0
limp19

parametri dizni u vag comu

Recommended Posts

jel moze neko da mi kaze da li su ok parametri dizni koji variraju od -1 do 1 u mjernom bloku 13 za golfa 5 1.9 tdi?

na prvom cilindru ide u minus 0,4 a ovi ostali su mozda 0,1 u plusu... da li je to ok? auto normalno ide... hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi ti pisat kad stavis strelicu, tako barem meni: IDLE i onda od -koliko do + koliko ti je dobro, meni je za 2.0tdi cini mi se od -2.5 do +2.5

Share this post


Link to post
Share on other sites
trebalo bi ti pisat kad stavis strelicu, tako barem meni: IDLE i onda od -koliko do + koliko ti je dobro, meni je za 2.0tdi cini mi se od -2.5 do +2.5

znam druze meni pise od -1 do 1 zato i pitam... trebalo bi da je sve ok posto je u toj granici... nego mi bilo cudno sto ide u minus...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel moze neko da mi kaze da li su ok parametri dizni koji variraju od -1 do 1 u mjernom bloku 13 za golfa 5 1.9 tdi?

na prvom cilindru ide u minus 0,4 a ovi ostali su mozda 0,1 u plusu... da li je to ok? auto normalno ide... hvala na odgovorima

Jednom prilikom sam i ja kod sebe testirao dizne jer mi se osjeti u ispušnim plinovima miris nesagorjelog eurodiesela, inače kod mene je AXR motor sa 74 kW. i dizne su bile 2 u plusu 2 u minusu na leru, al u granicama normale po vag -comu. Uredno me uvjerili da je to ok i dalje se to osjeti. Tako da ne znam o čem se tu radi, al auto ide i dalje a potrošnja normalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ti biti i slabija kompresija na tom cilindru pa dizna kompenzira ili je dizna malo lošija, uglavnom u granicama je normale.

 

Naj se sekirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu, samo se drži mog savjet, daj mu vode, nafte, kvalitetnog ulja, a onda gas i nemaš brige, ti motori se voze kao benzinci :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Može ti biti i slabija kompresija na tom cilindru pa dizna kompenzira ili je dizna malo lošija, uglavnom u granicama je normale.

 

Naj se sekirat.

bravo... jer mnogi misli da tako kontroliraju dizne

Share this post


Link to post
Share on other sites

imbus 6,okasti 18(ak se ne varam),stegni,otpusti za 180 stupnjeva i gas...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0