4 4
niner

Cijena gumenih tepiha

Recommended Posts

Ja sam u ovlaštenom dobio info za Mk6 samo prednje za 260kn. U Njemačkoj susjed nabavio isti za sva četiri, tj. kompletni 20kn manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što lokalni ovlašteni kupuje od ovlaštenog tako da ne mogu vidjeti koja je razlika između originalnog VW gumenog tepiha i zamjenskog Petexa dok ne platim pa onda vidim. Mogu jedino navratiti pa vidjeti na njegovom kompu a to je isto kao i da sam nađem fotku na internetu, vidiš a ne vidiš. :) Našao sam par fotki od VW OEM i zamjenskog Petexa koji je nešto deblji od originalnog. Jedino ako u Zubaku (Sesvete) ima oba tepiha pa ih vidjeti i odlučiti se na licu mjesta.

VW GOLF IV TDI

VW OEM gumeni tepisi

VWVolkswagenOriginal_zps60536f48.jpg

VWGummimatte_zps18340f47.jpg

GummimatteVW_zps7a6388a8.jpg

GummimatteVW_zps7a6388a8.jpg

OriginalVolkswagenSatzGummimatte_zps0c44

PETEX zamjenski gumeni tepisi
http://www.petex.net/detail.php?wg=4&uwg=40&qual=GUP

gummia_zps48688f20.jpg

gummischwarza_zpse3c07340.jpg

4_40_GUP_999_01_zps3ad2e215.jpg

4_40_GUP_999_02_zps4109e06f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam ove gumene petex i nakon 13 god koristenja napukli su na jednom mjestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znači što?

Loši su ili dobri što su tako dugo izdržali? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

opcenito sam mislio,ne klizu se noge kad su mokre po njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim Petex se više preferira od OEM gumenih tepiha.

Sada jedino moram provjeriti kod lokalca da li je mislio na Petex ili neke druge jer mi nije spomenuo brand. Ne znam...ja sam se nekako zagrijao za OEM ali sada vidim da original nije baš neki pogodak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio nedavno komplet OEM gumenih (prednji i zadnji). I mogu reći samo da su do jaja

 

1J1 061 501 A 041 Prednji gumeni tepisi crni, Golf/Bora/New Beettle 00>

 

11J0 061 511 041 Zadnji gumeni tepisi crni, Golf/Bora/New Beettle 99>

 

Komplet 393 kn (otprilike 240 + 150)

Edited by Perkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovlašteni tj.lokalac ponudio OEM gumenjake za 330 Kn neki dan, ako sam ga dobro skužio preko telefona a zamjenske za 270 Kn ako me sjećanje ne vara. Ne bih ja toliko gnjavio sa tepisima ali problem je što ne mogu na licu mjesta vidjeti oba tepiha pa odlučiti koji da uzmem. Zato i trebam par kolegijalnih savjeta iz dnevnog testiranja jer je kupovina za koji dan. :)

Perkan,
ako te mogu zamoliti kako ti se čine ti OEM gumeni tepisi, mislim na kvalitet i debljinu?
Da li je guma mekana ili više vuće na neku mješavinu gume i PVC-a i da li se kližu noge po mokrom ili ne.

Hvala za brojeve jer će mi dobro doći za provjeru da li su to ti ili mi nudi neke druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti mogu iz iskustva i usporedbe reći da kod petex se manje kliže noga i oni sami jer su teži,isto tako bolje zadržavaju vodu jer imaju ovaj rub okolo viši...jedino kod oem ima bolju kopču,a kod ovih moraš probušit rupu da nabiješ gore na kopču na podu,al ne bježe...mislim da ti je sve jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par fotki od zanimljivih gumenih GTI tepisona na koje sam naišao.
Šteta što takvih nema za Golf IV sa TDI znakom ali kada nema barem da malo pogledamo.

02_Fuszligmatten-SetVWGolfGTI_ROriginal_

OrgFuszligmattenVWGummiMatten_zps344fa2b

01_Fuszligmatten-SetVWGolfGTI_ROriginal_

utool_f_1276794500_10_zpsdecb3786.jpg

utool_f_1276794473_10_zps99a5d7d9.jpg

utool_f_1289834523_1079_zps47d4e21b.jpg

utool_f_1289833846_1079_zps567e3259.jpg

utool_f_1289834671_1079_zpsef3155df.jpg

utool_f_1289834012_1079_zpsce33c76b.jpg

utool_f_1289834139_1079_zps953d47bd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam dobio dodatni odgovor od lokalnog ovlaštenog.

VW OEM ORIGINALNI
(1J1 061 501 A 041)....prednji tepisi....... 224,93 Kn
(1J0 061 511 041).........zadnji tepisi.......168,40 Kn
..........................................UKUPNO:..... (393,33 Kn)

PRO-MIMATO zamjenski komplet 4 kom = (250 Kn)
Proizvođač: PETEX Njemačka

Pošto ovlašteni nije znao tko proizvodi nazvao sam PRO-MIMATO Zagreb i rečeno mi je da je proizvođač PETEX iz Njemačke i cijena 268 kn, znači čak je jeftinije kod ovlaštenog. Sve ostalo ću se dogovoriti direktno kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se nadovezem za ovu temu ,meni danas stigli PETEX tepisi al za golf 3, Pre savrseni su odlicno pristaju i stvarno ni milimetar se ne pomaknu ispod nogu, ne zalim uopce sto sam ih kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se nadovezem za ovu temu ,meni danas stigli PETEX tepisi al za golf 3, Pre savrseni su odlicno pristaju i stvarno ni milimetar se ne pomaknu ispod nogu, ne zalim uopce sto sam ih kupio

 

koliko novaca i gdje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petex majka,izdržali 5 godina žuljanja masne mehaničarske čizme,uzeo opet i ovaj put je neko nakalemio oem plastikice za zakačit na pod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je dobra stvar jer ne moraš sam bušiti rupe što nikada nije kao tvornički a sada je. :)
Mogu li zamoliti gdje su uzete i kada i da li izgledaju ovako na ovim fotkama koje sam našao?

B014_zps56a565e2.jpg

B014a_zps260f2c36.jpg

B014b_zpsd2837336.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perkan,

ako te mogu zamoliti kako ti se čine ti OEM gumeni tepisi, mislim na kvalitet i debljinu?

Da li je guma mekana ili više vuće na neku mješavinu gume i PVC-a i da li se kližu noge po mokrom ili ne.

Hvala za brojeve jer će mi dobro doći za provjeru da li su to ti ili mi nudi neke druge.

 

Guma je super, baš onako fino gumena, ne znam kako da ti kažem, nije ni plastična niti premekana pa da se razvlači - taman je.

Za noge ne znam jel se skližu - to sam starom kupio za njegov auto, ali nećeš pogriješiti ako uzmeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potrazi sam za gumenim tepihom za prtljažnik. Vidio sam u katalogu za proljeće 2015., da za sedmicu imaju a našao sam nešto i na internetu, pa ako netko ima nešto slično od dolje navedenog zamolio bih info gdje se može nabaviti. Postavio sam upit i u ovlaštenom ali još nemam odgovor od njih. Htio sam sačuvati originalni tepison od svakodnenog korištenja čistim a ovo mi se čini dosta dobrim rješenjem.

Gumeni tepih za prtljažnik
autoform-topfitrwuoc.jpg

mvw-029070zu82.jpg

rensi-liner_01yxu4w.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam 2007. (tada je bio auto kuća Grcić) a sad Autocentar Šibenik ovlašteni vw servis naručija gumene tepihe za golfa 3 i dobija od petex-a.

inače ako je ko ima stru etku 7 bija je u njoj dodatak sa specijalnim katalogom i tamo se moglo naći dosta te original dodatne opreme šta nude sad za 6-7 itd. i bili su baš petexovi gumeni tepisi i još mislim od carboxa.

mene je isto mučija taj tepih za gepek .onda su mi u ovlaštenom rekli da to više ne postoji da ne mogu nabavti :-). a ja sam naša onda na internetu na nekoj stranici carbox ali je malo previše VW Golf 5dr (92-98) :::Car Boot Liners:CarBootLiners Car Boot Liners

a sad vidim da ima i po tokiću nude za određeni tip vozila pa naručiš i vidim tu je netko sstavia i sa siluxa. pa to je prihvatljiva cijena. zanima me je li ko probao i kako paše?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4