0
ĆaćeTDI

GOLF IV 1.9 TDI GENERATION

Recommended Posts

Prije 3 miseca kupljena četvorka, 1999.god.,1.9TDI, 116ks, 6 brzina, oprema GENERATION s 183000km na satu. :bravo Uvoz iz Njemačke, žena prvi vlasnik.

Evo malo slika za pocetak da se vidi o cemu se radi!

 

2lc214x.jpg

1zpmu07.jpg

2ry6p6r.jpg

16lzoxs.jpg

255rixe.jpg

33u93lx.jpg

2nm3ad2.jpg

24wqyxx.jpg

2wdu8uc.jpg

24axxzc.jpg

2vi144y.jpg

 

Stavljeni ksenoni 6000K, jos su u planu neke low budget gewinde da se teke priemlji i koliko toliko smanji naginjanje, te ukoliko nalete neke zanimljive felge. Također u potrazi za multgimedijom ili MFD, jos se premisljam!

Šta se tiče spuštavanja, zanima me me sljedeća stvar: čuja sam da naprid sve priko 45mm triba stavljat bs od V6. Pošto sam već ima slični problema na 128-ici s zapinjenjem, struganjem, ne da mi se opet isto!!!

 

Svake kritike, savjeti dobro došli!

 

KOMENTARI: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=70541

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amo znalci pomagajte!!!

Evo ovako, uzea sam gewinde Jom, stavija sam večeras, al to je sve men nekako,....Nisam nikad ima iskustva s tim, al ne volim nikom davat, pa sam prova sam! Ovako, triba mi pomoc nekoga ko zna, ko je meća il ima sličan problem!!!

1. Prednje gewinde: skinija sam svoje amortizere, skinija kapu, tj.plastični ležaj(donji dio kape), te gumu, te pribacija na gewindu, sad je pitanje: na gewindi sam na osovini dobija 2 matice, sad da li sve to skupa stežem samo s jednom maticom odozgo na muldi, ili ide jedna matica povrh plastičnog ležaja i jedna odozgo na muldi???

2. Zadnje amortizere sam zavida, sve 5, onu maticu za visinu na postolju opruge sam zavida do kraja, te nisam dobija željenu visinu, tj.nije bija dovoljno nizak, pa sam izvadija maticu s kojom dižem oprugu, sad opruga stoji sam na onom šta se stavi na most! Znači izbacija sam ovo: 5pirl3.jpg

Jel to predstavlja ikakav problem??? Prova sam đir i na neku poštenu rupu (kanal) mi pošteno lupne nazad!

 

KOMENTARI: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=70541

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je prizemljen jos za 1,5cm, dokazi kroz koji dan kad vrime dozvoli!

Rastavljene i pregledane prednje gewinde, kupljene nove kape i lezajevi amortizera, sad vise nista ne lupa i nema lufta sta se tice toga! Cak mogu rec da mi se i fino vozit na 9-kama i Jomu, pa vi govorite sta ocete!!! Za sve one koje ne misle na Grobniku ganjat vrime i koji ne misle od semafora do semafora glumit Sennu JOM je dovoljan! Jedino sta sam primjetija da mi pri vecim brzinama (>180km/h) pocne plovit, ne upija -po ovim medugradskim cestama, ali posto mi je auta 90% u gradu, tako da mi ne predstavlja problem!!! Jedini problem je balans stanga, zapinje poluosovina! Di su te famozne bs od V6, GTI, R32, S3, sta vec sve pase??? Ne mogu nigdi nac! I jeli bs od navedenih jednake debljine, te da li mi onda pasu moje gumice i stabilizatori i kako to vec ide?!?! I molim za pomoc onih sta imaju iskustva s tim, a ne one kojemu je stric, tetak, susjed ima slican problem i koji ne znaju sami zavidat gewindu, a za tipkovnicom brzi od R32. :lol2

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dns bezuspješno potratija cilo popodne.

Kupija sam zamjenske stabilizatore, te ih iskida i napravija štelajuće.

Ako produžim stabilizator, zapinje mi poluosovina u rub balans stange, ako je skratim naspram orig. onda zapinje iznad poluosovine, ugl. nikako mi ne igra štelajući stabilizator na ovu visinu!!! :palacd

 

2qkt9hh.jpg

i5sxfa.jpg

205wqia.jpg

 

Usput mi felga dere u maticu za štelanje visine na gewindi uz adapter od 2cm i ošle mi dvi manžete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas iša u ovlašteni servis, balans štanga 1000kn +200kn gumice balans štange, tako da ništa od toga, auta ide gore 1cm, više ni milimetra, pa nek struže kolko oće!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas puka film, diga na dizalicu, skinija kolo, brusilicu u ruke i izvadija ovo đubre 2zthpfr.jpg.

Iće balans štanga od V6, ka bude viška para, a dotad,...

 

Kupljen i naslon za ruku, al mi ne paše, nosač i donje dvi plastike. Tako je kad kupujes po forumima di stavljaju slike s neta. Ovo je tribalo doći:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=72325

a došlo je ovo:

2e67h3a.jpg.

Razlika je u onom aluminijskom nosaču naslona i ove dvi plastike.

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napokon skompletiran naslon: :bravo

 

bf04te.jpg

 

2qwd62q.jpg

 

b4z620.jpg

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je registriran, upisane gume 215/40R17, te 225/45R17 i 225/45R18. ;-)

Prominjeni zada ublaživači opruge, te kupljena balans štanga i gumice V6, uskoro ugradnja.

 

Eno nešto bolji slika radi bolje predodžbe boje felga:

 

m7g9sg.jpg

 

10wo2v7.jpg

 

2z7jurr.jpg

 

iqkmrm.jpg

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrava ekipa, dugo nisam nista pisa, ali radilo se na autu, pa amo redom:

Kupljene OZ Aristo 7.5x18" i nove Nankang NSII 225/40R18 gume.iv8xz7.jpgrvcy8k.jpg

2ceu5x.jpg4j5d1i.jpg23mqvzp.jpg

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas montirane prednje gume 205/35R18 na 8.5

53vcr4.jpg

I probane 8.5. Naprid taman.

e6x74j.jpg

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
0