3 3
Guest

VIN dekoder

Recommended Posts

Očito da mojih oznaka opreme nema u bazi više, jel postoji način da ih se dešifrira ili makar ko ima "starije" wagene poput mog Das Rocca '91. god. neka mi rastumači ove kodove prema svojima il kako već. Puno HVWala! M.

 

motor/getriba JH AUG

 

boja/unutrašnjost LA5U 48

 

opcije RCB W04 W30 130 197 571

615 713

Edited by Miro-Su

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošalji mi na PM broj šasije da vidim kaj će mi dati

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukucana je kod motora....u biti onaj limeni dio koji je izmedju kabine i motora...na visini usisa.i u bunkeru je naljepnica sa šasijom i PR codovima (kodovi opreme)

 

205068415-w988-h741.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke, hvala ti puno.

Jos sam nasao da kodovi na poklopcu zupcastog i na kraju bloka (kod getribe) moraju biti isti, jesi ti upoznat s time?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko znam je na poklopcu zupcastog samo oznaka motora sa barcodom...na bloku motora je isto negdje oznaka motora.

a naravno da bi se trebali sve oznake poklapati,u protivnom se zna da je drugi motor ili getriba ubacena.sto ne znaci da je lose.

samo serijske brojeve motora se ne pisu pa nisu ni bitne (u prometnoj ili knjizici voziila)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad si me nesto pitao....mislim da je na gornjoj strani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na gornjoj strani oko birača brzina bude oznaka 3 slova i broj npr. golf 3 CYP oznaka getribe isto tako i golf4,5... pasat sharan itd jedino za passat 3 bg,audiji odnosno ovi sa uzdužno postavljenim motorom nisam siguran jer nisan iša za tim di je oznaka ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav dečki jel mi može neko reći dali postoji serisjki broj na motoru od golf IV 1,9 TDI?
Pošto se motor nalazi u golf 2 pa me samo zanima da vidim kaj bi meni izbacilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu...

 

Audi A4 B6 je u pitanju i zanima me da li ima jos neko mjesto sa onom naljepnicom o tipu motora,mjenjaca,oprema.. itd?

Jer je nema u gepeku kod rezervnog tocka. 99% znam da nije niko odlijepio ili nesto slicno.

 

Servisne nemam tako da to otpada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokic, jel zna netko da li je relevantna stranica www.vindecoderz.com. Sto se tice broja km?

Imam broj sasije za auto koji je uvoz, sestra kupuje. Pa da li mogu gdje (ovlasteni servis, neka stranica, bilo sto) pogledati povijest servisa i sve vezano uz to. Koliko je tesko krivotvoriti servisnu nekom dileru iz žice?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovlasnenom po broju sasije ti mogu reci sta je rađeno

Košta li to što, mogu samo mail poslati ili moram ići tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da ce ti mailom davati takve podatke, odes fino tamo za onaj pult di covjek uzima aute za servis, kazes mu kakva je stvar i on ti te podatke izvadi. I da platis pivo bolje je nego da uzmes neku kramu pa da ti se smije poslije i kaze vidi sta je auto napravio km za prve 3 god i onda "20 000" za iducih 5 godina.

Provozaj se, ne bilo ti tesko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da ce ti mailom davati takve podatke, odes fino tamo za onaj pult di covjek uzima aute za servis, kazes mu kakva je stvar i on ti te podatke izvadi. I da platis pivo bolje je nego da uzmes neku kramu pa da ti se smije poslije i kaze vidi sta je auto napravio km za prve 3 god i onda "20 000" za iducih 5 godina.

Provozaj se, ne bilo ti tesko :)

Ha to cu i napraviti. A provozao sam se. Sve oke samo sto je glasan motor. 1.4 tdi. Glasniji od mog od 1.9 pd 130 konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozaj do ovlastenog to sam mislio.

Ak je 1.4 to je 3 klipa mora cudno radit :D

Odrezani 1.9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozaj do ovlastenog to sam mislio.

Ak je 1.4 to je 3 klipa mora cudno radit :D

Odrezani 1.9

Možda je prava riječ "osakaćeni" 1.9.

Provjerili u ovlastenom, km odgovaraju servisima, servisi odgovaraju servisnoj, lijepo se vozi. I doso je veceras doma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3