3 3
Sledgehammer

Potrošnja, performanse i nedostaci Passat 1.9 TDi PD

Recommended Posts

nego kolika bi bila prosječna brzina kad ideš kroz naselja, zavoje, par uključenja na glavnu cestu, otvorene ceste gotovo ništa, 3 stajanja na semaforu ?

 

Ne poznam teritorij samo kažem ako je bilo lagana vožnja i "maženje" gasa onda po meni ništa čudno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic stavit cu ovdje..

Trebao bih na svom passatu 1.9 tdi 74kw raditi veliki servis, remenje i spanere.

Imam dobru ponudu za sljedece proizvođače: Gates, Ruville, Continental, navodno su prva ugradnja.

Sad, uzimati to ili ne?

I rekli su mi za hidro natezac remena, da ga se ne mora mjenjati, gdje taj natezač uopće je?

Moze par savjeta..

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mjenjao SVE i ispalo me oko 5000kn, mogu ti skenirati popis pa da vidiš, ja nebi štedio na velikom servisu

 

isto tako obavezno mjenjaj remenicu alternatora

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novi topic stavit cu ovdje..

Trebao bih na svom passatu 1.9 tdi 74kw raditi veliki servis, remenje i spanere.

Imam dobru ponudu za sljedece proizvođače: Gates, Ruville, Continental, navodno su prva ugradnja.

Sad, uzimati to ili ne?

I rekli su mi za hidro natezac remena, da ga se ne mora mjenjati, gdje taj natezač uopće je?

Moze par savjeta..

Hvala

 

 

kao što su ti rekli... na velkim servisu nemoj izostavljati djelove... a hidraulički natezač obavezno promjeniti, kao i pumpu vode, rolice, remenicu alternatora...

 

EDIT:

vidi u ovlaštenom... jer pod jednim kataloškim ima za naručiti komplet kit za velki servis i dođe tu negdje kao i konkurenca

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

to wild:

Ajde ako ti nije problem posalji mi to na PM...

 

 

to Beli:

To cu otici vidjeti, nisam ni znao da imaju komplet kit..

Edited by zvonac

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam gledao to u ovlaštenom kao 4+ ona akcija i nije mi se baš dopalo, uzeo u proparts sve šta mi je trebalo i ispalo me oko 5000kn

 

s tim da tu ulaze sva 4 filtera, ulje, prednje disk pločice trw, hladnjak vode, to oduzmi i dobiješ neku cifru kolko te to ispada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje i sve filtere sam nedavno promjenio tako da mi ostaje samo komplet remenja sa natezačima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 5 pd 90 ks orđinale najnize bilo izmedju 4,5-5 litara preko bosne na more sam iso. znaci laganini voznja bez zaustavljanja osim za pisanje. XD

inace prosjek 5-7 litara

 

Sad je mapiran i sad sam najmanju uspio uhvatit nesto ispod 4 litre 3.7 po mom racunanju (vecinom otvorena cesta, nesto malo grada, par skretanja samo) cisti penzioner style vozenje. otvorena cesta ne preko 80 ubrzavanje ala bakica style i ne preko 2 milje okretaja. inace sad neki prosjek je s mojom normalnom voznjom + obilazenja, izmedju 5-6 litara.

 

Nemojte me pitat kolko predje s rezervarom jer je zadnji put bio pun u 12 mj kad sam iso na vw x-mass XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seat Ibiza 1.9 TDi ASZ 130ks 6brzina starom cestom Čakovec-Zagreb (maksimir)-Čakovec (220km) ravnih 5l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu... Passat 3bg 1.9 130 ks, sve ok, ide uredno, povuce kad treba. Medjutim potrosnju ne mogu da spustim ispod 10 litara.

Ma skroz penzionerska voznja i nema sanse ispod. A ako bi ga malo ostrije vozio uredno se popne i na 12 litara. U cemu bi mogao biti problem, nema nikakvih gresaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu pa to mora diiiimit. Za 1.9 puno previse 10 litara. moras mu bas hebat uzu rodbinu da tolko trosi i to po gradu

Edit: veceras nabacio 40 km voznjice jer testiram ic i bilo je 10-15 jacih ubrzavanja a i lagane voznje sve u svemu bc kaze 5,4 sto je stvarna potrosnja jer sam ga kalibriro

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne dimi, sve normalno, ili board nije ispravan. Jel se moze na passatu kalibrirati ta potrosnja?

Imam v6 od 150 ps, i ne trosi mi ovoliko :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu pa to mora diiiimit. Za 1.9 puno previse 10 litara. moras mu bas hebat uzu rodbinu da tolko trosi i to po gradu

 

Edit: veceras nabacio 40 km voznjice jer testiram ic i bilo je 10-15 jacih ubrzavanja a i lagane voznje sve u svemu bc kaze 5,4 sto je stvarna potrosnja jer sam ga kalibriro

 

Nema sanse. Meni 1.9 tdi 105 ps po gradu normlano je 6.9 -7.8l

 

Koliko ti trosi kad lagano vozis? Ide u minus, vraca gorivo u rezervar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 105 + remap trosi po bordu 4.6 skroz lagne voznje, a prosjek 5.5 jer nejdem u grad

 

Edit: Prosjek 5.5 je racunat.board daje 5.2, a altea ima 1480 kg prazna ne znam kolko g5 ima

Edited by gorup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nikad nije spustio potrosnju ispod 4.9 na otvorenom, doduse nit penzija nit divlja voznja. i to metoda od cepa do cepa nista bord

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6tdi mi trosi ispod 5l,provjereno gore navedenom metodom tankanja,svakakva voznja,al se vecinom vozim otvorenom cestom,nesto malo po gradu. Dok sam imao Octaviu 1.9tdi 81kw(karavan) bilo je oko 5,6l.. Tak da ove neke brojke mi izgledaju puno prevelike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vag trose najmanje kak cujem. Najbolje je kad focuse hvale sa 6.5 na otvorenoj cesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak se kalibrira potrosnja na displayu? Meni laze podosta. Mjerim pune tankove i barem 1l manje pokazuje board.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rijetko kad i pricam s nekim o potrosnji,jer kad cuju moje brojke,kazu da je to nemoguce,a dosadilo mi objasnjavat da nemam razloga lagat sam sebi.. Imam dugu relaciju do posla,vecinom otvorene ceste,u grad idem 2put mjesecno i normalno da imam ok prosjecnu potrosnju. A tko upali hladan Tdi,prodje 7km gradske voznje do posla(primjer samo),tesko da moze ocekivati takvu potrosnju. A sto se Vag koncerna tice,ja sam se uvjerio da trose manje i bolje idu od nekih drugih marki motora iste(slicne) kubikaze,govorim samo o osobnom iskustvu..

@ Projektilski-I meni je Octavia lagala otprilike za litru,al kolko sam dosad vidio Mk6 mi prilicno tocno pokazuje..Ugl,metoda od Cepa do Cepa i sve najbolje znas

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat b5 1.9tdi 110ks od staroga pun do cepa i nakon 200km otvorene voznje nadolio jos 13.4 do opet punog tanka.sve otvorena voznja,meni su te vase brojke nepojmljive

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3