3 3
ma.RI.n

Woerthersee 2013

Recommended Posts

:lol: :lol: sredit cemo nesto

 

A ti uzmi alat ako planiras opet fus radit. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ti uzmi alat ako planiras opet fus radit. :D

 

Ma najbolje je spontano zaradit :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
To se trazilo :)...hvala na info... koza setup :s...

 

 

Ma samo ga zakucas i amen ak neces ludovat niko ti nece nista to moj bivsi frend Dario zna po svom incidentu prosle godine :)

Edited by mario84

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel istina da se na pyramidenkogel gradi več novi toranj,onda ove godine vjerojatno ta lokacija neče biti aktualna...???

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma samo ga zakucas i amen ak neces ludovat niko ti nece nista to moj bivsi frend Dario zna po svom incidentu prosle godine :)

 

 

i sto manje casha u novcaniku i ni slucajno kredit karten imat kod sebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
i sto manje casha u novcaniku i ni slucajno kredit karten imat kod sebe :D

 

pfff kae s glavom ja nemam ni novčanik hahaha...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A rostilj kod dede zadnji dan sluzbenog eventa?

 

Pa prošle godine smo oba vikenda bili gore, pa tako bi mogli opet samo da nas se što više skupi za dobri stari roštilj kod dede :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezadnju vecer sluzbenog sam tamo pa mozemo ko nekad.

Prosle godine dosao petak popodne i nisam mogao vjerovat da bas nikog nema na starom zbornom mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosle godine dosao petak popodne i nisam mogao vjerovat da bas nikog nema na starom zbornom mjestu.

 

To je jako zalosno da nema nikog :palacd barem sto se mene tice. To mi je tako jadno i bez veze.

Trebali bi se ponovo nac ako ne kod dede, onda na nekom drugom mjesto gdje bi opet bilo kao nekada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se napokon ove godine da ću sa svojom dvicom posjetit tour :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je jako zalosno da nema nikog :palacd barem sto se mene tice. To mi je tako jadno i bez veze.

Trebali bi se ponovo nac ako ne kod dede, onda na nekom drugom mjesto gdje bi opet bilo kao nekada...

Teško rudi jer sad su glavni akteri ošli dalje i odjebli dedu (pokoj mu duši). Meni nije problem 10-15km udaljenija destinacija a ovdje se bar znalo gdje se mi hrvati mozemo naći okupit..zapjevat i zaroštiljat. Neznam kako je na drugoj lokaciji al čujem da je skuplje pa tko voli nek izvoli.... Nama iz daljih krajeva nije bas svejedno davat 40e po noćenju kad recimo 3 osobe i 3 noći taman pokriju put do gore i natrag + -

 

Nisam bio prošlu god i vjerujem da bih se i ja razočarao.... a za ovu god neću ništ govorit jer ništa još neznam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

deda je bio 45 eura a na trenutnoj lokaciji je 35, ne znam jel deda spuštao cijene ali ja sam plaćao 45 prije par godina i ne može se uspoređivati kvaliteta apartmana, deda je bio katastrofa prema Rausch-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam koristio ni jedno ni drugo a bila mi je rečena druga cijena (manja) kad smo bili gore pa je presudio šatorr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rausch je naspram dede SHERATON doslovce , jedan totalno novi apartman prekrasno uređen u Austriskom stilu u blizini Faaker see-a , ja sam tamo bio dvije god. za redom nočenje sa obilnim doručkom je 35 eura po osobi u njihovom restoranu sa jako ljubaznim osobljem , evo i link sa cijenama i slikama istog

 

http://www.gasthofrausch.com/

 

a sad nedostaci istog su : nema tulumarenja uz roštilj do rano jutarnjih sati , opijana i glasne muzike , nema prostor za šatore ili spavanje u autima , nismo blizu ceste da možemo sjest i promatrat aute koji prolaze kao što smo znali , niti smo blizu busa ako netko želi bit tamo na glavnom eventu

 

uglavnom nitko nikom ne brani da ode na jedno ili drugo mjesto ja se nadam ako bude sve po planu ig tjedan ili dva prije sa T1 ako ne idemo sljedeče god. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sad nedostaci istog su : nema tulumarenja uz roštilj do rano jutarnjih sati , opijana i glasne muzike , nema prostor za šatore ili spavanje u autima , nismo blizu ceste da možemo sjest i promatrat aute koji prolaze kao što smo znali , niti smo blizu busa ako netko želi bit tamo na glavnom eventu

 

Ovo sta je gore nabrojano je upravo ono zbog cega sam volio otici.

Bas me briga za apartman puno bolje mi je bilo bancit pa odspavat sat dva u autu i onda ujutro sjest na klupicu i brojat promet,a onda coporativno na bus pa u grad.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites
a sad nedostaci istog su : nema tulumarenja uz roštilj do rano jutarnjih sati , opijana i glasne muzike , nema prostor za šatore ili spavanje u autima , nismo blizu ceste da možemo sjest i promatrat aute koji prolaze kao što smo znali , niti smo blizu busa ako netko želi bit tamo na glavnom eventu

 

Ovo sta je gore nabrojano je upravo ono zbog cega sam volio otici.

Bas me briga za apartman puno bolje mi je bilo bancit pa odspavat sat dva i onda ujutro sjest na klupicu i brojat promet,a onda coporativno na bus pa u grad.

 

 

da ali tjedan dva prije eventa nema ničeg u gradu osim pretvaranja grada u nadolazeči cirkus :( a niti na djelu di je deda ima ičeg samo cirkulira između SHELL-a i Faaker see-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok kako ste organizirali onda put do centra od apartmana ? Svi s autima do stanice i onda na bus ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok kako ste organizirali onda put do centra od apartmana ? Svi s autima do stanice i onda na bus ili ?

Autima (vise nas se potrpa u jedan). Prije sluzbenog eventa obicno nigdje parking nije problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natjerali ste me da malo poblize objasnim koncept naseg posjeta Wortherseeu zadnjih par godina, i to ne zato jer se osjecam krivim za promjenu loakacije nego da vam pokusam docarati da nema razloga biti neutjesno nostalgican...

 

U godinama kad sam krenuo na see (pred 6, 7) god lokacija "kod dede" (Krasnitzer) je stvarno bila za pozeljeti-Viktring je bio pun auta, onom cestom su svi radili krug oko jezera pa se imalo sto gledati, Reifnitz nam je bio dostupan (naravno busom jer za drugacine kretnje nismo ni znali) a nismo imali ambicije ici igdje drugdje osim u Reifnitz ili u "kampu". Naravno, bonus je bio sloboda u kampu-mogucnost rostiljanja i festanja, a nocenje od 45€ su oni koji su si ga tada mogli priustiti definirali kao povoljno. Ja nisam bio od njih i meni je15€ za sator bilo puno. Srecom, tu smo uvijek varali i placali manje.

 

Ono sto je bilo okidac da jedne godine 5 mjeseci prije potrazimo drugi smjestaj je bila cinjenica da je Viktring iz godine u godinu bio sve prazniji a postalo je smisleno otici na Worthersee u terminima kada se u Reifnitzu zbilja nema sto vidjeti i raditi vec su zanimljive neke sasvim druge lokacije na doslovno suprotnim stranama jezera. Boraviti kod Krasnitzera jednostavno nebi bilo racionalno.

 

Smjestaj koji smo nasli je povoljniji, udobniji i kvalitetniji, sa vrlo prisnim ljudima. Njihov smjestaj nudi brojne razne sadrzaje pasetamo moze samo odmoriti i zabaviti bez svijesti da ste na jednom od najvecih auto susreta na svijetu. Ipak, kad pozelite biti dio toga, treba vam 5min autom do Faakersee, 15 do Veldena, itd.

 

Ova lokacija, ali najvise termin, je unio jednu sasvim novu dnevnu rutinu. Mislim da se nikad u zivotu nisam odmorio i uzivao kao prve godine kad smo bili tjedan dana u komadu. Svako jutro bismo se probudili odmorni, svjezi i naspavani (a ne prehladjeni, ukceni, mamurni i psujuci sator), obilno doruckovali, oko 11 bismo otisli npr. Do Shella pred Veldenom, netko bi kupio icekave ili slaju (Marine, hvala, nekako su najsladji bili kad bi ti kupio!!!), razvukli stolice i sjedili u hladu s nogama na suncu, i pricali i promatrali aute satima.....

 

Dosadu smo lijecili sklapanjem stolica i promjenom lokacije jer krug oko 20km dugog jezera ih nudi bezbroj. Mali gradic Velden je strasno zanimljiv, a cesta oko jezera i a nebrojeno i svaka skriva odlicnu rutu za voznju ili novu zanimljivu destinaciju. Jedn godine smo cak otisli vidjeti Minimundus u Klagenfurtu (cure, tek toliko da ne kazete da samo mislimo na aute).

 

Navecer bismo zaruzili u nekom od klubova/birceva u Veldenu ili Klagenfurtu, nekad na pumpi, na Faakerseeu, nekad bismo s vozili cijelu noc, a nekad bismo legli s kokosama u 22h.

 

Obzirom da je svaki vw susret u hr (a redovit sam na svakom) prilika da vidim i zabavim se s dragim ljudima iz kluba, ovakav boravak mi je bio osvjezenje i doista ODMOR. Woerthersee nudi toliko vise i steta je to sve ne vidjeti, iako je lijepo iskusiti i one pocetke ♡

 

Dodatni bonusi su to sto je boravak puno opusteniji van Reifnitza u sluzbenom terminu. Moze se naci povoljan ili besplatan parking, policija vas nece gnjaviti osim ako ne izazivate srecu, i nema stresa u zraku ili laveza pijanog austrijanca kojim pokusava usmjeriti kola hitne koja ga traze uz sirene (naravno, nemogu ga naci jer je ovaj tol'ko pijan da je pao bas u onaj najdublji jarak).

 

U ona 4 dana sluzbenog eventa stvarno nemate nista pametno vidjeti osim vw i audi standa, vjerujte mi. Ako i ima neki dobar auto, on je bio tu i pred 5 dana. Gummiplatz vjerojatno nitko ne gleda, a na sajmu sigurno niste sklopili neki super posao. Ako mislite da ste napravili super kupovinu s gewindama ili krom mrezicama za otvor ventilacije, grijesite jer ste jos bolju ponudu mogli dobiti direktno kod njih, a za 4 mjeseca ni slanje u hr nece biti problem.

 

Nije mi problem priznati kako u satoru pred 7 godina vjerojatno nikad nebih zavrsio da nije bilo pitanja novca. Ustvari, tad sam prvi put u zivotu prespavao u satoru. Nisam ni danas bezobrazno bogat, samo malo drugacije racunam pa mi s cini pametno dati 35€ za nocenje s obilnim doruckom te jos extra 10€ (pisem po sjecanju al mislim da su ovo cijene kod Rauscha gdje smo sad) za obilnu veceru (predjelo, glavno jelo s prilogom i salatom, desert). Samo usporedbe radi, pizza na pumpi je 8,5€. Velicine je svakod dzepa na hlacama, a i okusa u biti... uz ova dva obroka preko dana nisam ni gladan, a ako jesam pojedem sengulu za 3€, sladoled (neznam kolko je jer obicno Marin plati). Na to dodajte samo pokoju cugu preko dana i neki doprinis u rezervoar ako se vozate svojim autom. Ispada da je dnevni budzet ovakvog nacina zivota tek nesto preko 50€ ako niste zaruzili u bircu navecer ili kupovali svijetlece majce. Ljudi moji, ja sam sa 400kn na dan u Novalji i gladan i zedan i trijezan.

 

Ljudi, Tito je umro, Hitler isto (valjda), Juga se raspala, Woerthersee promijenio.... pa prilagodite i vi sebe, picka mu corava!!!

 

Ovo sve je mon osobni stav, ne nagovaram nikog i ne primam proviziju od Rauscha (mada sad vidim da sam mu slozio jednu lijepu referencu), i tako mi je svejedno di cete bit i di cete spavat i sta cete radit ali svi ste mi dragi, rado vas vidim uvijek pa tako i u austriji...samo promislite prije nego sto nasrnete sa "prije je bilo bolje", "koji se k***** to islo mijenjat", "ovo novo je bezveze", ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa svime kaj je Fog napisao,tamo di smo spavali prosle godine je bilo odlicno osim kaj je Dario hrkao u 3 p. m. I nismo u sobi oka sklopili ali smjestaj je odlican,kravice pasu ispred sobe,hrana je odlicna,dorucak masakar sam takav i ono najbitnije za 35€ pa za tolko se nemoze otic u sugav apartman kod nas na moru u nekoj zabiti tako da je preporuka definitivna za to mjesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

fog ne brini biti će sladoleda i ove godine :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

fog, svaka cast, ovo su bile fine rijeci.....ja sam prosle godd bio saaam gore, obisao sam sve, bio sam u kod Rauscha....vise sam vremena prveo u onim nekim sumskim putevima trazeci vidikovac (koji nisam nasao), meni je bilo super....zato ove god idem malo ranije, i vidim malo vise nego prosi put...

 

 

fog, kad budes rezerirao sobe, javi, pa i mene upises ;), book vwam :palci :palci

Edited by marko mk1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3