4 4
mateo.split

klima golf 2

Recommended Posts

evo mene konkretno zanima o klimi u mk2 golfa, koristio search ali nema bas, bilo bi dobro kad bi biloko ima informaciju kakva je, jeli to ista valja ili je drljava, inace u te klime se nerazumim nista a i nekim svojim iskustvom bi pomogli sigurno jos nekima koji su zainteresirani!

 

sta sve triba + taj neki plin se s vrimenom potrosi, jeli se to ima di napuniti?

jeli poluautomatska, predpostavljam da jest i dobrodosla koja slika kako to izgleda, pokaziva li temperaturu trenutnu vanka i ovu u autu, cuo sam i za neke nedogradnje u italiji, kako prepoznai razliku talijanske i njemacka, kakva je ta talijanska? tako nekako mene sve to zanima, zato molim dobre duse nesto vise o njoj!

puno pitanja skuzajte, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko ja znam, golf 2 je imal samo ručnu klimu,dela isto ko i u trojci,nije niš lošija ;) ,a za ovo naknadne talijanske klime neznam,ja to nikad nebi del na auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U krajnem slučaju paše ti i od trojke ili pola uz minimalne preinake

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja u svojoj duji klimu al ne radi jer nema kompresora kad budem rakopavao duju bit ce na prodaju!al mislim isto da je naknadno stavljana al nisam siguran!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas klime za naknadnu ugradnju od talijanske firme Diavia,pa probaj naci na netu,moja je duja GTD ima oriđiđi klimu

ali nemam kompresora ni hladnjak...koliko sam ja na mojoj vidio,nema ni unutarnju ni vanjsku temreraturu,imas prekidac na armaturi

kraj prekidaca za grijac stakla,za paljenje kompresora i unutarnju cirkulaciju zraka i to je to,sve je priprosto nista fensi-shmensi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti imao jettu II s orginal klimom i koja je normalno hladila kao i u nekom novijem autu samo je danas problem sto ta klima ima R12 plin koji navodno nije ekoloski pa se izbacuje iz upotrebe tak da ga rijetki imaju za punjenje

 

al sto se tice hladjenja super i kad ti se zamagli sajba sa klimom ti se odmagli u sekundi

Share this post


Link to post
Share on other sites

al ti nije problem zamjenit na ovaj novi plin samo zamjeniš ulje u kompresoru i mislim da sve gumice na spojevima i utrpaš novog plina ujedno ga ide neš više nego starog

Share this post


Link to post
Share on other sites
al ti nije problem zamjenit na ovaj novi plin samo zamjeniš ulje u kompresoru i mislim da sve gumice na spojevima i utrpaš novog plina ujedno ga ide neš više nego starog

 

 

Upravo to, drugo ulje i gumice i bez pardona puniš sa R134a,

ak je prije bio R22 ne treba ni ulje mjenjat samo ak se prelazi

na R407c

Edited by Zvonae

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima ti clan d@llygti klimu u dvojci pa probaj njega pitat to sto te zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj ti frend ima u dvojci klimu.

 

napred je hladnjak od golfa 3, instalacija i prekidaci su mu od passata 88-92,

kompresor mu je od golfa 4 i isparivač je imao doma od nekog jaguara.

 

i mogu ti reci da hladi brutalno. i izgleda sve uredno ko da je tvornicki bilo gore. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

to me zanimalo, znaci moze kombinacija raznih djelova klimatizacije ali osnovu necega bi triba imati!?

super, znaci netriba se satrati nabaviti svaki komad orig nego i kombinirati, recite mi postoje li ljudi specijalizirani za postavljanje klima u auto, kao npr. za lajtunge vep hidraulika ili nesto slicno jer koliko sam se raspita rjetki su mehanicari koji bi znali to sastaviti a posebno u duju neku kombinaciju djelova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbitnije da imaš tunel ventilacije sa potpunom instalacijom,sve drugo se da pripasati,npr cijevi si daš napraviti kak tipaše,kiler se isto pripaše,kompresor i isparivač isto tak,najbitnija stavka,tunel ventilacije sa kompletnom instalacijom trebaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
najbitnije da imaš tunel ventilacije sa potpunom instalacijom,sve drugo se da pripasati,npr cijevi si daš napraviti kak tipaše,kiler se isto pripaše,kompresor i isparivač isto tak,najbitnija stavka,tunel ventilacije sa kompletnom instalacijom trebaš ;)

 

Kao sto je wild rekao najvaznije ti je da imas tunel od mk2, medjutim ja sam tunel i od passata 88-92 pripasao , jer je velicinom isti.

Dakle ja sam sebi ugradio klimu prije par mjeseci kombinujuci dijelove od mk2 i passata 88-92. Kiler , nesto crijeva i prekidaci/mehanizam za paljenje je od mk2, a kompresor , el.instalacija , tunel , ventil i nesto crijeva je od tog passata (benzinac 2E motor bio)

 

Nije ti to toliko komplikovano za slozit. Po meni je najvaznija pravilna i kvalitetna montaza kompresora i alternatora, jer kompresor dolazi na mjesto alternatora , a alternator ide gore.

Tu ti je jako vazno da imas originalne nosace i spanere od kompresora i alternatora od mk2 (u tvom slucaju dizela), da bi oni bili pravilno namontirani, i remenice usmjerene kako treba i remenje naspanovano. Ovo ostalo se da sloziti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema li dvojka dizel na bosh pumpi nesto sto mu podize ler kada je klima ukljucena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stize kompletna klima za par dana pa cu pisat i slikat kako je budem montirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam komp. klimu od Golfa 2 GTI ali nikako da se primem ugradnje a i kiler mi ne stane pa ču morat nekaj kemijat a htio bi si to složit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel zna neko koji relej je od klime na kutiji sa osiguracima. Razna godista imaju sitne razlike u struji, pa nisam siguran koji je tocno od klime.

Edited by Vlajs

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni stize kompletna klima za par dana pa cu pisat i slikat kako je budem montirao.

 

 

to si uzea u onoga s crvenim golfom a taman san se odlucia da je uzmem! :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
to si uzea u onoga s crvenim golfom a taman san se odlucia da je uzmem! :wacko:

 

Tako je, od clana NV-Nele.

 

Ima jos ljudi sta prodaje klime za dvojku, potrazi malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam komp. klimu od Golfa 2 GTI ali nikako da se primem ugradnje a i kiler mi ne stane pa ču morat nekaj kemijat a htio bi si to složit !

 

 

Kak misliš ne stane

 

kaj ti smeta onaj pleh kaj ti povezuje ruke tj. nastavke mulde di se šarafi nosač motora s prednje strane

 

Buraj je na gejši to moral spilit malo i pomaknut sve za 5-10 cm niže i kiler klime od pola clasika

Share this post


Link to post
Share on other sites

vlajs bilo bi super kad bi poslikao,

zanima me ako bi stavlja drugi kompresor, cinjenica je da kompresor ima svoj nosac, za ovaj drugi bi trebao variti novi nosac?

ima li razlike u talijanskoj i orig. jer nebi tia da je uzmem pa da mi ova talijanska bude banana iako mi se po proucavanju pari da je talijanska climatronic sto samim time znaci jednostavnije, odnosno modernije i lipse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
vlajs bilo bi super kad bi poslikao,

zanima me ako bi stavlja drugi kompresor, cinjenica je da kompresor ima svoj nosac, za ovaj drugi bi trebao variti novi nosac?

ima li razlike u talijanskoj i orig. jer nebi tia da je uzmem pa da mi ova talijanska bude banana iako mi se po proucavanju pari da je talijanska climatronic sto samim time znaci jednostavnije, odnosno modernije i lipse.

 

 

Potrudit cu se da sve lijepo poslikam.

 

Mislim da je klima -klima, tako da nebi ni sa tom talijanskom trebao imat problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a klima od trojke? jel bi se ona dala pripasati u dvojku? jel ima puno prerada oko te ventilacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako stavljaju tablu od trojke sa svim tunelima ventilacije u dvojku znaci da ide i klima.. :)

e sada je pitanje tunele od trojke u dvojkinu tablu ustimati..to neznam dal bi islo

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4