1 1
BaGy

Propadanje kocnice?

Recommended Posts

e jebiga to je bas ono skolska greska i neznam kako se nisi unaprijed raspitao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ocekivao da cu to radit tek kad sam dosao do toga da moram skidat jbg bilo je kasno haha i onda se zakompliciralo.toliko da sam tek drugi dan mogao sasstaviti...

I onda mi je naravno pukla jos i ona mala cjevcica na zadnjim klijestima(jer sam kupio druga klijesta bez te cjevcice i morao sam prebaciti sa svoje na tu "novu") tako da nisam imao s cim zacepiti cijev od celjusti a probao jesam al posto je sve bilo masno na kraju sam popizdio i ostavio da curi u flasu i eto

 

Znaci moguce je da propada i zbog tih zadnjih klijesta koja su druga stavljena

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ta nova klijesta ne rasipaju ulje na cilindru onda nije do njih. A eto sam si reko da ti je svo ulje iscurilo, sto i dalje mislim da imas zraka u sistemu (u abs pumpi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klip u losim klijestima zna ici u cilindar pri pustanju pedale (vrati se koji mm) i onda cak bude problem i sa rucnom

 

Penal ko kuća.. probat natlacit 2bara kocionu (daklw treba ona posudica pod tlakom) i pokrenut abs bleeding....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cure "nova" klijesta sigurno

Kad radim test abs-a papucica je super sve

 

Ivo rucna radi super isto

Znaci da kupim onu spricu i onad pod pritiskom u posudu napumpat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako 3b rjesio kojeg je majstor isto ostavio bez ulja...kad sam nadrukao 2bara i pojedinacno akrtivirao jedan po jedan ventil (kotac).

Meni je propadala na mk5 i bez gubljenja kocione pa neznam dali ces ti to rjesit u svom slucaju jer eto izgleda da nema veze s logikom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo decki kocnica je nadosla ne propada vise nista ali ima jedan novi problem( a to je bilo i prije izmjene plocica ) ali ne toliko izrazeno...znaci nakon sto auto stoji cjelu noc ujutro je kocnica super tvrda dok se auto ne upali...ista o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno je da je papucica tvrda dok auto ne radi, ipak je to sistem koji preko vakuuma radi, kojeg nema dok je auto ugasen...

Nije li to normalno dok je motor ugašen kao što je Sanjin gore napisao jer dok motor ne radi kočnica je tvrda a kada ga upališ onda popusti jer radi preko vakuuma i bude kako treba osim ako si imao neki drugi osječaj prije ali tako je kod svih ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije normalno znam da se kocnica napumpa dok auto ne radi...znam da bude tvrdja to je ok al ovo mi je bas cudno

Ali govorim o prvom paljenju papucica je toliko tvrda da npr ako je auto nizbrdo i stisnem kocnicu i kvacilo prije paljenja auto krece uopce ne koci dok ne upalim...rucna radi normalno...

Probao sa dignutom i spustenom rucnom isti k...

Dok vozim sve je super...ne moze bit bolje...valjda su se plocice sad namjestile tako da nema problema u voznji vise...abs odradjuje sve kako treba kod kocenja naglog, papucica super

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti neko crijevo negdje malo vakuuma pusta pa se izgubi preko noci.

Al da, ne smije se skroz izgubit da ti ne mozes niti malo kocit.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je normalno naravno da auto ne koci jer nista ne radi samo si napumpa kocnicu kad upalis auto vrati se i kocnoca...Probaj kad vozis auto na ravnom ugasi ga i probaj kocit naravno da nece kocit...To ti je elektronika i vakum nije to na sajlu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci imam i ja problem,alican nesta ovome..

Auto rastavljen u 8mj lani,i prosli tjedan sastavljam kocnice i nasarafim glavni kocioni nazad..

Idem odzracit i on ne pusta ulje na metalne cijevi,odsarafim cijevi gore na njemu kod posude nista,atiscem kocnicu nista.

Stavljen drugi polovni taj je pustio ulje sve super odzraceno ali kocnica propada kad se koci,jucer kupio novi stavio gore i taj nece propustit ulje,vise sam lud i ne znam sta da radim,sve je novo,sve metalne cijevi,peti kocioni cilindar na zadnjem mostu novi,gumena crijeva napred i nazad nova,nigdje nista ne curi a on nece..

Auto je golf 2,zadnje celjusti od golfa 3 gti kocioni bubanj je 22cm onaj veliki..

 

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa mekanom kocnicom,kad je auto ugasen kocnica je tvrda,kad upalim vakum popusti i vata negdje na pola,ali u leru kad je stisnem pedal ide do dna,nije je moguce ni napumpati,nekoliko puta pritisnem do dna ali nista se ne mjenja,mekana je pedala skroz,to mi se skoro pocelo desavati,zamjenjeno je ulje prije pola godine i tada je sve bilo uredu,ne gubi ulje nigdje golf 4 tdi

imam onaj k.... za mjerenje vlage u kocionom ulju ima 1% u zelenom je djelu

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1