1 1
robe

Trokiranje

Recommended Posts

Trazio sam po temama ali nema ništa vezano za mk3 1.9 D.

Znači auto trokira kada je motor hladan, upali odmah ali imam osječaj da radi na 3 cilindra, skače sa 700 do 900 okretaja i gas jedva prima i nakon 7 sekundi proradi normalno na 1000 okretaja i lijepo niježno "prede" :lol: i kada upali onda jako dimi crno, znaci ima viška nafte, inače ne dimi ništa.

 

Auto je 96 godina ima oko 182 000 km, prije dva dana sam zamijenio filter za zrak i naftu, grijači nisam siguran kakvi su. Još se zna desiti kada je topal da ne upali odmah nego malo duze vergla i onda sve normalno. Inace lijepo vuče ise odlično, ne baca ulje na štangicu i poklopac!

 

Sad neznam dali je problem u grijačima, ili je dizna ili bosh pumpa ili samo čok ili nesto peto?

 

 

vaša mišljenja? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok grijači provjereni, rade, auto još trokira kada je hladno. Mislim da grijač ne ogrije kako treba nebi ni palio na zub jeli tako? slobodno me ispravite. Možda dizna? ali da je dizna onda bi ona cijelo vrijeme štekala i auto nebi ni na toplo radio kako treba. Inače auto jako mirno i lijepo radi bez trunkice dima!

Ventili? hidropodizaci?

Auto ne radi kako treba dok se ne stvori pritisak takav kakav treba. Ako imate jos koju ideju slobodno pišite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA je kompresija onda bi auto ujutro na hladno teško palio jeli tako? Dimio bi i bacao bi ulje na poklopac i štangicu...

Inače jučer sam da gapio oko podne, auto je cijelu noč stajao vani na snijegu i bio je minus, dva puta sam ga grijao (za svaki slučaj) dok nisam čuo pink kada se grijači ugase i onda zaverglao, odmah je upalio i nije ništa zatrokirao. i normalno radio. Dali je moguče da je nešto do čoka ili kakav termostat, jer očito kada mu je dosta hladno normalno radi a kada je tolije kao da su uzme previše čoka i nafte pa se zalije dok ne odluči malo popustit?

Share this post


Link to post
Share on other sites
DA je kompresija onda bi auto ujutro na hladno teško palio jeli tako? Dimio bi i bacao bi ulje na poklopac i štangicu...

Inače jučer sam da gapio oko podne, auto je cijelu noč stajao vani na snijegu i bio je minus, dva puta sam ga grijao (za svaki slučaj) dok nisam čuo pink kada se grijači ugase i onda zaverglao, odmah je upalio i nije ništa zatrokirao. i normalno radio. Dali je moguče da je nešto do čoka ili kakav termostat, jer očito kada mu je dosta hladno normalno radi a kada je tolije kao da su uzme previše čoka i nafte pa se zalije dok ne odluči malo popustit?

 

 

kako si provjeravao grijače? moraš uzeti dolje onu traku bakrenu i jednog po jednog

 

inače kada 2 put griješ onda je normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam bakrenu traku dole, prva dva grijača sam skunuo i spoijo na struju i onda su zadimili, znači grije. Onda je došao moj susjed mehaničar i rekao da nemoram skudat nego da odšerafim bekrenu pločicu grijač pustim nutra i dovedem struju na njega i ako zaiskri da radi, tako sam sam testirao ostala dva grijača iza pumpe i navodno sve radi. Naravno jednog po jednog.

A sada neznam dali je radio zbog 2 grijanja, i inače sam tako pa nije radio, ali bilo je toplije vrijeme vani. I recimo ja ga upalim i radi neko vrijeme recimo 2 min ugasim sačekam malo i ponovo palim on če opet zatrokirat koju sekundu.

Vidjet ču kako če biti danas, vani je + pa ču probat 2 puta grijat i vidjet ako zatrokira a kad se ohladi probat ču jednom grijat.

Edited by robe

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvom pitanju si napisal "trokira kad je hladan" i "hladan jako dimi crno". I malo razmisli kad nekaj bubnes. Zasto bi auto morao dimit na stangicu kad je slaba kompresija? Znaci izmjeri komp.jer je moguce da koji ventil propusta kad je hladan. Ali prvo grijace provjeri. Svaki treba van i na 12v a ako kak ti velis zdime onda ne valjaju jer se moraju uzariti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.s. Ne rade grijaci bez veze jos jedno vrijeme nakon kaj se ugasi lampica i ti upalis auto. Ako cekas onaj klik[relej] kad upalis auto dizne bacaju naftu na ugasene[hladne] grijace umjesto na uzarene. Nije to tak napravljeno zato da bi mi balkanci vjezbali sluh u jutro nego da nafta lakse izgori tih prvih 10sec.od kad upalis auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se ispravim i još bolje objasnim. Znaci, stavim ključ u bravu okrenem čekam da se ugasi lampica od grijača i kresnem auto baci crni dim i trokira, trese, okretaju skačui nakon 5 sekundi smiri se i radi lijepo. Grijači su zadimili i ugrijali se, nisam ih držo da se užare. Zasto onda auto ne trokira i lijepo uapli nakon klika, ako ga palim kad se ugasi lampica onda trokira ako ga palim nakon šta se ugasi lampica i kad se čuje klik, lijepo upali i lijepo radi. Šta se ventila tiče, u to sam i ja sumnjo. Dobro izmjerit ču kompresiju. Koje brojke moram očekivat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je onda nekaj s grijacima jer da je kompresija onda nebi nist bolje palio nakon duzeg grijanja. Izvadi ih i spoji na akumulator, ak aje ispravan mora se zariti za nekih 3sec.i vidi kolki napon dolazi do njih da nije mozda preslab pa se duze griju. Ha ha dam glavu da je otiso jedan od ona dva iza pumpe koje nisi ni vadio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde dobro izvadit cu i ta dva grijaca pa ih detaljno ispitam. Nego jos jedno pitanje, kad je topla mašina, i ja idem palit auto onda mu treba dosta dugo da uhvati, dugo vergla, ne predugo ali ono... Dam kontakt, sacekam da se ugasi lampica od temperature i da temp dode na sredinu i onda ga kresnem? pozda premalo cekam? ili ima i to veze sa grijačima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja iman kompletno isti problem...ljeti dugo vergla i teže upali tek nakon drugog paljenja,dok zimi upali bez problema ali okretaji divljaju nekoliko sec od nekih 400 pa do 800 okretaja i onda odjedanput se vrati na 1000 i sve ok...

ja san mislia da su grijači a to mi i ostali govorili ali gledan i nisu(još prolaze),bosch pumpa nije jer znan da je dobra,kompresija nije jer san miria i prolazna je a to znači da ostaju samo dizne koje su vjerojatno loše a koliko vidin nije ih nikad niko ni dira otkad je auta.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

a geber vode? on isto utjece na rad grijaca na toplom i hladnom rezimu....ali na par sl.slucajeva takvog ponasanja na hladno ,uvijek je do grijaca bilo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nisam jedini koji ima takav problem. Jos jedan detalj, auto je stajao godinu i pol, dizne vjerovatno nisu nikada skidane i ja predpostavljam da su dizne. Moguče da jedna dizna zeza i ne rasprši naftu kako treba dok je hladna. Ali danas sam opet dva puta grijao i odmah je lijepo primio ali na toplo opet mu treba verglat da uhvati. Pitam mozda ima netko takav problem pa zna šta bi moglo biti, da raskopam baš to a ne da skidam pola mašine pa na kraju bude nešto banalno. Iako sam zvao mehaničara i rekao da cu mu donjet dizne da ih ispita je rekao da ne skidam to jer da je dizna kriva onda da nebi auto cijelo vrijeme dobro radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 2-3 godine grijaći izgube brzinu grijanja....Npr 1,2,4 grijać vrijeme 10sec da se užare a 3 grijać treba npr 30sec...

 

Ima nejednako paljenje u cilindrima i trokira.

 

Kad 2 puta ugriješ, upali radi ravnomjerno.

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 2-3 godine grijaći izgube brzinu grijanja....Npr 1,2,4 grijać vrijeme 10sec da se užare a 3 grijać treba npr 30sec...

 

Ima nejednako paljenje u cilindrima i trokira.

 

Kad 2 puta ugriješ, upali radi ravnomjerno.

 

:zivio

Edited by čađilak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nebi imao bezvezne troskove prvo ispitaj grijace i dali dobivaju dobru struju, a onda ces dalje, ali 90posto da je nekaj u vezi njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači grijači i dok se ne utvrdim da je tam sve ok neidem dalje. Ajde dobro, drugi vikend ja to riješim i ispitam. Inače hvala svima za pomoč :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

bosch pumpa ti nije u fazi, odi kod nekod boschiste, nek ti to pogleda jer ja sam imao slican problem na golfu 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da malo dignem temu.

 

Zamijenio sam grijače ok dva su bili katastrofa primjeti se razlika jos uvijek se zna desiti da malo zatrokira na moment sekundu dvije i onda normalno radi, ali neki dan bilo je -15 kroz noć i ujutro sam ga grijao dva puta i prvi put mi je samo anaser u prazno okrenuo onda jedno 5 puta je auto primio odmah na zub i odmah se ugasio i nikako.. onda odjednom je uhvatio i radio normalno...

 

I na toplo se isto zna desiti jos uvijek da vergla i vergla dosta dugo i onda upali, ako je motor bas topal ako se nije jos ugrijao kako treba onda pali odmah.

 

A sad sam primjetio nakon 3000 okretaja kao da gubi snagu, mislim ide on ali ne tako kao do 3000, bas osjecam da bi mogo lijepse potegnut do 4000, recimo pricam za 3 i 4 brzinu. Možda mu fali goriva?

 

Neznam zbunjuje me. Ima tko ideju šta dalje?

 

Inače auto dok je topal radi na 1000 okretaja a dok je hladan na 900 ako ima veze kakve...

Edited by robe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam taj motor u Golfu ustavri slican, u mene je 1991. godina. Ovako grijac na tim motorima se inace mora uzarit oko 60% svoje duzine. Meni se desavalao da se uzari samo malo na vrhu, pa je na -5 vec lutrija uplait... To provjeri, poskidaj sve grijace pa svaki pogledaj posebno. Jesi nesta diro oko Bosch pumpe dodavo gorivo ili nesto slicno. To za alnaser na -15 se i meni događa, nista posebno, vrati kontakt i zaverglaj opet, zima je cudo...

Edited by Ivan_Vares

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA imam auto tek mjesc i pol tako da neznam dali je pumpa šta dirana, prošli vlasnik nije ništa rekao. Ima možda kakve veze šta je auto stajao godinu i pol na ko zna kakvom mjestu?

Lijepo potegne do 3000 okretaja i onda odjednom slabo, kao da mu fali goriva.

 

Dobro trokiranje i paljenje na hladno recimo da nije sad vise toliko bitno posto dolazi toplije vrijeme, ali zašto mi na toplo ne pali kako treba? to me muči :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1