0
VW Golf V SB

VW Golf 5 felge

Recommended Posts

Imam VW Golf V, 4motion, 2007.g, 1,9tdi + chip

 

Imam par pitanja:

 

1. Dali mogu staviti na njega alu felge 8,5Jx18", ET45 i koje gume najbolje pašu na takvu dimenziju felge

 

2. Dali mogu staviti felge sa razmakom rupa 5x114,3 na VW Golf 5 koji ima 5x112

 

 

Gledao sam na nekim forumima i nekakve slike i ljudi kažu da se sve može,

e sad me zanima dali netko ima iskustva sa ovim ovdje pa da mi objasni malo bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 8x18 ET50 sa gumom 225/40/18 original felge sa petice,auto je spusten i zna mi lagano dirnuti blatobran.

Petica je naprijed dosta "uska" i to po meni neide nikako gore,jedino mozda sa 215 gumom koju nemozes legalno upisat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 8.5 i spušteno s tim ET sigurno zapinje, ovisno kolko spušten... mislim da je 215 jako mršavo za to, a i opet struže

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupli post

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites
na 8.5 i spušteno s tim ET sigurno zapinje, ovisno kolko spušten... mislim da je 215 jako mršavo za to, a i opet struže

 

Evo decko ima 8,5X18 ET 35 i gumu 215/35/18

Neznam dali postoje dvije sirine ovjesa ali ja sam stavio ET 35 za probu i to viri van ko na terencu ,a vidim da dosta ljudi stavlja taj ET.

 

Evo pa prolistaj.

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=60179

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jel to nije navučeno'? sa tim ETom je ET43 najbolji, sve manje je previše

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam VW Golf V, 4motion, 2007.g, 1,9tdi + chip

 

Imam par pitanja:

 

1. Dali mogu staviti na njega alu felge 8,5Jx18", ET45 i koje gume najbolje pašu na takvu dimenziju felge

 

2. Dali mogu staviti felge sa razmakom rupa 5x114,3 na VW Golf 5 koji ima 5x112

 

 

Gledao sam na nekim forumima i nekakve slike i ljudi kažu da se sve može,

e sad me zanima dali netko ima iskustva sa ovim ovdje pa da mi objasni malo bolje

Mžeš staviti, strugnut će tu i tamo, ovisi kako je spušten auto. Ako je srednje spušten bit će ok, ako nije spušten virit će van blatobrana. Za gume idealna bi bila dimenzija 215/40R18 ali je 225/40 najjeftinija a opet je malo nategnuto. Za 114,3 su ti odgovorili, jedino ako felge ima manju centralnu od 57.1 onda nejde gore.

 

Ovo ti je 8.5x18 ET45 sa 225/40 od Maria84

 

P4240115.jpg

 

P4240119.jpg

 

P4240122.jpg

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....t=0&start=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

225/40 sigurno struze na ET45

Ja imam 215/35 na et 35 i morao sam skinut u batovranu onaj gore saraf koji drzi plastiku i svinut taj limic unutra i auto je bio ubijen u pod i nije zapinjalo za bjatobran osim kaj na losiji cesti most po asvaltu

To bi ti bilo da mozda stavis 225/35 gumu malo je uza niza i igralo bi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam VW Golf V, 4motion, 2007.g, 1,9tdi + chip

 

Imam par pitanja:

 

1. Dali mogu staviti na njega alu felge 8,5Jx18", ET45 i koje gume najbolje pašu na takvu dimenziju felge

 

2. Dali mogu staviti felge sa razmakom rupa 5x114,3 na VW Golf 5 koji ima 5x112

 

 

Gledao sam na nekim forumima i nekakve slike i ljudi kažu da se sve može,

e sad me zanima dali netko ima iskustva sa ovim ovdje pa da mi objasni malo bolje

 

 

A koliko je to srednje spušten da nestruže, jer sam po sebi 4motion je dosta visok, mislio sam staviti druge opruge koje spuštaju 30 / 30 mm ili da stavim 45/35mm opruge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo gore ti je otprilike 30/30,a da se malo bolje zaserafi gevindama ovaj ET ne prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam VW Golf V, 4motion, 2007.g, 1,9tdi + chip

 

Imam par pitanja:

 

1. Dali mogu staviti na njega alu felge 8,5Jx18", ET45 i koje gume najbolje pašu na takvu dimenziju felge

 

2. Dali mogu staviti felge sa razmakom rupa 5x114,3 na VW Golf 5 koji ima 5x112

 

 

Gledao sam na nekim forumima i nekakve slike i ljudi kažu da se sve može,

e sad me zanima dali netko ima iskustva sa ovim ovdje pa da mi objasni malo bolje

 

 

Već kad smo kod felgi, dali netko zna gdje mogu kupiti ovakvu felgu

 

gmpitalygiovexp.th.jpg

 

Felga je GMP Italy, Giove, black diamond, 8,5Jx18, 5x114,3, et45

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo gore ti je otprilike 30/30,a da se malo bolje zaserafi gevindama ovaj ET ne prolazi.

 

 

Znači da stavim opruge 30/30, gume 225/40/18 i felge 8,5jx18 et45 moglo bi proći

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znači da stavim opruge 30/30, gume 225/40/18 i felge 8,5jx18 et45 moglo bi proći

To ti je sve na knap najbolje bi bilo kako je original 7,5x18 ET51 ja imam 8x18 ET 50 i to je rizicno pri ekstremnoj voznji zna lagano dirnut blatobran doduse sa gevindama,dok bi ova koju ti spominjes bila jos 17mm prema van sto mi se cini previse,a jebes to ak strahujes u svakom zavoju oce ti guma otvorit blatobran ko konzervu.

8,5 felga malo nategne gumu pa to mozda zato prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ti je sve na knap najbolje bi bilo kako je original 7,5x18 ET51 ja imam 8x18 ET 50 i to je rizicno pri ekstremnoj voznji zna lagano dirnut blatobran doduse sa gevindama,dok bi ova koju ti spominjes bila jos 17mm prema van sto mi se cini previse,a jebes to ak strahujes u svakom zavoju oce ti guma otvorit blatobran ko konzervu.

8,5 felga malo nategne gumu pa to mozda zato prolazi.

 

 

Pa da ti je, sve stoji što kažeš, jel znaš gdje mogu naći ovu felgu za kupit što sam dole naveo u postu

Share this post


Link to post
Share on other sites
225/40 sigurno struze na ET45

Ja imam 215/35 na et 35 i morao sam skinut u batovranu onaj gore saraf koji drzi plastiku i svinut taj limic unutra i auto je bio ubijen u pod i nije zapinjalo za bjatobran osim kaj na losiji cesti most po asvaltu

To bi ti bilo da mozda stavis 225/35 gumu malo je uza niza i igralo bi

Meni na Plusu ta kombinacija struže kad mi je gewinda do dna i guma mi je lagano u blatobranu. Kad ga dignem 20mm ne struže ništa, tu i tamo u zavoju, a iza ne struže uopće. Nisam uopće rolao blatobrane.

 

Ovo je kod mene spušteno do dna. Zastruže tu i tamo na grabi, a kad se ide niz brijeg u zavoje struže dosta.

150388_4171397717034_2057231410_n.jpg

 

Na ovoj kombinaciji strugne tu i tamo na jačem zavoju.

286751_436006966437592_1988817303_o.jpg

 

P.S. Nećeš valjda one grde felge metat na auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj malo ove felge gore sto ti je Tomislav stavio..i nadji nekoga da ti to u photoshopu "stavi" na auto..pa ces vidit razliku..

I jedno je izgled felge na Roccu a drugo na golfu..

 

Htio si misljenje.. dobio si ga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje

 

Da li je auto puno neudobniji na 225/35/19 8J felga u odnosu na 225/40/18 7.5J ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Mario nista posebno neudobniji.. Na GTI-u sam imo i jedne i druge dimenzije. Sve je to skoro pa isto. Da ne znas koje su gume na autu, nebi nikad pogodio koje su koje..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites
0