,jer desavalo se da i naspe benzin umjesto dizela,pa ipak bolje se malo osigurati da mu naljepica zapne za oko a ima i cep pise na njemu Diesel.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvijek sam tankam, ne dam nikome da mi toci i rasipa naftu po laku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih sam tankao ali ne daju, ali tu stojim i kontroliram da li ce pasti kap na lak.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2