0
dejo29

Poliranja / Voskiranje Auta

Recommended Posts

Planiram polirati i izvoskirati auto...

 

P.S. o istom ne znam aposlutno ništa i nikada nisam radio pa bih volio vašu pomoć :)

 

E sad me zanima više stvari tj. sve...:-)

 

-Koje su najbolje paste

-Kako se cijeli proces izvodi ( od početka do kraja )

-Da li je bolje ručno ili kupiti stroj za poliranje

 

Ne bih htio uništiti lak na autu ali mislim da taj posao nije neka "nauka" da se ne može napraviti u vlastitoj režiji ili !?!?

 

Hvala na pomoći..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauka na kvadrat,pogotovo ako ces strojno polirati,zasto?

 

Znaci koristit ces djigi bau paste iz kauflanda po 19.99 kuna ili cak i skuplje 3 m ali ako nisi to radio nikad bjezi kolko te noge nose..Zato jel ces fino derat sa polirkom pravom,pa malo ovakvom pa malo onakvom spuzvom,pa ces malo negdje jace stisnit pa malo slabije pa nedaj boze uhvatis grill masku,ili far ili lajsnu pa otkines,pa nedaj boze da ti u spuzvu upadne malo prljavstine ili nedaj boze kamenciuc kakav a ti fino uvjeren kako super radis..

 

e onda kad ga cijelog spicis,onda ces nabaciti smjesak od uha do uha..zasto,zato jer ce se sijat kao pasja jajca..i odes fino leci,kad ujutro ustanes,ono sunce ide preko auta a auto sav isaran hologramima,e onda ce se nac ljudi,radi ovo,pa ono pa de probaj ovako pa onako..

 

znaci bolje nekom plati da ti to odradi nego sam ista prckat..

 

osobnop sam radio u praonici i gazda mi nije dao pola godine da poliram dok se nenaucim svim cakama..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nauka na kvadrat,pogotovo ako ces strojno polirati,zasto?

 

Znaci koristit ces djigi bau paste iz kauflanda po 19.99 kuna ili cak i skuplje 3 m ali ako nisi to radio nikad bjezi kolko te noge nose..Zato jel ces fino derat sa polirkom pravom,pa malo ovakvom pa malo onakvom spuzvom,pa ces malo negdje jace stisnit pa malo slabije pa nedaj boze uhvatis grill masku,ili far ili lajsnu pa otkines,pa nedaj boze da ti u spuzvu upadne malo prljavstine ili nedaj boze kamenciuc kakav a ti fino uvjeren kako super radis..

 

e onda kad ga cijelog spicis,onda ces nabaciti smjesak od uha do uha..zasto,zato jer ce se sijat kao pasja jajca..i odes fino leci,kad ujutro ustanes,ono sunce ide preko auta a auto sav isaran hologramima,e onda ce se nac ljudi,radi ovo,pa ono pa de probaj ovako pa onako..

 

znaci bolje nekom plati da ti to odradi nego sam ista prckat..

 

osobnop sam radio u praonici i gazda mi nije dao pola godine da poliram dok se nenaucim svim cakama..

Ovo je upravo tako, pretocno napisano :palacg Plati i budi zadovoljan to ti je sto se tice poliranja..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nauka na kvadrat,pogotovo ako ces strojno polirati,zasto?

 

Znaci koristit ces djigi bau paste iz kauflanda po 19.99 kuna ili cak i skuplje 3 m ali ako nisi to radio nikad bjezi kolko te noge nose..Zato jel ces fino derat sa polirkom pravom,pa malo ovakvom pa malo onakvom spuzvom,pa ces malo negdje jace stisnit pa malo slabije pa nedaj boze uhvatis grill masku,ili far ili lajsnu pa otkines,pa nedaj boze da ti u spuzvu upadne malo prljavstine ili nedaj boze kamenciuc kakav a ti fino uvjeren kako super radis..

 

e onda kad ga cijelog spicis,onda ces nabaciti smjesak od uha do uha..zasto,zato jer ce se sijat kao pasja jajca..i odes fino leci,kad ujutro ustanes,ono sunce ide preko auta a auto sav isaran hologramima,e onda ce se nac ljudi,radi ovo,pa ono pa de probaj ovako pa onako..

 

znaci bolje nekom plati da ti to odradi nego sam ista prckat..

 

osobnop sam radio u praonici i gazda mi nije dao pola godine da poliram dok se nenaucim svim cakama..

 

Pa i holograme se da skinut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam mislio da je to lagano za odradit 2-3h posla...

 

skupa 3m pasta (odlicno ispalo sve ok) ali nakon prvog pranja crni rubovi (plastike)

iako ih imam malo svejedno je negdje pobjeglo stroj je malo zakacio i na nekim mjestima mi to

malo smeta kad pogledam koda je izbjedila plastika...

 

Nisam se jos potrudio da to operem ako bude islo...srecom pa je samo na nekim mjestima...

ne upada u oci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da rijesavaju se i hologrami,samo pitaj po kojoj cijeni ce ti netko rijesavat holograme,citaj-ispravljat necije greske..

 

;-)

 

Decki moji nema poliranja auto za 2 - 3 sata..

 

To su gluposti,pa pol sata imas sta da obljepis auto kako bog zapovjeda..pa pola sata da ga prethodno operes,na kraju sat vremena da ga operes i ocistis ako je pasta ostala gdje..a poliranje gdje je jos?

 

Za one koji to nisu nikad radili,okanite se corava posla ili polirajte samo krpicama,tj.to za mene nije poliranje,to je eto tako malo vise kao neke ciscenje,osvjezavanje laka..

 

Za deju,koji je otvorio ovaj topik,ako ga ikad put nanese u pozegu neka mi se javi i ja cu ga odvesti kod covjeka koji ima praonicu gdje sam radio,i tamo ce ispolirati auto i staviti vosak.pa ces vidjeti rezultat i napisati dojmove ovdje..

Edited by rrocado

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoze ti nista pobjeci ni na kedere ni na plastike ni nist vidi se da ste novi u tom poslu, decki 7 sati se polira,3m je pocetniki ok, ima i jacih pasti

 

 

najbolji likovi su mi koji se sprdaju od mene 100e je jakoooo im puno a ko im kriv pa sami kupe paste, pa odustanu nakonstasu spalili lak polirajuci, a i ovo za risove je podosta tocno ovom jendnom biseru kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

za poliranje neznam,al za voskiranje sam proba sve na svitu.

moglo slobodno rec da je br 1 u cilom svemiru COLLINITE vosak

http://www.collinite.com/

skup al nenadjebiv.

malo po youtubeu pogledat

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemoze ti nista pobjeci ni na kedere ni na plastike ni nist vidi se da ste novi u tom poslu, decki 7 sati se polira,3m je pocetniki ok, ima i jacih pasti

 

 

najbolji likovi su mi koji se sprdaju od mene 100e je jakoooo im puno a ko im kriv pa sami kupe paste, pa odustanu nakonstasu spalili lak polirajuci, a i ovo za risove je podosta tocno ovom jendnom biseru kod mene

 

potpis... 6-7h se polira cijeli auto... i to dio po dio... :) nema žurbe kod poliranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam ni meni nije jasno zašto ljudi škrtare na tome, ja sam isto takve lude ideje imao i kupio mašinu, kupio paste jer mi se činilo da tu nema mudrosti, na kraju sam se iznenadio i odma odustao...

odsad izvadim novce, i platim da meni neko to sve uradi a ja se samo divim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

seres 100e ako potrosis materijala, ulozis novca i vremena i jako puno truda i onda te jos cjeli vikend bole ruke od polirke. nema kruha badava i nece ni biti samo u ekstra ratnom stanju ili za slucaj neke katastrofe, al tog kruha bi mi ostali gladni, tak da ljudi trgnite se, svi mi koji to danas radimo usluzno pocimali smo ko najvec dudeki,mene je opcenito sve bilo sram ista pitat tako a sam se sam ucio, a imao sam srece da mije silo za rukom sve pa nisam imao toliko poteskoca kakve tu citam, tak da mislim da to nije za bilo koga

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve sto se zezne uglavnom se da popraviti...hologrami danas nisu problem...ali ako nemas prave proizvode radije odi nekom tko ima proci ces jeftinije...

ima onaj brba koji polira jeftino s pravim stvarima...

a sto se tice proizvoda i voskova, ako bas hocete najbolje/najskuplje probajte swisvax

a ostali proizvodi:

http://www.elitecarcare.co.uk/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uzeo sonax extreme 2 i ni sjaj nisam uspio dobit

 

kakva je to pasta? dzabe dao 50 kn

i to sam sam retrovizor probao

 

prvo prerijetka je, nit se susi da ju mogu spoliratt ni kojeg vraga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prave paste,pa komplete za grubo i fino,moras izdvojiti lijepi novac,naravno to je profesionalna oprema,cijene idu i preko 500 kuna..

 

a ove djigibau od 30 i 50 kuna,to ti je za malu djecu da jedu umjesto cokolina,to se nanosi valda na papirnate maramice ili saponijin guzobris pa se valda onda malo trlja i trkelja po autu..rucno..a rijetko je ko proljev..

 

bjezi od toga gubljenja vremena i zivaca i truda,a nikakvog rezultata..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumijem kako si neka firma poput sonaxa dozvoljava takva sranja od proizvoda.

Ja sam zadnjih 5 stvari kupio od njih i nijedna nije dobra

 

A drugo nema za kupit u ovako malom mjestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mogu reci da sam bas takvom sonax pastom cuda napravio na jugu.nije se poznao auto.radio sam rukom,bez voskanja,nije mi se dalo.

cijeli posao je trajao jedno poslijepodne.ono zajebancija.

al promjena za nepovjerovat,jer je bio strasno matiran.

e da je tu bilo opizdit strojno,pa mislim da bi stari plakao od srece.

neznam na sta bi to licilo jer je ovako ko novi.

zapravo i je,2001.godina -tempo

a istom tom pastom sam probao 6 puta trljat retrovizor od passata('05.)nema razlike nikakve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako.Poliranje i nije tako strasna stvar.Zapravo,treba samo biti brz.Ja kad poliram,poliram rucno.Imam 3 krpe.Jedna krpa s kojom poliram,druga s kojom brisem i treca finiš.Kad se pasta posusi,onda tu nastane sranje,tj ostanu kao flekice,kao da se nije ni ipoliralo,tj bude jos gore nego sto je bilo.Zato treba nanosit element po element,brisat odmah,a ne ostavit da se osusi i onda napravit finiš i preć na slijedeci element.Tako ja to radim i prezadovoljan sam rezultatom,a i radio sam tako kad sam imao praonu.Svi su bili zadovoljni.E sad,ja svoj auto poliram sa 3M polir pastom,tj nije pasta vec je u tekucem stanju.Cijena je 150kn,neznam tocno koliko ml,mislim da je 150ml.Ja sam auto polirao vec 3puta i ostalo mi je za jos bar 7-8.Prezadovoljan sam.Kosta al....i vrijedi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ovako.Poliranje i nije tako strasna stvar.Zapravo,treba samo biti brz.Ja kad poliram,poliram rucno.Imam 3 krpe.Jedna krpa s kojom poliram,druga s kojom brisem i treca finiš.Kad se pasta posusi,onda tu nastane sranje,tj ostanu kao flekice,kao da se nije ni ipoliralo,tj bude jos gore nego sto je bilo.Zato treba nanosit element po element,brisat odmah,a ne ostavit da se osusi i onda napravit finiš i preć na slijedeci element.Tako ja to radim i prezadovoljan sam rezultatom,a i radio sam tako kad sam imao praonu.Svi su bili zadovoljni.E sad,ja svoj auto poliram sa 3M polir pastom,tj nije pasta vec je u tekucem stanju.Cijena je 150kn,neznam tocno koliko ml,mislim da je 150ml.Ja sam auto polirao vec 3puta i ostalo mi je za jos bar 7-8.Prezadovoljan sam.Kosta al....i vrijedi....

Sve je moguće ako neznaš o čemu pričaš !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ovako.Poliranje i nije tako strasna stvar.Zapravo,treba samo biti brz.Ja kad poliram,poliram rucno.Imam 3 krpe.Jedna krpa s kojom poliram,druga s kojom brisem i treca finiš.Kad se pasta posusi,onda tu nastane sranje,tj ostanu kao flekice,kao da se nije ni ipoliralo,tj bude jos gore nego sto je bilo.Zato treba nanosit element po element,brisat odmah,a ne ostavit da se osusi i onda napravit finiš i preć na slijedeci element.Tako ja to radim i prezadovoljan sam rezultatom,a i radio sam tako kad sam imao praonu.Svi su bili zadovoljni.E sad,ja svoj auto poliram sa 3M polir pastom,tj nije pasta vec je u tekucem stanju.Cijena je 150kn,neznam tocno koliko ml,mislim da je 150ml.Ja sam auto polirao vec 3puta i ostalo mi je za jos bar 7-8.Prezadovoljan sam.Kosta al....i vrijedi....

 

Ovo je amatersko poliranje automobila,kakve tri krpe i samo jedna pasta???!!???

 

Da se radi samo sa jednom pastom,onda bi bila samo jedna vrsta paste,a ne za xxxyyy boja, pa od najgrublje gradacije pa do najfinije.. i kazem to je opet samo povrsinsko poliranje gdje ti nemozes odstraniti sitne ostecenja na laku gdje jos nije skinuta sva boja..i to opet i dalje ostaje jer jednostavno nemozes zaopuniti to ostecenje,tj.da jednom zavjek rijesimo sta je strojno poliranje..

 

Strojno poliranje je milimikronsko brusenje boje i tim nacinom se jedino profesionalno polira i bas zbog tih okretaja polirke ( brze i sporije ) dolazi do brusenja te boje i time se zatvaraju i popunjavaju ta ostecenja na laku i vraca autu prvobitni sjaj..

 

koja obicnim trljanjem rukom nemozes rijesiti..

 

to rucno je samo vracanje sjaja( a pitanje je dali i to mozes na svim djelovima auta ) i to je samo ciscenje laka od onih cestica prljavstine i prasine.. :palacd

 

Evo popis pasti koji se koristi za profi poliranje sa profi opremom i pastama:

 

SET POLIR PASTA" FARECLA" ili 3M

ZA ONE KOJI NEZNAJU PROFESIONALNA UPOTREBA U AUTOINDUSTRIJI,PASTE SU BEZ SILIKONA STO ZNACI

DA NAKON POLIRANJA SE MOZE LAKIRATI BEZ BOJAZNI OD SILIKONA.

SET SADRZI-

1 FARECLA G3 GRUBO POLIRANJE,SVJETLIJI LAKOVI

1 FARECLA G4 GRUBO POLIRANJE TAMNI LAKOVI-ANTI HOLOGRAM PASTA(NAKON NJE NEMA VIDLJIVIH KRUGOVA NAKON POLIRANJA)

1 PASTA G10 FINO I ZAVRSNO POLIRANJE

2 SPUZVE ZA FINO POLIRANJE-CRNA

3 SPUZVE ZA GRUBO POLIRANJE-BIJELA

 

Znaci ovo slicno vredi i za 3 m paste,samo drugacija oznaka gradacije i jos mnoge druge profi paste..

 

Cijena ove jedne paste dodje i do 300 kuna na veliko,kad se povuce porez na firmu i nje nema za kupiti u kauflandu..a ne tu neki sonaxi i turtle wax iliti nindja kornjace..nema tu mjesta pastama za 50.ak kuna..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,ako ikoga zanima poliranje auta za normalnu cijenu neka se javi na br.0958126352

Share this post


Link to post
Share on other sites
0