0
Tolic

Debljina diskova

Recommended Posts

Pozdrav,

Moze li mi netko reć koja je krajnja granica potrošenosti diskova (mm), te kolika je debljina novih diskova :palacg

 

Radi se o 256mm ventilirajućim diskovima sa GTI kr-a dvojke..

 

hvala :palacg

Edited by Tolic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav,

Moze li mi netko reć koja je krajnja granica potrošenosti diskova (mm), te kolika je debljina novih diskova :palacg

 

Radi se o 256mm ventilirajućim diskovima sa GTI kr-a dvojke..

 

hvala :palacg

 

Koliko ja znam 20mm. Nek netko ispravi ako je netočno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi link..

 

Znaci 18mm su NOVI diskovi ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne radi mi link..

 

Znaci 18mm su NOVI diskovi ili ?

Ne minimum im je 18mm,novi su 20mm..Meni link normalno radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne minimum im je 18mm,novi su 20mm..Meni link normalno radi...

 

Hvala ti :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam tko se od nas vara, ali ja mislim da nije debljina novih diskova 20mm, nego 22mm, te da im krajnja granica iznosi 20.1mm..

 

Može li mi netko tko se fkt razumije i zna ovo potvrditi ?

 

Nebi stavljao na auto diskove debljine 19mm ako nesmijem ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bremsscheibenart belüftet, Ø 239 mm, Bremssch.Dicke 20 mm, Mindestdicke 18 mm, Zentrierungsdurchmesser 65 mm, Höhe 38,7 mm, Lochanzahl 4, Gewindemaß 13,6, Lochkreis-Ø 100 mm, lackiert, schwarz

 

 

für Artikel-Nr. 09.6728.75, Bremsscheibenart Innenbelüftet, Ø 280 mm, Bremssch.Dicke 22 mm, Mindestdicke 20 mm, Höhe 39,2 mm, Zentrierungsdurchmesser 65 mm, Lochanzahl 4, mit Schrauben

 

 

Bremsscheibenart belüftet, Ø 256 mm, Bremssch.Dicke 20 mm, Mindestdicke 18 mm, Zentrierungsdurchmesser 65 mm, Höhe 38,7 mm, Lochanzahl 4, Gewindemaß 13,6, Lochkreis-Ø 100 mm, lackiert, schwarz

Edited by RD1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neznam tko se od nas vara, ali ja mislim da nije debljina novih diskova 20mm, nego 22mm, te da im krajnja granica iznosi 20.1mm..

 

Može li mi netko tko se fkt razumije i zna ovo potvrditi ?

 

Nebi stavljao na auto diskove debljine 19mm ako nesmijem ^_^

NE VARAM SE!Rekao si da su ti diskovi 256mm.Ja vozim auto s istim diskovima...Dakle za tvoj auto kaže katalog da su na kr-u dolazili i 239mm i 256mm.Za obje veličine navedeno je minimalna debljina 18mm maximalna 20mm....Ako ti link ne radi odi na ATE stranicu pa odi na catalogues pa na parts-

http://www.ate.de/generator/www/com/en/ate...e/index_en.html

Onda kad ti otvori drugi prozor odi na vehicles pa biraj sve aute i modele koji ti padnu na pamet

A ako ne vjeruješ meni ili katalogu pa nazovi neku firmu koja prodaje pa pitaj..pozz

P.s. Za onu debljinu koju si mi naveo slobodno možeš ih koristiti bar još jedan set pločica jer su diskovi na pola radnog vijeka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam kolege..

 

Ali ja onda očito krivo mjerim, ja mjerim komplet debljinu diska sa svime i ispadne 19mm, a vjerojatno se oduzima ta praznina ili tako nešto..

 

Evo ovo su moji diskovi:

 

dsc02671q.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala vam kolege..

 

Ali ja onda očito krivo mjerim, ja mjerim komplet debljinu diska sa svime i ispadne 19mm, a vjerojatno se oduzima ta praznina ili tako nešto..

 

Evo ovo su moji diskovi:

 

dsc02671q.jpg

Pa kao novi su.. :palci

Kako mjeriš diskove?AKo imaš rub koji je znak trošenja diska onda lijepo moraš imat šubler sa izbačenim vrhom za mjerenje a ne ravnim.Jer jedino tako možeš doći do onog dijela koji je trošila pločica i on je taj koji trebaš mjeriti.Ako je taj dio ispod 18mm onda trebaš mijenjati.Ali meni se čini da se brineš bezveze jer su diskovi kao špigl-bar ovaj dio koji vidim a unutarnji dio ionako nevidim..

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa kao novi su.. :palci

Kako mjeriš diskove?AKo imaš rub koji je znak trošenja diska onda lijepo moraš imat šubler sa izbačenim vrhom za mjerenje a ne ravnim.Jer jedino tako možeš doći do onog dijela koji je trošila pločica i on je taj koji trebaš mjeriti.Ako je taj dio ispod 18mm onda trebaš mijenjati.Ali meni se čini da se brineš bezveze jer su diskovi kao špigl-bar ovaj dio koji vidim a unutarnji dio ionako nevidim..

 

Nemam tog ruba u tom i je problem..

 

Vjerojatno su potokareni diskovi :palacd

 

A ovako ne mogu doć do zaključka dali valjaju ili ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemam tog ruba u tom i je problem..

 

Vjerojatno su potokareni diskovi :palacd

 

A ovako ne mogu doć do zaključka dali valjaju ili ne ?

Pa ček malo,nemaš ruba?Jesi li izmjerio koliko imaju mm onda?Uzmeš metar obični i premjeriš na par mjesta da bi bio siguran...Drugo je pitanje jesu li oni ravni??Jer ako si to kupio polovno a nisi vozio na njima nemožeš ni znati ne?

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ček malo,nemaš ruba?Jesi li izmjerio koliko imaju mm onda?Uzmeš metar obični i premjeriš na par mjesta da bi bio siguran...Drugo je pitanje jesu li oni ravni??Jer ako si to kupio polovno a nisi vozio na njima nemožeš ni znati ne?

 

Nemam ruba..

 

Nisam se vozio na njima, kupio sam polovno, ali kolega tvrdi da je radilo sve..

 

 

Ovako sam mjerio i ova je mjera:

 

dsc02671h.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje se ne igrat s takvim diskovima, pričekaj, skupi lovu i uzmi novo, i onda si miran! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

max 400-450 kuna su ti obadva diska, neznam čemu polovne diskove kupovat danas, nisu nikakvi rariteti da bi morao brinut o milimetru il dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemam ruba..

 

Nisam se vozio na njima, kupio sam polovno, ali kolega tvrdi da je radilo sve..

 

 

Ovako sam mjerio i ova je mjera:

 

dsc02671h.jpg

Znači da imaš 19mm.Super.Po debljini su na pola života.Da li su ravni to trebaš provjeriti...

Imaš pločice već za njih ili si ih namjeravao kupiti?

Jer može biti da su ok a možeš potrošiti novac na pločice pa onda ustanovit da tresu i da trebaš ipak nove diskove...A pločice te nove si već načeo pa bi ti većina rekla da bi trebao opet kupiti nove pločice....E sad,budi ti pametan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako će i bit.. Nove diskove stavit i miran bit..

 

Hvala vam svima !!

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi pisat na disku...ali pitanje je dal se to vidi uopce jer je vjerojatno hrdjavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovdje sam našao da zna pisat dozvoljena debljina pa ako imaš volje pogledaj.

dsc_0104jnk1e.jpg

dsc_01061mkxx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
0