0
projektilski

Reparatura balasta

Recommended Posts

Sta mislite, da li bi se mogao reparirati Valeo 5GL balast? Kostaju ko suho zlato, i imam dva viska pa rekoh, ne skodi pitati prije nego ih bacim u elektronicki otpad...

Google mi nije bas puno pomogao pa prepostavljam da to nije moguce.

 

Radi se o ovim balastima:

Kixosil.jpg

 

v1oxJQm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisno o kvaru, ali trebalo bi biti moguce, za ove jeftinjare sto su na ebayu 10$ ne isplati se, ali za original ballast bi se mozda isplatilo. Ja sam za jeftinjare pricao s jednim deckom, kaze moze al ne isplati ga se otvorit za te pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bemti kolko čipova i gluposti u tim balastima da samo svjetlo upali.. :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites
bemti kolko čipova i gluposti u tim balastima da samo svjetlo upali.. :palci

:rotfl slažem se

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovisno o kvaru, ali trebalo bi biti moguce, za ove jeftinjare sto su na ebayu 10$ ne isplati se, ali za original ballast bi se mozda isplatilo. Ja sam za jeftinjare pricao s jednim deckom, kaze moze al ne isplati ga se otvorit za te pare.

 

Hmm, ne znam kaj se pokvarilo (nis ne zgleda zgoreno) ali jednostavno vise ne zele upalit d1s zarulje. Tko zna mozda i nadjem nekoga tko bi se htio poigrati s njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bemti kolko čipova i gluposti u tim balastima da samo svjetlo upali.. :palci

 

I ja sam se iznenadio kad sam otvorio :)

Nije ni cudo da je Philpsu trebalo 5 godina da usavrsi balast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pada mi na pamet jedino speed sa cica ako se on i time želi baviti..Jer što god ima ijedan volt i viri žica njegovo je.. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stariji post, vadim ga iz naftalina ali samo da napravimo closure. Uspjesno sam reparirao oba balasta. Zamjenio sam SMA2409M drivere i balasti rade normalno. Oba chipa sam preko ebay-a platio ispod 100kn.

Eto, nek se zna, moze se...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0