3 3
projektilski

Passat 2.0 TDI Sportline by projektilski

Recommended Posts

Dakle sredinom 6. mjeseca 2010 nabavio sam Passata 2.0 TDI (140KS) Sportline sa 105000km. Godina 12.2005, model 2006. Solidan paket opreme, i nema kozu (nisam htio namjerno).

 

Evo par podataka:

Marka: Volkswagen

Model: Passat

Oprema: Sportline

Motor: 2.0 TDI PD

Snaga: 103 kW (140KS)

Boja: Plava sa efektom

Gume: 235/45/R17 97H

 

Oprema:

1AT = Electronic stabilization program (ESP)

1G3 = Alloy spare wheel with original equipment tires

B0A = Component parts set without country-specific design requirement

CP3 = Alloy wheels 7.5J x 17

G0K = 6-speed manual transmission

HK0 = Tires 235/45 R17 97W x1

J1D = Battery 380 A (72 Ah)

D3X = 4-cyl. turbo diesel eng.2.0 L/103 kW 16V TDI with pump-jet injection system base engine: T9G/TB3/TM0/TP0/TC3/TD3/TQ0

1MH = Leather steering wheel

5RQ = Right exterior mirror: convex

5SL = Left exterior mirror: aspherical

8TC = Rear fog light for driving on the right

QG2 = No possibility of activating service interval prolongation

8YL = Radio with CD player

8GV = Alternator 180 A

1LJ = Disc brakes, front

L11 = Suspension range 11 installation control only, no requirement forecast

0YC = Weight range 3 installation control only, no requirement forecast

0GG = Emission standard EU4

7K6 = Flat tire indicator

 

ABS / EBV / EDS /ASR /HBA

Zračni jastuk za vozača i suvozača, bočni zračni jastuci i zračne zavjese

Aktivni nasloni za glavu naprijed

Automatski klima uređaj Climatronic (dvozonski)

Električna parkirna kočnica

Električni podizači sprijeda i otraga

Servotronic - elektromehanicki servo upravljač, ovisan o brzini kretanja

Električno namjestiva grijanja vanjska zrcala

3-krako kolo upravljača te ručica i obujmica mjenjaca presvučeni kožom

Coming home & Leaving home funkcija svjetala

Automatsko zatamnjivanje unutarnjeg osvrtnog zrcala

Automatsko ukljucenje svjetala upozorenja pri punom kočenju

Brisač sa 4-stupanjskim intervalnim uključivanjem i senzorom za kišu

Sportski ovjes (15mm niži) s krućim amortizerima

Kromirane bočne zaštitne letvice

Kromirane letvice na bočnim prozorima

Kromiran otvor rešetki hladnjaka

Ski otvor - otvor u stražnjem naslonu za utovar dugih predmeta

Pokazivač vanjske temperature s upozorenjem na poledicu

Lumbalna potpora za kralježnicu u prednjim sjedalima (na vozačkoj strani električno podesiva)

Putno računalo (MFA)

Radiosustav "RCD 500"

Sportska sjedala naprijed

Središnji naslon za ruke naprijed, s otvorima za ventilaciju straga, pretinac s poklopcem, 2 držača za piće

Središnji naslon za ruke otraga

Prednja svjetla za maglu

Bi-xenon adaptivna svijetla sa corner funkcijom

Tempomat

Električno sjedalo vozača

Lakometalni naplaci "Monte Carlo" 7,5Jx17 s gumama 235/45/R17

Zatamnjena straznja stakla

 

Par slika:

 

kdGNM.jpg

 

hYHjr.jpg

 

NML1o.jpg

 

3mE74.jpg

 

FvFj3.jpg

 

I par nedostataka/ogrebotina:

 

AXIqc.jpg

 

eJVjH.jpg

 

CKJ6j.jpg

 

g1QuX.jpg

 

komentari:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=49908

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, u ove dvije godine uopce nisam azurirao ovaj projekt. Malo mi je smijesno reci projekt jer kakve promjene ostali rade na autima, ja sam mala beba. Vecina stvari je vec vidjena, ali ipak, ovo je na mom autu pa me veseli :)

 

Probat cu ici kronoloski da vidite kaj sam radio. Necu pricati o mjenjaju dizni, kuplunga, xenona, velikom servisu i ostalim stvarima (nevezano uz auto) koje su dosta opteretile moj dzep pa su se promjene desavale puno sporijim tempom nego sto sam htio.

 

Prvo sto sam napravio na autu je da sam u proljece 2011 promjenio osvijetljenje unutrasnjosti, bunkera, straznju tablicu, i pozicije u LED. Za poziciju i tablicu potrebne su CANBUS verzije ledica, dok za unutrasnjoj nije, ali onda onda stalno malo tinjaju. Nekome smeta, nekome ne. Kasnije sam jos jednom mijenjao unutrasnjost, a za tablicu i bunker radi dan i danas i tu sam prezadovoljan. Bunker ima samo na jednoj strani predvidjeno svijetlo, pa sada planiram i na drugu stranu povuci, a i u dnu bunkera postaviti LED traku. Slike unutrasnjosti imam, ali tako su lose da ih ne zelim ni pokazati.

 

TABLICA PRIJE:

 

qRRYZ.jpg

 

TABLICA POSLIJE:

 

XWeDS.jpg

 

UNUTRASNJOST RASTAVLJANJE:

 

TFkGr.jpg

 

FkRr4.jpg

 

BUNKER POSLIJE:

 

6FQ6T.jpg

 

4VRQr.jpg

 

Cgwv9.jpg

 

POZICIJE (lijevo zarna nit, desno LED):

 

FAra2.jpg

 

IYej4.jpg

 

 

Nedugo zatim, isto u proljece 2011 promjenio nastavke auspuha, kod Lastovcica. Troskovnik kaze da sam platio 500kn sa ugradnjom.

 

PRIJE:

 

ifR8j.jpg

 

mWxHg.jpg

 

POSLIJE:

 

qVJjs.jpg

 

qVJjs.jpg

 

JM3rj.jpg

 

 

Nakon toga (i dalje proljece 2011), nabavio sam i 18" felge i nove Dunlop SportMaxx gume u dimenziji 235/40/18. Felge su Superleggera 18x8 ET35 5x112, polovne i farbane u sivu boju koja mi se nije previse svidjela no eto...

Gume u sloveniji sa davanjima 4900KN, felge 4200kn, a sarafi novi M14X1, 5x30 K17 330kn. Slike su sugave jer sam slikao pod cudnom rasvjetom pa je boja cudna.

 

SAMO FELGE:

j4S4t.jpg

 

GNKV8.jpg

 

jCoiQ.jpg

 

WrRI5.jpg

 

NA AUTU:

 

BNM7u.jpg

 

RUDld.jpg

 

7UBpk.jpg

 

MX3lN.jpg

 

F44CL.jpg

 

4hfvX.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sljedeca promjena je bila da sam dobio (citaj kompenzacija neke vrste) od svog mehanicara GTI felge (zgrebane, ali ravne) od Golfa V sa zimskim gumama u losem stanju, ali taman za tu zimu odvoziti. 18x8 ET48 i gume 225/40/18. To je bilo negdje krajem 11tog mjeseca 2011. Nevjerojatno ali nakon toliko naslikavanja, i nakon sto sam te felge vozio najduze, jedinu sliku imam kad je pao ovaj snijeg prije koji tjedan, pa sam ocistio jednu tonu snijega da dodjem do auta. Te felge vozim dan i danas no u drugoj boji. Otom potom.

 

MZEAt.jpg

 

Ngdje pocetkom 11tog 2012 sam sam si montirao drzac za mobitele, ali posebnog tipa kojeg svima preporucam. Drzi ko ludo, lako se skida, nista se ne sarafi, i ne zauzima se ventilacija niti se ljepi na staklo. Odrzavanje

prejednostavno, samo se nakon sto se nakupi previse prasine, prodje vlaznom krpom i opet drzi ko ludo.

 

A1axI.jpg

 

ZyY3O.jpg

 

Na badnjak 2012 mi je stigao Djed Kinez i donio mi na poklon ovo. Custom fit LED rasvjetu za unutrasnjost, tipska (koliko toliko) za Passata B6. Nahebao sam se ko zuti da to namontiram, napravio kratki spoj, izbio osigurac, dobio zivcani slom jer u manualu od auta u shemi osiguraca bas ko za vraga, nema taj osigurac, pa sam malo vadio i trazio, krivo vratio jedan, zmrdao pola auta, pa trazio koji sam krivo vratio, pa guglao da vidim koji je osigurac zgorio, pa jedva nasao i tako. Hebo VW i nedorecene manuale :)

Uglavnom, slike ne mogu docarati kako hebeno dobro svijetli, pravi mali Betlehem :)

 

DJELOVI:

 

fVpDr.jpg

 

4E4HH.jpg

 

UGRADNJA I DEMONSTRACIJA:

 

TUSZN.jpg

 

rLB8S.jpg

 

ovaj me dio mucio jer nije htio drzati

0bePm.jpg

 

p8OqR.jpg

 

83Mlv.jpg

 

d8cFt.jpg

 

um9NI.jpg

 

clxyP.jpg

 

qwTLq.jpg

 

SIxsu.jpg

 

4YJ2C.jpg

 

HpO7q.jpg

 

VILe5.jpg

 

WuifV.jpg

 

rt0S9.jpg

 

 

Neki dan u srijedu sam dao na popravak i lakiranje u mat crno GTI felge kod Krune u Bestovju posto sam pocetkom 11 mjeseca 2012 kupio zimske gume i te felge ce sluziti za zimski setup. Htio sam nekaj kvalitetnije ali cijene u Sloveniji su se blizile 2000kn po komadu tako da sam uzeo Nankang 235/40/18. Cifra za gume cca 3600KN, a popravak i lakiranje 1600KN.

 

IZGLED PRIJE:

 

pTWUK.jpg

 

LquLP.jpg

 

H9PGw.jpg

 

5VPTS.jpg

 

POSLIJE:

 

MPHfD.jpg

 

Pfw6E.jpg

 

NZchO.jpg

 

JcB0u.jpg

 

 

Superleggere sam dao isto na popravak i lakiranje. Ici ce u srebrnu boju i te ce sluzit kao ljetni setup. Uskoro se nadam da cu uzeti i opruge koje spustaju cca 40mm.

Kroz ove dvije godine su mi tri puta razbijali retrovizore u ulici sto nisam jos zabiljezio ali budem.

Imam i front R line lip kupljen, uskoro cemo i njega montirati i svi pragovi, branici i front lip idu u boju auta. I kljesta trebam obojati.

Toliko od mene za sada.

 

KOMENTARI:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=49908

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dugo se nisam javljao pa cu malo azurirati sto se sve desavalo, puno slika sam izgubio zbog virusa, pola toga se ne sjecam, a kronoloski sljed vjerojatno nije tocan :)


Kud mali Mujo tu i ja. Chrome prekidaci:


gEQOmQK.jpg


dRQxjMO.jpg


Krepucnuli balasti, nove nabavio, stare mi bilo zao bacit i kojih godinu dana poslije nasao kako se popravljaju i koji chip se mjenja jer obicno on ode i VOILA uz djeda kineza popravio sa 100kn dva balasta. Mislim da sam tad prvi put suradjivao sa Andjelkom iz Lagerosa koji mi je nabavio nove za 3x manju cijenu nego u ovlastenom, ne zamjenske nego OEM Valeo, isti kataloski :)


Kixosil.jpg


Gore desno je chip koji se mjenja

v1oxJQm.jpg


Kupljene Vogtlan opruge -40mm, Kruno iz Bestovja sredio felge, kupio cepove (silver jer mi carbon nije pasao) i sve to nekako montirao. Tu negdje sam i R-line lip stavio i polakirao pragove i branike u boju auta.


tUbdaq7.jpg


LCHDM2t.jpg


hEXq0Au.jpg


6TJ6NwO.jpg


hcGmE1n.jpg


SIMQojo.jpg


EdPXHeB.jpg


Izvadio stari gatway i stavio novi, ugradio RNS510


2aQ8K0C.jpg


Qpg019n.jpg


FFoOTVs.jpg


weyt2xT.jpg


Ugradio OEM Multimedia-In u pretinac suvozaca


3XTGqqy.jpg


Imao sam zanimljivu situaciju gdje mi pozicija (prednja lijeva) i ispostavilo se da je CECM (Bordnetz) djelomicno gecrkt jer mi je na pinovima za tu poziciju davao samo 5V umjesto 12V. Novi skup ko svetog petra kajgana pa sam iz poljske za 500 cuna dobio zadnju generaciju 30 byte Highend umjesto dosadasnje 23byte Midend. Time sam dobio par dodatnih funkcija i mogucnosti za nove opcije. NAravno da nisam pazio na raspored releya pa sam paljenjem maglenki palio spricanje prednje sajbe i takve sitnice :))))



4kAng8A.jpg


fV53Uq5.jpg


xnhU0nl.jpg


AGoefI2.jpg


stari van:

dcX8WTi.jpg


novi nutra sa krivim releyem :):

Y6vQBNX.jpg


pozicija proradila:

VVRSZOh.jpg


Stara boljka VAG vozila - motorici climatronica:

txnlHiD.jpg


eCXBVim.jpg


Kad ljudi stave RNS510 obicno zamjensku GPS antenu koja dodje s njim montiraju u prednju aramaturu ili na nju (pod sajbu. Originalna pozicija na Passat B6 je pod krovom kod straznje sajbe. Nabavio OEM modul, kabel i sve provukao.

Rezultat: NE RADI. Nisam jos uvijek stigao provjeriti zasto :)


7Nisqoq.jpg


qXt4ybW.jpg


zoUhaOV.jpg


CPh42U5.jpg


Rucica mjenjaca bi mi je bila zderana i izgrebana pa sam na savjet kolege s foruma, koji je trvrdio da pase, nabavio od Audi A3 S line rucicu. Nije pasala. Kemijanje sa starim okvirom je pomoglo. Puno posla ali isplatilo se.


6dgoFlp.jpg


IVnUWLa.jpg


CTXE4ga.jpg


plztuiH.jpg


plztuiH.jpg


plztuiH.jpg


plztuiH.jpg


O5Cd5js.jpg


sHs7oht.jpg


Ku9S62m.jpg


Stigli su tad negdje i park senzori. OPS. Prednji, straznji, prikaz na RSN-u. Carsystems.pl tvrdio za Passata a kablovi prekratki, krivi konektori, pinout. Srecom na Elsi da sam nasao isprave seme i sve prepinao. Puno truda, ali rezultat je ok makar prednji senzori ponekad vide duhove.


zHUc5zA.jpg


Istopilo se kuciste maglenke i konektor. Kako i zasto, nemam pojma,


iqQ4ujj.jpg


AceU6Br.jpg


I8KOkle.jpg


Sven mi nabavio reljefni znak za bunker jer moj je oksidirao i bio plosnati


DMvcgQW.jpg


qDxgotf.jpg


bmJVLEZ.jpg


4W0QtEb.jpg


Qzf3Ly4.jpg


Prodao Ultraleggere:


zLJDnSS.jpg


Zadnja slika kako je izgledao s njima (ujedno meni i najdraza a nije ni posebno):

ylVLvXI.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ove zime nisam zamjenio tekucinu za stakla za zimsku pa mi se smrzlo sve ali posteno, mislio sam da su mi oba motorica krepala i od sajbe i od peraca farova. Rastavi sve i na peci otopi :)


k0PI16n.jpg


3oRJo7O.jpg


MkWJzKg.jpg


Prije koji tjedan stigao mi je jedan rare dio. CC Premium cluster 3C8 920 880 G. Dakle poseban je po tome sto je u boji (nije crveni, nije bijeli) i sto rade SVI meniji na njemu jer podrzava BAP i DDP protokol. Nadam se da radi jer ga jos nisam ugradio. Nabavio sam i adapter i blende.


0645XtO.jpg


hiW5kLv.jpg


1X2CjDF.jpg


S0cPYkX.jpg


VM5vCnA.jpg


I zadnja stvar koju sam radio ovih dana, posto pratim TDI-ja kako fino sve i svasta popravlja, lakira i boja, odlucio sam se polakirati rukohvate straznje jer sam ih debelo izgrebao. Najbolja vjezba mi je na volanu jer na njoj imam obicne plasticne blende sa softouch bojom jer nemam tipke pa rekoh da to probamo sloziti prvo prije nego zahebem rukohvate :)


Odlucio sam isprobati metodu sa Permetalom i moram priznati da radi. Najbolje potpuno umociti u permetal ali ide o ovako. Koristio sam samo i jedino spuzvicu za pranje sudja (onu sa zutom i zelenom stranom) za skidanje. Sve sam skinuo prilicno bezbolno. Prvi pokusaj farbanja sa Duplicolor bojom je neslavno zavrsio jer sam plastiku stavio na klimavu dascicu pa mi je pala. Onda sam brzo pobrisao koliko sam mogao boju i ponovno u Permetal pa ponovno sprejanje. Rezultat je odlican ali nije savrsen. Za druga dva djela sam improvizirao nesto malo stabilnije i to mi je super ispalo, skoro da bi rekao ko iz tvornice. Slike nakon sto se posusilo ce biti sutra vjerojatno. Nisam nista brusio (jer nemam ogrebotina), nista odmascivao. Permetal skida i odmascuje :)


prije i u permetalu, fino bubri :)

GqGcm7f.jpg


0QUc24V.jpg


RI9J2kO.jpg


VwbxCrN.jpg


puI8rrB.jpg


oAQnUrd.jpg


vDLQjxK.jpg


cFA1K4Z.jpg


W8cZIFj.jpg


3GRcqK4.jpg


h8bnl3T.jpg


rpGuhG2.jpg


prije spricanja a nakon Permetala:


lo9H2aP.jpg


rpyUeAE.jpg


bBdGCdz.jpg


ZUQq4zP.jpg


P4aG3DH.jpg


4NL0lxt.jpg


improvizirani stalak da lakse spricam:


TAAdPLE.jpg


tu vec malo spricam i pomalo se susi:


MHJvbMn.jpg


w6g6bNc.jpg


rpr8gNL.jpg


uieM3jb.jpg


WurYs2l.jpg


I0jYdb8.jpg


Toliko od mene. Milijun slika tak da vam se kompovi skrse :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i konacnog rezultata farbanja, mog prvog u zivotu :)

Nista nije osteceno ali posto sam slikao iz velike blizine svaka mucica izgleda ko ogrebotina.

 

82dZXYP.jpg

 

QeciXSf.jpg

 

FBN5b8o.jpg

 

IFTPLTX.jpg

 

E ovo je prva koju sam zeznuo i ta nije 100%

ttrvngp.jpg

 

NQSsNtE.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YFFoGza.jpg

 

vtu7IOA.jpg

 

 

I na volanu - steta sto nemam slike kako je bilo prije osim kad sam vec skinuo. Da kozu volana treba urediti, ali to drugom prilikom.

t9aSzl1.jpg

 

jsUD1zJ.jpg

 

inw17uA.jpg

 

Ova zeznuta strana

R0n4cvc.jpg

 

I33ANI4.jpg

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos sam malo farbao i spricao. Moram priznati da Permetal pomaze ali ne onoliko koliko sam mislio dok sam uredjivao plastike volana. Ne nabubri boja, no omeksa dosta i onda ide noktima i plasticnom strugalicom. Na jednim vratima prilikom demontaze potrgale su mi se nosaci kopci no izgleda da ih je netko prije vec lepio i sad trebam to srediti (bit ce o tome u drugoj temi)

 

TyrGVN0.jpg

 

ZwC9H7K.jpg

 

NcrbJOf.jpg

 

gSLNkAo.jpg

 

iv1qxae.jpg

 

nGrXoND.jpg

 

1VEl4di.jpg

 

rPDOhi3.jpg

 

yHf2h0e.jpg

 

Rezultat:

 

YoFvK0g.jpg

 

qgYo6gW.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dakle kao sto sam vec pricao nekim cudom se spigao nosac kabela senzora brzine pa je pao, visio i grebao o felgu i naravno ligthshow na tabli. Izvan funkcije TPMS, Auto Hold, ABS i ESP.


kabel u prekidu:

NokBgle.jpg


cm7SD2Y.jpg


nosac koji se spigao

BCT0Okv.jpg


kabel skracen, oguljene zice

LAjy0EY.jpg


pripremljen donor za produziti kabel

4rda187.jpg


YIcznGo.jpg


zice uvrnute i zalemljene - slike kako izgleda nakon lemljena ne stavljam jer me sram, ne znam ja to raditi, no kako je kabel sam po sebi dobro uvrnut nema problema


iZ45EQ7.jpg


QqNO5Gc.jpg


na svaki kraj stavljen dvostruki termo buzir da bude bolja izolacija, dakle jedan preko drugog


N3LfAYG.jpg


ZOy0XME.jpg


OT5tf5q.jpg


improvizirano zadebljanje da bi bolje sjelo u nosac

nfrwJ7h.jpg


JyEwnsc.jpg


i napokon sve na mjestu

cVLMEQw.jpg


bMiy4o0.jpg


xljdu1p.jpg


Sat i pol posla za nista, za jedan kabelcic no cim sam upalio auto, sve greske su se ponistile same od sebe i sve funkcionira pa eto osim utrosenog vremena trosak 0 kn.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenjeni diskovi sa ATE Powerdisc i stavljene plocice ATE Ceramic. Naprijed i straga. Čeljusti, skinute, ociscene i ofarbane u crno.

Kupljene Audi 19" felge 8J0 601 025 AG 9J ET52 i Sava Intensa UHP 2 235/35/19

Felge su lakirane kod Krkyja sa foruma vrlo dobro i svima bi ga preporucio posto mu je omjer kvaliteta/cijena vrhunski.

Naprijed su isle distance od 5mm sa obodom (sto koliko znam nitko jos nije radio) i felge su sjele na 2-3mm od amortizera i taman su do ruba blatobrana. Bez toga nema sanse da 9J stane naprijed.

Straga nisu isle distance i isto su do unutarnjeg ruba, taman toliko uvucene da sam izbjegao grebanje koje sam imao prije sa 8J i ET35

 

4KH4GPt.jpg

 

9xBy2Mb.jpg

 

WDz12Fg.jpg

 

e0KLGeH.jpg

 

AMfaPYS.jpg

 

PlEOfZJ.jpg

 

Zns2X3k.jpg

 

E8aqeKR.jpg

 

qcCHSWs.jpg

 

F4vchFH.jpg

 

zy8zaA0.jpg

 

lGih2L3.jpg

 

9H9f4SP.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvjezim temu. Ne znam koliko ce biti kronoloski. O popravcima necu pricati :D

Prvo sam ubacio dosta rijetki sat iz Passat CC u boji (ne bijeli nego bas u boji) na kojem sve meniji rade jer taj prica i BAP i DDP protokolom. Ocitao EEPROM, poslao na forum, decki digli kilometrazu (isla je sa 30k na 200k), vratio EEPROM, kupio adapter i ugradio. Passat B6 nema immobilizer u satu pa je zapravo plug & play osim podesavanja kilometraze.

JYpx5f1.jpg

O2RR52k.jpg

iB9eK5X.jpg

da9wIqK.jpg

 

Sjeo je novi volan od Golf 6 GTI, pretapeciran kod Domagoja u Zagrebu. Morao sam lemiti modul volana jer sam prelazio sa dual stage na single stage volan. Nova zavojnica je isto isla.
Pametovao sam pa sam imao i problema sa kalibracijom volana, ali kad sam popratio upute doslovce kako pise, sve je bilo u redu. Sve tipke rade i svjetle.

Klimatronik je jedini ostao koji svijetli plavo.

W0eXk35.jpg

Fai71nI.jpg

YKGdQxR.jpg

XYhNXvg.jpg

bTuFymh.jpg

Ovdje se bas vidi plavo osvjetljenje climatronica sto ce se mijenjati isto.

5bta5dS.jpg



Ove felge koje su dosad bile na ovom Passatu su otisle na mladjeg brata jer na ovom su mi trebale distance, mladjem bratu ne trebaju.
Uzeo sam skoro identicne felge ali sa drugacijiom ET-om i sirinom pa su otisle na lakiranje kod Krkyja. 

Ova je sad na Passat B8 - Audi  8J0 601 025 AG 9J ET52 5x112 (slika sa neta)

C4p55wI.jpg

A na Passat B6 su dosle ove - 4FO 601 025 BA 8.5J ET48 5x112 (slika sa neta)

Fmv60jO.jpg
 

 

yEYOx2a.jpg

ugjFOrH.jpg

29YfAde.jpg

Ispolirao sam farove ali mislim da cu ih dati na kompletno rastavljanje i ciscenje lece.
Xj0PaoB.jpg

jcWzKUj.jpg

xxxx
w7ZJk7x.jpg

Zatim sam stavio kineske zmigavce i to jedini takav tip zahvata koji mi se svidio.

hVafLin.jpg

 

 

 

Edited by projektilski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A danas sam se napokon pokrenuo i odlucio rijesiti par sitnica. Novi climatronic + grijanje prednjih sjedala + senzor kvalitete zraka, zamjena elektricnog grijaca kabine, popravak pretinca kod mjenjaca, popravak sredisnjeg naslona straznje klupe, ugradnja TPMS gumba, zamjena nekih prekidaca, zamjena blendi itd...
Koliko cu biti uspjesan vidjet cemo. Instalacija za grijanje sjedala mi se cini da ce me ubiti. Evo sto se odradilo do sad

Raksopan
5yxCOHD.jpg

Ovaj naslon za ruke je izbljedio, to planiram nekom bojom za tkaninu pospricati i osvjeziti, ali trenutno nisam nista nabavio pa ce ostati tako za sada.

Z6uUhWY.jpg

Senzor kvalitete zraka
x8eoZrO.jpg

XtSmqy1.jpg

I8FS4Nn.jpg

Omotan u tesa traku

bOCNxvO.jpg

Kad sam skinuo zastitne plastike imao sam kaj za vidjeti i za ocistiti. Prljavo jer se nikad dosad nije cistilo. Nisam uspio sve ocistiti jer za to bi trebao skidati instalacije i sve a to mi ne pada na pamet

x7nQdw8.jpg

Y4mIlbe.jpg

Hr4m66D.jpg

RCGBhIh.jpg

Iznenadile me i centralna jedinica (barem mislim da je to to)

PvNj1VN.jpg

wzUOJWU.jpg

liY2X5r.jpg

To cu jednom drugom prilikom odspojiti i onda kompletno kuciste ocistiti. Ovih dana ne.
Provucena instalacija senozora kvalitete zraka

RCGBhIh.jpg

mwV6dPV.jpg

Ociscen koiko toliko taj dio ispod zastitnih plastika

w0iauOZ.jpg

Gotz9l2.jpg

yCebVvR.jpg

Namontiran senzor.

FL5uloj.jpg

Vracene plastike. Kad sam ih ocistio skuzio sam koliko su mat i izgrebale. Malo im je izgled vratio neki sprej iz lidla pa izgledaju ok, ali to je samo kozmetika. Trebao bi ih posprejati necime, ali to otom potom. Ostatak motornog prostora budem, jer je sad sramota.

Ou293JJ.jpg

iGM7TDy.jpg

Osvjezio sam brisace jer su malo apsisali i imali sitno hrdje. Pospricao sam ih sa Hammerite koji ide direktno na hrdju. Vidjet cemo kako ce se ponasati.

Hls5Pa9.jpg

u85HzL5.jpg

 

3DxGOCY.jpg

Straznje resetke ventialcije su se par krilca iscupala i morao sam sve raskopati da bi ih ponovno poslozio. Nije nista potrgano pa je sve proslo ok. Nazalost i taj okvir je ona sugava soft touch boja pa je malo zgrebano. Vidjeti cu dal cu traziti zamjensko u dobrom stanju ili sto. Ovo se ne da spasiti posto su i oznake izgrebane.
 

sZGIlAM.jpg

jG90qmu.jpg

FaLimk1.jpg

Potrgani i novi novcati pretinac kod mijenjaca

UuQzAma.jpg

npNteV2.jpg

Ugradjeno

1zxNZAs.jpg

Popravio sam i zadnji naslon za ruke ali to sam zaboravio slikati, budem sutra. Sutra ide zanimljiviji dio ali i tezi dio, climatronic, grijac kabine, tpms gumb, instalacija za grijanje sjedala. Vidjet cemo dal cu ista od toga uspjeti sloziti, definitivno je na samoj granici mojih mogucnosti jer sam climatronic zahtjeva prepinavanje a onda jos instalacija za grijanje sjedala, pa instalacija za tpms. Ima dosta toga za provlaciti i spajati. 

 

Komentari:

 

Edited by projektilski
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

4.....

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

Kad dijete u 4h ujutro čeka da tata napravi bočicu i usput prošeta uzme mob i da ti 4

Brišite ovo mali haker gladan pa nije svoj

 

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uspio provuci instalaciju za grijanje sjedala, TPMS gumb, i senzor kvalitete zraka. Eto nikad vise ne planiram raditi tako nesto jer je naporno i zeznuto a vremena imam na kapaljku.

Naravno da ni Kufatec instalacija za grijanje sjedala nije dobra jer su mi kabeli bili prekratki da idem kroz prostor od konzole nego sam morao ici ispod tapisona da dodjem sa lijeve na desnu stranu (dva su konektora) a jedan kabel koji ide na osiguracku kutiju je isto bio prekratak i tog sam morao produziti. 

Grijac kabine koji sam uzeo polovni ne radi, odnosno radi na 2/3 snage bas kao i moj. To cu dati popraviti ali problem je da se do njega dodje moraju ici prednja sjedala van, citava centralna konzola svi uredjaji u njoj itd. Tako da se sad dvoumim da li da sve slazem nazad ili ne. Sutra cu prebrikati sve za climatronic i pospojiti u konektore, probati skuzit semu za TPMS gumb pa i to pospojiti te upogoniti sve to cisto da vidim da li ista od toga radi.

Par slika

GjdYOHf.jpg

prekratak kabel za osiguracku kutiju

TXIhcK0.jpg

moj modul grijaca za kabinu, lemovi su losi jer je to frend pokusavao sloziti ali bezuspjesno

A5BRMzc.jpg

instalacija povucena na drugu stranu prije nego sam znao da cu morati ispod tapecirunga

zyo8rkX.jpg

Instalacija tpms modula. Ovaj crveni kabel je otisao u motorni prostor, tamo nekako moram na ABS modul spojiti ako cu znati, ako ne skok kod mehanicara 

A6uhixG.jpg

VJ2g1B0.jpg

Instalacija TPMSa provucena u motorni prostor

RjyR3pU.jpg

Plavi konektor od TPMS-a je provucen do mijenjaca, tu cu sad morat malo krasti od ostalih konektora uzemljenje i iluminaciju

oMKtyol.jpg

Bijele zice su od grijanja kabine a ova smedja, plava i zelena od senzora kvalitete zraka, provuceno do konektora za climatronic.

162lqXt.jpg

Ovako sam produzio kabel koji ide u osiguracku kutiju

xkO9VFp.jpg

To je neki buzir koji ima u sebi i lem, pa se sa upaljacem prolazi i on stice buzir i otpusta lem. Nelosa stvar

Sve sam spojio u osiguracku kutiju, stavio osigurace. Malo me mucilo sto znaci Kl30 i Kl.15 u uputama dok nisam nasao u ELSI da dio osiguraca je na terminalu 30 a dio na terminalu 15. Terminal 30 je kao stalni plus a 15 nije.  Vidjet cemo da li je to ok. Zaboravio sam slikat provucene kabele do osiguracke kutije, to cu sutra

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako tresla se brda rodio se mis. Tri dana sarafljena sa skoro nula rezultata. Nisam uspio staviti climatronic iz B7 jer se ispostavilo da  ide bez vecih poteskoca na B6 tamo negdje od 2007 pa na dalje. Krenuo sam prepinavati i skuzio da ja imam jedan motoric viska, dakle V71 i V113 koji imaju svoje pinove a novija godista imaju sve u jednom i samo jedan V248 motoric koji objedinjuje funkciju ta dva. Dario_R7 je cak to spomenuo prije 5 godina ali tko bi to zapamtio. Sad sam mu poslao poruku da vidimo dal se sto da napraviti. Prema njegovom komentaru na forumu da se ali nije lako, valjda mijenjam neke djelove, micem ta dva motorica i stavljam jedan. Spreman sam i na to ako treba.

Kako nisam stavio novi climatronic tako nisam ni spojio grijanje sjedala niti spojio pinove u konektore jer em nemam climatronic sa gumbima za upaliti iste em dva pina prema uputama Kufateca su ista na B6 i B7 ali jedan postoji na B6 ali ne i na B7 pa nisam siguran sto s njim. Jedino sam pospojio senzor za kvalitetu zraka ali ni to nije u funkciji posto mi postojeci modul to ne podrzava kao ni grijanje sjedala.

Pocelo je puhati i kuhati se neka oluja pa nisam ni prepinao gumb za TPMS niti spoji u ABS modul nego sam krenuo sve slagati nazad. Grmilo je ali ni kap kise nije palo na kraju :D

Napravio sam nista, sve slozio nazad, provjerio da mi sve radi sto je dosad radilo (sjedala imaju struju sto je super) i ostavio instalacije provucene. 

Dakle nema novog climatronica, nema TPMS gumba, nema grijanja sjedala, nema senzora za kvalitetu zraka niti grijaca kabine (zamjenski je imao isti problem). Zamjenio sam stranji sredisnji naslon za ruke, stavio novi pretinac kod prednjeg naslona za ruke, provukao sve instalacije i to je to. Jedino sto mi se sad cini da mi malo manje skripi auto, valjda sam malo bolje poslozio sve to nazad iako su mi ostala cetri sarafa viska :)

Sve u svemu razocaran ali barem su instalacije provucene pa mogu naknadno sve prepinati. Najvise me boli sto mi grijac kabine nije proradio za to mora opet dolje centralna konzola.

Poslao sam upit u Benc elektronik da vidimo da li bi mi oni mogli popraviti taj modul.

Edited by projektilski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jedan o mojih zadnjih, ako ne i zadnjih postova. Doslo je vrijeme za rastanak nakon 12 dugih godina sto je auto kod mene. Prakticno sam sve dogovorio sa frendom koji ce preuzeti auto od mene :(
Zadnja stvar koju sam napravio je da sam izbacio maglenke i postavio LED DRL (Daytime Running Lights/Lamps) 

Za taj podhvat sam odabrao Skodine OEM LED DRL + Parking Lights koje su isle na Fabiu RS a cije srce pase savrseno u kuciste od Passat B6 maglenki.
Kodiranjem je moguce svasta napraviti pa tako i postaviti da maglenke glume DRL. Kataloski broj CECM modula koji regulira medju ostalim ravjetu mi je bio 3C0 ali silom prilika sam ga, ima vec dosta godina, zamijenio za noviji 3C8 highline modul koji dopusta puno vise mogucnosti i kodiranja.

Skodin DRL je ujedno i Parking Light (pozicija) i konektor ima 3 pina: 
Pin 1 - 15% intenziteta- Parking Light mod
Pin 2 - masa
Pin 3 - 100% intenziteta - DRL mod

Kao sto svi znate, DRL mod u vecini EU kao i kod nas (a i u US) kaze da trebaju goriti dnevna svjetla i doslovce nista vise (ni pozicije naprijed, ni straznja svijetla nazad, nista u kabini).
To kao posljedicu ima da mnogi za vrijeme kisa, zore, sumraka a i po noci voze sa DRL-om nesvijesni da nista ne svijetli iza.
No postoji i takozvani Scandinavian mod koji uz DRL ima aktivne Parking Lights (pozicije) naprijed i pozicije straga. To je mod koji sam ja odbrao na kojem sam gradio svoj setup.

Problem kod Scandinavian moda je da mi onda gore klasicne W5W pozicije zute boje no imam straznja svijetla na 15% jacine sto je odlicno.

Kako imam senzore za kisu i svijetlo te prekidac sa "Auto" pozicijom prebacivanje sa DRL na kratka/duga (u ovom slucaju bi-xenon) svijetla se odradjuje automatski.
Noviji vozila koja imaju DRL koji radi kao i Parking Lights prilikom paljenja kratkih/dugih svjetala smanjuje intezitet DRL-a na 15% i onda ona sluze kao Parking lights odnosno pozicija dok gore kratka/duga svijetla.
Isto ako se i prebaci na poziciju, tad gore samo DRL na 15% inteziteta kao pozicije.
Neki modeli imaju i automtski dimming na 15% odnosno prebacivanje na poziciju one strane na kojo je upaljen zmigavac kako bi isti bio uocljiviji.
Sve to sam htio imati i uspio postici preko kodiranja i malo srece. Time sam izbjegao i zute W5W pozicije.

Dakle ovako kod mene funkcionira:
Prekidac na "0" - nista ne gori (dobro za radove, kad je auto pod kontaktom itd.. iako sam mogao ostaviti da gori DRL kao pozicija ili sto god sam htio)
Prekidac na "Auto" - ako je dan gore DRL bez pozicija naprijed + 15% straznja svijetla iza (OEM tvornicka pozicija) a ako je dovoljno mracno onda gore kratka/duga + 15% DRL kao pozicije + 100% straznja svijetla
Prekidac na "Parking Light" - gori DRL na 15% u funkciji pozicije + 15% straznja svijetla isto kao straznja pozicija
Prekidac na "Main Beam" - gore kratka/duga svijeta + DRL na 15% kao pozicija + straznja svijetla na 100%

Dimming DRL kod davanja zmigavca isto aktiviran :)

Potencijalni problemi i solucije kod spajanja: 
Izlazi za maglenke ocekuju puno veci otpor nego sto su LED i kod 3C0 modula sigurno bacaju gresku, kod 3C8 modula neki kazu da baca, neki ne.
3C8 modul ima neiskoristene i nedokumentirane "Side Parking Lights" koji ocekuje klasicne lampice male jacine pa onda LED DRL na njima radi bez bacanja greske i bez lutrije no zahtjeva da se rade adapteri (kako se nebi sjekli kabeli)  i malo prepinavanja na CECM modulu da se iskoristi instalacija od maglenki. Meni je srecom sve radilo direktno na izlazima za maglenke i eto barem tu nisam trebao jos dodatnih adaptera.

Kako se radi dimanje na VW? Uglavnom preko PWM (Pulse Width Modulation) sto znaci da se u biti reze signal.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pulse-width_modulation

Kod Fabie RS prebacivanje sa DRL na poziciju se radi preko pinova. 12V se salje na Pin 1 ili 3 ovisno sto treba biti aktivno. U oba slucaja stize 12V signal ali ako ide na pin 1 onda elektronika u DRL radi PWM i smanjuje napon na cca 2,5V (15%).

Kad je dimming dosta jak, kao u mom slucaju i ide na 15% onda se on fenomenalno primjeti kamerama mobitela kad se prebaci u video mod. Na ekranu mobitela se bas vidi titranje svijetla dok golim okom bas nista.

Kad sve to znamo ja sam imao dvije opcije kako da mi uz DRL radi i Parking Lights:

1) prebrikavanje sa pozicije u faru na pin 1 od DRL i pustit da elektronika DRL-a radi dimming
2) CECM radi dimming preko pin 3

Odabrao sam soluciju broj 2 iz dva razloga. Komlicirano je izvesti signal sa pozicije na maglenku bez rezanja kabela (pin je neki poseban) i druga stvar sto bi vjerojatno dobivao gresku na tabli jer LED i pozicije u faru se nikako ne vole (imam iskustva s pokusajem zamjene W5W obicnih sa led - jednostavno nije funkcioniralo) pa kad bi spojio LED DRL na to mislim da bi imao istu gresku. Solucija dva je elegantnija i ne zahtjeva dodatno kabliranje.

U tom trenutku odlucivanja nisam znao da i elektronika maglenke i CECM oboje rade dimming na identican PWM nacin i malo me kopkalo da li elektronika maglenke to mozda drugacije radi no eto, ispostavilo se da radi na isti nacin. Good for me.

DRL od Fabie ima svoj konektor, a maglenka ima od zarulje koja ide u nju - dakle HB4 (9006). Zato sam napravio adapter jer kao sto rekoh, nikakvo rezanje ne dolazi u obzir a i zelim da mogu vratiti sve na tvornicko stanje u roku od 5 minuta.

Imao sam srecu i kod mene uz (ispravno kodiranje) DRL spojen preko izalaza za maglenke ne javlja gresku.
Kodiranje mi je oduzelo jako puno vremena jer sam najvise informacija nalazio na njemackim forumima. Iako znam njemacki nije da je lagano citati i pratiti.
Da bi sve iskodirao VCDS mi u stock izdanju nije mogao pomoci. Label file koji postoji za module i opisuje funkcije i olaksava kodiranje za 3C0 i C38 CECM module nije potpun ni dan danas iako su moduli vec preko 10tak godina u funkciji. Postoje nedokumentirani bitovi i funkcije. Zato sam uz puno kopanja napravio svoj label file i dodao opcije koje u stock VCDS verziji ne postoje.

Zadnji problem koji sam proteklih dana rijesavao je bio uzrokovan mojom greskom. Jedan DRL mi je radio nesto slabije i nikako nisam uspio skuziti kako i zasto, vec sam mislio da mi je 3C8 modul neispravan. Kamerom mobitela sam skuzio da i na 100% jacini na desnoj strani radi PWM dimming. Mjerenje voltaze, kopanje po VCDs-u, guglanje, odspajanje akumulatora nije pomoglo. Pomoglo je kad sam nakon x sati skuzio da sam jedan adapter kabel krivo spojio pinove i da je citavo vrijeme dobivao napon na pin 1 (koji sluzi za poziciju)  🤦‍♂️

Slike ne mogu docarati kako to dobro izgleda i kako odlicno radi. Razmisljam jos da napravim i atest - otici cu u tehnicku stanicu da covjek pogleda i da svoje misljenje. Prema CVH trebalo bi se dati atestirati. 

Evo da podjelim par slika

Skoda maglenke:
3sNIDP0.jpg

gkklHQy.jpg

 

uSzzpYq.jpg

5J0 941 067 (L)
RTpfoVp.jpg

TuZt2UX.jpg

Izrada adaptera sa HB4 na Skoda DRL
C5ZEEIE.jpg

nOihB7k.jpg

XOigYEl.jpg

Fznb6ee.jpg

q7YRGmq.jpg

Gotovi adapteri. Ako dobro pogledate, na slici se vidi greska koju sam napravio i kako crni kabel ide na PIN1 na jednom adapteru a trebao je ici na PIN3
8KEgBTt.jpg

Maglenka od B6
EKsI9RG.jpg

Usporedba maglenke (lijevo) i DRL (desno) tu je vec srce (ovo sivo) iz DRL prebaceno u jedno kuciste maglenke.
dZhO0d7.jpg

bQ9hnjO.jpg

u9BKAs8.jpg

Staro srce maglenke
dLJJEdH.jpg

rMfKYSd.jpg

Adapter u uporabi
V5HaVji.jpg

sUGjauh.jpg

broyys8.jpg

Montirano
dl3cVYN.jpg
 

fUhnyyP.jpg

Puna snaga (kamera mobitela ne moze docarati dobro kako to izgleda uzivo)
SZdNbEf.jpg

Dimanno, najbolje sto sam mogao uhvatiti
GpmpWVI.jpg

A ovako izgleda kao primjer, usporedba mog modfiricanog label file-a i stock za 3C8 modul. Ovo je samo primjer i drugi bajtovi imaju dodatne opcije
AHUg4zv.png

E da, vidim da nisam ni na ovoj temi napisao kako sam sredio Climatronic od B7, TPMS gumb, grijanje sjedala i da sve radi kako treba. Climatronic na dijagnostici javlja tri greske ocekivano jer sam spajao dva motorica da rade u paraleli ali sam odspojio pinove koji javljaju pozicije kako bi isti se do kraja otvarali i zatvarali, plus jedna je greska u komuniaciji sa clusterom koji ne poznaje taj climatronic - greska je kozmeticke prirode i ne utjece na funkcionalnost. Negdje sam citao kako spajanje u paralelu uzrokuje maglenje (valjda jer nisu motorici nisu do kraja zatvarali i otvarali) no ja tih problema nemam. Buduci vlasnik ako zeli, pomoci cu mu rastaviti konzolu i zamijeniti tunel sa novijim koji ima samo jedan motoric.
Evo i par slika oko toga:

YSTu0QO.jpg

dkarDgh.jpg

4wUf7rm.jpg

 

Ljudi to bi bilo to. Auto me zabavljao godinama. Nisam na kraju napravio sve sto sam htio - BT modul nikad nisam stavio niti preklopne retrovizore. Sve ostalo jesam.
Neka buducem vlasniku bude sto manje kvarova da me se ne odrekne :)
No frend zna sve sto sam radio, svaki problem, svaki kvar. Nista nije tajeno pa eto.

Falit ce mi ali bit ce u blizini pa cu prezivjeti :)

Edited by projektilski
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3