8 8
SLINJO

DPF FILTER

Recommended Posts

Radi se o motoru 2.0 tdi 143ks te me zanima kako se regenerira dpf filter jel zna tko i kakav je postupak, ako se ne uspije sam regenerirat jel ima ko kakavih iskustava s tim, šta radit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam ja čuo, taj filter nije namjenjeno da se čisti doma, ima radiona koje se bave time i mislim da bas i nie za neke male pare :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam dosada preko dijagnostike pokretao ciscenje dpf-a.

pola sata bi auto brujao na razno raznim okretajima,iz auspuha bi se osjecao cudan miris...to je sve sta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postupak je da odes na autoput i dobro ga propiris na malo vecim okretajima nego inace. A sam ti se ne ukljucuje kad recimo stojis da ti porastu okretaji??

Kazem probaj ga malo isterat ako ne pomogne onda na dijagnostiku s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pise u knjizici ,treba citat

 

4a brzina iznad 60 kmh ,10-15 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

regeneracija se uključuje preko diagnostike.. neke treba voziti, a nek može i u stajanju.. postoji procedura za različite motore..

 

a ono što piše u knjižici je kad se sama uključi i tada se upali lampica na tabli..

 

ali ako je jako zaštopan, ili zamjeniti ili ukloniti DPF.. jer regeneracija tada nepomaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobil će pokrenuti sam proceduru čišćenja DPFa ako je potrebno ili je možeš uključiti preko dijagnostike. Međutim, ako ni to ne funkcionira, probaj:

 

 

218kn/500mL

 

 

PETROMARK DIESEL PARTICLE FILTER CLEANER is a fast working product that easily cleans and regenerates the clogged DPF without disassembly.

Driving short distances, traffic jams and urban traffic ensure that the particle filter becomes clogged. Also the engine power diminishes as it is more difficult for the exhaust to leave the polluted particulate filter.

Petromark diesel particle filter cleaner ensures an optimal cleaning and increases lifespan of the DPF.

 

Suitable for all passenger cars, vans and trucks.

 

Apply with mal functioning and / or every 3000km. Add the contents of the package to the fuel tank. The content of a 500mL package is suitable for a maximum fuel capacity of 60 liters.

 

IMAG0469.jpg

Edited by Raptor6767

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel taj aditiv radi što je i deklarirano,imaš iskustva? Ako se upalila crvena lampica sumljam da ce ga to očistiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro su to izmislili..... svakih 100000km promjeniti DPF filter kojem cijena sigurno nije mala. Dobar nacin za dodatno zarađivanje proizvođača tj servisa..

 

Jel netko to vec mozda mjenjao i koja je cijena toga sranja..?

 

 

 

....pa ti vozi diesel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bi interesovalo da li bi bilo moguce ugraditi dpf filter na auto koji to nema,ne softvera vec samo sami filter,jer koliko sam skontao on smanjuje cadjenje iz ispuha,i da li bi to sve sljakalo bez softvera???

Edited by Sarajlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda on smanjuje cađenje iz auspuha ali bome isčađi novčanik kad crkne i treba ga zamjenit....

 

Mislim da nitko nebi to iso ugrađivat na auto koji to nema ,....prije bi bilo takvih koji bi ga htjeli skinuti pa da vise nemaju problema s tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto super kombinacija ovi koji skidaju daju ovima koji hoce staviti gore i svi zadovoljni. A moje misljenje da bez softvera nema koristi od DPF-a, jer ima podosta senzora koji se kace na filter te nadziru njegov ispravan rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eto super kombinacija ovi koji skidaju daju ovima koji hoce staviti gore i svi zadovoljni. A moje misljenje da bez softvera nema koristi od DPF-a, jer ima podosta senzora koji se kace na filter te nadziru njegov ispravan rad.

Pitao sam cisto informativno,jer me interesiralo da li je dpf tu a elektronika samo nadzire da li je zacepljen i sl ili bez elektronike to nebi sljakalo,a u mene je ionako full protocni izduv tako da mi to ne treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitao sam cisto informativno,jer me interesiralo da li je dpf tu a elektronika samo nadzire da li je zacepljen i sl ili bez elektronike to nebi sljakalo,a u mene je ionako full protocni izduv tako da mi to ne treba :D

bez senzora i remapa nebi imao svrhe tj bio bi kataliozator :D

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene bi interesovalo da li bi bilo moguce ugraditi dpf filter na auto koji to nema,ne softvera vec samo sami filter,jer koliko sam skontao on smanjuje cadjenje iz ispuha,i da li bi to sve sljakalo bez softvera???

 

Može,danas sasvim slučajno u etki nađoh za 4orku kit za ugradnju fiultra za krute čestice... cijena 12tkn a sta je u tom neznam :)

 

P.S znam dosta auta s tim filtrom i po 300 000km i bez greske tj nije mjenjan nikad. Konkretno jedan nas taxist to odvrti u 3godine s svojim a6 i svako toliko kupuje nov model... bar taxisti svakako voze a i rade u leru i eto kilometri mu nisu ništa pokvarili.... al vjerujem da bi gradska voznja skratila vjek tog dpf-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez senzora i remapa nebi imao svrhe tj bio bi kataliozator :D

Znaci bio bi šiz za ugraditi :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam golfa 6 , 1.6 TDi 90ks , 31000km , 2 godine star i zna mi se desiti da mi auto ponekad teze upali bez obzira da li je vani hladno ili toplo.........

Nakon nekog vremena sam uspio skuziti kad ce teze upaliti . Kad prije nego ugasim auto vidim da radi na leru na cirka 980 okr/min (primjer -neki dan znaci vani toplo blizu 20 stupnjeva kroz dan na vecer 8 stupnjeva- gas nije bio povisen zbog temperature...)onda vec znam da ce start nakon sto se motor ohladi biti tezi

i tako je i bilo ....nakon 8 sati stajanja , sjednem u auto i auto vergla jedno 3-4 sekunde prije nego sto upali (inace kad pali normalno ko metak)

 

Da li ima tko takvih problema ?

 

Ja mislim da je uzrok taj DPF filter jer kad auto radi na povisenim okretajima vjerojatno znaci da je zapocela regeneracija ali sam ju ja prekinuo kod gasenja vozila i onda nakon toga teze pali....

rekao sam za problem na serviu i oni su provjerili da li je kakva greska zabiljezena ali sve je ok...

Sto napraviti....?

Ide mi to na zivce kad hocu upaliti auto a on vergla duze od golfa 1 na -20 stupnjeva ....

Da li ima tko iskustva sa fizickim odstranjivanjem tog filtera i reprogramiranja kompj. te kakav je rezultat na ECO testu..????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam golfa 6 , 1.6 TDi 90ks , 31000km , 2 godine star i zna mi se desiti da mi auto ponekad teze upali bez obzira da li je vani hladno ili toplo.........

Nakon nekog vremena sam uspio skuziti kad ce teze upaliti . Kad prije nego ugasim auto vidim da radi na leru na cirka 980 okr/min (primjer -neki dan znaci vani toplo blizu 20 stupnjeva kroz dan na vecer 8 stupnjeva- gas nije bio povisen zbog temperature...)onda vec znam da ce start nakon sto se motor ohladi biti tezi

i tako je i bilo ....nakon 8 sati stajanja , sjednem u auto i auto vergla jedno 3-4 sekunde prije nego sto upali (inace kad pali normalno ko metak)

 

Da li ima tko takvih problema ?

 

Ja mislim da je uzrok taj DPF filter jer kad auto radi na povisenim okretajima vjerojatno znaci da je zapocela regeneracija ali sam ju ja prekinuo kod gasenja vozila i onda nakon toga teze pali....

rekao sam za problem na serviu i oni su provjerili da li je kakva greska zabiljezena ali sve je ok...

Sto napraviti....?

Ide mi to na zivce kad hocu upaliti auto a on vergla duze od golfa 1 na -20 stupnjeva ....

Da li ima tko iskustva sa fizickim odstranjivanjem tog filtera i reprogramiranja kompj. te kakav je rezultat na ECO testu..????

 

ja sam ti imao isti takav problem, isti motor je i kod mene.. auto ima 50tkm i još imam garanciju na njega i otišao sam u AK Dojkić i bio je problem sa diznama.

Tako da su mi zamjenili sve dizne u garanciji i nemam više tih problema. Probaj vidjet da nije u tom problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ja sam ti imao isti takav problem, isti motor je i kod mene.. auto ima 50tkm i još imam garanciju na njega i otišao sam u AK Dojkić i bio je problem sa diznama.

Tako da su mi zamjenili sve dizne u garanciji i nemam više tih problema. Probaj vidjet da nije u tom problem.

A kako su znali da je problem sa diznama?

Da li su ti poskakivali okretaji dok je auto radio u leru?

 

Ja isto hodam kod njih u servis i reko sam im za problem i kao sto sam napisao nije bilo nikakve greske , vec su mi rekli da bi trebao auto ostati kod njih da oni to vide kak tesko pali ali sam im ja rekao da se to rijetko desava (mozda 1-2 na mijesec ) da da cu probati to snimati sa mobitelom pa im pokazati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ludo poskakivali kad je vani hladno i kad ga prvi put upalim. Rekli su mi da su testirali dizne i da su dvije riknule i onda su sve zamjenili. Imam ti ja snimljeno, al neznam kak da stavim tu.

Uspio stavit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam s tim probleme...meni kad auto upali (bez obzira dal upali normalno ili uz duze verglanje ) okretaji su mi mirni nema nikakvih variranja-skkanja kao kod tebe....

 

Ja imam osjecaj ko da auto ne dobije nafte jer vergla naprazno....

Prvom prilikom kad uspijem to snimiti stavit cu filmic pa da vidite u cemu je rijec

 

Da li je tko skidao DPF sa VW?

Edited by kikih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dpf nema veze sq teskim paljenjem...inace skidao sam. Fizicki ga treba ukloniti i ugasiti u mapi u ecu-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dpf nema veze sq teskim paljenjem...inace skidao sam. Fizicki ga treba ukloniti i ugasiti u mapi u ecu-u

Da li nakon toga ima problema sa ekotestom...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li nakon toga ima problema sa ekotestom...?

nije bilo problema nikakvih na ekotestu

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8