3 3
mislavto

3 dana detailnga :)

Recommended Posts

posto mi faks nikako ne da mira, auto mi je bio zapusten jako dugo. sad su zavrsili prvi ispiti pa sam krenuo radit "generalku" kako unutra tako i izvana.

 

proizvodi koje sam koristio:

pranje:

nigrin sampon s voskom

all purpose cleaner (apc)

detailing kistovi

rukavica za pranje sonax

rukavica od mikrofibre sonax

auto je opran two bucket metodom(dvije kante, jedna za sampon druga za ispiranje spuzve)

oprani su i pragovi unutra, unutrasnja strana vrata itd.

 

unutrasnjost:

sve je oprano uz pomoc apc-a i detailing kistova te su koristene sonaxove cockpit krpe

 

motorni prostor:

apc, kistovi, mikrofibre

clay bar:

bilt hamber clay bar 200g

poliranje:

3m fc+, 3m zeleni i zuti pad. 3m ultrafina SE i tamno plavi pad

 

vosak: sonax xtreme 1 full protect

 

slike od pranja nemam, ali to cu opisati kroz tutorial.

 

motorni prostor

prije:

dsc5004.jpg

 

dsc5005.jpg

 

poslije:

dsc5006z.jpg

 

dsc5007q.jpg

 

clay bar:

dsc4996.jpg

 

neke slike tijekom procesa clay-anja. nije bilo puno prljavstine osim na donjem dijelu vrata i zadnjem braniku...neke slike...

dsc4999c.jpg

 

dsc5000.jpg

 

auto je nakon toga opran i pregledan da se vide defekti. izgledali su poprilicno gadno iako nije bilo dubokih swearlova. ali holograma je kao u prici...

dsc5008.jpg

dsc5009.jpg

dsc5010m.jpg

dsc5010m.jpg

dsc5011.jpg

dsc5014a.jpg

dsc5016n.jpg

dsc5017k.jpg

dsc5020u.jpg

dsc5021k.jpg

 

prvi 50/50:

dsc5026.jpg

dsc5027f.jpg

dsc5028.jpg

 

malo me nije vrijeme posluzilo kasnije sa slikama, ali evo nekih poslije...budu slike i po suncu kad izade, jos cijeli auto nije dovrsen...

dsc5046b.jpg

dsc5052t.jpg

dsc5054o.jpg

dsc5056.jpg

dsc5058p.jpg

dsc5059.jpg

dsc5060.jpg

dsc5062.jpg

dsc5064u.jpg

dsc5067.jpg

dsc5072u.jpg

dsc5073.jpg

tu sam uspio uloviti malo sunca, swearl and hologram free ;D

dsc5075e.jpg

dsc5076j.jpg

 

evo slika na suncu malo, perla se super vidi, nema holograma ni nista  :yahooo :yahooo :yahooo

dsc5078z.jpg

 

dsc5079g.jpg

 

dsc5080n.jpg

 

dsc5081o.jpg

 

dsc5082.jpg

 

dsc5083e.jpg

 

dsc5084.jpg

 

et hvala svima koji su pogledali do kraja, komentirajte slobodno

Edited by mislavto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvala za trud, iz vana izgleda super, motor je mogao još malo pažnje dobit, npr.

8.jpg

 

Koja slika uređene unutrašnjosti? :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijepo obavljeno,al ovaj stražnji spojler na gepeku mi izuzetno loše polakirano djeluje,pokvario mi je cjelokupni dojam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam htio dalje motor usjajit, dovoljno mi je sto sam ga pocistio, prebrzo se prasina skupi ako ga namazem necim za plastiku...nemam nazalost detaljne slike iznutra. A prije ciscenja nisam slikao pa da se ima pregled prije/poslije tako da nisam ni stavio...

Inace, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose lakiran nego je plastika jako neravna, nije original spojler nazalost, jos je ovdje kut slikanja takav da stvarno izgleda gadno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak je ovo slika nakon tretmana ciscenja onda sam ja sveti petar

 

http://img198.imageshack.us/img198/2414/dsc5006z.jpg

 

Ne radi se o tom da treba cockipit sprejom namastit plastike ali one ovdje nisu niti ociscene.

 

 

 

Poliranje me se isto nije bas dojmilo...u najmanju ruku slike su očajne before/after pa i nemam bas neki dojam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ok.

Jedino neznam sta ti smatras pod dojmljivo poliranje, ja smatram rijesavanje swearlova i rds-ova kao i povrsinu na kojoj nema holograma, to sam i dobio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast dosta je lijepo ispalo ciscenje, jedino da malo motorni prostor jos poraditi na tome :palacg :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naglasak nije bio na motornom prostoru, ja sam gapocistio koliko sam mislio, plastike su ociscene koje su bile prljave, no dobro, kritike su dobrodosle uvijek...

A na laku je napravljena kompletna korekcija, kao sto radi svig ili bilo koji detailer i sa istim proizvodima.

Sad ce na ovo bit svakakvi komentara ali neka, onaj tko prati detailing zna sta i kako se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem..ili fotic ili pristup/nacin slikanja nijei dao 100% dojam onoga sto se radilo ili nije urađeno kako treba.

 

 

btw za sta koristis onu spuzvu koja je na brisacu na jednoj slici ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je aplikator za vosak za ciscenje iliti cleaner wax. njime sam presao cijeli auto jer nisam brisao auto nakon pranja poslije clay bara nego sam ostavio auto da se ocjedi, a voda je kod nas tvrda pa sam htio sprijeciti bilo kakvu opasnost od grebanja laka prilikom poliranja. mozda nije bilo potrebno ali sigurno je sigurno :rolleyes:

 

a fotic je nikon d90, jedino moje sposobnosti kod slikanja nisu na razini. ali na slici na suncu se vrlo jasno vidi da na laku nema holograma i swearlova niti bilo kakvih drugih defekata, to mi je bilo bitno pokazati

Share this post


Link to post
Share on other sites

D90 je odlican fotic. Bit ce da moras poraditi na fotkanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tesko noi auto urediti i ocistiti, on je takav morao redovno do sad i biti, dat cu ti ja neki stari auto pa kad ocistis onda otvori topic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa radio sam ja i golfa2 i golfa 3, oba su tu na forumu,opel corsu, bmw 320i i passat 2.0 tdi i to rucno. sad se preslo na stroj i ozbiljnije proizvode, moze biti samo bolje, nikako losije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
a tesko noi auto urediti i ocistiti, on je takav morao redovno do sad i biti, dat cu ti ja neki stari auto pa kad ocistis onda otvori topic :D

 

E to je tek tesko jer stari auto ovisno koliko je odrzavan moze biti slucaj da napravis sve u svojoj moci a on i dalje ne odiše sjajom i čistočom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve ok.

Jedino neznam sta ti smatras pod dojmljivo poliranje, ja smatram rijesavanje swearlova i rds-ova kao i povrsinu na kojoj nema holograma, to sam i dobio...

 

Super je sve....odlično....ne znam šta bi trebao radit na novom laku....samo ga sada održavaj hard wax svaka 3-4 mj da je zaštićen i bok....

Share this post


Link to post
Share on other sites

vecini na forumu je vrh auto saprat u autopraoni, i usisat za 5kn...uslikaju ga sa 100m kako bi dobro izgledao i to je to....

 

drago mi je kad vidim da netko pridodaje paznju ciscenju onako kako bi inace trebali...e sad, dal moze bolje, moze! no i ovo je daleko od vecine...

 

bravo...samo naprijed :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

btk, auto odlicno igleda i mogu si misliti kako se sad osjecas kad sjednes u njega:D

 

nema mi nista gore od holograma i swearlova na novim autima preko 20k eura...

 

 

povraca mi se kad vidim novi auto crne boje kako je cijeli izgreban od cetki i loseg pranja :doh

 

tako da za ovo :bravo:bravo:bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to prvi put da se igram s time, radim ja to vec 3-4 godine, samo prvi put sam radio strojno i s ozbiljnim proizvodima. nakon treninga na gitarama i friziderima sam probao na autu i ide mi. probao sam i na curinoj fabiji i super ispada. ulozio sam puno novaca i zato mi je jos vise drago da mi ide. auto nije jos cijeli gotov, nisam imao vremena jer stari uvijek negdje ide. ali lijepo je kad nema ogrebotinica po njemu, to da :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je vec tema otvorena da se malo ubacim :)

Znači planiram nanjeti vosak na auto (Sonax extreme wax), novi sam u tom području, pa me zanima dali to mogu dobro napraviti ručno?

S voskom sam dobio i onu spužvicu, te mikrofibra krpu neku. Sad me zanima dal bi mi netko mogao ukratko objasniti postupak nanošenja tog voska jer se bojim da ne oštetim lak, tj ne napravim one sitne crtice i holograme. I dali je to uopce moguce s voskom napraviti (oštetiti lak) jer piše da nije abrazivan.

 

Znam da ima milijun tema o poliranju, ali ja ne želim ukloniti nikakve ogrebotine ni nište nego samo nanjeti zaštitu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
vecini na forumu je vrh auto saprat u autopraoni, i usisat za 5kn...uslikaju ga sa 100m kako bi dobro izgledao i to je to....

 

drago mi je kad vidim da netko pridodaje paznju ciscenju onako kako bi inace trebali...e sad, dal moze bolje, moze! no i ovo je daleko od vecine...

 

bravo...samo naprijed :)

:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
vecini na forumu je vrh auto saprat u autopraoni, i usisat za 5kn...uslikaju ga sa 100m kako bi dobro izgledao i to je to....

 

drago mi je kad vidim da netko pridodaje paznju ciscenju onako kako bi inace trebali...e sad, dal moze bolje, moze! no i ovo je daleko od vecine...

 

bravo...samo naprijed :)

 

x2

Share this post


Link to post
Share on other sites
kad je vec tema otvorena da se malo ubacim :)

Znači planiram nanjeti vosak na auto (Sonax extreme wax), novi sam u tom području, pa me zanima dali to mogu dobro napraviti ručno?

S voskom sam dobio i onu spužvicu, te mikrofibra krpu neku. Sad me zanima dal bi mi netko mogao ukratko objasniti postupak nanošenja tog voska jer se bojim da ne oštetim lak, tj ne napravim one sitne crtice i holograme. I dali je to uopce moguce s voskom napraviti (oštetiti lak) jer piše da nije abrazivan.

 

Znam da ima milijun tema o poliranju, ali ja ne želim ukloniti nikakve ogrebotine ni nište nego samo nanjeti zaštitu :)

 

voskas rucno. nema neke filozofije. s tom spuzvicom nanosis vosak. najbolje dio po dio auta jer inace moze biti problema pri brisanju.

pustis 10-15 minuta nakon sto naneses. prstom mozes provjeriti je li vosak spreman za brisanje. prodes prstom po mjestu koje si voskao, ako ispod bude cis lak onda mozes brisati, ako je masno onda jos pustis.

nemoj jako stiskat mikrofibrom (dobio si onu crvenu) jer ako stiskas onda ostavlja sitne ogrebotine na laku koje se vide pod reflektorom.dakle mikrofibru pritisci na lak njezno, cijelim dlanom i cesto okreci mikrofibru. ja uvijek imam 2 kad voskam.jednom uklonim vosak i onda drugom uglancam jos...i to ti je to vise manje...ako nesto nije jasno pitaj.

inace, taj vosak je po meni dobar, daje lijepi duboki sjaj, ali ne traje bas dugo. sonax ima jedan bolji vosak, zove se premium carnauba wax

edit: prije voskanja lak treba pocistiti bar s cleaner voskom ako nemas clay bar(imas npr od eagle one za nekih 45 kn u bauhausu)

Edited by mislavto

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3