1 1
Zvone

Smrzavanje vrata

Recommended Posts

Pozz ekipo, isprike ako sam u krivi podforum ovo stavio, neka se premjesti ako ovdje ne spada.

 

Molio bih savjete kako se riješiti problema smrzavanja varata ????

 

I ako netko zna šta napraviti protiv smrzavanja jednog od motorića zaključavanja vrata??

 

Tnx ekipo

:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imas bas sredstva za tu namjenu. Boca sa sredstvom na bazi glicerina. Naneses po gumama oko vrata i to je to.

 

A za brave, jednako tako imas u malim bocima. Kad zaledi, kapnes i led pada. Ako uopce za brave pitas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su isto na duji smrzavala....

.... posprisao sam gume oko vrata kokpit sprejom (onimm msanim za lastenje unutrasnjosti) i sad je ok

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lako je tebi kad ti ja auto nisko......

pa dignes se na prste i usmjeris ga prema gore :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

glicerin ili nešto na bazi glicerina i namazati gume okolo!

 

ili što Mexx kaže, to je trajno rješenje za 4 sljedeće zime :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos bolje uzmes antifriza na krpu i namazes gume oko vrata sa njim,samo prije nego ides mazati pazi da gume budu suhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad odlediš bravu našpricaj u nju masti u spreju (neš ko ona za lance od motora mazat) i nema zime za eskime

 

a guma voli glicerin tak da ta situacija jasna a i silikon sprej

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekad je bila najbolja Niveja :lol2 a ionak drugog nije ni bilo,pa ti usput i još dobro gume dihtaju.a bravice prvo dobro našpricati-odlediti,razgibati da uđe mast ili tekućina dobro na sve strane i kutke a po zimi samo nekaj na bazi alkohola.ili ak imaš dobre rakije da je nije šteta :palci .mislim da nakon malo razgibavanja i špricanja nema zime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo pitanje za svih! Koliko je uopće ušpricavanje bilo koje tekućine pametno za samu bravu? Mislim na sve te, rakije alkohole...itd (u mexxovom slučaju pišalina.. :rotfl )

 

Ajde kod starijih auta koji imaju čistu mehaniku u bravi.... ali što kod novijih koji imaju mac oni mikroprekidača i ostalih elektronskih đinđa? Koliko im to šteti? :palacg:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

nezatvaraj ih

jedino sta moras ujutro strugat led sa sajbi iznutra

 

se vi to zezate za pišaču ili?? ja se nadam da da :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajmo pitanje za svih! Koliko je uopće ušpricavanje bilo koje tekućine pametno za samu bravu? Mislim na sve te, rakije alkohole...itd (u mexxovom slučaju pišalina.. :rotfl )

 

Ajde kod starijih auta koji imaju čistu mehaniku u bravi.... ali što kod novijih koji imaju mac oni mikroprekidača i ostalih elektronskih đinđa? Koliko im to šteti? :palacg:respekt

 

 

pa novi imaju daljince i nemaju straha za bravu, to samo mi sa caddy i socijal opremom imamo frku :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene to zajebava svake zime!! probao sa svim i svačim jedino još nisam rastavio bravu!!! to mi jedan kolega predložio da skinem i stavim u ivasol i dobro osušim i ponovo podmažem!! možda onda nebude štekala!!

 

- najgori mi scenarij kad uspijem otvorit na neku foru pa mi se onda vrata nedaju zatvorit , samo se odbijaju - onda bi poslao tog majmuna što je to tak osmislio u tri p...č..e mamine!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
nezatvaraj ih

jedino sta moras ujutro strugat led sa sajbi iznutra

 

se vi to zezate za pišaču ili?? ja se nadam da da :D

 

ma kakvo zezanje nije se s tim za zezat :zivio

 

 

@ manni jesi probo pišaču? to uspjeva u svim slučajevima samo mora bit ona prvojutarnja :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma kakvo zezanje nije se s tim za zezat :zivio

 

 

@ manni jesi probo pišaču? to uspjeva u svim slučajevima samo mora bit ona prvojutarnja :rotfl

 

 

nisam probao sa pišačom, neki pričaju da pišaju - nek pišaju ,njihov auto!! ali sam ozbiljno razmišljao o kombinacij nekih alkohola i soli - to bi moralo odmrzavat do jaja!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jućer u firmi na te gume oko vrata, kvake i mehanizme našprico WeDejem, pa ćmo vidjet sutra ak bude opet -11C u Daruvaru el to pomaže. Bio u autodjelovimo po glicerin, al se rasprodalo sveee...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam jućer u firmi na te gume oko vrata, kvake i mehanizme našprico WeDejem, pa ćmo vidjet sutra ak bude opet -11C u Daruvaru el to pomaže. Bio u autodjelovimo po glicerin, al se rasprodalo sveee...

 

WD se kompa smrzava :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je WD se smrzava,ja sam neki dan zahvaljujuci WD-u ulazio kroz bunker :rotfl

 

Kupio sam ovo al jos nije testirano :D

dsc02883.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1