1 1
Duba

Golf VI, kočnice-kamenčić problem...

Recommended Posts

Evo ovak vozim mk6 nepunih 6 mjeseci i već sam 3 puta skidal kotač da bi izvadil kamenčić koji uđe između pakne i diska u neki međuprostot i svako malo mi cvili ko da mi auto ima 500 000 km...

 

Vrhunac se desil danas nakon što sam sve sredil napravim s autom nekih 500 metara, uđem u frendovo dvorište koje nije asfaltirano, izađem, van i pogađate opet je ušal kamenčić i opet auto cviliii a svi me čudno gledaju...

 

Jel ima kakvo riješenje za ovo?, lud sam više od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ovak vozim mk6 nepunih 6 mjeseci i već sam 3 puta skidal kotač da bi izvadil kamenčić koji uđe između pakne i diska u neki međuprostot i svako malo mi cvili ko da mi auto ima 500 000 km...

 

Vrhunac se desil danas nakon što sam sve sredil napravim s autom nekih 500 metara, uđem u frendovo dvorište koje nije asfaltirano, izađem, van i pogađate opet je ušal kamenčić i opet auto cviliii a svi me čudno gledaju...

 

Jel ima kakvo riješenje za ovo?, lud sam više od toga...

 

To se i meni dogodilo ali samo jedan put. Usao je kamen izmedu lima i diska u prednjam kotacu. Nisam bas siguran da ima lijeka za to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam potpuno isti problem, i to na putu u inozemstvu prvi put. Panika potpuna jer je zvuk kao

da se lomi poluosovina. Kamenčić je do sada svaki put sam ispao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd dobro, bar nisam jedini... vidit ćemo kaj će se dalje dešavat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i meni se je desila 2 puta. Prvi put sam taman bio blizu mog servisa pa su oni skinuli (50kn), a drugi put je kamenčić pao sam. Rekli su mi da auti nisu predviđeni za vožnju po makadamu. Mislim da je to neka mana tj. sigurno je neki oveći prostor između pa kamenčić lako uđe, šta mi se nikad prije nije desilo na niti jednom autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje objašnjenje, auti nisu predviđeni za vožnju po makadamu...znači npr. radi se cesta negdje pa bi trebal parkirati auto i pješke doma otići dok ne asfaltiraju do kraja?!?

 

hahaha koji debili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, ima jedan međuprostor i kad uđe unutra nemože više sam van nikako bez da skineš kotač i sam ga isčačkaš...

 

Koja debilnost...jedva čekam ribolov sad... al ću cvilit po cjelom Šumbaru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu drug ni cut u ribolov, jel znas pricu da sa golf 6 samo smijes ic ravno po takim terenima,ako ides s boka,onda sve cvilka i zmice se unutra u njemu kao da je stara kanturina u igri..

 

Uuu drug samo autoputevima i obilaznicama..

 

Majko moja mila.. Das tolke pare i gle sta onda imas.. Cccc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravili ste da su putevi zimi mahom posuti šljunkom. Meni se to desilo baš na takvim putevima. Mislim da

samo treba nastaviti voziti i da će sam kamenčić ispasti. Meni nije trajalo dugo, par minuta i nestalo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dogodilo se i meni nedavno, čim sam primjetio, stao, 2m u rikverc, ispao i vozi dalje :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
dogodilo se i meni nedavno, čim sam primjetio, stao, 2m u rikverc, ispao i vozi dalje :palacg

 

ubaci u rikverc i naglo kreni u rikverc i naglo kocnica

bilo meni par puta i uvjek uspjelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo meni 2 puta. Prvi put umro od straha da se nesto sjebalo... pa sam skino kotac i vidi kamencic. kad sam drugi put cuo isti zvuk sam gasssss dok se kamencic nije izgrebao o limicu i pao van.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predzadnji put sam čekal 3 dana, probal sam s naglim kočenjem, brza vožnja, spora, cukal ljevo desno i nije ispal i mogu reć da ni nebi kad sam vidil kakav je kad sam ga van izvadil...

 

Budem ga probal idući put shebat sa ovim u rikverc pa bumo vidili... Sutra sam na Šumbaru pa javim rezultate... i ribičije i kamenčića... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa... nema ni kamena ni šarana... popravni je od 27-og 4-og do 1.maja... ;) ... Pa da vidimo oćemo li patentirat brzu vožnju u rikverc il nećemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosli puta izvadio ostri kamen velicine ljesnjaka. Ja se ne bi zajebavao s tim naglim kretanjem, kocenjem.. Moze unutra biti veci kamen pa se moze ostetit nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se jedanput to dogodilo....mislio sam da će mi kotač otpasti...ali nakon par metara zvuk je nestao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li tko rijesenje za problem kamencica (pijeska) ? Naime svaki dan prolazim na posao gdje se sipa pijesak po zimi i imam takve probleme da mi je neugodno i sramota. Auto kad se vozi polako to struze drobi hoce se raspasti. Zadnja osovina tj. rekao bi lime one zastitne oko diska. Čim se ubrza malo prestaje ili kad se vozi duze po cistoj cesti ne cuje se nista. Ljudi se plaše kad se zaustavljam na zebri. Jeli se mogu te lime skinuti ili odmaknuti nekako ne znam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pjesak novi bi morao ispasti, ovo je nesto zapelo pa pjesak mota oko toga i grebe i drobi.

Meni je zapeo tako kamencic jednom, srce mi je puklo kakve zvukove je proizvodilo.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretezno vadim iz prednjih i nikad sam nemoze ispast nego se skine celjust i smrad ide van :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak to upadne?? Meni je jednom cvililo. Mislim da je otislo nakon pranja auta jer pretezno gurnem miniwash u felgu da ispere crnilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1