0
Freak100

Passat 3bg 96 kw TURBINA

Recommended Posts

Evo ovako već par dana čujem kako mi turbina "zviždi" tj. "huče" i danas mi se jednostavno isključi (safe mod) više ne pomaže ni kad ga ugasim i upalim da se resetira već cijelo vrijeme radi bez turbine. Moram napomenuti da mi se isto tako prije par dana par puta isključivala ali kad ga ponovo upalim resetira se i radi ok. Uz ovo sve danas sam primjetio da u leru dimi ogromnu količinu bijelog dima. Provjerio sam ulje i za sad ga ima dovoljno. Turbina je čišćena prije godinu dana kada sam kupio auto. Svojim očima sam gledao kada ju je majstor otvorio i uopće nije bila čađava oko "srca" tj. rotora već je samo očistio ona krilca okolo rotora sto budu na kućistu, zato jer su dva ili tri malo zapinjala od gareži, znači samo je na njima bilo malo gareži. Provjerili smo i lezaj srca turbine i sve je bilo ok nije bilo "lokera" ili ti lufta. E sad dali je moguće da je turbina otišla (u mome slučaju najverojatnije da je, kakve sam sreće) ili je možda do onih ventila ili tako nešto? Eto ako je netko imao isti problem a da mu nije otišla baš turbina neka se javi. Da me mozda utjesi prije nego ga sutra oteram kod majstora a on me "RAZVESELI". I da ako je turbina dali je bolje uzeti drugu polovnu na poznanstvo ili odnjeti svoju da mi ubace kako oni kazu "novo srce turbine" vidim da na njuskalu to rade za 2.000 kn. ili ako netko ovdje ima u dobrom stanju turbinu a da je povoljno pa neka se javi. Znači riječ je o Passatu variant 96 kw 2001.g. :angry::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj u polugu ventila na turbini i nek ti netko upali auto. Ako ventil na paljenju odradi svoj hod (cca 2cm) onda je on i varijabla ok i problem je u turbu. Onda skini crijevo od filtera zraka sto ti ide na turbo i pogledaj luft, ako je prevelik i ako dodiruje vanjsko aluminijsko kuciste mozes ju pocet skidat!

 

2000 je ok cijena ako ide komplet novo srce, samo ako nije neko poljsko ili kinesko! Znas li koje je marke ili ima li jamstva?

 

Takoder, radim u turbo servisu pa mozes nazvati ujutro gazdu za info o cijeni, (ako te zanima napisem broj) ali prije bilo cega moras pogledati koji je turbo gore, koja marka i model!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na ovu polugicu koju sam označio crvenim krugom kod mene se to uopće ne miče.

 

5f1954.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odoh sad skinuti i crijevo od zraka da vidim dali ima lufta pa ti se javim. Ako je samo do toga ventila koliko to košta i dali se da popraviti taj postojeći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kao sto sam rekao nisam ja te sreće, skinuo sam crijevo od zraka i probao mrdati a ono lufta pun ku..c. Dodiruje stjenke i mrda se kao da će ispasti. E sad sutra ću jos vidjeti za to novo srce čije je marke i dali ima garancija? A reci te mi jos nesto kolika bi bila neka normalna cijena polovne turbine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam koliko je polovna, ali reparacija kod nas je cca 1500-2500 sa jamstvom god dana. U danu su vecinom gotove.

 

Osobno nebi preporucio polovnu jer sta ako ode za mjesec-dva?

Treba provjerit i posto je nova, mozda nije puno skuplja od reparacije!

Edited by vwgolf3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad me zanima do čega je moglo biti da turbina ode a do prije godinu dana je bila super (čitaj prvi post) dali do ulja koje je prethodni vlasnik mjenjao tko zna kad (ja sam ga mjenjao ljestos) i bilo je skroz rijetko ili do nečeg trećeg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od necistog ulja pocne zaribavati, vidi se na osovini turbine kad se rastavi, mozda je nesto uletilo pa ju bacilo u debalans, a mozda je samo sistem cjelog motora preprljav i nije uopce dobivala ulja koliko joj treba. Moguce i da je motor pri kraju pa dosta trosi lezajeve i s uljem potroseni djelovi motora dodu u turbinu!

Kad ju rastavis vidis sve! :) inace te turbine rade dosta kilometara i ako je sve cisto neprave probleme!

Samo puno majstora grijesi kad ti "gleda turbinu", nije dovoljno samo ona da je ok, ako na dovodu ulja imas prljavstine i ako kroz koji mjesec vise nece dobivati ulje uopce, tako da je jako dobro pri pregledu pregledati i sva crijeva! Dok je jos sve ok i ocistiti pa joj znatno produziti vijek!

 

Samo sad obavezno sva crijeva s auta skinuti, od fil.zraka do nje, od dovoda i odvoda ulja, po mogucnosti i karter dolje ako se sistem pokaze prljav, sve do interkulera i natrag, ako su ta crijeva prljava onda i interkuler skinuti i sve sobro, dobro oprati, jer mozes danas stavit novu pa da ti sutra ode ako je sistem za podmazivanje prljav!

I poslije svega promjeniti ulje i tek onda staviti turbinu i upaliti, ostavit auto da odradi pol sata, opet ispustit ulje i novo stavit (filter ulja takoder)

 

E, tako bi trebalo da nemas problema sa zaostalom prljavstinom i djelovima ostecene turbine kasnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je i majstor odmah rekao da bih sad trebao promjeniti ulje i filter. Jbg a mjenjao ga ljetos (presao svega cca. 3500 km) Rekao je on da će svakako ispirati intercoler i cijeli sistem tako sto se toga tiče da bi trebalo biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajd mi pošalji broj tu gdje ti radiš.

 

 

091/461-3050

Ivan Šumanovac je gazda.

Sad ga pito, kaze i on od 1300 do 2900 max, al ako se ista da spasiti cijena ide dolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je Turbo servis iz Darde već sam ja danas pričao s njim te sam se sad dogovorio da ću ujutro odmah donijeti turbinu pa ćemo vidjeti sta kaze. Naravno i tebe sam spomenuo da si me preporučio pa eto neka zna da i u slobodno vrijeme mu nalaziš mušterije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, ma lako za musterije, samo kazem svije misljenje, bolje reparirati ili kupiti novu nego polovnu!

Drugo da je polovna duplo jeftinija, ali ovako kad je polovna i cijena reparacije tu negdje bolje napraviti svoju (naravno ako se moze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pricam opcenito! Nekad se zna desit da je cijena nove manja nego cijena reparacije, za neke modele! Sve je moguce! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve 5. istina da se naletit,gledal sam za svog turbinu 5060,00kn i sad da di naletim na cca 3000kn kupil bi ju i nek stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga turbak napokon riješen, vwgolf3 malo sam ti dosađivao šefu ali jebiga. Nisam vise bio pametan, kad auto uopće nije isao do 2000 okretaja. Na kraju smo ustanovili da je na jednom crijevu vukao zraka jer se razmekanilo od ulja kad je turbo otisao. Ali evo sad sve za 5 , ide super s repariranom turbinom i daj bože dugo dugo godina. Eto tko je iz Slavonije ili okolice toplo bi preporucio Turbo servis iz Darde, dečki odlično rade ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparacija turbine 2.800 kn (mjenjano sve osim kućišta i (krilaca - ono sranje sto otvara wastegate ili ti ventil turbine ) ulje i filter ulja 338 kn i ruke majstora 250 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ga turbak napokon riješen, vwgolf3 malo sam ti dosađivao šefu ali jebiga. Nisam vise bio pametan, kad auto uopće nije isao do 2000 okretaja. Na kraju smo ustanovili da je na jednom crijevu vukao zraka jer se razmekanilo od ulja kad je turbo otisao. Ali evo sad sve za 5 , ide super s repariranom turbinom i daj bože dugo dugo godina. Eto tko je iz Slavonije ili okolice toplo bi preporucio Turbo servis iz Darde, dečki odlično rade ....

 

 

Kakva je bila kad sam ju rastavio nije bilo pomoci nego sve novo!

Mora sada ici opet jako dugo!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0