0
Besramni

Farbanje unutrašnjih detalja

Recommended Posts

pozdrav škvadro,

 

Interesira me slijedeće: da li je moguće doma u garaži prefarbati zasebne plastične detalje unutrašnjosti? Da kola iznutra budu, npr. dvobojna, kao na slici. Neki dan mi je sinula ideja da izvadim sjedala, zaljepim sve dijelove koje neću farbati i krenem.

Ali mi treba stručni savjet kako pripremiti površinu prije procedure, kakve boje koristiti, koju tehniku itd.

 

Hvala!

 

VW-Golf-Plus-Interior.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno zaboravi na to, kući da to odradiš je daleko od onog što ti očekuješ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, al jel može malo opširnije -

zašto ne, koje su teškoće?

Edited by Besramni

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj znaci ti bi to bojao unutra ,a nebi vadio vani nego zastitio ono sta nemislis bojat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ono što bi ljenčine napravile:)

 

Šalim se. Neću pametovati: jednostavno ne znam. Za to i pitam. Ako je nužno sve skinuti, skinut ću, samo ne znam od čega početi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Ne znan sto napisati kao odgovor,zapravo nevirujem da pitas to sto pitas. :mellow:

Osim sto tribas cili ali bas cili auto zastititi(iznutr i izvana) pa jos ono unutra sto ne zelis piturati pa sve to piturati iznutra pa +sve procedure brusenja svega prije same boje itd...mislin da je lakse odvidati 20 vida i sve to lipo i kako triba opiturati po mogucnosti u komori i ponovno sve vratiti i biti zadovoljan odradjenim,a ne zaliti kune za boju i rad koji je neprocjenjiv(od zivaca do zavrsnog efekta):palacg

 

...eto mog misljenja :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, imam ideju, blage veze nemam kako je ostvariti. Jedino kaj imam je (trenutno) dosta slobodnog vremena i dobre volje.

Felge farbat npr. je jedna stvar, al ovo pojma nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znan sto napisati kao odgovor,zapravo nevirujem da pitas to sto pitas. :mellow:

Osim sto tribas cili ali bas cili auto zastititi(iznutr i izvana) pa jos ono unutra sto ne zelis piturati pa sve to piturati iznutra pa +sve procedure brusenja svega prije same boje itd...mislin da je lakse odvidati 20 vida i sve to lipo i kako triba opiturati po mogucnosti u komori i ponovno sve vratiti i biti zadovoljan odradjenim,a ne zaliti kune za boju i rad koji je neprocjenjiv(od zivaca do zavrsnog efekta):palacg

 

...eto mog misljenja :palci

 

hvala stari!

 

Mislim da ću to i učiniti, ali me doista zanimalo da li je moguću u kućnim uvjetima.

Jer znam tipa koji se je na passatu strop prefarbao u crno nekim sprejem, ono, za uru i pol i sve pet. :D samo ne znam kako mu se sad ta boja ponaša na suncu i u različitim uvjetima :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo me podjseca na jednu epizodu mr.beana kada je zastitio novinama pola stana,stavio bombu u kantu vode i na taj nacin obojao stan.

ne rugam se,ali situacija je slicna ovom sta si ti namjerava.

u svakom slucaju da to ispadne profi....nista osim TAPECIRANJA nebi izgledalo ok,IMO.

a ako vec zelis bojat nesto,onda rastavi,to je vw,dovoljan je jedan torx za sve iznutra rastavit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

...zaboravih ti reci najvaznije a to je da koliko god dobro pripremis plastiku za farbanje i kad to ofarbas u finalnu boju,tokom koristenja auta negdje ces zapeti s necim o te plastike bilo kljecem bilo stvarima koje unosis u auto i ispod ce ti se opet nazirati postojeca boja,tako da ti to i nije neki posao bas koji ce imati dugotrajan ucinak...ili ces stvarno paziti kako se ponasas i rukujes u autu.

 

Farbanje plastike ti ide ovako

trebas je najprije odmastiti sa sredstvom za skidanje masnoce to kupis u trgovini boja i lakova,zatim kad se sve posusi dajes prajmer za plastiku,nakon njega mozes odma farbati ako zelis da ti plastika ostane onako tvornicki hrapava ili ces preko primera dati lagani sloj spric kita i lagano prebrusiti pa ofarbati u zeljenu boju :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

super, hvala svima!

 

Mexx i 084GT - sve što pišete drži vodu i logično je.

Mislim da ću za početak probati manje elemente - rešetkice air conditiona s vozačke i suvozačke strane.

Za sve ostalo ili tapeciranje ili profići

Share this post


Link to post
Share on other sites

strah me da to nece izgledat lijepo...tj znam,al eto nezelim bit partybreaker :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni za boga nemoj tako kako si mislio,na sto bi to licilo onda,cirkus

Share this post


Link to post
Share on other sites

neću. Nakon vaših savjeta i ženinog: "Koliko ti uopće imaš godina??!" :palica rađe peljam u profi radionicu.

Edited by Besramni

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas danas ok boja, polyuretan boje mogu se mjesati i u mat ili postotak neki zeljeni polumat tona, odlicnih su svojstava, jednostavno srastu s plastikom, jos ako stavis prije nagrizajuci prajmer milina, ali bojim se da ti sam vjerujem neiskusan s time ne mozes napraviti u startu kako treba to biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebih da pametujem i da te odgovaram od ideje,ali za svaki slućaj te djelove koje si kanio opiturati,nabavi još jedne. Ustvari najlakše ti je otiči na otpad,kupiti rešetkicu grijanja za 10 kuna i probati na njoj. Pa ako ispadne kako si zamislio,ideš dalje,ako ne baciš i gotovo. Gledao sam par pokušaja pituranja tabli,rešetkica i sl. obično je jako kratko trajalo,a poslije moraš mijenjati sve,jer ne liči ninašta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da i ja kažem pošto sam radio to prijatelju na golfu, trebas sve rastavit, odmastit, ošmirglat blagim šmirglom, nekih 1800, primer bacit i onda bojat!najbolje prvo baza pa mat lak, iako imaš super sprejeva, jednokomponentnih koji u sebi imaju mat lak!ova dvokomponentna je postojanija i teže se oštećuje!kod njega ima nekih pola godine i kao prvog dana sve super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, doista vrlo kvalitetne stvari pišete, stvarno si čovjek sad već malo trezvenije može predočiti s čim ima posla.

Edited by Besramni

Share this post


Link to post
Share on other sites
0