1 1
rusina

Iscupano kuciste sipke od ulja

Recommended Posts

Poz,

 

rijec je o passatu kojeg posjedujem i koji je na slici, nakon povratka od majstora koji je radio veliki servis primjetio sam da sipka na kojoj provjeravam ulje i njezino plasticno kuciste komplet izlazi van. Htio sam provjeriti ulje i lagano sam povukao na srecu nisam ju izvukao cijelu, mozda nekih 5cm i uspio sam sve vratiti nazad kako je bilo.

Trenutno sve stoji ok, kada hocu provjerit ulje sada jednom rukom pridrzim plasticno kuciste od sipke a drugom izvucem sipku van.

 

Zanima me dal je to problem zamijenit za laika kao sto sam ja i koliko kosta orginalno kuciste sa sipkom? Vjerujem da bi se i polovno dalo naci.

Recete sigurno nek napravi koje i pokvario, tako ce i biti, al ovo pitam samo informativno.

 

Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u ovlaštenim cca 70kn je to čudo, nemoj uzimat rabljeno - ne isplati se.... Možeš sam zamijenit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poz,

 

rijec je o passatu kojeg posjedujem i koji je na slici, nakon povratka od majstora koji je radio veliki servis primjetio sam da sipka na kojoj provjeravam ulje i njezino plasticno kuciste komplet izlazi van. Htio sam provjeriti ulje i lagano sam povukao na srecu nisam ju izvukao cijelu, mozda nekih 5cm i uspio sam sve vratiti nazad kako je bilo.

Trenutno sve stoji ok, kada hocu provjerit ulje sada jednom rukom pridrzim plasticno kuciste od sipke a drugom izvucem sipku van.

 

Zanima me dal je to problem zamijenit za laika kao sto sam ja i koliko kosta orginalno kuciste sa sipkom? Vjerujem da bi se i polovno dalo naci.

Recete sigurno nek napravi koje i pokvario, tako ce i biti, al ovo pitam samo informativno.

 

Hvala na odgovorima.

 

to imas za kupit u vecini auto djelova,a i u ovlastenom,,bude onako zuta platika,tj cijevcica,koja se kopca na org metalnu cijev koja dolazi iz bloka,tj kartera...

 

evo ovo zuto http://www.80tq.com/~wiz/Audi%2080%202.0%2...0-%2019/008.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imaš u ovlaštenim cca 70kn je to čudo, nemoj uzimat rabljeno - ne isplati se.... Možeš sam zamijenit

 

Moze samo mali tip kako to izmjenit?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze samo mali tip kako to izmjenit?

nemaš tu neke filozofije, skini oplatu gore s motora da vidiš o čem se radi i sve će ti bit jasno. Nema nikakvog šerafanja, jednostavno se natakne druga cijev i gotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad sam izvlacio sipku izvukao sam komadic plastike za sipkom, bacio sam pogled dole izgleda jednostavno.

Kupit novu i promjenit.

Hvala na odgovorima decki, pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to mijenjao na svom golfu prije dvadesetak dana....U ovlaštenom ti košta 36 kuna.....A za promjenit najjednostavnije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je puklo onda pogledaj dobro u tu cjev.. ostane komad plastike u njoj....

 

Natakni nivu pažljuivo.. malo ulja metni da lakse klizne.... i pazi poziciju kako ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji mogucnost da komadic plastike padne skroz dole u ulje?

 

Posljedice?

 

Preventivno pitam, ako postoji mogucnost onda idem s polom po tu plastiku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji mogucnost naravno.. jer dio plastike ostaje s unutarnje strane te cjevi... Pokusaj nekom kukicom to iscupat... posljedice ako upadne... moze poch pod sito uljne pumpe a to nije dobro.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar rijesena, orginalna plastika 30 kn, ista takva ide i na golf 4, audi a3, audi a4 i ostala VW fransiza tog doba.

 

Hvala na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas skinuo zaštitu motora da pregledam sve prije servisa koji planiram u ponedjeljak i naletim da mi kaplje na onoj plastici, odnosno vodilici od šipke za mjerenje ulja. Prošle godine sam sve prebrisao tako da sam sada siguran da tu kaplje. Sumnjam da imaju jedan u skladištu pa ću sigurno morat odgodit za utorak ili neki slijedeći dan. Pitanje, zna li netko kataloški i koliko košta ta vodilica, da li dolazi sama ili u kompletu sa šipkom? Ako šipka nije skupa uzeo bih sve novo.

dsc_00417hkr9.jpg

dsc_0044d1j0t.jpg

slika-617418-56b3499bbxjt3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta plastika original je 50 kn u ovlastenom, toliko nas je kostalo. Mjenjali na G4. Kataloski ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, imao si isti problem a vjerujem da je samo do gumice koja brtvi na spoju, no vjerojatno se mora sve što nije problem ali mi je baš nezgodno ispalo jer ga sigurno neće imati pa ću morati termin prebaciti dok ga ne nabave. Cijena nije pretjerana a ovo je jedino mjesto gdje sam našao da kaplje, svugdje dalje suh ko barut. Vidim da ni izmjena nije problem ali kada već mijenjam u servisu prepustit ću njima da ga zamijene, samo neka pripaze da nije negdje puknuta pa da komad ne završi u koritu. Hvala Dino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

plastika 038 103 663 oko 50kuna

štap 038 115 611 B stotinjak kuna

 

nema potrebe uzimati štap,jedino ako nije oštećen

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Šime, baš si me obradovao. :)
Ma da, štap je OK i nigdje potrgan nema potrebe da ga uzimam, mislio sam da malo osvježim tu plastiku kada sam već krenuo sa novim čepom za ulje, no bitno da ovo promijenim da mi ne kaplje više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nama je meho potrgao plastiku. Ne znam kako no desilo se i eto super da je ispalo jeftino, sto me zacudilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puca jer je staro i onda postane krhko. Cim se dirne moze puknit pa eto nahebe meho ni kriv ni duzan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puca jer je staro i onda postane krhko. Cim se dirne moze puknit pa eto nahebe meho ni kriv ni duzan :)

Cuj nahebe, nes ti problema, ni 50 kn ne kosta, ali da je grdo grdo je, jos ako je musterija pored tebe hahha. :)

"Strgo si mi sipku!"

 

Meni moj stari uspio strgat kad je vraco sipku, i to na prvom servisu, cim sam ga kupio. Ja gledam u njega i reko sta sad to, kak si to uspio majstore. Otisli u autodijelove najblize, platili neku sicu.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puca jer je staro i onda postane krhko. Cim se dirne moze puknit pa eto nahebe meho ni kriv ni duzan :)

Kako na duji ne puca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1