0
marjanseawolf

Vw corrado vr6 Club Golf Serbia

Recommended Posts

Pozdrav svima :) nov sam na forumu pa me verovatno malo ljudi zna. Zivim u Srbiji u Beogradu i vozim corrada vr6 i clan sam kluba golf srbija.

 

Zelim da predstavim svoj auto. U pitanju je vw corrado 2.9 vr6 94`godiste, faza 2. U mom vlasnistvu je nepune cetiri godine. U auto je dosta ulozenu u tom periodu, sobzirom da je auto bio dosta zapusten, ali je zato imao dobru karoseriju i odlican motor. Auto sredjujem da ostane manje vise u fabrickom stanju.

 

 

Auto od opreme ima el. podizace, siber, elektricna recaro sedista, el. retrovizore, grejace retrovizora, maglenke, servo, ABS, centralnu, navigaciju i putni racunar.

 

Na auto su stavljene felne Bbs Rw fabricke sa vw polo cross, gume 195/40r17, Gewinde raceland, recaro elektricna polukozna sedista, volan momo antera, maglenke za francusko trziste, stopaljke za americko trziste, becker DTM, fabricka maska sa znakom, vr6 znak za masku, resetka sa poklopcima za branik, kraci spojler za branik, bbs srebrni cepovi za felne.

 

Pored ovih stavri zamenio sam i dosta drugih ali koje nemaju potrebe da se nabrajaju.

 

Evo nekih slika auta:

 

sdc15093.jpg

 

sdc15097q.jpg

 

sdc15098f.jpg

 

sdc15099.jpg

 

sdc15100.jpg

 

sdc15114.jpg

 

sdc15111.jpg

 

sdc15113.jpg

 

sdc15109e.jpg

 

sdc15108v.jpg

 

sdc15103t.jpg

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika kakav je bio auto kada sam ga kupio 2008 godine:

 

21122008082.jpg

 

14032009004.jpg

 

Od kad sam kupio auto zamenio sam sledece stvari: prednje, zadnje diskove, disk plocice, sva kociona creva, sajle za rucnu kocnicu, servo letvu, sva creva za servo, sofersajbnu, desni kineticki zglob, nosace motora, kugle, solje, alnaser nov, viljusku na druk lezaju, hladnjak, gewinde raceland, bbs rw felne, gume 195/40r17, maglenke za francusko trziste, americke stopove, volan momo antera, cepove srebrne bbs za felne, cepove VW za srafove za felne, bbs kapice za ventile, resetku za prednji branik za poklopcima, kraci spojler za branik, vw sigurnosne srafove, K&N panel filter vazduha, maska fabricka sa tri rebra i crnim VW znakom, vr6 znak za masku, vr6 mali znak, Becker DTM radio cd + navigacija, nove svecice, kablove za svecice i dizne i jos mnogo drugih sitnica :)

 

Evo slika iz 2009:

 

sdc10242i.jpg

 

sdc10241k.jpg

 

sdc10249.jpg

 

Slike iz 2010:

 

sdc12317jn.jpg

 

sdc12318.jpg

 

sdc13002t.jpg

 

Slike iz 2011:

 

sdc13264.jpg

 

sdc13360.jpg

 

sdc13369r.jpg

 

sdc13370.jpg

 

Slike sa worthersee-ja 2011:

 

sdc13698l.jpg

 

img0319z.jpg

 

sdc13756w.jpg

 

Jos neke slike iz 2011 godine:

 

sam1840.jpg

 

dsc00814hc.jpg

 

img1389az.jpg

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana se malo radilo na autu:

 

Stavljeni su novi crveni beru kablovi za svecice, NGK svecice i ociscene su dizne

 

sdc15024.jpg

 

sdc15088y.jpg

 

sdc15090w.jpg

 

sdc15091.jpg

 

sdc15092.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamenio obicnu rucicu ablendera i stavio rucicu za tempomat. Treba u toku naredne nedelje da odem do prijatelja da uzmem ostale delove da mogu da ugradim tempomat. Nadam se da ce imati sve delove koji mi trebaju 8-)

 

Rucica:

sdc15123.jpg

 

Kako mi se svidja kad ima sve prekidace (grejna sedista, podesavanje farova po visini, tempomat), treba mi jos fabricki cajgeri za voltazu i pritisak ulja u motoru i oni dugmici za klimu i imacu sve :))))

sdc15125.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam kupio brembo klesta sa bmw-a e38

 

Evo slika:

 

sdc15167.jpg

 

sdc15166.jpg

 

sdc15170h.jpg

 

sdc15168.jpg

 

Ostaje da kupim diskove 312x25mm, disk plocice, da se naprave adapteri, da se naprave creva i verovatno da se ofarbaju klesta. Nadam se da cu sve zavrsiti do kraja maja 8-)

 

Komentari:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....20&start=20

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo nisam pisao na svojoj temi. Corrado je od 4. avgusta neregistrovan i istog dana sam ga odvezao i parkirao u hangar gde je bio zime 2010/2011. Pokrio sam ga ciradom i extra mu je ;) Planiram da ga registrujem tek na prolece jer mi se ne isplati jer ga necu voziti preko zime.

 

sdc14117i.jpg

 

Uspeo sam u Bosni da nadjem dva dela za instrument tablu koja sluze kao maska koja pokriva sipku koja sluzi kao ojacanje:

 

sdc14069j.jpg

sdc14068g.jpg

 

Dogovorio sam se sa prijateljem koji je imao corrada za americko trziste da se menjamo za neke stvari. Tako da sam ja njemu dao tri police koje dodju ispod instrument table za evropsko trziste, a on je meni dao sipku koja ide od stuba do stuba za americko trziste.

 

sdc14067.jpg

 

I onda sam to spojio :)

 

sdc14074l.jpg

 

Zatim se radilo na ugradnji. Prvo sam morao da skinem celu instrument tablu:

 

sdc14100.jpg

sdc14101a.jpg

sdc14108b.jpg

 

Sarke koje se srafe na stub i drze sipku:

 

sdc14110i.jpg

sdc14113.jpg

 

Da bi instrument tabla lepo legla na sipku mora da se zasece malo, sto je i bilo tako na corrado US. Za secenje sam upotrebio testericu za opste tehnicko obrazovanje :palci testerica rulez B)

 

sdc14115k.jpg

sdc14116.jpg

 

Na kraju mi je crkla baterija pa nisam uspeo da uslikam bolje :angry:

 

sdc14120.jpg

 

Sledece nedelje cu ici da ga provozam malo i da skljocnem malo bolje slike kako to sada izgleda. Jedini problem koji mi je ostao da resim jesu plastike koje dodju ispod instrument table :huh: Od prijatelja s`kojim sam se menjao mi je dao za suvozacevu stranu plastiku ali u sivoj boji i nju planiram da ofarbam sa mat sprejem u crnu. Sto se tice vozaceve strane fale mi obe plastike.

 

Ja imam ovu skroz levo, a fale mi ove druge dve:

 

img1027n.jpg

 

Razmisljam da uzmem da isecem moje stare, da probam da ih nekako prepravim. Inace kako sam stavio ovo od koze sto ide preko sipke, te plastike se uopste ne primecuju zato sto su ispod nogu i jedino se primecuje jedan mali deo koji ne treba da se prepravlja ;) Imam dosta vremena pa cu videti sta cu s`tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle nove felne , u pitanju su BBS Pininfarina 17`` 8J ET 40, dvodelne, jako retke felne. Felne su bile na bmw-u e36 coupe iz Bogatica.

 

sdc14152cx.jpg

sdc14153p.jpg

 

Rub ce se polirati a srce razmisljam da ostavim u ovoj boji koja je sada ili da ga ofarbam u candy white i da ostanu plavi ferrari cepovi 8-) Imacu dosta vremena da razmisljam jer cu ih montirati najranije na prolece ;)

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan mali update da ne bude da se nista na autu ne radi. Auto je i dalje neregistrovan, ali se provoza s`vremena na vreme u krugu pamucnog kombinata gde je i garaziran B)

 

Tek sam pre mesec dana skapirao da su mi na autu blejali farovi od starog tipa i da su zbog toga bili uvuceni u odnosu na masku. Evo u cemu je razlika, gornji far je od starog a donji od novog tipa:

 

sdc14264n.jpg

sdc14262t.jpg

 

Sada su stavljeni novi tip farovi i maska i farovi su u istoj liniji:

 

sdc14314p.jpg

 

Takodje sam stigao da namestim plastike koje dodju ispod vozaca i suvozaca. Posto sam stavljao ojacanje od corrada amerikanca trebale su mi plastike za americko trziste i samo sam uspeo da nadjem suvozacevu i to u sivoj boji. Nju sam prefarbao sa mat crnim sprejem i ona izgleda ovako:

 

sdc14173wv.jpg

 

Dok dve plastike kod vozaca nisam uspeo da nadjem pa sam prepravio moje stare plastike tako sto sam isekao kasete i posle prebacio samo onu izolaciju i extra je ispalo. Ova rupa na jednoj je za sapa sistem...da se ne zbunite ;)

 

sdc14350s.jpg

sdc14351g.jpg

 

Uspeo sam da nadjem lajsnu koja dodje na gepek vrata a koju nisam imao ranije:

 

sdc14345.jpg

 

Kupio sam glanc novi VW znak srebrni za masku, malo za promenu, a crni cuvam B) znak vr6 su mi ukrali tako da sam u potrazi za njim :rolleyes:

 

Evo kako sada izgleda enterijer sa ojacanjem od amerikanca i gamma cd-om :D

 

sdc14300z.jpg

sdc14302v.jpg

 

Slike iz pamucnog kombinata:

 

sdc14304i.jpg

 

sdc14308u.jpg

 

sdc14310p.jpg

 

sdc14326e.jpg

 

sdc14322l.jpg

 

sdc14321t.jpg

 

sdc14333s.jpg

 

sdc14329k.jpg

 

sdc14338k.jpg

 

sdc14340y.jpg

 

Komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update. Stavljen volan sa air bagg - om koji je na corrada isao 95 godine za kanadsko trziste:

 

sdc14643x.jpg

 

sdc14641.jpg

 

Kupljena nova ``SLC`` (sport luxury coupe) oznaka, koju cu staviti tek kada ofarbam auto B)

 

sdc14644.jpg

 

sdc14645.jpg

 

Stavio sam i ovu zajebanciju sto drzi tocak u gepeku :D

 

sdc14634w.jpg

 

Nabavljeni delovi za tempomat B) njega cu ugradjivati tek na leto kada se steknu uslovi:

 

sdc146301.jpg

 

sdc14633c.jpg

 

sdc14631m.jpg

 

sdc146321.jpg

 

Brembo kocnice nece moci da se stave na pininfarina felne jer je potreban 4 cm adapter a ja ne bih stavljao vise od 2 cm, tako da one idu na prodaju. Prijatelj prodaje R32 kocnice koje cu 90% uzimati, a uzet je i glavni kocioni ABS/EDL tako da cu tokom leta da se zajebavam sa kocnicama i tempomatom ;)

 

Toliko za sada.

 

 

Komentari:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih slika sa wagenfest-a 8-)

 

96444365559078445593697.jpg

 

98158025954109751999212.jpg

 

98084410200561122403312.jpg

 

i jedna enterijera:

 

sdc14680.jpg

 

Danas sam isao do prijatelja i kupio kocnice od mk4 r32. Kocnice su imale sjeban navoj za crevo, ali je prijatelj to uspeo da popravi :bravo Disk ce najverovatnije da ide fabricki 334mm sa mk4 r32 B)

 

sdc14696j.jpg

 

sdc14693.jpg

 

sdc14694o.jpg

 

sdc14695u.jpg

 

 

 

Komentari:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvezim temu. Pribavio sam sve delove za r32 kocnice: diskove 334x32mm; trw disk plocice; ate super blue racing; ofarbao kocnice u originalnu boju (``Jazz Blue``); i kupio jedan osigurac za disk plocicu. Cim zavrsim obaveze na fakultetu bacam se na posao 8-)

 

ug1z.jpg

 

icvs.jpg

 

Evo ga taj mali osigurac, koji me je kostao citavih 30e :roll:

pq3x.jpg

 

Evo i slike kako bi izgledale kocnice na 17`` felni:

 

ezpp.jpg

 

A evo ga i moj farbar :P

 

5y13.jpg

4aim.jpg

 

Komentari:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ugrabio malo slobodnog vremena i namestio nove kocnice na desnu stranu. Sve ide dobro, jedino cu morati da nadjem krace srafove za nosace kocnica jer zbog debljine novog diska 32mm u odnosu na debljinu originalnog 22mm ne mogu do kraja da ih zavrnem jer udaraju u disk ;) Evo slika, a u toku naredne nedelje nastavak radova ;)

 

334mm vs 280mm :eek

 

d78e.jpg

 

9tb6.jpg

0ls5.jpg

 

pcpw.jpg

d0g0.jpg

6gx3.jpg

 

Komentari:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Edited by marjanseawolf

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pre par dana mi je stigao km sat od corrada SLC americko trziste, neispravan, danas ga popravio i namestio u auto. Posto sat pokazuje predjene milje, vratio sam na 84 097 milja posto je to priblizno 135 000 kilometara koliko je i presao :-)


pptc.jpg


l0yt.jpg


9y18.jpg


1wtu.jpg


Komentari:



Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzet je i branik za kanadsko trziste (samo 2500 primeraka corrada je bilo za to trziste), sa prskalicama za farova, treba mi stici najkasnije do proleca iz Vankuvera. Nazalost ima samo suvozacevu prskalicu, za vozacevu cu morati dosta da se pomucim da je nadjem.


svs3.jpg


a99w.jpg


Komentari:



Share this post


Link to post
Share on other sites
Dugo nisam nista pisao, evo sta se prikupljalo i nesto malo radilo od pocetka ove godine.


Side marker-i, potpuno nove prskalice za farove, sa sve vw kutijom ;-) , SLC nov znak za zadnji vezni lim, US staklo desnog retrovizora, US kederi za vrata, Vr6 znak za masku, Audi TT papucice i trece stop svetlo:


SDC16019.jpg


Nabavio sam komplet set pojaseva za americko trziste. Motorici i instalacija:


SDC16009.jpg


Plastike enterijera:


SDC16012.jpg


Pojasevi:


SDC16016.jpg


Gepek vrata sa otvorom za trece stop svetlo:


SDC16066.jpg


Imao sam problem da spustim auto pozadi kad sam stavio CH felne, jer su siroke 8.5J i udarale su mi u opruge. Skinuo sam helpere, medjutim ni to nije pomoglo pa sam uzeo krace eibach opruge i stavio ih i sad auto moze da se spusti kako treba:


SDC16059.jpg


Montirane TT papucice 8-)


SDC16032.jpg


Evo par slika na CH felnama, trenutno nemam branik jer sam morao da ga stavim na plavog corrada s kojim sam imao udes u martu ove godine. Njega sam sredio ali morao je branik sa mog corrada da se stavi. Meni stize drugi, za kanadsko trziste.


SDC16025.jpg


SDC16026.jpg


SDC16038.jpg


SDC16027.jpg


SDC16039.jpg


Jedna enterijera:


SDC16054.jpg


Ostalo je jos da namontiram kocnice i onda krecem da rastavljam delove i da vozim auto na farbanje. Farbace se 99% ceo spolja sa stokovima, znaci bez motornog prostora. Treba da bude gotov do 14. septembra :vozi


Komentari:



Share this post


Link to post
Share on other sites
0