0
stressman

Scirocco mkII 1984.

Recommended Posts

roccos016.jpg

 

1984.

1.6D - atestiran i upisan u knjižicu

ATS 15" - upisane u knjižicu

euro kuka :rotfl

 

Auto kompletno zdrav ko dren, sve radi (OK, moram malo poštelati polugice grijanja )

 

Intention: daily beater & slow-fun-car

 

roccos012.jpg

 

roccos018.jpg

 

... pa smo malo slagali dotične polugice grijanja, ispuhivali ventilaciju kompresorom (jaooo koliko prašine... :mellow: ), čistili središnju konzolu...

 

roccos013.jpg

 

I složili sve natrag

 

roccos017.jpg

 

Big mašin, troši 4 litre, do Minkena je moramo još testirati :rotfl

 

roccos014.jpg

 

roccos015.jpg

 

---------------------------

 

Pa smo se malo poigrali sa osvjetljenjem... naime, ne volim kada ništa ne vidim ponoći na instrument tabli, a na ovoj se stvarno NIJE vidjelo iako su žaruljice radile :)

 

Rastavljanje, par poteza bušilicom, rasturanje staroga skenera kojem, srećom, elektronika fluo lampe radi na 12V, te pripasivanje te elektronike na lampu od LCD ekrana malo jačeg printera. Rezultat? Eto slika...

 

sciroccotabla1.jpg

 

sciroccotabla2.jpg

 

I kako to svijetli? Odlično, čak se može i regulirati jačina sa serijskim kotačićem ;)

 

sciroccotabla3.jpg

 

Ne bliješti tako jako u stvarnosti, iako je gornji dio neizbježno jače osvijetljen :rolleyes:

 

Malo docnije, montirali smo i radio... motanjem žica, istina, ali sve radi, pa i iluminacija pri paljenju svjetala. Žice ćemo urediti kada nađem žaruljice za konzolu :)

 

sciroccobeta.jpg

 

Ona grozna čunerska ručica mjenjača je eliminirana

 

sciroccosaltung1.jpg

 

sciroccosaltung2.jpg

 

ZG rega sjela.

 

sciroccorega.jpg

 

Jučer sam se vozio po magli... grooozno :rolleyes:

 

Stoga, Rocco dobija uskoro maglenke, origigi Saturnus sa poklopcima... dobar prijatelj će se prepoznati po njima (dobio ih na poklon prije par godina i odonda ih čuvam, u međuvremenu nabavio i poklopce :respekt )

 

roccos0111.jpg

 

-------------------------

 

Komentari:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=45344

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja dva dana rješavam sitne probleme na autu... brisač koji je prestao raditi sam stavio novu maticu i podlošku, te dotegnuo, počistio gepek, moram smisliti kutiju za dizalicu i ključ da mi ne zvekeće iza, riješio misterij paljenja rikverc svjetala na prekidač od maglenki. Naime, umjesto da se zamjeni neispravni prekidač rikverca na getribi, izgleda da je bilo lakše za rikverc prebrikati na zadnjim štopovima izvaditi žaruljice maglenke, te prebrikati žice maglenki i rikverca :) Ehm, da, vratio sam OEM stražnje štopove, onaj zacrvenjeni rikverc mi se nimalo nije sviđao na prijašnjima ;)

 

Slike, naravno: ain't that a difference :)

 

roccoworks113.jpg

 

Mucho better!

 

roccoworks115.jpg

 

Pošišćen gepek od... hm.... svega  :rotfl:

 

roccoworks114.jpg

 

Slika table po danu:

 

roccoworks116.jpg

 

Ugrađeni standardni 4x6" zvučnici, kakvi su bili serijski. Pioneerove desetkice izvađene...

 

roccoworks110.jpg

 

Of kors, sve mora biti po PS-u, pa i stopice za zvučnike:

 

roccoworks111.jpg

 

I eto ga, rade ko zmaj! Još samo riješiti kvalitetno napajanje radija, jer kad pojačam - žmirka svjetlo displaya. Očit znak da mu fali struje.

 

roccoworks112.jpg

 

Novi amortizeri gepeka su mi u astri ostali, ja blento zaboravio izvaditi. To ćemo drugi puta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo dalje... :D

 

dotične 15" felge zbog izbačaja nema šanse da stanu pod blatobrane čak niti sa 195/50 gumom. A i izlupao bi si cijeli auto sa kamenčićima :(

 

roccoworks210.jpg

 

roccoworks211.jpg

 

Šteta, dobro izgledaju na njemu :(

Par pogleda "ispod":

 

roccoworks213.jpg

 

roccoworks212.jpg

 

Lijepo je kada vrata od gepeka napokon stoje na svojim nogama - zamijenjeni amortizeri istih:

 

roccoworks214.jpg

 

Vraćeni tapecirunzi gepeka nakon ovlaš pranja

 

roccoworks215.jpg

 

I nikak se ne mogu načuditi kak tak mali auto ima tak veliki gepek :)

 

roccoworks216.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vam slike sa prednjim krajem :)

 

Preksinoć smo se malo vozali, bili na intervenciji na KBC-u :)

 

kbcnocna10.jpg

Edited by stressman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se vozali danas... no ujutro me prvo razveselila pristigla pošiljka u sandučiću. Naravno da smo je namontirali ;)

 

rocco0412201011.jpg

 

Pa krenuli put Nedelišća po zimski set felgi:

 

rocco0412201010.jpg

 

Pa Nedelišće-Bjelovar... našao se na Opel meetu sa crnom ofcom roccom. No nije bilo uopće bitno jer je ekipa za pet ;)

Ali najbolja stvar, na kraju dana, 298 km mjereno po GPS-u:

 

rocco0412201012.jpg

 

Me like this car. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo problema oko novih guma...

 

Navučene 175/65R14 Alpinke (tnx 2 my friend dobročinitelj ;) )

 

roccozimnjache10.jpg

 

E, sad, ET ovih felgi je 45 pa su se fino naslonile na kočiona kliješta naprijed. No, fear not... distance od 5 mm su riješile problem. Usput, da pitam - gdje ima onih naljepnica za center hub, viđao sam ih posvuda, sad ih nitko nema :) Srebrne sa crnim, znakom, po mogućnosti ;)

 

roccozimnjache11.jpg

 

Zbog balonki sad auto ne nabija više toliko na rupama, a nije skoro ništa izgubio na upravljivosti. Good :)

Promijenjen je i remen alternatora, sad više nema dosadnog cviljenja. Za 25 kuna se stvarno ne isplati nervirati...

 

Sad može zapasti i snijeg da vidimo kako rocco može uz i niz sljeme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh, napokon originalni farovi...

 

Zasad, samo jedna sa moba :P

 

roccofarovi.jpg

 

Još jednom hvala sandru_vw na nabavci istih :palci . znak na mrežici je pofarban u crno jer se krom počeo ljuštiti s njega, pa ovako pristojnije izgleda. Pošto sam trenutno na moru sa drugim vozilom, Bega špancira scirocca po Zagrebu, dok se u njegovoj staroj sedmici mijenja motor... mogu si misliti kako mu je iz onog tenka sa 200 konja prijeći na ovih tromih 50 :lol2

 

Za tri tjedna kad se vratim sa mora slijedi raspetljavanje čušpajza od žica u motornom prostoru, a trenutno, pošto su ovi farovi u dobrom stanju ovako počišćeni, da ubacim bixenon kit od 3000K :bag: Jednostavno mi malo nedostaje svjetla pri noćnoj vožnji...

-------------------------

 

Komentari:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=45344

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, Begin komentar je da mu se čini da auto generira gorivo, da ga ne troši :)

 

Naručen bixenon set 3000K.

 

Pošto se bacam na sređivanje instalacije motornog prostora kad se vratim, te ubacivanje table od GTD-a sa obrtaljkom, zanima me ima li tko tutorial kako na običnom alternatoru izvući W izvod za brojač okretaja? Slike, shema, bilo što će biti od pomoći... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručen kompletan kit piksni za mjenjač, nadam se da nakon zamjene više neću "veslati" s mjenjačem dok vozim auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljene nove felge za rocca

 

atswheels.jpg

 

ATS, 7Jx15 ET25 :)

 

Ove ATS cup koje su trenutno na roccu će u prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pffft... evo 3 zadnja dana kako sam se vratio sa mora se intenzivno družim sa roccom :)

 

Rastavio prednje siceve i skinuo presvlake --> via veš mašina --> na jednu stranu čiste presvlake van, a prljava smeđa voda je otplovila u kanalizaciju :)

Tepisi su izvađeni i doživjeli su late night miniwash session :) Sada su i više nego prihvatljivo čisti ;)

Zamijenio cijeli set piksni na mjenjaču --> sada je mjenjač fajn čvršći, mislim da bih trebao i one štangice sa dohvatima za kugle zamijeniti da bude tip-top do kraja...

kompletna instalacija iz motornog prostora je vani, trenutno se na motornu instalira relej grijača jer rocco nema fusebox koji podržava instalaciju releja u kabinu.

Alternator je rastavljen, očišćen i suši se vani, kada se posuši, radi se W izvod i sklapa.

 

Mislim da bi rocco mogao upaliti večeras na novoj instalaciji, zajedno sa GTD tablom i turnićem koji radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radilo se kad sam stigao s mora, samo ne stigoh slike obraditi i staviti.. dakle:

 

Presvlake siceva prije pranja:

 

rocco1of21.jpg

 

Pa sam ih hitio u mašinu - nakon nekog vremena sam izvadio ovakve presvlake van, a fuj smeđa voda je otplovila niz kanalizaciju :D

 

rocco2of21.jpg

 

No, dok su sjedala vani, idealan trenutak za izvaditi i tepihe. Late night miniwash session ih je doveo u vrlo pristojno stanje:

 

rocco19of21.jpg

 

Vrijeme je za snickers, nakon što sam iščupao svu instalaciju iz motornog prostora :)

 

rocco3of21.jpg

 

Lim ventilatora ošmirglan od hrđe i nanovo lakiran:

 

rocco20of21.jpg

 

Pa kad već imamo lakši pristup, ugrađeno i ovo:

 

rocco4of21.jpg

 

Usporedba dosadašnji vs. novi. Novi su napravljeni od tvrđe gume, bit će dooobrooo :D

 

rocco5of21.jpg

 

Stavljamo GTD čukice - dakle, alternator rastavljen, očišćen i izveden W izvod na njemu.

 

rocco8of21.jpg

 

Kad smo već kod GTD čukice, evo i kako riješiti da golf/scirocco/jetta čukice fino svijetle ponoći. Skinuto kućište za žaruljice osvijetljenja table:

 

rocco9of21.jpg

 

Napravljene 24 rupe, prethodno označene prema LED nizu. LEDice samo provučene kroz rupe, dok je veći dio ostao sa vanjske strane.

 

rocco10of21.jpg

 

rocco11of21.jpg

 

Napravljeno osam plosnatih rupa sa malim borerom da se na 4 mjesta sa zip-vezicama osiguraju LEDice da ostanu tamo gdje bi i trebale biti :) Plastika se zalijepi natrag na mjesto i LED-ice (koje rade na 12V) se direktno spoje na bivši konektor žaruljice.

 

rocco12of21.jpg

 

rocco13of21.jpg

 

Brika na položaju releja goriva, da dobijem kroz postojeću instalaciju uredan izlaz 12V za grijače.

 

rocco6of21.jpg

 

rocco7of21.jpg

 

Relej i osigurač ubačeni u bivšu BMW kutiju releja, sa original uvodnicama i OEM-look instalacijom :) Inače, da nije bilo www.a2resource.com stranice, pogubio bih se u instalaciji. Sad je napokon pod haubom instalacija koja je uredno izolirana i ide kud treba ići ;) Hvala Hitrecu na nabavci nove instalacije :zivio

 

rocco21of21.jpg

 

OK! Motorni prostor posložen!

 

rocco15of21.jpg

 

Tepisi na mjestu!

 

rocco14of21.jpg

 

Navlake na sicevima navučene natrag, sicevi u autu!

 

rocco16of21.jpg

 

Lights, camera, action! :D

 

rocco17of21.jpg

 

rocco18of21.jpg

 

Za 4 dana rada, neloš posao. Me happy :D

 

Komentari dobrodošli. just click here :)

Edited by stressman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa - stigli xenoni :)

 

OEM namontirano i zaštićeno od vlage

 

xenonback.jpg

 

Našao zgodno mjesto za uvaliti balaste - kod kraka šasije, taman kao da je za njih napravljeno ;)

 

xenonballast.jpg

 

To je to :) nimalo "sumnjivo bijelo" :)

 

xenonpic.jpg

 

Mala serija slika odozgora prema dolje. Zadnja je skoro sa poda slikana

 

xenonlevels.jpg

 

I slika kratko - dugo. Mucho svjetla za razliku od klasičnih H4, a ne "špricaju" posvuda. Naravno, farovi su očišćeni iznutra ;)

 

xenonlow.jpg

 

xenonhigh.jpg

 

Sad je opal mrak pa se idem provozati :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovežen donor doma danas, kasnije idu slike ostatka u oglasnik :)

 

Ono što me posebno razveselilo je 4T getriba na motoru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, nakon 4 dana, prebačen novi motor u rocca. Nisam prije stavio slike jer se trebalo odmoriti... sve sam sam radio :)

 

Motor koji je već vidio dvije šasije, golf dvojku, pa onda golf jedinica. Kladim se da nije niti slutio da će se naći u Sciroccu :D

 

dsc08516f.jpg

 

Odmah problemi... nisam otpustio glavčine, auto je već u zraku i sa skinutim kočnicama, a ja sam. No smislih na brzinu pomagalo. Pravokutna cijev, jedna rupa za šaraf felge, ušarafljeno i otpuštanje bez problema (uz polugu, naravno). Ista stvar se pokazala korisnom kada sam otpuštao prirubnice.

 

dsc08517t.jpg

 

Nakon skidanja svih cijevi, žica, sajli... motor je izvučen van.

 

dsc08520e.jpg

 

Opran...

 

dsc08529.jpg

 

Ispušteno ulje, karter opran, pofarban, stavljen novi dihtung kartera.

 

dsc08530sj.jpg

 

Hauba dolje, znači prešli smo na rocca :)

 

dsc08531ga.jpg

 

Dzi old enđin ;)

 

dsc08537q.jpg

 

Genijalna točka za dizanje auta - čašica prednjeg nosača motora. Taman stane lanac dizalice, i hop u zrak sa prednjim dijelom :)

 

dsc08540n.jpg

 

Nakon noćnog odspajanja svih stvari između motora i karoserije, slijedeće jutro stari motor je popustio i morao je izaći van...

 

dsc08542a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Get out, you big black thing :D

 

dsc08544m.jpg

 

Po slijedećim dvjema slikama ćete sami zaključiti što se tu radilo :)

 

dsc08546g.jpg

 

dsc08549b.jpg

 

Pa dok je motor vani, čovjek ima dosta prostora za obaviti neke druge stvarčice, nevezane za motor...aaah, me so horny ! :)

 

dsc08550y.jpg

 

Nova antena, jedina koju sam našao a da nije iznad linije krova. Rabrrrrr staffff! :D

 

dsc08551p.jpg

 

Pa kako sam skinuo plastiku blatobrana, eto dvije fotke stanja ispod ;)

 

dsc08555.jpg

 

dsc08556si.jpg

 

Novi motor u stavu gotovs! Jedini dio posla gdje mi je pomogao kolega - susjed sa cice foruma - Mare, da uvaljam motor na poziciju lijevog i desnoh nosača i učvrstim ga. Mare, Tnx! ;)

 

dsc08562j.jpg

 

Skinut ventildekl, očišćen, prefarban, zamjenjen dihtung ventildekla...

 

dsc08563z.jpg

 

dsc08565i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, zajeb vikenda.... nisam obratio pažnju da su ispušne grane drugačije. I to na onaj zayebani način :) Od G2 motora je spojnica negdje oko trećeg cilindra, a kod starog motora je bila na sredini. I veća. A to je zapravo 4-2-1 grana, dok je na golfu bila 4-1. Niš, skidaj ispušne. Naravno da sam ispušnu od izvađenog motora odšarafio sa dva prsta, dok sam se na onoj na motoru koji je već bio u autu pošteno oznojio, potrošivši usput trećinu bočice rost lösera :)

 

No, na kraju, odgovorno tvrdim da su šarafi jedna jako pametna nacija jer redovito popuštaju (na ovaj ili onaj način...). Ovi moji su bili neki kulturni pa nijedan nije pukao :D

 

Evo ilustracija:

 

dsc08572w.jpg

 

dsc08573q.jpg

 

Odličan savjet kolege vw-polo sa VWCC foruma - držači auspuha našpanati šarafom, kad se navuku na spoj, uhvati se spojnica kliještima i šarafncigerom izbije vijak van, sve sjeda na mjesto.

 

dsc08568d.jpg

 

Motor: feeeed meeeee! Oellll! Wassserrr!!! :D

 

dsc08576f.jpg

 

I odgovorno tvrdim da je ovaj diesel iz dvojke neusporedivo više user friendly od starog motora ;)

 

dsc08575i.jpg

 

I upalio iz prve, radi ko beba, puno tiši od starog motora (nisam više trajekt prizna-žigljen u leru hehehe :) ), i unatoč dužoj getribi, vuče bolje od starog motora i rađe se vrti. Bit će da je stari motor bio malo zaklan :D

 

Oh... 110 km/h... RABRRRRRRR!!! :D

 

dsc08581w.jpg

 

Spucknapf! :)

 

dsc08584a.jpg

 

I nabavljene dvije ćukice, jedan od slijedećih zadataka - ubaciti umjesto pepeljare i jedne ćuke - blendu sa tri instrumenta jer je pepeljara ionako rasturena

 

dsc08585r.jpg

 

Sad se s auto nekak lepše vozi :)

 

Komentari dobrodošli ---> kliklik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa posebno, kupljen novi zadnji nosač motora koji nikako da se ugradi... pripremaju se stvarčice za ugradnju:

 

dsc08639j.jpg

 

Pripremljene i očišćene zaštitne "šalice" za brave vrata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se na autu da sad ne mislite... :D Ali malo mi je goožva, pa ne stignem slike obraditi i staviti :(

 

No, evo jedan snik-pik ;)

 

felge.jpg

 

Skinuta plastifikacija sa ATS-ica, biti će bling-bling :)

No, veće iznenađenje su felge sa golfa... kada sam skinuo lak, ispod se ukazao pravi dragulj :D

 

PS. desol rula!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh, ajmo kronološki...

 

Felge oprane, spremaju se na put...

 

dsc08655i.jpg

 

Inspektorica maca kaže - ove gume niš ti ne valjaju... :D

 

dsc08659yfs.jpg

 

ATS-ice uredno čekaju, poredane:

 

dsc08666a.jpg

 

A ujutro, rocco je poveo sa sobom 2 kompletna seta guma sa felgama, i još jedan set felgi pride... zimski set ide frendu na testiranje da li njegove felge tresu, ili je nešto drugo u pitanju, a ostatak ekipe ide kod majstora Krune na provjeru i eventualno ravnanje ;)

 

dsc08668y.jpg

 

U međuvremenu, riješio vodove tekućine za pranje stakla sa fancy silikonskim cjevčicama :)

 

dsc08737i.jpg

 

Pa zatim skinuo, rastavio, očistio i podmazao brave, malo polirao, i usput odmah ubacio i zaštite za lim kod rukohvata:

 

dsc08752m.jpg

 

dsc08754r.jpg

 

I danas isprobao kako će te felge izgledati na autu. Lajkam :D

 

dsc08768q.jpg

 

O, da... taman!

 

dsc08764w.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađoh vremena ovaj vikend za posložiti chookice na centralnoj konzoli i složiti rasvjetu na istoj u bijelo. Pepeljara uklonjena, sa dremelom riješio viškove dijelova kućišta pepeljare koji su smetali. Kao blendu sam iskoristio bočni dio centralne konzole iz golfa za dijelove, tako da ima original teksturu :)

 

Također, brusnim papirom 800 sam riješio zeleni filter na kontroli ventilacije, tako da je i to sad u bijelom "štihu"

 

No, evo slika kako to izgleda na kraju:

 

dsc08893bp.jpg

 

dsc08898r.jpg

 

------------

 

ako ne možete naći link za komentare ---> tu je! ;)

Edited by stressman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, počeo je desni krajnik klemerletati.... pa kad se već mijenja, nek' se mijenja :P

 

roccoovjes.jpg

 

- obje kugle

- oba krajnika

- seleni prednjih vilica

- prednji monroe amortizeri

- stražnji sachs amortizeri

 

I papučice kočnice i kvačila, OEM :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx 2 LamaMk1:

 

pic925f.jpg

 

-----------

 

A prošli tjedan smi zamijenili sve gore navedeno, plus obje kape amortizera sa ležajevima i oba stražnja kočiona cilindra, usput je i zamijenjeno ulje kočnica, te napravljen špur. Sad auto koči, drži cestu, udobniji je preko rupa.... milina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0