4 4
golf_ri

MFD

Recommended Posts

Probaj ovu strelicu sto ide u desno drzati 5-10 sekundi,tako se na Gammi potvrdjivala sifra,da li je isto ne znam mozda se neko javi ko to bolje zna.

 

rns_mfd_3b0935191g_8.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li iko šemu spajanja MFD-a i fis table?

Jer san danas spojia, a ništa mi se ne prikazuje na tabli, ni FM stanice ni navigacija kad uđem u nju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražim ali ne pronalazim nešto konkretno jedan spominje TMC-box, drugi neki Dump file a treći Can-Bus pa sad ni ja vše ne znam. Našao sam brojeve od pinova i njihvo značenje za mali zeleni konektor, mislio sam da se radi o C3 bloku a ovo je zeleni C2 koliko vidim.

Smeđi FIS konektor T20
Pin 12
Pin 13
Pin 15

Zeleni konektor C2
8 MFA-Display, Clock
9 MFA-Display, Data
10 MFA-Display, ENA

grün Navi <-> grun KI
.............8 <-> 30
.............9 <-> 31
...........10 <-> 32

4a0972643k8psr.jpg

http://www.golf4.de/antireffer/?http://golf.getfreespace.de/download/Schaltplaene_und_Elektronik/CAN-Bus_Antrieb.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedjelja je odmori od blokova i dump file-ova ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TMC box samo ako je u pitanju G revizija. Ako je D nema potrebe za TMCom.

 

 

 

Uzmeš Zeleni konektor (mini iso pored plavog za CD Changer) iz MFDa (pinove 8,9 i 10) i spojiš na veliki zeleni od km santa pinovi 30,31,32.

 

Znači:

MFD pin 8 - FIS pin 30

MFD pin 9 - FIS pin 31

MFD pin 10- FIS pin 32

 

Ovako ti neće pokazivati samo Navigaciju. FM i numere koje slušaš će pokazivati.

 

20-Pin-Radio-MINI-ISO-Connector-Extensio

Ovaj zeleni mini iso u sredini.

 

2.jpg?w=480&h=480&fit=clip

Ovaj Zeleni konektor na FISu.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ovdje sam već bio objasnio kako i što. Jesi li ovako povezao?

Zna li iko šemu spajanja MFD-a i fis table?

Jer san danas spojia, a ništa mi se ne prikazuje na tabli, ni FM stanice ni navigacija kad uđem u nju

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš da izvadi pinove iz zelenog C2 konektora i stavi u zeleni T32 konektor od sata po onoj shemi koju sam i ja našao samo nisam skužio da idu u T32?

Zeleni ISO konektor C2 / T32 konektor od sata (zeleni KI)
8 MFA-Display, Clock....................................<-> 30
9 MFA-Display, Data.....................................<-> 31
10 MFA-Display, ENA ..................................<-> 32

Ovaj kabel smo uzeli u Suwtecu...
Kabelsatz FIS/MFA - MFD/MCD/Gamma_(https://www.suwtec.de/Kabelsatz-FIS/MFA-MFD/MCD/Gamma)

kabelsatz-fis-mfa-mfdnjsp0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne kužim ovaj spoj ali vidim da postoji isti takav kabel samo bez T20 konektora, samo sa zelenim C2 ISO konektorom i takvo spajanje bi mi imalo smisla jer je povezan sa MFD-om pa onda T32 konekotorom sa satom, samo da li su pinovi 30,31, 32 prazni ili ih treba spajati na postojeće ISO stopice.

vw-kabel-fis-iso_b2vkpif.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe spajat i dodavat žice na zeleni konektor kad postoji utor baš za tu namjenu. I to dodavanje žica u zeleni konektor podržavaju samo immo3 table, u mene je immo2.

Sa obdeleven san iskodira (doda +16 u coding 17-instruments) secondary display. Može li se sa vcdsom napravit neki output test ili nešto slično za provjeru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, kod mene bi takvo spajanje imalo smisla jer imam immo3 da dobijem dodatne informacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moga bi tako, al kad već imaš kabel samo ga uključiš u utor, bez komplikacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne kužim ovaj spoj ali vidim da postoji isti takav kabel samo bez T20 konektora, samo sa zelenim C2 ISO konektorom i takvo spajanje bi mi imalo smisla jer je povezan sa MFD-om pa onda T32 konekotorom sa satom, samo da li su pinovi 30,31, 32 prazni ili ih treba spajati na postojeće ISO stopice.

 

vw-kabel-fis-iso_b2vkpif.jpg

Ovo je dovoljno ako nećeš da ti pokazuje Navigaciju.

Znači imaš samo info o radio stanicama i numeri koja se reprodukuje sa CD/Emulatora.

Na ovaj način moguće je povezati čak i VW Gamma sa Full FISom.

 

Da bi radila i navigacija onda mora da ide taj poseban kabl što ga luka93 spominje. Zato što navigacija iz MFDa komunicira sa tablom pomoću CanBus signala.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno se pisalo a malo reklo, što bi se reklo. :)

Gornji kabel je u pitanju sa dva konektora T20 i C2 onda nema potrebe kemijat sa T32 konektorom nego uštekat u taho / MFD i vozi a tako je i predviđeno, jedino vidjet zašto ne radi a to će Luka vjerujem riješit i lijepo objasnit što se mora još poslije podesit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješit ću sigurno, nisan se puno ni trudija zasad, samo spojia i neće, ovih dana ću opet rastavit pa sve pažljivije prigledat.

Danas san se uvatija poliranja, lako ću za mfd, bitnije mi je da sjaji. I uspija san skinit one "ogrebotine" od nekidan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za žicu možeš da iskoristiš UTP ili STP mrežni kabl. Samo džekove nabavi.

 

 

A ako nećeš NAVI da koristiš zašto bi povezivao ovim kablom izviše?

Evo ti DIY varijanta.

Uzmeš Zeleni konektor (mini iso pored plavog za CD Changer) iz MFDa (pinove 8,9 i 10) i spojiš na veliki zeleni od km santa pinovi 30,31,32.

 

Znači:

MFD pin 8 - FIS pin 30

MFD pin 9 - FIS pin 31

MFD pin 10- FIS pin 32

 

Ovako ti neće pokazivati samo Navigaciju. FM i numere koje slušaš će pokazivati.

 

20-Pin-Radio-MINI-ISO-Connector-Extension-Harness-Adapter-Cable-Distributor-for-VW-Audi-Skoda.jpg

Ovaj zeleni mini iso u sredini.

 

2.jpg?w=480&h=480&fit=clip

Ovaj Zeleni konektor na FISu.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Samo da javim da MFD 3B0 035 191 D i Full FIS Immo3 tabla komuniciraju na ovaj način.

 

Isprobaću i G verziju, da vidim da li je potreban taj TMC box.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje nabaviti 10pin DIN i 26 pin Siemens konektor?

Htio sam da napravim kablove, tako da dobijem neke dodatne opcije na MFD.
Tipa kameru, audio AUX, automatsku promjenu teme dan-noć, smanjivanje svjetlosti ekrana potenciometrom i još neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdje nabaviti 10pin DIN i 26 pin Siemens konektor?

Htio sam da napravim kablove, tako da dobijem neke dodatne opcije na MFD.
Tipa kameru, audio AUX, automatsku promjenu teme dan-noć, smanjivanje svjetlosti ekrana potenciometrom i još neke stvari.


Meni bez ikakvih kablova minja jačinu svitla i dan/noć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno , meni je to radilo sa originalnim kabelima.
No nije mi radija prikaz stanica na fis-u, jer imam G verziju mfd-a. Al ne briga me to više jer sam ugradija modul, koji koristi taj dio ekrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači definitivno na G verziji nema ispisivanja na bordu, bez TMC boxa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znači definitivno na G verziji nema ispisivanja na bordu, bez TMC boxa?
Ja nikako nisam uspija to osposobit.
Sad mi te tri žice zadužene za prikaz koristi ovaj modul tako da me i ne briga to više

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4