1 1
Perica Petar

Kako skinuti volan ?

Recommended Posts

Radi se o Golfu 3 1.4i 1996 godina.

 

Ima dva airbag-a, volan i suvozaćeva strana.

 

Pošto ću mijenjati kilometar sat, stavljati mfa ručicu a i sam volan trebam tapecirati, pa me zanima postupak kako skinuti volan.

 

Znači kojim redosljedom, na što sve treba paziti i kako isključiti airbag kad ću to radili ?

 

 

Pošto mi se je ona guma volana odvojila od konstrukcije, znaći primem volan u gornjem dijelu i mogu vrtiti tu gumu u jednu i u drugu stranu, kako to riješiti s čim zalijepiti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skini klemu/kleme

odvrni dva imbus vijka sa stražnje strane volana i skini air bag

zatim skini volan

Share this post


Link to post
Share on other sites
skini klemu/kleme

odvrni dva imbus vijka sa stražnje strane volana i skini air bag

zatim skini volan

 

Amen! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam mogao sa "search" naći, pa sam postvio pitanje da nešo ne zeznem npr. da mi airbag izleti.

 

bolje pitati nego imati izbijene zube dok ti sarafciger izbija zube

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona guma (spužva) volana odvojila od konstrukcije, znaći primem volan u gornjem dijelu i mogu vrtiti tu gumu u jednu i u drugu stranu,

 

Kako to riješiti s čim zalijepiti, prije tapeciranja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ona guma (spužva) volana odvojila od konstrukcije, znaći primem volan u gornjem dijelu i mogu vrtiti tu gumu u jednu i u drugu stranu,

 

Kako to riješiti s čim zalijepiti, prije tapeciranja ?

 

a možeš probat probit par rupica pa ubrizgat moment ljepila,il možda bolje nekog fleksibilnijeg a dovoljno jakog iako mislim da to nije dugog vijeka i da bi bilo najbolje nać drugi volan

Share this post


Link to post
Share on other sites
a možeš probat probit par rupica pa ubrizgat moment ljepila,il možda bolje nekog fleksibilnijeg a dovoljno jakog iako mislim da to nije dugog vijeka i da bi bilo najbolje nać drugi volan

 

Pošto će volan ići na tapeciranje, mislio sam nabušiti rupice sa borerom par milimetri i uštrcati neko ljepilo i okretati tu gumu da se razmaže po cijelom kosturu.

 

Samo koje točno ljepilo najbolje da uzmem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ide na tapeciranje onda ga razreži pa zalijepi

 

A ljepilo koje nađeš u trgovini a dobro je za gumu i metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi se o trojci ali da ne otvaram novi topic pitat cu ovdje

znaci mijenjao bi volan ,tj mijenjat cu pa me zanima dali na cetvorci isto su dva inbusa na airbagu koja se moraju skinut ili se sarafcigerom malo nakrene pa povuce van?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na g4 su zakačke

znaci gurnem sarafciger ili nesto slicno malo nakrenem i povucem airbag van?

Edited by Penic91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje uzmi malo ogledalce i pogledaj pa ćeš znati kako pozicionirati šarafciger.... ja obično koristim za to jedan savijeni koji olakšava otkapčanje tih zakački... :palacg

 

Možda pomogne....

 

 

Savjet.... Prije demotaže airbaga skini klemu sa akumulatora....

 

Pozdrav i sretno! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitat ću ode, da neotvaran novu temu.

frend je kupiija auto, volan stoji nakrivo (u krivom položaju kad vozi ravno), svitli lampica od airbaga, i polomljena je plastija ispod volana.

pretpostavljam da je prije bija izbijen airbag, pa da je neko to zaminija, ali nije napraija posa kako triba

sad me zanima zašto ta lampica svitli. kao rješit to?

volan ću ja okrenit, to nije problem, samo me zanima jel dovoljno samo skinit kleme kad se to radi?

da se slučajno nebi ispuca airbag kad vratin klemu

 

što je sa senzorima airbaga? di se nalaze i postoji li mogučnost da to više neće funkcionirati?

 

Zaboravija san reć. radi se o golfu 3

Edited by antoniyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene zanima kako skinuti suvozacev airbag. tj poklopac.

 

odvijo sam onih 6 vijaka sa donje strane i sad mi se gore drzi, a nemogu vidit je li u komadu sa tablom ili ga sto drugo drzi. htjeo bi njega skinut prije nego sto idem dalje tablu skidat no nebi htjeo nesto strgat.

 

ili bas trebam tablu skinut ili kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites
mene zanima kako skinuti suvozacev airbag. tj poklopac.

 

odvijo sam onih 6 vijaka sa donje strane i sad mi se gore drzi, a nemogu vidit je li u komadu sa tablom ili ga sto drugo drzi. htjeo bi njega skinut prije nego sto idem dalje tablu skidat no nebi htjeo nesto strgat.

 

ili bas trebam tablu skinut ili kako?

Ne trebaš tablu skidati,malo ga mrdaj lijevo-desno,gore-dolje,drži se na nekim zakačkama još,samo nemoj previše mrdati,spojen je na jack i trebaš njega otkopčati kad se oslobodi suvozačev jastuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne otvaram novu temu

Znači mjenjao bi volan na Golf 3. Ovaj moj nema airbag, i stavio bi onaj sa 3 kraka. Jel mora novi biti ba brz airbaga ili? I sirenu samo spojim na ovaj novi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno ti je jel novi ima air bag ili ne. Samo na plastici s donje strane trebas zarezat malo da ti prode konektor od zavojnice ili jednostavno skinut zavojnicu. Truba je isti princip na onima sa i bez airbaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje,prije par dana mi je majstor mijenjao senzor na isparivacu i trebao je skinuti volan,kasnije sam shvatio da volan stoji malo u lijevo,a ne vuce u stranu u voznji,jel moguce da ga ne vrati dobro i da bude kriv

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1