11 11
Guest O84GT

Golf 3 vr6 StaticKorps Project

Recommended Posts

Guest O84GT

Po slikama prije se naslucuje da ide motor vani i instalacija jer zelim obojati i motorni prostor kad cu vec lakirati komplet auto.

 

Da imam manje posla kad ga dignem na dizalicu...danas sam se zabavljao sa strujom u autu tj. sa viskovima instalacije koja je sluzila za otvaranje vrata preko daljinskog a isto tako to je bila instalacija za istu stvar samo za dugmad koja su otvarala vrata iz kabine,isto tako sam uklonio instalaciju za cukice koje su prije bile u autu.

Vec kad sam se igrao sa zicama onda sam u potpunosti otklonio ostatak instalacije od muzike jer to cu slagati sve ispocetka kad ga jednog dana zavrsim.

Slika od toga nema jer sam se cijeli izljepio od odmotavanja izolir trake,sve je vani sto ne treba biti...dovodim to lagano oem stanje.

 

Igrao sam se isto i sa kmh satom...imao sam dva komada jedan sam kupio zbog pozadine jer je na moju zaljepljena LED podloga koju sam pocupao pa evo slika

krenuo sa skidanjem

P1220298_zpsc66891ff.jpg

P1220299_zpsa8ab6b50.jpg

covik uci dok je ziv pa sam skuzio da sam trebao samo preseliti sa sata za djelove komplet urice i to je to...pa sam to i napravio

P1220309_zps36e51009.jpg

ociscen,sklopljen...jos moram ispolirati staklo

P1220315_zps95d8eb04.jpg

i zapakiran za bolje dane

P1220316_zpsae5599e3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Evo napokon sam i haubu rijesio,htio sam opet zatvoriti rupe za strcaljke samo sto je na prosloj haubi to bilo napravljeno na nacin da su otvori povareni,sad sam odlucio to zatvoriti sa plastikom da se ne bi hauba pokrivila prilikom varenja jer zelim odraditi posao sa sto manje kitanja.

To sad ovako izgleda...jos treba to zavrsno urediti i sa P 600 pobrusiti haubu sa unutarnje strane,i naravno prije zavrsnog spric kita otvoriti rupe za strcaljke ispod haube

P1220317_zps52e59e4e.jpg

druga strana,iako se radilo sa plastikom rasirio sam to sto vise da se ne vidi nikakav prelaz ili grba

P1220321_zps54d1a20b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Nije stalo radi se punom parom...posao i susret uzimaju svoje ali se svejedno ne odustaje...

Nemam slika nazalost jer se dosta toga radi po noci jer nemam kad drugo,zadnje sto sam napravio je da sam skinuo gewinde i stavio original amortizere,kad dodje vrijeme za to onda cu i reparirati i osvjeziti gewinde dok se ne skupi lova za nesto sto zelim jako.

Rastavio komplet auto i sve djelove(vrata,blatobrane,branike,haube)polakirao u boju da popunim ako je negdje nastalo da se povjkao kit ili da se vide risevi od brusenja,mogu reci da sam odusevljen sa poslom,jedino na zadnjem braniku treba popraviti jednu tockicu.

Ovih dana bi trebao vaditi motor i onda cijeli auto polakirati i onda sve zajedno sa P1000 i polakirati zavrsno,radi se polako i sigurno i iskreno nista ne prepustam slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

evo poslikao danas,malo se brusilo pa iskoristio priliku za slike

...ne pitajte za boju to sam imao pri ruci

P1220388_zpsb09e77ad.jpg

P1220389ndashkopija_zps20b0d62c.jpg

nesto se i pobrusilo

P1220390ndashkopija_zps849d18b2.jpg

P1220385ndashkopija_zps3f369b37.jpg

P1220383_zpsb1efb979.jpg

 

 

 

sad jos ostatak auta i opet veselje zvano brusenje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

iz rodjakove garaze sam ga prebacio kod sebe u radionu,pocetak zavrsnih radova

P1220559_zps9b3e9bff.jpg

P1220561_zps53973da9.jpg

koliko mi je vrijeme dopustilo poceo sam rjesavati instalaciju,ovi narandjasti detalji su papirici jer sam zapisivao instalaciju da mi kasnije bude lakse vratiti nazad

P1220562_zpsd56664a3.jpg

P1220571_zps0a22062e.jpg

P1220573_zps16f228a9.jpg

jos nesto sam izvadio,neznam kako se to zove ali recimo,nosac armature,stanje-lose

P1220569_zps0d37fa92.jpg

P1220570_zps9b7429c9.jpg

nastavak slijedi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Evo malo slika samog motora...kako i izgleda triba ga osvjeziti,prljavstine i svega posvuda sto od voznje a nesto i od brusenja tjekom limarenja

Posted Image

Posted Image

I evo koda za sad dok je jos tu

Posted Image

Motor ce ici zadnji na doradu do tada slazem ostale stvari...kako ce motor i motorni prostor izgledati ni sam ne znam,puno je ideja ali o tome kad dodje vrijeme

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Ventilacija je vani,nju cu komplet rastaviti i staviti novi radijator

arybe7ej.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Opet po starom kolda nista nisan radio...

Poceo sam guliti ovo brtvilo,pa sam nakon toga poravnao malo izdanak na muldi i odstranio viskove

7u9e7ema.jpgumatune7.jpg

Moj najdrazi alat

tu5atu9y.jpg

Pa iskoristeno znanje od mog limara

pu6upyju.jpgesu6u9yp.jpg

I dobio to...lijepo i ravno sad to izgleda zadovoljavajuce

hytazyda.jpg

Vrh mulde poravnao i napravio novi zavrsetak

veja9uhe.jpg

Gotovo

qupa4ata.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by O84GT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Hvala kolegi Marko zd na pomoci oko rastavljanja

Posted Image

Posted Image

A ovo,ovo Vam je lice covika koji u ruci drzi svoju igracku,znaci postoje igracke i cekic,sto oce reci da je slika prije sa tzv mojim najdrazim alatom bila posvecena upravo Marku,

Slika sve govori

Posted Image

Skinuli doli sve Posted Image

Za sad rastavio samo letvu

Posted Image

Posted Image

Fora je raditi u dobrom drustvu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Rastavio sve Posted Image

Posted Image

Poluosovine jos nisam izvadio jer nemam alat

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Skinuli zadnji trap opet je pomoc pruzia kolega marko zd

Posted Image

Posted Image

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Slabo se radi a i pise...malo zdravlje malo blagdani i veronika opet stoji,nesto smo i radili,eto nije puno ali bez ovog nisam mogao dalje.

Auto je gurnuto uz jednu stranu uza zid kad sam ga stavio u garazu,posto sam skinuo trapove nekako sam morao napraviti da je auto mobilno u garazi pa sam to odradio ovako,

Prednji dio

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted Image

Zadnji dio mi je dao posla jer sam u prvom planu htio da se kola uhvate na mjesto gdje se zavidava most ali je to pod kosinom pa su se kola lomila iodustao od toga i napravio ovo uz pomoc kolege marko zd,koji ujedno jedva ceka slike:)

Posted Image

Posted Image

Sad kad je mobilan mogu zavrsavati guljrnje mozornog kosa i polako zavrsavati pricu oko pripreme:)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

I napokon nakon par mjeseci opet na svome mjestu

Posted Image

Posted Image

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Krenuli radovi oko muldi

 

py8u5yde.jpg

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Pobrusio kit,da samo napomenem nisam kitovao preko golog lima nego samo gdje je ostalo jos stare farbe

arahe3a8.jpg

Pospricao primer,nisam htio koristiti zeleni jer izgleda socijalno pa sam koristio sivi

ejupy7yp.jpg

Sad mulde izgledaju kako treba,nema vise nakrcane mase preko spojeva i to sad izgleda lijepo i cisto

ve2uvemy.jpg

gy2e2aru.jpg

ve8a5abe.jpg

Istu stvar sam napravio sa drugom muldom

a9a9a3u3.jpg

Temelj

ymyryga6.jpg

Jos ostaje rijesiti fire wall i to je onda to sto se tice kosa,jos moram instalaciju izvuci vani a to me lagano muci jer nisam iskusan sa zicama:)

Dok se to susilo poskidao sam criva od kocnica sto idu na zadnji most i isto tako i ostatak criva te ih odmastio sa ivasolom i posusio te su spremnu za daljnji rad

da4ede6y.jpg

Skinut je i servo bubanj

de9e8e8y.jpg

Pa je isti rastavljen

9amyjy8a.jpg

7u2y8esy.jpg

eguruqe3.jpg

zynygujy.jpg

Iskoristio sam danasnji kisni dan i oprao i odmastio dio podvozja,zadnji trap nisam dirao jer sam iz nekog razloga privremeno vratio zadnji mostna auto...slike nemam dok je jos sve bilo prljavo ali evo nekih kad je sve ocisceno...ovo mi je ujedno i prevozno sredstvo:)

ygy3uzuq.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Auto je bilo u sprickitu jos od desetog mjeseca prosle godine,doslo je vrijeme da i ostatak sasije polskiram u ovu prvu boju.

Kako auto dugo stoji a i svakakvi radovi se dogadjaju na i oko auta prvo sam skinuo vrata i odmastio odmastio auto,nakon toga sam auto trkaci preletio sa p 2000 cisto da izbjegnem ako se recimo negdje nesto zaljepilo tvrdokornije pa odmascivac nije mogao to odstraniti, brusenjem se po prasini vidi gdje ima flekica...

Da ne duljim evo slika...

Zastitio sve i neke detalje popravio

2atesu8y.jpg

9a7ypetu.jpg

Pa sam ga polakirao

yvu6u6ab.jpg

uje5age3.jpg

5usasa8u.jpg

urejebed.jpg

3a8udu8u.jpg

Za nekakav gust jedna ajmo reci umjetnicka

upa5esyn.jpg

Malo sam nakon lakiranja bacio oko na auto i znam sad ce zvucati kolda hvalim svoje jer svak svog konja hvali ali bez obzira na sve auto je ravan i to onako kako sam i zamisljao da bude,krov je savrseno ravan,bokovi isto imam popraviti jedino kod desnog prihvatnika na vratima jer sam to zaboravio i kod brtvela na portapaku i to je to,prezadovoljan sam iskreno,bilo me jako strah da necu uspiti ali eto nekako sam samoponosan ovog puta,sad mi je jedino zao sto nisam uzeo neku drugu boju...

 

....do pisanja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Skinia san i odmastia zastitu ispuha te istu poravnao jer se lako skrivi kod montaze-demontaze

uqynagu8.jpg

ysahabup.jpg

To su slike dok jos nije cisto

Kad je to bilo skinutoskinia san i rucku mjenjaca sa sajlama te cijelu kutiju odmastio i ocistio i sajle te ISPRAO svu masnocu,kad se dodje vrijeme montaze onda cu sve podmazati prije

e2abu6ug.jpg

y6uhatab.jpg

Nema slika kad je sve odmasceno...pozz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

...da ne bude da samo rastabljam ko sto mi zena stalno govori,ovog puta san nesto i napravia da bude gotovo...kako sam i rani rekao da sam odmastio i ocistio sajle i rucku mjenjaca meni je to svejedno bilo odvratno za viditi i kad je bilo cisto pa sam,pobrusio sve sto je bilo limeno osim mehanizma od rucke mjenjaca,bacio preko temelj i nakon toga polakirao sa mat crnom bojom....ovako to izgleda sad

Prije

ajy3a9a6.jpg

Sada

e3agujyb.jpg

muqazysy.jpg

Zavrsetci sajli

u3umaba2.jpg

Kutija sad izgleda pristojno...nitko to nece viditi al zasto ne napraviti i to kad se vec sve radi

y4araquj.jpg

ma5uqepe.jpg

Sve je ocisceno i polakirano,sad je to zadovoljavajuceg izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Evo gotova stvar

etedaneh.jpg

Izolaciju zanemarite stize nova iako necu mjenjati sajle

Nema slika od crijeva kocnica koje su u pripremi samo sto jos ne mogu odluciti u koju boju cu ih lakirati,slike stavim kad budu gotove

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Danas smo kolega i ka nastavili sa instalacijom,znaci izukli smo komplet instalaciju i izbacili sve nepotrebno(daljinsko otvaranje vrata,alarm,muzika i svadata nesto jos sto je bilo tamo),ugl sad jos triba umotati sve u tessa traku i vratiti nazad sve.

Napokon mogu zavrsiti motorni prostor,evo slika za kolegu marko zd da lakse zaspe,ujedno veliko hvala istom na pomoci i zivcima vecim od mojih,robocop is back

dy9yju2e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Podvozje sam dao pjeskariti,nakon sto je ispjeskareno sa brusilicom sam poeavnao izdanke i kapljice varova te uredio rubove da nisu ostri i da se lakse boja na njima zadrzi...

razyqe6e.jpg

mu5e6y9e.jpg

vy3a3yqu.jpg

avusygu4.jpg

Te sve zastitio prajmerom

ymagu8et.jpg

jy6abuba.jpg

2ydahyra.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Malo sam otkrio auto pa sam pobrusio kit na muldama i pripremio za jos jedan sloj primera

sy2u3ejy.jpg

gudynube.jpg

Onda sam pogulio ostatak diht mase koju prosli put nisam uspio skinuti a najvise vremena sam izgubio na donjem djelu ljeve mulde tu je bio sloj od jedno cm ipo

tu3adyza.jpg

To sad jos treba u gino pobrusiti i onda sloj primera:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11